PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوري BackUp درايو ويندوز رو توي DOS باز كنم؟

ehsanprs
26-06-2006, 18:59
قبلا يه جا خوندم كه وقتي از درايو ويندوز با نرم افراز BackUp ، Nero بگيري مي توني بعدا كه احتياج به نصب دوباره ي ويندوز كردي درايو رو فرمت مي كني و BackUp رو روي همون درايو Extract مي كني. حالا من اين كارو كردم و از درايو C يه BackUp روي DVD برداشتم . حالا اگه درايو رو فرمت كنم دو تا مشكل برام پيش مي آد . اول اينكه وقتي فرمت كنم با سيستم عامل MS Dos دسترسي به درايو CD يا DVD ندارم و دوم اينكه اگه دسترسي پيدا كنم نمي دونم توي محيط Dos چه Command ي رو اجرا كنم تا فايلها Extract بشن روي درايو C .... حالا اگه كسي مي دونه بايد چيكار كنم كمكم كنه ... :sad:

M.B.Asadi
26-06-2006, 22:11
سلام
خيلي راحته!اين بك آپ با داس معمولي كار نميكنه .شما بايد از dr_dos استفاده كنيد.يعني بايد با استفاده از سيتم ديسك بوت ساز خود nero يك سي دي بوت درست كنيد.
new را انتخاب كرده و گزينه ي مربوط به ايجاد سي دي بوت را انتخاب كنيد.در قسمت boot كه به صورت يك تب هستش image رو انتخاب كنيد و مطمئن باشيد كه آدرس جلوي آن به پوشه ي نرو مي رود.بهدش سي دي رو رايت كنيد.و كامپيوتر رو دوباره راه اندازي كنيد.وقتي بوت شد خودش از شما ميپرسه كه سيستم باز گرداندن بك آپ رو اجرا كنه يا نه.
با تشكر
خداحافظ

ehsanprs
27-06-2006, 00:04
ممنون از راهنماييتون ولي خب وقتي با اين ديسك بوت بالا بيام دستور بك آپ رو كه اجرا كنم خودش ازم مي خواد كه ديسكي رو كه شامل فايل هاي بك آپه توي درايو بدازم؟

ehsanprs
27-06-2006, 00:39
آقا من كمرم شكست . عجب ورژن توپي واسه Dos ساخته . همه ي مشكلاتي رو كه من ومقع كار باهاش داشتم رفع كرده . هم درايواي NTFS رو مي شناسه ، هم درايوهاي CD و DVD رو ... از همه مهمترم اينكه مي شه تو همون محيط CD رايت كرد .
آقا من همه ي مشكلم حل شد . اصلا نمي دونستم كه خود Nero چنين Bootdiskي داره . هر موقع مي خواستم CD بوت درست كنم از فلاپي ورژن قديمي Dos استفاده مي كردم . ولي بعد از اينكه مطلب شما رو خوندم رفتم توي فولدر Nero رو گشتم تا فايل dosbootimage رو پيدا كردم و رايت كردم . الان يه CD دارم كه همه ي مشكلاتمو حل مي كنه . دست شما خيلي درد نكنه واقعا ممنون.

M.B.Asadi
27-06-2006, 16:36
قابل شما رو نداره :biggrin:

Razel
02-07-2006, 15:14
سلام
دوستان من این دیسک بوت رو درست کردم ولی موقع لود شدن و شناسایی سخت افزارها پیغام Physical memory error رو میده بعد میره تو محیط داس ولی فایل backup که تو سی دی رایت کردم رو با دستور DIR نشون نمی ده.
لطفا بگین چیکار کنم؟ :)

M.B.Asadi
03-07-2006, 14:55
بايد تو اون محيط قرار بگيرم اينجوري جواب گفتن سخته.ولي احتمالا مربوط به رم هستش.