PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در دیافت شبکه های دیجیتال

alasht
24-11-2011, 22:02
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکلی دارم برای دریافت دیجیتال شبکه ها
من ساری هستم و اینجا شبکه دیجیتال تازه راه افتاده
گیرنده من Provision X-1 هست
شبکه هایی که اینجا میگرفت 1و2و3و4و شبکه استانی طبرستان و شبکه خبر و شبکه تهران و شبکه شما و شبکه مستند بود
اما چند روز پیش یهو صفحه سیاه شد و وقتی دوباره جستجو رو زدم شبکه های قبلی پرید و یکسری شبکه جدید رو گرفت
شبکه ifilm و شبکه pressTV و شبکه العالم و و شبکه بازار و شبکه شما و شبکه مستند و شبکه تماشا و شبکه طبرستان

الان شبکه 1و2و3و4 و تهران و خبر رو نمگیره
میخواستم ببینم مشکل کجاست ؟
من هر چی انتن رو چرخوندم و چند بار سرچ کردم بازم نگرفت
چیکار کنم که همه شبکه های قبلی و این شبکه های جدید رو بگیره ؟
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند
با تشکر :40:

mohandes66
25-11-2011, 22:02
با سلام خدمت دوستان
شبکه هایی که اینجا میگرفت 1و2و3و4و شبکه استانی طبرستان و شبکه خبر و شبکه تهران و شبکه شما و شبکه مستند بود
اما چند روز پیش یهو صفحه سیاه شد و وقتی دوباره جستجو رو زدم شبکه های قبلی پرید و یکسری شبکه جدید رو گرفت
شبکه ifilm و شبکه pressTV و شبکه العالم و و شبکه بازار و شبکه شما و شبکه مستند و شبکه تماشا و شبکه طبرستان

سلام
یه بار دیگه اتو سرچ کن درس میشه

gilase_tanha
25-11-2011, 22:16
تجربه به من نشون داده وقتي گيرنده حتي 1 شبكه رو گرفت بايد مشكل رو از آنتن و فيش و سيم آنتن جستجو كني .

شما فيش آنتني كه به دستگاه مياد رو حتماً‌دوباره چك كن و آنتن خونتون هم كه انشاالله آنتن خوبيه .

alasht
27-11-2011, 21:17
ممنون از پاسختون

یه بار دیگه اتو سرچ کن درس میشه
ده بار این کار رو کردم اما نشد

تجربه به من نشون داده وقتي گيرنده حتي 1 شبكه رو گرفت بايد مشكل رو از آنتن و فيش و سيم آنتن جستجو كني .

شما فيش آنتني كه به دستگاه مياد رو حتماً‌دوباره چك كن و آنتن خونتون هم كه انشاالله آنتن خوبيه .
آنتن ما از این آنتن کنترلیاست !
فیش هاشم مشکل نداره
شبکه ها رو درست میگرفت یهو اینطوری شد هر چی هم انتن رو میچرخونم درست نمیشه

gilase_tanha
27-11-2011, 22:46
اگه كنترلي باشه آنتنتون مشكلي نداره . شما يه لطفي بكن فيشي كه پشت دستگاه گيرنده ميره رو باز كن و دوباره از اول سيم آنتن رو به فيش آنتن وصل كن تا اتصالي هاي احتماليش بر طرف بشه و حالا به دستگاه وصل كن و دوباره سرچ كن .

اميدوارم مشكلت برطرف شه

faraname
28-11-2011, 20:22
با سلام خدمت دوستان

سلام
آقا من هم مثل شما از ساری هستم
در مورد کانال ها الان تو ساری 16 کانال رو میگیره
من خودم دیروز تست کردم و هر 16 تاش رو میگیره
در مورد اینکه میگی داشتی و حالا نداری , اولین پیشنهاد من به شما اینه که واسه اینکه مطمئن شی همه کار ها اصولی هست یا نه مراحل ذیل رو طی کنی :
البته باید بگم چون کار ما خدمات الکتریک ساختمان هست خدمت شما عرض می کنم

1. قبل از هر چیز از یک تکه بودن سیم آنتن مطمئن بشید
نکته : تجربه نشون داده سیم های قدیمی و سیم هایی که قطعی میانی دارن و از 2 تیکه تشکیل میشن بشدت مشکل ساز خواهند شد.
2. از کابل آنتن مناسب استفاده کنید ( ترجیا" کرمان که مارک معتبری هست ) . موردی داشتیم که کابل مرغوب نبوده و NO SIGNAL می داده.
3.مدل آنتن شما در سیستم دیجیتال اهمیت چندانی نداره ولی مهم هست که تصویری که توی سیستم آنالوگ داشتید تقریبا صاف بوده باشه ( اگر تصویرتون اون موقع خیلی برفک داشت یعنی مشکل تو دیجیتال به صورت قطعی و نبود سیگنال هم چنان ادامه داره )
4.حتما سمت و سوی آنتن شما ( اگه 2 شاخه ایی آنتی هست , سوی 2 شاخه ها به سمت مرکز صدا و سیما ساری باشه ( سمت میدان امام )
5.اگر بوستر داشتید , اون رو از سر راه حذف نکنید ( در واقع شما کابلی که از بوستر به تلویزیون می رفت رو به ورودی آنتن ست تاپ باکس وصل می کنید و از خروجی های ست تاپ باکس به تلویزیون ) به یاد داشته باشید اگر بوستر رو خاموش کنید به احتمال خیلی زیاد با مشکل ضعف سیگنال و متعاقبا قطع شدن تصاویر مواجه میشید.
6.اگر احساس می کنید سیسیتم کانال هاتون بهم ریخته است , اولین پیشنهاد اینکه از طریق تنظیمات دستگاه ست تاپ باکس تون اون رو به حالت تنظیمات کارخانه برگردونید ( در واقع RESET ) اش کنید و دوباره از اول جستجو رو شروع کنید .
با توجه به نکاتی که بیان شد , به احتمال زیاد مشکل شما حل خواهد شد.

نتیجه گیری :

جهت آنتن به سمت میدان امام و مرکز صدا وسیما باشه. کابل رو تست کنید , اگر امکان اش هست دستگاه رو RESET کنید تا از اول مجددا کانال ها شناسایی بشن.

موفق باشید