PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رم مجازی در ویندوز7

hootas23
26-11-2011, 23:33
سلام.
برای استفاده بهتر از قابلیت رم مجازی در ویندوز 7 مقادیر عددی خواسته شده رو بهتره چطور تنظیم کنیم؟
cori7
4g ddr3
حالتی داره که سیستم اون رو مدیریت کنه این حالت معمولا چطور کار میکنه و به چه میزان از فضای هارد رو به روم اختصاص میده؟
------------------
و یه سوال:
داشتم با فتوشاپ کار میکردم که بعد سنگین شدن فایل پروژم سیستم دائم ارور میداد که فضای رم کافی نیست و برنامه رو ببندید و یک بارم هنگ کرد.
روی سیستم رومیزیم رم2گیگ دارم و از نظر کانفیک یه سیستم خیلی پایین تر از لپ تاپه اما براحتی تمامی نیازهای من رو جواب داده ولی روی لپ تاپ این مشکل رو پیدا کردم و فکر کردم عدم ست کردن رم مجازی باعث این مشکل شده درسته ؟
چون فتوشاپ معمولا حجم بالایی از کارهایی که انجام میدیم رو روی رم ذخیره موقت میکنه.
نظر شما چیه؟

black.assassin
26-11-2011, 23:51
سلام.
برای استفاده بهتر از قابلیت رم مجازی در ویندوز 7 مقادیر عددی خواسته شده رو بهتره چطور تنظیم کنیم؟
cori7
4g ddr3
حالتی داره که سیستم اون رو مدیریت کنه این حالت معمولا چطور کار میکنه و به چه میزان از فضای هارد رو به روم اختصاص میده؟
------------------
و یه سوال:
داشتم با فتوشاپ کار میکردم که بعد سنگین شدن فایل پروژم سیستم دائم ارور میداد که فضای رم کافی نیست و برنامه رو ببندید و یک بارم هنگ کرد.
روی سیستم رومیزیم رم2گیگ دارم و از نظر کانفیک یه سیستم خیلی پایین تر از لپ تاپه اما براحتی تمامی نیازهای من رو جواب داده ولی روی لپ تاپ این مشکل رو پیدا کردم و فکر کردم عدم ست کردن رم مجازی باعث این مشکل شده درسته ؟
چون فتوشاپ معمولا حجم بالایی از کارهایی که انجام میدیم رو روی رم ذخیره موقت میکنه.
نظر شما چیه؟

معمولا اندازه رم مجازی حداقل : برابر رم سیستم یعنی 4 گیگ و حداکثر : دو برابر رم سیستم هست یعنی 8 گیگ

اما مشکلی که بهش برخوردید به نظر من ربطی به این موضوع نداره و 4 گیگ ddr3 با این cpu جوابگوی فتوشاپ هست. و سیستم تا وقتی که نیاز به رم مجازی نداشته باشه ازش استفاده نمی کنه. ویندوزتون 64 بیت هست دیگه ؟؟؟
اما ممکنه مشکل به خاطر کمبود فضای هارد باشه.
البته دوستان شاید راه حل و راهنمایی بهتری داشته باشند :10:

hootas23
27-11-2011, 00:49
معمولا اندازه رم مجازی حداقل : برابر رم سیستم یعنی 4 گیگ و حداکثر : دو برابر رم سیستم هست یعنی 8 گیگ ممنون
ا
ما مشکلی که بهش برخوردید به نظر من ربطی به این موضوع نداره و 4 گیگ ddr3 با این cpu جوابگوی فتوشاپ هست. و سیستم تا وقتی که نیاز به رم مجازی نداشته باشه ازش استفاده نمی کنه. ویندوزتون 64 بیت هست دیگه ؟؟؟
اما ممکنه مشکل به خاطر کمبود فضای هارد باشه.
کاملا درسته
برای خودمم عجیبه
ویندوزم64 بیته و فتوشاپ هم نسخه 64 بیتیه.
نمیشه خیلی به خرابی رم شک کرد چون اگر خراب بود دربازی هم باید خودش رو نشون میداد اما حین بازی اصلا کمبود رم حس نمیشه و اروری هم داده نمیشه.
هارد هم فضای خالی زیاد داره و درایو ویندوز و برنامه هاش هم فضای خالی زیاد داره(نزدیک 100 گیگ)
خودم چیزی رو حس میکنم:
لپ تاپ دوتا گرافیک داره و برای هر برنامه ای بین این دو سوییچ میکنه
من فتوشاپ رو تنظیم کردم که موقع نصب با گرافیک انودیا بالا بیاد ولی خیلی برنامه ها به صورت دستی روی اینتل تنظیمه.
موقعی که این ارور هارو سیستم میداد غیر فتوشاپ برنامه وینمپ هم باز بود و موزیک پلی بود برنامه وینمپ روی گرافیک اینتل سوییچ میکنه.
از نظر پردازش مشکلی نیست چون همونطور که گفتم روی پی سی رو میزی این مشکلات رو ندیدم اما روی به خاطر سوییچ کردن گرافیک میگم شاید مشکلی وجود داشته باشه.
مثلا وقتی فتوشاپ بازه بره رو انودیا بعد که میزنی وینمپو باز کنی باز سوییچ کنه و ...
آیا در این نوع لپ تاپ در برنامه گرافیکش هوش مصنوعی برای تشخیص همچین چیزی وجود داره که برای هر برنامه اینکارو نکنه؟یا نه هر بار که برنامه جدید باز میشه به دنبال گرافیک مناسب اون میره؟
(آخرین نسخه درایور نصبه)

black.assassin
27-11-2011, 13:55
ممنون
ا
کاملا درسته
برای خودمم عجیبه
ویندوزم64 بیته و فتوشاپ هم نسخه 64 بیتیه.
نمیشه خیلی به خرابی رم شک کرد چون اگر خراب بود دربازی هم باید خودش رو نشون میداد اما حین بازی اصلا کمبود رم حس نمیشه و اروری هم داده نمیشه.
هارد هم فضای خالی زیاد داره و درایو ویندوز و برنامه هاش هم فضای خالی زیاد داره(نزدیک 100 گیگ)
خودم چیزی رو حس میکنم:
لپ تاپ دوتا گرافیک داره و برای هر برنامه ای بین این دو سوییچ میکنه
من فتوشاپ رو تنظیم کردم که موقع نصب با گرافیک انودیا بالا بیاد ولی خیلی برنامه ها به صورت دستی روی اینتل تنظیمه.
موقعی که این ارور هارو سیستم میداد غیر فتوشاپ برنامه وینمپ هم باز بود و موزیک پلی بود برنامه وینمپ روی گرافیک اینتل سوییچ میکنه.
از نظر پردازش مشکلی نیست چون همونطور که گفتم روی پی سی رو میزی این مشکلات رو ندیدم اما روی به خاطر سوییچ کردن گرافیک میگم شاید مشکلی وجود داشته باشه.
مثلا وقتی فتوشاپ بازه بره رو انودیا بعد که میزنی وینمپو باز کنی باز سوییچ کنه و ...
آیا در این نوع لپ تاپ در برنامه گرافیکش هوش مصنوعی برای تشخیص همچین چیزی وجود داره که برای هر برنامه اینکارو نکنه؟یا نه هر بار که برنامه جدید باز میشه به دنبال گرافیک مناسب اون میره؟
(آخرین نسخه درایور نصبه)

اگر لپ تاپ شما دو تا گرافیک داره حتما تکنولوژی این رو هم داره که همزمان با دو تا گرافیک کار کنه و مشکلی پیش نیاد. هیچ سوئیچی هم در کار نیست. به نظر من که اینطوره: گرافیک اینتل که طبیعتا ضعیفتره برای کارهای عادی استفاده میشه برای اینکه باتری کمتری مصرف کنه. اما برای پردازشای سنگین مثل فتوشاپ و یا بازی از انویدیا استفاده میشه و فکر کنم به صورت اتوماتیک اینطور تنظیم شده باشه. یعنی خود سیستم این تشخیص رو میده که نیاز به پردازش سنگین هست و باید از کارت دوم استفاده بشه. اما تا به حال نشنیده بودم اینتل با انویدیا کار کنه. :31: خب کرده دیگه :27:
میشه اطلاعات هر دو کارت رو بنویسید ؟ همینکه رم و گرافیک share هستند یا نه ؟

ebicross
27-11-2011, 14:52
ببینید برای مقدار Page File هیچ محدودیتی نیست. شما میتونید هرچقدر که احساس میکنید لازمه بهش اختصاص بدین.
اما اینکه سیستم شما فضای رم کم آورده دلیلش اینه که یک لپتاب برنامه های بسیار زیادی در حال اجرا داره (بیشتر Appearance لپتاب با این نرم افزارهاست) و ویندوز 64 بیت هم خودش مصرف کننده ی رم به حساب میاد و همچنین نبودن یا کم بودن مقدار Page File دلیل کم شدن فضای رم و خطا میشه.
اما اگر حس میکنید حجم مورد استفاده ی فتوشاپ در حدی هست که از رم خیلی بیشتره برای اینکه Page File سرعت بسیار پایینتری از رم داره بهتره یک فلش 4 گیگ یا بیشتر رو در این مواقع برای سیستم Ready Boost کنید تا کمی جبران بشه.
همچنین فتوشاپ خودش قابلیتی داره که میزان استفاده از رم رو تعیین میکنه. شما میتونید از تنظیمات فتوشاپ بخش بیشتری از رم رو در اختیازش بزارید.
در مورد دو کارت گرافیک به این توجه کنید که وقتی کارت گرافیک Performance که قوی تره داره کار میکنه یعنی یک نرم افزار یا ابزار داره ازش استفاده میکنه و در این حالت تمام برنامه ها از همون استفاده میکنند حتی اگر کم حجم و سبک باشند.
چون دو کارت گرافیک نمیتونند همزمان با هم فعال باشند و خروجی بدن؛ بلکه میتونند منابعشون رو مشترک استفاده کنند.
این در حالیه که فتوشاپ نیاز اصلیش رم و پردازنده هست و کارت گرافیک بسیار قوی و گرافیک معمولی هیچ فرقی براش نمیکنه.

در این لپتابها نیاز سنجیده میشه و براحتی عمل سوئیچ انجام میشه. هیچ مشکلی از این بابت نیست.

hootas23
27-11-2011, 21:56
ممنونم
با ست کردن رم مجازی مشکلم حل شد
امروز برنامه فتوشاپ و کورل همزمان ران بود + وینمپ و دوستم داشت با سیستم بازی میکرد(درایور)اما مشکل رم رو اصلا نداد.
ولی هنوزم حس میکنم که سوییچ کردن این دو گرافیک از نظرنرم افزاری مشکلی داره.
ارور هایی میده گاهی که زود میره مثل :
حجم گرافیک برای این پردازش مناسب نیست و این قبیل ارور ها
اضافه کنم من رشته تحصیلی و شغلم هر دو در زمینه طراحی و تبلیغاته و عمدتا برنامه های گرافیکی روی سیستم ران میشه و فایل های حجیم گرافیکی اجرا میشه که اکثرش پیر سیستم رو در میاره.
و تو این نوع کاری پردازش چیپ و حجم رم گرافیک برای من خیلی مهمه و کم بودنش عمدتا باعث این ارور میشه.
روی سیستم خونگی این مشکلات رو ندارم:
X2 4200+
2gig ddr2 800
1g 9500 gt
ولی روی لپ تاپ گاها نه همیشه این ارور رو دارم.
کلافم کرده
برای اینکه دقیق متوجه بشم که این مشکل از سخت افزاره یا نرم افزار چه راهی رو پیشنهاد میدید؟

black.assassin
27-11-2011, 22:11
ممنونم
با ست کردن رم مجازی مشکلم حل شد
امروز برنامه فتوشاپ و کورل همزمان ران بود + وینمپ و دوستم داشت با سیستم بازی میکرد(درایور)اما مشکل رم رو اصلا نداد.
ولی هنوزم حس میکنم که سوییچ کردن این دو گرافیک از نظرنرم افزاری مشکلی داره.
ارور هایی میده گاهی که زود میره مثل :
حجم گرافیک برای این پردازش مناسب نیست و این قبیل ارور ها
اضافه کنم من رشته تحصیلی و شغلم هر دو در زمینه طراحی و تبلیغاته و عمدتا برنامه های گرافیکی روی سیستم ران میشه و فایل های حجیم گرافیکی اجرا میشه که اکثرش پیر سیستم رو در میاره.
و تو این نوع کاری پردازش چیپ و حجم رم گرافیک برای من خیلی مهمه و کم بودنش عمدتا باعث این ارور میشه.
روی سیستم خونگی این مشکلات رو ندارم:
X2 4200+
2gig ddr2 800
1g 9500 gt
ولی روی لپ تاپ گاها نه همیشه این ارور رو دارم.
کلافم کرده
برای اینکه دقیق متوجه بشم که این مشکل از سخت افزاره یا نرم افزار چه راهی رو پیشنهاد میدید؟

اطلاعات کارت های گرافیک لپ تاپ رو بنویسید. به احتمال زیاد گرافیک های لپ تاپ رم کافی ندارند و حتما share نیستند. share بودن رم و گرافیک باعث میشه گرافیک حجم مورد نیاز برای پردازش رو از رم بگیره و کم نیاره. اما اگه گرافیک این عمل رو نتونه انجام بده برای انجام بعضی از کارهای گرافیکی به مشکل می خورید.

hootas23
27-11-2011, 22:38
اطلاعات کارت های گرافیک لپ تاپ رو بنویسید. به احتمال زیاد گرافیک های لپ تاپ رم کافی ندارند و حتما share نیستند. share بودن رم و گرافیک باعث میشه گرافیک حجم مورد نیاز برای پردازش رو از رم بگیره و کم نیاره. اما اگه گرافیک این عمل رو نتونه انجام بده برای انجام بعضی از کارهای گرافیکی به مشکل می خورید.
گرافیکش شیر نمیکنه مستقله و یک گیگ رم داخلی داره.
model:del 5110
cpu: i7
ram: 4ddr3
vga:1g 525
و همون گرافیک داخلی سی پی یو سندی بریج اینتل.
آخرین ورژن درایورها نصبه.
ویندوز 7 نهایی روشه.
آخرین نسخه دایرکت ایکس هم نصبه با باقی نیازها....

hootas23
28-11-2011, 23:44
نرم افزاری وجود داره که در حین کار متوجه بشم چقدر از فضای داخلی رم گرافیک و رم اصلی اشغال شده؟
من این ارور رو بازم دیدم و بازم حین کار گرافیکی برام نوشت که گرافیک مناسب نیست و سیستم در نمایش کار شما مشکل داره(حالا نه با این ادبیات منظورش این بود)
دقیقا هم فقط وقتی فایلهای گرافیکیم اجرا میشه این رو میگه و در بازی اصلا این ارور رو نمیده.
(این ارور در حال اجرای کورل یا فتوشاپ یا ایلوستریتور و ... میاد)

jafarian
29-11-2011, 01:28
شما کانفیگ سیستم کامل بگین برای نمایش رم خودتونم که ببینید چقدرازفضاش اشغال شده پنجره تسک منیجربازکنید بعدشم طبق شکل گزینه 1 مربوط به cpu میشه گزینه 2 هم مربوط به رم میشه برای دیفرگ و حالی کردن رم هم ازبرنامه memboost1 است :20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

black.assassin
29-11-2011, 16:00
گرافیکش شیر نمیکنه مستقله و یک گیگ رم داخلی داره.
model:del 5110
cpu: i7
ram: 4ddr3
vga:1g 525
و همون گرافیک داخلی سی پی یو سندی بریج اینتل.
آخرین ورژن درایورها نصبه.
ویندوز 7 نهایی روشه.
آخرین نسخه دایرکت ایکس هم نصبه با باقی نیازها....

تو تنظیمات درایورها این گزینه وجود نداره که بزاری روی انویدیا تا همیشه از اون استفاده کنه فقط ؟ رم 1 گرافیک برای فتوشاپ کافیه. حتی اگه روی یه تصویر رزولوشن بالا کار کنی. به نظرم تو قسمت لپ تاپ ها هم این تاپیک رو بزنید چون بالاخره خیلیا این مدل لپ تاپ رو دارن و تجربش کردن. راه حلای بهتری داشته باشن شاید. :10: