PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز xp

hamedre81
27-11-2011, 17:18
سلام دوستان

من به تازگی یه سیستم جدید گرفتم اما xpروش نصب نمی شه و فقط 7 روش نصب می شه ویستا هم امتحان نکردم

تو نصب ویندوز اکس پی موقعی که می نویسه starting windows کامپیوتر یه صفحه آبی می یاد و دیگه هم اومجا می مونه

دوستان مشکل از کجاست؟

سیستم کامپیوترمن
ram:4GB
cpu:3.10 GHz 4هسته ای
graphice:2GB

asa2000
27-11-2011, 18:18
دو تا راه داری :
1 - یک ویندوز ایکس پی ساتا ساپورت گیر بیار .
2 - تو تنظیمات بایوس بگرد دنبال گزینه AHCI و اونو تغیر بده به IDE .

hamedre81
27-11-2011, 19:02
دو تا راه داری :

ممنون از پاسختون

گشتم ولی پیدا نکردم می شه بگی تو کدوم بخش هست

راستی من موقعی که خواستم روی سون درایو درست کنم بیشتر از 3 درایو نمی گذاشت درست کنم بعد خواستم با ویندوز xp پارتیشن درست کنم دیدم که xp گیر می کنه به نظر شما مشکل از هاردنیست

hamedre81
27-11-2011, 19:08
دو تا راه داری :

ببخشید می خواستم بدونم
منظور شما از ساتا همون پورت ساتا است؟

tajrobenik
27-11-2011, 20:34
با یک سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید .

hamedre81
27-11-2011, 22:28
با یک سی دی ویندوز دیگه امتحان کنید .

من از ویندوز MRT ,LORD استفاده کردم مشکل حل نشد

jafarian
28-11-2011, 00:29
هاردتون sata هست یا ide اگر ساتا هست ویندوز پایین یک تست بزنید درضمن اگر به تعداد دو تا رم روی سیستم دارین با یکی تست بزنید اگر هم یکی هست که جاش رو اسلات مین عوض کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamedre81
28-11-2011, 14:23
هاردتون sata هست یا ide اگر ساتا هست ویندوز پایین یک تست بزنید درضمن اگر به تعداد دو تا رم روی سیستم دارین با یکی تست بزنید اگر هم یکی هست که جاش رو اسلات مین عوض کنید:20:

هارد من ساتا است
در مورد عوض کردن جای رم کامپیوتر ضمانت داره نمی تونم کیس را باز کنم
اگه اکس پی نمی شه نصب کرد مشکلی نیست ولی چرا نمی تونم بیشتر از 3 درایو درست کنم هارد من 500GBاست

jafarian
28-11-2011, 14:51
اگر هاردتون 500 هست که شما هر تعداد درایو بخواین آزادین که درست کنید واسه درست کردن درایو ازطریق بوت ویندوز xp تست کنید ببینید میتونید درایو اضاف کنید اگر موردی بود برنامه MiniTool Partition Wizard Bootable CD 7.0 ازلینک پایین دان کنید بعدش روی سیدی رایت کنید ازطریق این برنامه به وسیله بوت بالا بیاین اقدام ساختن پارتیشن کنید مشکلی بود بگین راهنمایی کنم برای ویندوز xp هم از ویندوز ساتا ساپورت باید استفاده کنیدهمونی که لینکش گذاشتم درضمن اگر کیس پلمپ هست رمهای خودتون با برنامه memtest حتما تست کنید ببینید مشکلی نداشته باشه:20:

لینک دانلود MiniTool Partition Wizard Bootable CD 7.0

masoud71
28-11-2011, 16:37
سلام
از نرم افزار boot nj می تونی برای فرمت کردن هارد و یا پارتیشن بندی استفاده کنی
نرم افزاره قدرتمندی هست

موفق باشی

hamedre81
28-11-2011, 18:16
اگر هاردتون 500 هست که شما هر تعداد درایو بخواین آزادین که درست کنید واسه درست کردن درایو ازطریق بوت ویندوز xp تست کنید ببینید میتونید درایو اضاف کنید اگر موردی بود برنامه MiniTool Partition Wizard Bootable CD 7.0 ازلینک پایین دان کنید بعدش روی سیدی رایت کنید ازطریق این برنامه به وسیله بوت بالا بیاین اقدام ساختن پارتیشن کنید مشکلی بود بگین راهنمایی کنم برای ویندوز xp هم از ویندوز ساتا ساپورت باید استفاده کنیدهمونی که لینکش گذاشتم درضمن اگر کیس پلمپ هست رمهای خودتون با برنامه memtest حتما تست کنید ببینید مشکلی نداشته باشه:20:

لینک دانلود MiniTool Partition Wizard Bootable CD 7.0

دوست عزیز
من موقع پارتیشن بندی در ویندوز 7 خواستم 6 درایو درست کنم وقتی درایو سومی را درست کردم پایینش نوشت
Windows can not inastall
بعد خواستم با ویندوز xp پارتیشن بندی کنم دیدم xp تو صفحه starting windows صفحه آبی امد و دیگه هم اونجا موند یکی از دوستانم گفت هارد را با برنامه Low level formatفرمت کنم به نظر شما فرمت کنم؟
فرمت کردن با این برنامه خیلی زمان می بره اگر می دونیداین برنامه الکی هست و کاری نمی کنه فرمت نکنم

در مورد برنامه گفتین دارم دانلود می کنم بعد که دانلود کردم نتیجه را اعلام می کنم

ممنون از پاسختون

tajrobenik
28-11-2011, 18:22
دوست عزیز <br />
من موقع پارتیشن بندی در ویندوز 7 خواستم 6 درایو درست کنم وقتی درایو سومی را درست کردم پایینش نوشت <br />
Windows can not inastall <br />
بعد خواستم با ویندوز xp پارتیشن بندی کنم دیدم xp تو صفحه starting windows صفحه آبی امد و دیگه هم اونجا موند یکی از دوستانم گفت هارد را با برنامه Low level formatفرمت کنم به نظر شما فرمت کنم؟<br />
فرمت کردن با این برنامه خیلی زمان می بره اگر می دونیداین برنامه الکی هست و کاری نمی کنه فرمت نکنم<br />
<br />
در مورد برنامه گفتین دارم دانلود می کنم بعد که دانلود کردم نتیجه را اعلام می کنم <br />
<br />
ممنون از پاسختون<br />
<br />

در مورد پارتیش بندی ...
هارد رو به یک سیستم دیگه وصل کنید و داخل ویندوز و با نرم افزار این کار رو انجام بدین ...
مثلا پارتیشن مجیک ...
که داخل ویندوز هست و کار باهاش خیلی راحت هست ...

hamedre81
29-11-2011, 14:28
... ...........

jafarian
29-11-2011, 14:34
اون ارور آبی مربوط میشه به اینکه هاردتون ساتا هست دویندوز اکسپی رو هم که میخواین نصب کنید باید قابلیت ساتا ساپورت داشته باشه مثل همون لینکی که گذاشتم شما برای پارتیشن بندی که گفتم ازاون برنامه ای که لینکش گذاشتم هم میتونید استفاده کنید بصورت بوتم هست درضمن ازطریق بوت dvd ویندوز 7 هم قادر به درست کردن پارتیشن هستین واسه فرمت کردن سطح پایین هاردم از برنامه HDD Low Level Format Tool که لینکش پایین گذاشتم استفاده کنید رمهای خودتونم بااون برنامه که گفتم حتما تست کنیدبعد خبرش بدین.

hamedre81
01-12-2011, 22:34
اون ارور آبی مربوط میشه به اینکه هاردتون ساتا هست دویندوز اکسپی رو هم که میخواین نصب کنید باید قابلیت ساتا ساپورت داشته باشه مثل همون لینکی که گذاشتم شما برای پارتیشن بندی که گفتم ازاون برنامه ای که لینکش گذاشتم هم میتونید استفاده کنید بصورت بوتم هست درضمن ازطریق بوت dvd ویندوز 7 هم قادر به درست کردن پارتیشن هستین واسه فرمت کردن سطح پایین هاردم از برنامه HDD Low Level Format Tool که لینکش پایین گذاشتم استفاده کنید رمهای خودتونم بااون برنامه که گفتم حتما تست کنیدبعد خبرش بدین.

سلام دوست عزیز
کامپیوتر بردم اونجا که خریدم بودم گفت مشکل از هارد است (هارد بد سکتور گرفته)وبعد هارد را عوض کرد ودرست شد 6درایو هم درست شد. در مورد عوض شدن ویندوز xp هم گفت سیستم های جدید همین طوری است
من می دونم که این حرف را همینجوری گفت

:11:از همتون ممنون

jafarian
01-12-2011, 23:50
پس باز خوبه متوجه شدین بد سکتور داشته بابت حرف دوم هم که گفته سیستمهای جدید به همین صورت هست درست گفته تا حدی درصورتی که بد سکتور نداشته باشه هارد سیستم هم ساتا باشه دراونصورت برای نصب xp از ویندوز ساتا ساپورت باید استفاده کنید.

hamedre81
02-12-2011, 09:32
پس باز خوبه متوجه شدین بد سکتور داشته بابت حرف دوم هم که گفته سیستمهای جدید به همین صورت هست درست گفته تا حدی درصورتی که بد سکتور نداشته باشه هارد سیستم هم ساتا باشه دراونصورت برای نصب xp از ویندوز ساتا ساپورت باید استفاده کنید.

حالا من اگر بخواهم xp را رویxp mode نصب کنم هر ویندوز xp نصب می شه و مشکل نداره

jafarian
02-12-2011, 14:09
برنامه xp mode برای سون سازگاری داره که برنامه تحت اکس پی رو بتونید داخل سون نصب کنید برای یکی شما که ویندوزتون اکس پی هست پیشنهاد من استفاده از برنامه های Sun xVM VirtualBox یا که VMware Workstation هستش.

تاپیک VirtualBox

تاپیک VMware WorkStation

hamedre81
02-12-2011, 16:29
برنامه xp mode برای سون سازگاری داره که برنامه تحت اکس پی رو بتونید داخل سون نصب کنید برای یکی شما که ویندوزتون اکس پی هست پیشنهاد من استفاده از برنامه های Sun xVM VirtualBox یا که VMware Workstation هستش.

تاپیک VirtualBox

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتاپیک VMware WorkStation

من ویندوز سون است نه اکس پی
من برنامهVMware را در سیستم قبلیم نصب کردم بعد از مدتی کارت صدام دچار مشکل شد و بعد از مدتی هم خود به خود درست شد اما برنامه Sun xVM VirtualBox را کار کردم برنامه سبکی است ولی حتی نمی تونم تو این برنامه یه بازی کم حجم اجرا کرد من شنیدم که xp mode می تونی برنامه را مستقیم در ویندوز اصلی اجرا کرد

jafarian
02-12-2011, 23:00
اگر ویندوزتون 7 که برنامه xp mode هم روش نصب میشه البته برای نصب این برنامه درکنارش برنامه Windows Virtual PC هم باید نصب باشه حتما.

hamedre81
03-12-2011, 09:56
اگر ویندوزتون 7 که برنامه xp mode هم روش نصب میشه البته برای نصب این برنامه درکنارش برنامه Windows Virtual PC هم باید نصب باشه حتما.

با سلام دوباره
یعنی می شه با xp mode برنامه یا بازی را مستقیم از روی ویندوز اصلی اجرا کرد یا نمی شه اجرا کرد؟

jafarian
03-12-2011, 16:23
شما تو محیط xp mode فقط قابلیت نصب برنامه هایی رو که روی xp ساپورت میشن و اما روی 7 نصب قابل نصب نیستن دارین اگر واسه گیم منظورتون میتونید کنار ویندوز 7 یک xp هم نصب کنید که دو تا ویندوز تو منوی بوت داشته باشین .

hamedre81
04-12-2011, 22:03
شما تو محیط xp mode فقط قابلیت نصب برنامه هایی رو که روی xp ساپورت میشن و اما روی 7 نصب قابل نصب نیستن دارین اگر واسه گیم منظورتون میتونید کنار ویندوز 7 یک xp هم نصب کنید که دو تا ویندوز تو منوی بوت داشته باشین .

:11:دوستان از همتون ممنون بخصوص از jafarian که با مطالبی که گفتند واقعا به من کمک زیادی کردند :11: