PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل با my computer و هارد

Ehsan PCbase
27-11-2011, 11:57
سلام
من چند روزه وقتی می خوام وارد مای کامپیوتر بشم سیستم یک دفعه هنگ می کنه و اصلا نمی تونم وارد درایو ها بشم و فایلی رو اجرا کنم و مجبورم که سیستمو ریست کنم . بعضی وقتا ابتدای روشن کردن کامپیوتر این اتفاق می افته ، بعضی وقتا هم بعد یه مدت که کار می کنه اینطوری میشه . بعضی وقتا هم وقتی که وارد شاخه خاص میشی این اتفاق می افته .
سیستمم هم نو هست و چند ماه بیشتر نیست خریدم ، ممکنه از هارد باشه . هاردم یه ترابایت سامسونگ هست ، 4 تا درایو دارم و فقط درایو c و f تا نصفه پر هستن .
احساس می کنم وقتی سیستم رو خاموش روشن می کنم بهتر میشه .
ویندوزم هم 7 هست .
لطفا راهنمایی کنید :11:

frobot
27-11-2011, 13:21
سلام .

دوست عزیز سیستم را در حالت safemode بالا بیاور و ببین آیا مشکلت حل می شود ؟ مشکل شما بیشتر نرم افزاری به نظر می آید تا سخت افزاری . احتمال ویروسی بودن سیستم هم وجود دارد.
اگر مشکلات سیستم در حالت safemode حل شد مشکل از نصب نادرست درایورهای شما یا تداخل آنها است. با تعویض ویندوز و نصب آخرین ورژن درایورها مشکل شما حل خواهد شد.

خوش باشید.

nitro
28-11-2011, 03:53
شما در مرحله اول رو هارد و dvd رایتر شک کن
dvd رایتر رو جدا کن یک بار تست کن سیستم رو
با توجه به اینکه میگی ابتدای روشن شدن سیستم هم اینطوریه، احتمال نرم افزاری بودن مشکل کمه

در ضمن چراغ هارد رو موقع رخ دادن این اتفاق نگاه کن

نتیجه رو خیر بده

jafarian
28-11-2011, 14:46
اینطوری که شما میگی مشکل ازهارد سیستم اول از همه بایوس مین آپدیت کنید حتما بعدش سیستم ویروس یابی کنید با یک آنتی ویروس بروز وهمچنین برنامه Malwarebytes' Anti-Malware درمرحله بعد کابل هارد خودتون چنج کنید از آخرم تست هارد به وسیله برنامه hdd regenerator 2011 انجام بدین بعد نتیجه رو بگین:20:

saeed774
28-11-2011, 15:33
مشکل شما به احتمال خیلی زیاد از ویروس هست که فایل Explorer.exe رو آلوده کرده . بهترین کار اینه که شما از دیسک های نجات آنتی ویروس ها مانند Kaspersky Rescue Disk یا Avira یا .... برای اسکن کامل سیستم استفاده کنین . در این روش چون در حالت بوت و خارج از سیستم عامل اسکن میشه مطمئنا ویروس مورد نظر پاک حواهد شد .

masoud71
28-11-2011, 16:34
سلام
با Avira اسکن رو انجام بده
هرچند که من فکر نکنم صد در صد حل بشه