PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای تعمیر کارت گرافیک

Ngo588
28-11-2011, 12:36
سلام دوستان من کارت گرافیکم مشکل دار شده البته با صدای بوق بایوس تشخیص دادم و اینکه صدای ترکیدگی و بوی سوختگی از روی برد قبلا تو اینجا مشکلم رو مطرح کردم ولی به نتیجه ای نرسیدیم من با دقت کردن به برد متوجه ایجاد سوراخ روی ای سی البته زیاد وارد نیستم از شما خواهش دارم تو این عکس با نوشتن اسم قطعات به من کمک کنید img.techpowerup.org/090407/9600GSO-2.jpg

Ngo588
28-11-2011, 18:20
عزیزان استاد سخت افزار لطفا به نوع ای سی ها دقت کنید خواهشا

Hamed DC
30-11-2011, 15:01
سلام دوستان من کارت گرافیکم مشکل دار شده البته با صدای بوق بایوس تشخیص دادم و اینکه صدای ترکیدگی و بوی سوختگی از روی برد قبلا تو اینجا مشکلم رو مطرح کردم ولی به نتیجه ای نرسیدیم من با دقت کردن به برد متوجه ایجاد سوراخ روی ای سی البته زیاد وارد نیستم از شما خواهش دارم تو این عکس با نوشتن اسم قطعات به من کمک کنید img.techpowerup.org/090407/9600GSO-2.jpg
سلام.
دوست عزیز روی عکس قسمتی رو که تشخیص دادین ترکیده رو مشخص کنید.
کارت رو روی یک سیستم دیگه تست کردین؟؟؟
تعداد بیپها به چه صورت هست؟؟؟(منظورم تعداد و توالی اونهاست!)

Ngo588
02-12-2011, 09:45
سلام.
دوست عزیز روی عکس قسمتی رو که تشخیص دادین ترکیده رو مشخص کنید.
کارت رو روی یک سیستم دیگه تست کردین؟؟؟
تعداد بیپها به چه صورت هست؟؟؟(منظورم تعداد و توالی اونهاست!)

ببخشید فرستادم گارانتی .سیستم دیگه موجود نبود تست کنم و با راهنمایی شما با تهیه بلندگو صدای 1بیپ بلند و 2 بیپ کوتاه شنیده شد ولی به نظر میرسید یکی از ترانزیستورها سوراخ شده بود بازم ممنون از توجهتون

Hamed DC
02-12-2011, 14:23
ببخشید فرستادم گارانتی .سیستم دیگه موجود نبود تست کنم و با راهنمایی شما با تهیه بلندگو صدای 1بیپ بلند و 2 بیپ کوتاه شنیده شد ولی به نظر میرسید یکی از ترانزیستورها سوراخ شده بود بازم ممنون از توجهتون
اگر بایوس EMIباشه نشون دهنده مشکل گرافیک هست.

hadi47
06-06-2012, 11:48
با سلام خدمت دوستان.
بعد از یک مدت که کار می کنه وقتی سیستم رو روشن می کنم تصویر به هم می ریزه مثل شکل زیر
20120606001.jpg - 382 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای اینکه درست بشه باید هدسینگشو بردارم بدون هدسینگ سیستم رو روشن کنم بعد از یک ریستارت درست میشه
میخواستم ببینم اساتید نظری در مورد رفع این مشکل ندارند.ممنون می شوم راهنمایی نمایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
06-06-2012, 12:03
اگه مشکل با آپدیت درایور گرافیک درست نشد این مشکل یا از دمای بالای گرافیک است یا خود گرافیک که به دلیل قطع شدن ارتباط چیپ های رم با gpu است باید چیپ های رم چک بشه و حرارت داده بشه درست نشد gpu ریبال بشه

navid.12.1234
28-07-2013, 12:59
سلام و خسته نباشید
چند وقت پیش سیستم من پاورش به رحمت خدا رفت و بعد از تعویض پاور یکی از (اگه اشتباه نکنم) ترانزیستور های کارت گرافیکم ترکید و دیگه با اون کارت سیستم بالا نمیاد
خیلی ممنون میشم برای تعمیر راهنماییم کنید گارانتی قطعه تموم شده و من در بندرعباس هستم.

EXTREME
28-07-2013, 14:11
سلام و خسته نباشید
چند وقت پیش سیستم من پاورش به رحمت خدا رفت و بعد از تعویض پاور یکی از (اگه اشتباه نکنم) ترانزیستور های کارت گرافیکم ترکید و دیگه با اون کارت سیستم بالا نمیاد
خیلی ممنون میشم برای تعمیر راهنماییم کنید گارانتی قطعه تموم شده و من در بندرعباس هستم.

شما برای تعمیر گرافیک وسایلشو دارید ؟
هیتر میخواد و روغن فلکس و ....

navid.12.1234
29-07-2013, 07:57
بله ابزار موجود هست
اینم تصاویر از کارت

EXTREME
29-07-2013, 13:10
بله ابزار موجود هست
اینم تصاویر از کارت

این ها ترانزیستور نیست فت یا ماسفت است

خوب اگه این مشکل داشته باشه میتونید با هیتر راحت بردانیش و عوضش کنید ولی قبلش مدار تغذیه رو چک کنید با مولتی متر همه فت ها رو تست بازر بزنید از پایه گیت به پایه های دیگه نباید بوق بزنه اگر بوق زد باید از برد خارج بشه و تست دیود روش انجام بدین خازن ها رو شکل ظاهریشو ببینید اگه بازم شک داشتین باید بیرون از برد چک بشه چوک ها هم تست بازر باید داشته باشه

مشکل تصویر ندادن گرافیک علاوه بر مداز تغذیه میتونه از بایوس گرافیک و لحیم سردی gpu هم باشه