PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چاپ

smd7m
26-06-2006, 13:41
يكي از دوستان مي گفت كه در زمان چاپ صفحات در تنظيمات چاپگر قسمتي وجود داره كه امكان چاپ پشت و روي كاغذ رو ميسر مي كنه .... اگر دوستان در اين زمينه اطلاعي دارند ما رو هم بي نصيب نكنند و آيا اين خاصيت فقط مربوط به چاپگر خاصي است يا نه ...

shvalaie
26-06-2006, 14:40
فكر نميكنم مربوط به پرينتر يا چاپگر خاصي باشه
فقط كافيه كه اول صفحات فرد رو پرينت بگيري و بعد صفحات زوج رو و يا برعكس اول زوج و بعد فرد
اما توصيه ميكنم كه قبل از اونكه كل صفحات رو پرينت بگيري اول يه چند صفحه اي رو امتحاني پرينت كني بعد ...

Windows
27-06-2006, 09:03
يكي از دوستان مي گفت كه در زمان چاپ صفحات در تنظيمات چاپگر قسمتي وجود داره كه امكان چاپ پشت و روي كاغذ رو ميسر مي كنه .... اگر دوستان در اين زمينه اطلاعي دارند ما رو هم بي نصيب نكنند و آيا اين خاصيت فقط مربوط به چاپگر خاصي است يا نه ...

بله دوست عزيز
توي اداره كه من كار ميكنم يك پرينتر hp مدل 1320 هست كه اين خصوصيت رو داره و در تنظيماتش مشخص ميكني كه ميخواي پشت و رو بگيري. موقع كار يك رو رو چاپ ميكنه دوباره كاغذ رو ميكشه تو و روي ديگرش رو چاپ ميكنه.
در مقابل پرينتر ديگري hp مدل 6p داريم كه اين خصوصيت رو نداره و توي تنظيماتش گزينه پشت و رو ديده نميشه.

smd7m
27-06-2006, 18:48
در يكي از مقالات ديدم كه نوشته بود براي اين عمل بايد گزينه mirror margins را در Page setup انتخاب کنید سپس وقتی صفحات را به چاپ فرستادید در زمانی که کاغذ چاپ شد و بیرون آمد کمی از کاغذ در قسمت خروجی درگیر باشد عمل بازگشت و چاپ روی دوم صفحه صورت می گیرد.............. البته من که نتونستم اگر شما این عمل رو انجام دادید مشکل رو پیدا کنید.
با تشکر

shvalaie
27-06-2006, 22:20
در يكي از مقالات ديدم كه نوشته بود براي اين عمل بايد گزينه mirror margins را در Page setup انتخاب کنید سپس وقتی صفحات را به چاپ فرستادید در زمانی که کاغذ چاپ شد و بیرون آمد کمی از کاغذ در قسمت خروجی درگیر باشد عمل بازگشت و چاپ روی دوم صفحه صورت می گیرد.............. البته من که نتونستم اگر شما این عمل رو انجام دادید مشکل رو پیدا کنید.
با تشکر

دوست عزيز سلام
همانطور كه از اسمش پيداست mirror margins يعني اينكه كلا صفحه را آينه اي پرينت ميگيرن اين يه روشه كه وقتي شما كتابي، متني داري كه ميخواي بفرستي چاپخانه ازش استفاده مي‌كني البته به شرطي كه متنت عكس مخصوصا عكسهايي كه ترام دارن نداشته باشه اگه شكلت خطي باشه (يعني از خطوط تشكيل شده باشه) ميتوني متن رو روي كاغذ كالك آينه‌اي پرينت بگيري و بفرستي چاپخانه اين روش خيلي مقرون به صرفه تر از فرستادن متن يا كتاب روي كاغذ A4 و پرينت معمولي است.

خدمت دوست عزيزم هم گفتم اگه پرينترشون امكان داره كه بتونه پرينت odd و even يعني زوج و فرد، پرينت بگيريه مشكلي پيش نمياد