PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اجازه دسترسی به درایو ها در شبکه ی ویندوز 7

hosseinonline8000
28-11-2011, 17:39
سلام من 2 تا لپتاپ را با کابل شبکه کردم ولی وقتی درایو ها را share میکنم و میخوام فایل انتقال بدم خطای can not windows acsess میده و میگه اجازه ی دسترسی ندارید چکار کنم ؟

joe_satriani
28-11-2011, 19:43
با سلام
کامپیوترها هم دیگه رو پیدا میکنن؟ و شما میتونید فایلها رو که share شده رو از روی کامپیوتر دیگه ببینید؟
فقط موقع انتقال این مشکل رو دارید؟

موفق باشید.

hosseinonline8000
29-11-2011, 17:42
با سلام
کامپیوترها هم دیگه رو پیدا میکنن؟ و شما میتونید فایلها رو که share شده رو از روی کامپیوتر دیگه ببینید؟
فقط موقع انتقال این مشکل رو دارید؟

موفق باشید.

فقط در درایو C میتونیم فایل انتقال بدیم در درایو های دیگه اصلا وقتی روی درایو کلیک میکنم باز نمیشه و میگه WINDOWS CAN NOT ACSESS و میگه اجازه ی دسترسی ندارید ...

joe_satriani
29-11-2011, 20:57
فقط در درایو C میتونیم فایل انتقال بدیم در درایو های دیگه اصلا وقتی روی درایو کلیک میکنم باز نمیشه و میگه WINDOWS CAN NOT ACSESS و میگه اجازه ی دسترسی ندارید ...

با سلام
منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم......
یعنی اینکه فایلهای شبکه رو فقط میتونید داخل درایو C خودتون کپی کنید؟
و وقتی درایوهای دیگه ی سیستمتون رو باز میکنید پیغام خطا میده؟!!!
لطفا بیشتر توضیح بدید دوست عزیزم .

موفق باشید.

hosseinonline8000
30-11-2011, 23:31
با سلام
منظورتون رو دقیقا متوجه نشدم......
یعنی اینکه فایلهای شبکه رو فقط میتونید داخل درایو C خودتون کپی کنید؟
و وقتی درایوهای دیگه ی سیستمتون رو باز میکنید پیغام خطا میده؟!!!
لطفا بیشتر توضیح بدید دوست عزیزم .

موفق باشید.

دوست عزیز وقتی که من دو سیستم را شبکه میکنم اگر بخوام از سیستم اولی به درایو e سیستم دومی دسترسی داشته باشم وقتی در my network please روی درایو e سیستم دومی کلیک میکنم خطای can not acsess میده ولی برای دسترسی به my document و پوشه ی public سیستم دومی مشکلی ندارم در ضمن این حالت برای هر دو سیستم هست یعنی اگر در سیستم دومی هم بخوام به درایو های سیستم اولی دسترسی پیدا کنم به غیر از اون دو پوشه ی my document و public برای همه درایو ها خطای can not acsses میده و میگه اجازه ی دسترسی به اون درایو را ندارد ...

امیدوارم تونسته باشم منظورم را برسونم ...

ممنون:40:

hosseinonline8000
01-12-2011, 21:11
دوستان لطفا راهنمایی کنید من هر کاری میکنم مشکلم برطرف نمیشه ...:41:

hosseinonline8000
03-12-2011, 12:22
کسی نیست ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید دوستان...:41:

faraname
03-12-2011, 13:24
سلام به شما
وقتی این مراحل رو رفتید و میگید نمیشه چند احتمال وجود داره :

1. سعی کنید نوع شبکه تون رو عوض کنید ( به طور مثال به جای public بزارید روی home یا work)
2.تنظیمات درایوی که share کردید رو چک کنید . ( میزان دسترسی های رو روی full control بزارید )
3.اگر از سیستم 1 برای دیدن محتویات سیستم 2 مشکل دارید , امتحان کنید ببینید از سیستم 2 به 1 هم همین مشکل هست یا نه ؟ درایو های سیستم خودتون رو هم به اشتراک بزارید ببینید توی سیستم مقابل باز میشه یا نه .
4.بررسی کنید و ببینید سیستم ها دارایpassword هستن یا نه . اگر پسورد دارن هنگام ورود وارد نکردن یوز و پس میتونه به چنین حالت خطایی ختم بشه.

در کل مشکلی که شما دارید 100 % به سیستم عامل مربوط میشه و خوشبختانه مشکل سخت افزاری ندارید چون اگه داشتید همون درایو c هم قابل رویت نبود . ولی به نظر من علت مشکل شما مورد 2 هست که عرض کردم یعنی تنظیمات Share که خیلی جاها که خودم کار کردم با این خطا روبرو میشدم با این تغییر درست میشد. باز هم نتیجه نگرفتید من در خدمتم تا بیشتر بررسی کنیم مشکل تون رو . موفق باشی

hosseinonline8000
03-12-2011, 19:04
ممنون تمام موارد را چک کردم ولی نشد مجبور شدم ویندوز دو سیستم را عوض کنم درست شد حالا یک سوال میشه کاری کرد که در شبکه کردن اون رمز home group را نخواد و مجبور نباشیم رمز را برداریم و در سیستم دیگه بزنیم تا شبکه وصل بشه ؟ و اینکه ip را بصورت اتوماتیک خود سیستم بزاره و نخواد ما بزاریم ؟

hassanshaikhi
03-12-2011, 19:15
برای homegroup حتما پسورد نیاز هست برای امنیت.
برای اینکه کامپیوتر خودش ip بگیره باید dhcp سرور داشته باشید که اونم روی سرور باشه یعنی هر دو کامپیوتر به سرور وصل باشه. به جای سرور میتونی از مودم های adsl که چند پورت شبکه داره استفاده کنی چون توی خود مودم dhcp server فعال هست هر چه قدر کامپیوتر بهش وصل بشه به صورت آتوماتیک ip میگیره

nitro
03-12-2011, 19:26
شما باید روی درایوی که Share کردی کلیک راست کنی
بری Properties
تب Security
دکمه Edit رو بزن
دکمه Add رو بزن
بنویس Everyone و Ok کن
بعد گزینه Full Control رو تیک بزن

البته بهتره به خاطر مسائل امنیتی این کار رو در حالتی که پسورد برای شبکه لازمه انجام بدی

peyman.sh
19-01-2013, 15:42
منم این مشکب رو داشتم خیلی گشتم تا تونستم اخرش از یه سایت خارجی با بد بختی پیدا کنم

شما باید در ویندوز سون روی درایو کلیک راست کرده و گزینه به قیمت security برید در اونجا روی گزینه add کلیک کرده و Evryone را نوشته و سطح دسترسی را فول می گذاریم و اوکی میکنم و صبر می کنیم تا تنظیمات اعمال شود بعد از اینکار مشکل 100 درصد حل میشود این تنها راه حل هست و بقیه راهخ حل ها گیج کننده است این منبع سایت که با چیلتر شکن باید باز کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید.....