PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تا به کی از آرزوهامون جدا --- با تو هستم با تو هستم ای خدا

anti-military
23-11-2011, 14:36
سلام . گفتم یه تاپیک اسپم بزنم یکم حالم خوب شه

اینجا همه بازی ساز هستن و عمر خودشون رو دارن میزارن واسه اینکار اما چرا هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه ؟
آخر آخرش دیگه طرف چندتا مدل دانلود میکنه و ایمپورت میکنه تو موتور و دلش خوشه که بازی ساخته
ولی حقیقت اینه که سطح بازی سازی اینجا رو 1 درصد گیر کرده

فقط یه چیزه که میتونه هرکسی رو به 99 درصد آرزوهاش برسونه و اونم پوله

درکل حرفم اینه که الان تلاش واسه بازی سازی تو ایران کم ارزش شده و اگه کسی میخواد تو اینکار پیشرفت کنه
باید سرمایه ای که داره رو زیاد کنه نه مهارت های خودشو ... البته این خوبه که هرکسی مهارت زیادی تو بازی سازی
داشته باشه اما پول 90 درصد کاره و بدون پول نمیشه بازی هایی رو تولید کرد که پولساز باشن

الان صنعت بازی سازی داره وارد نسل جدید میشه اما ما هنوز به نسل PS1 هم نرسیدیم
راه حلش هم فقط و فقط پوله

درکل اومدم درد و دل کنم که دوای دل بیمار پوله . اگه کسی این رو درک کنه راهش رو پیدا میکنه و زودتر به هدفش میرسه

همه اینا رو گفتم که بگم علاوه به اینکه دارید تلاش میکنید مهارت های بازی سازیتون رو بالا ببرید به فکر پول هم باشید . بازی ساز بی پول به جای نمیرسه . منم از چندماه پیش که با چندتا از بچه ها یه کارو شروع کردیم اما تو مرحله تاسیس شرکت دیدیم که واقعا از نظر مالی ناتوانیم و مجبور شدیم فعلا چند وقتی کارو تعطیل کنیم تا زمانی که پول مورد نظرو به بدست بیاریم

واسه اینکار من وارد حرفه ساختمون سازی شدم و چندین ماه فنی حرفه ای رفتم و سختی کشیدم تا اینکه ساختمون سازی رو تو چندماه یاد گرفتم و کمتر از یه ماه دیگه هم دارم میرم شهرستان که کارو شروع کنم

الان علاقه من بازی سازیه اما اینو فهمیدم که واسه رسیدن به این هدف پول زیاد لازمه و به خاطرش هر سختی رو میکشم

الان کار منی که میخوام برم تو شهرستان ساختمون سازی کنم و بنایی کنم واسه صنعت بازی سازی ایران مفیده تره یا یکی که میشینه تو خونه به امید اینه یه روزی بتونه بازی بزرگی بسازه ؟ ( هیچ کس با تو خونه نشستن و آرزوی ساخت بازی بزرگ نمیتونه بازی خوبی بسازه تنها راهش پوله به نظر منه پس به جای دانلود مدل اماده به فکر پول باشید :31:)

چقدر چرت و پرت نوشتم :18:

parvizamd
23-11-2011, 15:12
عزیز دلم تو 100 میلیارد داشتی باشی ولی نه تونی یه دوربین اول شخص بسازی ....بدرد چی می خوره

شاید خیلی مثل من و شما زحمت الکی بکشن ولی خودت قضاوت کن ما هم پیشرفت کردیم

چقدر با هم فرق کردند.

درسته پول نیاز هست ولی خوبه همه بازی برای پول ساخته نشدن میشه باید امید داشت.

M0hsen3D
23-11-2011, 15:37
وقتی پول داشته باشی میتونی تخصص رو به کار بگیری نه این که خودت بشینی دوربین اول شخص بزنی , تو پول و سرمایه داشته باش متخصص فراونه.

anti-military
23-11-2011, 15:58
دقیقا همینه . شما فکر کنید ما میخواهیم یه برج بسازیم هرچقدر هم تو ساختمون سازی و معماری و عمران حرفه ای باشیم
اما نمیشه تنهایی کاری از پیش برد و نیاز به نیروی کار زیاد هست که اونم فقط با پول میشه به یه همچین چیزی رسید

بازی سازی تخصصی هم دسته کمی از برج سازی نداره ... ( شاید حتی خیلی سنگین تر باشه از نظر کاری )

aliscan
23-11-2011, 16:37
ـــــــلام....

چه عنوان تاپیکی،گریه ام گرفت:37:
مصطفی جان با حرفت کاملا موافقم _ ما هم قبلا یه گروه کوچولو داشتیم کله مون داغ بود داشتیم به قول خودمون بازی می ساختیم ولی بودجه مون تموم شد دیدم اینجوری نمیشه ادامه داد،مجبور شدیم تعطیلش کنیم:23:

این روزا بعد از خدای مهربون،مشکل گشا پولـــــــــــــــه،پــــ ــول!!

parvizamd
23-11-2011, 16:50
بببخشید دوستان bo چی شد داشت رفت توکیو اونم یکی بود مثل ما مگه چه فرقی داشت.

حتما نباید کالاف دیتوی ساخت که.میشه بازی کوچیک اما باحال ساخت.تازه هزینه ای هم نداره...(به جز قیمت نرم افزارها:27:).

ehsan_wwe
23-11-2011, 16:58
خالي شدي ؟ ..... موفق باشي:10:

Hotsun
23-11-2011, 21:05
تا وقتی که یکی میاد از بازیتون نقد میکنه فکر میکنید قصد کوبیدن بازیتون رو داره به هیچ جایی نمیرسین.

منم واقعاً از اینکه بیام کلی موارد رو در مورد بازی های بچه ها بگم آخرش هم به عنوان آدم جو گیر و آدم بد و آدم ... منو بشناسید خسته شدم.
شاید اصلاً بازی های خودم از مال همتون بدتر باشه ولی اون موقع رو فکر کنید که بازیتون عرضه بشه کاربرا و نقادهایی که اصلاً 1 صدم حتی من از بازی سازی سرشون نمیشه بیان ایرادات رو بگن.

همه میان میگن بازیت خیلی قشنگه خیلی عالیه خیلی توپه خیلی خفنه معلومه هیچی نمیشیم دیگه.
برای چی اینا رو میگن,برای اینکه میخوان خودشون رو آدم حسابی نشون بدن,اونوقت یکی که میاد میگه آقا این 20 تا ایراد رو داره بازیت فکر میکنید طرف عوضیه و اومده بRینه به بازی و سازنده رو خراب کنه.
خیلی مواقع هم یکی اصلاً نمیتونه بازی شبیه مال شما رو بسازه میاد میگه قشنگه,همون بازی رو بذارید یجایی که همه فقط گیمر هستن همچین بتروکنن بازی رو که نفهمید از کجا ترکیده.تازه با دلیلای چرت.
مثلاً من میام میگم آقا اینجا چوب داره مثل فلز برق میزنه در صورتی که بازکن میاد فقط میگه خیلی بازیت چرت بود.
خودتون مقایسه کنید.

دست گلتون بابت این تاپیک درد نکنه چون منم یکم خالی شدم :40:

parvizamd
24-11-2011, 14:24
تا وقتی که یکی میاد از بازیتون نقد میکنه فکر میکنید قصد کوبیدن بازیتون رو داره به هیچ جایی نمیرسین.

منم واقعاً از اینکه بیام کلی موارد رو در مورد بازی های بچه ها بگم آخرش هم به عنوان آدم جو گیر و آدم بد و آدم ... منو بشناسید خسته شدم.
شاید اصلاً بازی های خودم از مال همتون بدتر باشه ولی اون موقع رو فکر کنید که بازیتون عرضه بشه کاربرا و نقادهایی که اصلاً 1 صدم حتی من از بازی سازی سرشون نمیشه بیان ایرادات رو بگن.

همه میان میگن بازیت خیلی قشنگه خیلی عالیه خیلی توپه خیلی خفنه معلومه هیچی نمیشیم دیگه.
برای چی اینا رو میگن,برای اینکه میخوان خودشون رو آدم حسابی نشون بدن,اونوقت یکی که میاد میگه آقا این 20 تا ایراد رو داره بازیت فکر میکنید طرف عوضیه و اومده بRینه به بازی و سازنده رو خراب کنه.
خیلی مواقع هم یکی اصلاً نمیتونه بازی شبیه مال شما رو بسازه میاد میگه قشنگه,همون بازی رو بذارید یجایی که همه فقط گیمر هستن همچین بتروکنن بازی رو که نفهمید از کجا ترکیده.تازه با دلیلای چرت.
مثلاً من میام میگم آقا اینجا چوب داره مثل فلز برق میزنه در صورتی که بازکن میاد فقط میگه خیلی بازیت چرت بود.
خودتون مقایسه کنید.

دست گلتون بابت این تاپیک درد نکنه چون منم یکم خالی شدم :40:

دوستانه بگم مشکل تو اینکه انتقاد می کنی ولی دیگران از خودت انتقاد می کنند بهشون حمله می کنی...

Hotsun
24-11-2011, 17:50
دوستانه بگم مشکل تو اینکه انتقاد می کنی ولی دیگران از خودت انتقاد می کنند بهشون حمله می کنی...
آخه میدونی چیه!!!
من معمولاً ایراد دیزاین میگیرم و دلیل میارم حتی به سازنده ها خیلی وقت ها میگم اگر متوجه نشدی روی عکس علامت بذارم نشونت بدم در صورتی که دیدم خیلی ها میان ایراد بگیرن ازم مثلاً میگن دیوارت تکسچرش بده.
خب یعنی چی؟؟؟
اگه میگی بده بگو چه شکلی بذارم,چرا فکر کردی بده,چرا حس میکنی باید عوض بشه و باید چی عوض بشه.
اگر مثلاً به جای آسفالت توی اتوبان میومدم تکسچر کاشی میذاشتم آره اصلاً تابلوئه و اشتباه صددرصد از من بوده همونطور که یجا گفتم این محوطه کارخونه هست گفتن شبیه پشت بومه گفتم هر چند خودم پشت بوم اینجوری ندیدم ولی باشه عوضش میکنم.
ولی آخه بعضی ها میان میگن محیطت خیلی خالیه در صورتی که مثلاً میبینی 200 تا مدل توی یه تیکه جا گذاشتم(توی طمع از این محیط های پر زیاد بود و چنین چیزایی شنیدم)بعد گفتم کجاش کمه,داری با چه بازی مقایسه میکنی,به طرف برخورده.
اگه اینجوری رو میگی حمله کردن آره من حمله کردم ولی چنین چیزی حمله کردن نیست بلکه درخواست برای انصاف داشتن موقع نظر دادنه.
من خودم هم بعضی مواقع گیرهای کم ارزش میدم ولی همین کم ارزش ها باعث رفع شدن ایرادهای خیلی ریز میشن که اسمشون بی دقتیه!!!

اگر جایی کسی دوستانه و منصفانه نقد کرده یکی از کارهام رو و من تند رفتم همین جا ازش عذرخواهی میکنم و سعی میکنم دیگه اینجوری نشه.
آقا من یجا توی یه انجمن یه مدل جمجمه سنگی که دهنش آبشار بود و چشماش برق میزد گذاشتم بعد گفتم این رو تو حالت تستی عکس گرفتم که اگر مدل ایراد داره بگین بعد طرف اومده میگه زمینت چرا آسفالته مگه بازیت درباره زمان قدیم نیست,مگه نباید این جمجمه توی کوه و جنگل باشه :41:
خب این رو باید ادبش کرد دیگه!!!
حالا جالبش اینه که کلاً توی یک دهم عکس زمین معلوم بود همون رو گیر داده که اصلاً مد نظر من نبوده.
فکر کن یه رندر از کاراکترت توی 3دی مکس بگیری با پست زمینه خاکستری و روی هوا بعد طرف بیاد مسخره کنه بگه آدمه داره پرواز میکنه زمین نداره بازیت و پشتش هیچی نیست خیلی بازی چرتی داری میسازی.

anti-military
24-11-2011, 19:42
به نظر من دلیل اینکه همه به پیام میگن که ادعا داره اینه که سیاست نداره و حرف دلش سر زبونشه
مثلا شاید هرکسی که یه کدی بنویسه و یه طرحی بزنه تو دلش احساس کنه که از بقیه بهتره کارش اما کمتر کسی میاد اینو بگه
اما پیام رسما میاد میگه حرف دلشو که این اصلا خوب نیست :31:

ایراد گرفتن خوب نیست ولی چون محیط مجازیه من یکی از ایرادهارو میگم ( البته همه میدونن من خودم سرتاپا ایرادم :دی )

به کار خودت اعتقاد کامل داری و تعصب داری

مثال میزنم که مثلا از نظر گرافیکی و طراحی شما در حد مبتدی هستی اما شدیدا به کار خودت تعصب داری و کاری که انجام دادی رو بالاتر میدونی ولی حقیقت اینه که اگه نظر چندتا آرتیست و طراحی خوب رو بپرسی گرافیک صحنه های رئال تایم شمارو در حد خیلی مبتدی میدونن . البته شرمنده اینجوری رک میگم ولی تا جایی من متوجه شدم درکت از گرافیک یه بازی یا یه صحنه خیلی هنوز مبتدی هستش ( من خودمم هنوز تو درجه مبتدی هستم از این نظر )

روزهای اول که شما چندتا شات از بازیت گذاشتی من به ساده بودن طراحی های بازی مثلا دیوار ها گیر دادم که شما خیلی اعصبانی شدی . اما منظور من از نظر ساده بودن این بود که دیواری که تو خیابون هست نباید یه باکس باشه و باید جزئیات داشته باشه و اندازه هاش طبیعی باشه و خیلی صاف نباشه و خم و قوس داشته باشه و تکسچرش یه دست نباشه و کلی ریزه کاری دیگه که اگه رعایت نشه گرافیک بازی از سطح مبتدی هم پایین تر میاد

مثلا من چند وقت پیش شروع کردم به کار روی یه انبار به خاطر کمبود وقت خیلی زیادی که دارم هنوز وقت نکردم کاملش کنم و بزار تو سایت اما به نظر خودم و از نظر خودم بهترین صحنه رئال تایمی هست که تو ایران ساخته شده اما اینو هیچ وقت نمیام بگم که من بهترین صحنه رئال تایم رو ساختم و ... چون هم کار خز میشه هم صاحبکار :31:

ولی درکل پیام کارش خیلی عالیه

parvizamd
24-11-2011, 23:11
به نظر من دلیل اینکه همه به پیام میگن که ادعا داره اینه که سیاست نداره و حرف دلش سر زبونشه
مثلا شاید هرکسی که یه کدی بنویسه و یه طرحی بزنه تو دلش احساس کنه که از بقیه بهتره کارش اما کمتر کسی میاد اینو بگه
اما پیام رسما میاد میگه حرف دلشو که این اصلا خوب نیست :31:

ایراد گرفتن خوب نیست ولی چون محیط مجازیه من یکی از ایرادهارو میگم ( البته همه میدونن من خودم سرتاپا ایرادم :دی )

مثال میزنم که مثلا از نظر گرافیکی و طراحی شما در حد مبتدی هستی اما شدیدا به کار خودت تعصب داری و کاری که انجام دادی رو بالاتر میدونی ولی حقیقت اینه که اگه نظر چندتا آرتیست و طراحی خوب رو بپرسی گرافیک صحنه های رئال تایم شمارو در حد خیلی مبتدی میدونن . البته شرمنده اینجوری رک میگم ولی تا جایی من متوجه شدم درکت از گرافیک یه بازی یا یه صحنه خیلی هنوز مبتدی هستش ( من خودمم هنوز تو درجه مبتدی هستم از این نظر )

روزهای اول که شما چندتا شات از بازیت گذاشتی من به ساده بودن طراحی های بازی مثلا دیوار ها گیر دادم که شما خیلی اعصبانی شدی . اما منظور من از نظر ساده بودن این بود که دیواری که تو خیابون هست نباید یه باکس باشه و باید جزئیات داشته باشه و اندازه هاش طبیعی باشه و خیلی صاف نباشه و خم و قوس داشته باشه و تکسچرش یه دست نباشه و کلی ریزه کاری دیگه که اگه رعایت نشه گرافیک بازی از سطح مبتدی هم پایین تر میاد

مثلا من چند وقت پیش شروع کردم به کار روی یه انبار به خاطر کمبود وقت خیلی زیادی که دارم هنوز وقت نکردم کاملش کنم و بزار تو سایت اما به نظر خودم و از نظر خودم بهترین صحنه رئال تایمی هست که تو ایران ساخته شده اما اینو هیچ وقت نمیام بگم که من بهترین صحنه رئال تایم رو ساختم و ... چون هم کار خز میشه هم صاحبکار :31:

100 + 350 درصد موافقم.

Hotsun
25-11-2011, 14:59
ببین عزیز من خیلی از کارام رو اصلاً تا الان نشون شماها هم ندادم,فقط در حد کارای دم دستیم رو نشون دادم!!!
باور نمیکنی از پارسا(Lord Arthas ) بپرس,2-3 نمونه توی چت بهش نشون دادم ولی مشکل اینه که بخوایم با اون تعداد پلی بالا که شما میگی بازی بدیم همین میشه دیگه,کال آف دیوتی خیلی جاهاش به شدت کم پلیه هر کسی ببینه میفهمه اونوقت انتظار داری من زیاد پلی بزنم که طرف ببینه کیفیت تکسچر نصف کال آف زدم ولی افت فریم 4 برابر کال آفه.
کسی که تو جریان یه بازی نباشه قضاوتش رو روی چند تا صحنه میذاره.
البته منم اون موقع خیلی چیزا رو نمیدونستم و الان که بازی خودم رو نگاه میکنم ضعف هایی بیش از یه دیوار مکعبی میبینم ولی این دلیل نمیشه فکر کنی کلاً دیزاین نمیفهمم چیه.

نه میدونی چیه,خیلی جاها خیلی افراد اومدن ایراد گرفتن واقعاً دیدم ایراده قبولش کردم ولی یه موقع اومده طرف میگه کیفیت تکسچرت از کرایسیس پایین تره خب من به این دیوانه ای که این حرف رو زده چی بگم آخه.
طرف دیوانه است دیگه.
اگه دیوانه نبود از یه بازی که تک نفره ساخته شده انتظار کرایسیس نداشت. :41:
خب اینجاست که منم میگم خودت چند نفر رو میشناسی تک نفره یه همچین چیزی بسازن,بعد شماها فکر میکنید منظورم اینه که فکر میکنم از همه بیشتر بلدم, در صورتی که این حرف من کنایه از اینه که یه کار تک نفره رو با یه کار شرکتی با بودجه های هنگفت چند ملیون دلاری مقایسه نکن.

خوش بختانه از مستقلی در اومدم و آخرین کارم همون پرونده سیاه هست بعد از اون هم سعی میکنم کار مستقل انجام ندم مگر اینکه ارزش داشته باشه,فقط وای میستم سایت های خبری بیان بازی های شرکت رو بذارن تو سایتشون و نقدش کنن و نقدهایی که از یک فرد هم میشه دیگه وجود نداره,شاید بگن شیدر بد ست شده ولی نمیگن پیام هیچی حالیش نیست.
اینجا میخوایم در مورد کار صحبت کنیم اصلاً چه کار به رفتار طرف دارین,من خودم از رفتار شما ناراحتم ولی دلیلش اینه که به رفتار من گیر میدین.

توی انجمن فنایی که الان دیگه وجود نداره انقدر از کارام نقد شد که هر کدوم از شما جای من بودین 100 دفعه همه رو به فحش میکشیدین در صورتی که طوری با ملایمت برخورد میکردم و کارام رو اصلاح میکردم که شده بودم کاربر ویژه!!!

اونوقت اینجا اومدین دارین میگین من هیچی حالیم نیست. :41:
1.چند نفر شما کل ساختار کارت گرافیک رو میدونه برای مثال تو همین زمینه 2چند نفرتون تا حالا کلمه Polygon Throughput به گوشش خورده و میدونه واحدش چیه,3.چند نفرتون روش ابداعی تو طراحی بامپ مپ داشته,4.چند نفرتون اصلاً میدونه هر رنگ توی نرمال مپ به چه معنیه,5.چند نفرتون از یه انجین آشغالی که حاضر نیستین اسمش رو بیارین تونسته خروجی اون شکلی بگیره که من سر پرونده سیاه گرفتم و خیلی چیزای دیگه!!!
درسته شماها هم خیلی کارها کردین که من تو خواب هم نمیبینم که بتونم انجام بدم
ولی اگر چیزی حالیم نبود اون موارد بالا از دستم بر نمیومد.
پس اینکه بعضی ها میان میگم هیچی حالیت نیست خراب کردن آدم هاست که من خودم هم چنین رفتاری تا حالا نداشتم.
من خیلی مواقع میام میگم فلان کار رو کردم,خیلی مواقع هم میام میگم آقا در این چند مورد کارت ایراد داره در صورتی که میبینم طرف اومده توی تاپیک "اینو دیدین wow " به من میگه اینایی که گفتی همش حرفه یعنی منظورش اینه که حالیم نیست از خودم در آوردم دیگه,بعد میگه منبع بیار,منبع آوردم تازه یخورده کوتاه اومده.

به خاطر خودتون میگم, به رفتار هم دیگه کار نداشته باشین(توی محیط مجازی),مهم کیفیت کار افراده که میتونه باعث بشه شما یه چیزی یاد بگیرین یا به اون فرد یاد بدین.

الان من اومدم اینجا فعالیت میکنم خیلی های دیگه رو دیدم نصف منم بلد نیستن به بازی های آتاشغالشون میگن AAA و اصلاً فعالیت نمیکنن فقط الکی گنده میشن و با تحویل نگرفتن هم خودشون رو گنده تر جلوه میدن.
باور نمیکنید از مهدیار بپرسین که به یه نفر گفته بود برای مجموعه 3 بازیشو بذاره(البته واسطه من بودم),طرف گفته بود بازیش خیلی خفنه از کل مجموعه بیشتر ارزشش(منم به مهدیا گفتم) ولی طرف یه پازل آشغالی داده بود,مهدیار هم همون جا رد کرده بود کارش رو :40:
اونجا اولین بار بود یه نفر نشوندش سر جاش.
ولی من اومدم صادقانه دارام کارام رو نشون میدم و میگم به خاطر کمبود بودجه و زمان و اینجور چیزا مجبور شدم یه تعدادی هم مدل و تکسچر آماده استفاده کنم ولی بعضی ها میان میگن کل بازیت مدل و تکسچر و کد آماده هست و میگن فقط ادعا میزنی ببین الان هیچ کدوم از ما در حدی نیست که بگه من تو جهان تک هستم :31: ولی حداقل میتونه توی این انجمن بگه من فلان کار رو کردم که بقیه بلد نیستن,اینجوری میشه که یه نفر میخواد بازی بسازه میگه ما به فلان نیرو نیاز داریم و میاد میگه این کار رو برامون انجام بده,اگه من میام میگم فلان کار رو میکنم برای اینه که اگر دیدین بدرد کارتون میخورم بگین نه اینکه بیاین دشمن من بشین و دعوا راه بندازین.
اگه ادعا داشتم نمیومدم بگم شیدرم ایراد داره کمک بدین,نمیومدم توی پشتیبانی یونیتی سوال های ساده درباره برنامه نویسی بکنم,اگه اینجور بودم اصلاً تو این انجمن نمیومدم.

نه اینجوریا نیست من فقط تو 2-3 مورد کار خوب (نه عالی)بلدم انجام بدم وگرنه کارام خیلی ایراد دارن.
اصلاً اگه موافق باشین از عکس های پرونده سیاه خودم یه نقد از اون خفنا میام میذارم :46:

iload
25-11-2011, 15:34
ببین عزیز من خیلی از کارام رو اصلاً تا الان نشون شماها هم ندادم,فقط در حد کارای دم دستیم رو نشون دادم!!!
باور نمیکنی از پارسا(Lord Arthas ) بپرس,2-3 نمونه توی چت بهش نشون دادم ولی مشکل اینه که بخوایم با اون تعداد پلی بالا که شما میگی بازی بدیم همین میشه دیگه,کال آف دیوتی خیلی جاهاش به شدت کم پلیه هر کسی ببینه میفهمه اونوقت انتظار داری من زیاد پلی بزنم که طرف ببینه کیفیت تکسچر نصف کال آف زدم ولی افت فریم 4 برابر کال آفه.
کسی که تو جریان یه بازی نباشه قضاوتش رو روی چند تا صحنه میذاره.
البته منم اون موقع خیلی چیزا رو نمیدونستم و الان که بازی خودم رو نگاه میکنم ضعف هایی بیش از یه دیوار مکعبی میبینم ولی این دلیل نمیشه فکر کنی کلاً دیزاین نمیفهمم چیه.

نه میدونی چیه,خیلی جاها خیلی افراد اومدن ایراد گرفتن واقعاً دیدم ایراده قبولش کردم ولی یه موقع اومده طرف میگه کیفیت تکسچرت از کرایسیس پایین تره خب من به این دیوانه ای که این حرف رو زده چی بگم آخه.
طرف دیوانه است دیگه.
اگه دیوانه نبود از یه بازی که تک نفره ساخته شده انتظار کرایسیس نداشت. :41:
خب اینجاست که منم میگم خودت چند نفر رو میشناسی تک نفره یه همچین چیزی بسازن,بعد شماها فکر میکنید منظورم اینه که فکر میکنم از همه بیشتر بلدم, در صورتی که این حرف من کنایه از اینه که یه کار تک نفره رو با یه کار شرکتی با بودجه های هنگفت چند ملیون دلاری مقایسه نکن.

خوش بختانه از مستقلی در اومدم و آخرین کارم همون پرونده سیاه هست بعد از اون هم سعی میکنم کار مستقل انجام ندم مگر اینکه ارزش داشته باشه,فقط وای میستم سایت های خبری بیان بازی های شرکت رو بذارن تو سایتشون و نقدش کنن و نقدهایی که از یک فرد هم میشه دیگه وجود نداره,شاید بگن شیدر بد ست شده ولی نمیگن پیام هیچی حالیش نیست.
اینجا میخوایم در مورد کار صحبت کنیم اصلاً چه کار به رفتار طرف دارین,من خودم از رفتار شما ناراحتم ولی دلیلش اینه که به رفتار من گیر میدین.

توی انجمن فنایی که الان دیگه وجود نداره انقدر از کارام نقد شد که هر کدوم از شما جای من بودین 100 دفعه همه رو به فحش میکشیدین در صورتی که طوری با ملایمت برخورد میکردم و کارام رو اصلاح میکردم که شده بودم کاربر ویژه!!!

اونوقت اینجا اومدین دارین میگین من هیچی حالیم نیست. :41:
1.چند نفر شما کل ساختار کارت گرافیک رو میدونه برای مثال تو همین زمینه 2چند نفرتون تا حالا کلمه Polygon Throughput به گوشش خورده و میدونه واحدش چیه,3.چند نفرتون روش ابداعی تو طراحی بامپ مپ داشته,4.چند نفرتون اصلاً میدونه هر رنگ توی نرمال مپ به چه معنیه,5.چند نفرتون از یه انجین آشغالی که حاضر نیستین اسمش رو بیارین تونسته خروجی اون شکلی بگیره که من سر پرونده سیاه گرفتم و خیلی چیزای دیگه!!!
پس اینکه بعضی ها میان میگم هیچی حالیت نیست خراب کردن آدم هاست که من خودم هم چنین رفتاری تا حالا نداشتم.
من خیلی مواقع میام میگم فلان کار رو کردم,خیلی مواقع هم میام میگم آقا در این چند مورد کارت ایراد داره در صورتی که میبینم طرف اومده توی تاپیک "اینو دیدین wow " به من میگه اینایی که گفتی همش حرفه یعنی منظورش اینه که حالیم نیست از خودم در آوردم دیگه,بعد میگه منبع بیار,منبع آوردم تازه یخورده کوتاه اومده.

به خاطر خودتون میگم, به رفتار هم دیگه کار نداشته باشین(توی محیط مجازی),مهم کیفیت کار افراده که میتونه باعث بشه شما یه چیزی یاد بگیرین یا به اون فرد یاد بدین.

الان من اومدم اینجا فعالیت میکنم خیلی های دیگه رو دیدم نصف منم بلد نیستن به بازی های آتاشغالشون میگن AAA و اصلاً فعالیت نمیکنن فقط الکی گنده میشن و با تحویل نگرفتن هم خودشون رو گنده تر جلوه میدن.
باور نمیکنید از مهدیار بپرسین که به یه نفر گفته بود برای مجموعه 3 بازیشو بذاره(البته واسطه من بودم),طرف گفته بود بازیش خیلی خفنه از کل مجموعه بیشتر ارزشش(منم به مهدیا گفتم) ولی طرف یه پازل آشغالی داده بود,مهدیار هم همون جا رد کرده بود کارش رو :40:
اونجا اولین بار بود یه نفر نشوندش سر جاش.
ولی من اومدم صادقانه دارام کارام رو نشون میدم و میگم به خاطر کمبود بودجه و زمان و اینجور چیزا مجبور شدم یه تعدادی هم مدل و تکسچر آماده استفاده کنم ولی بعضی ها میان میگن کل بازیت مدل و تکسچر و کد آماده هست و میگن فقط ادعا میزنی ببین الان هیچ کدوم از ما در حدی نیست که بگه من تو جهان تک هستم :31: ولی حداقل میتونه توی این انجمن بگه من فلان کار رو کردم که بقیه بلد نیستن,اینجوری میشه که یه نفر میخواد بازی بسازه میگه ما به فلان نیرو نیاز داریم و میاد میگه این کار رو برامون انجام بده,اگه من میام میگم فلان کار رو میکنم برای اینه که اگر دیدین بدرد کارتون میخورم بگین نه اینکه بیاین دشمن من بشین و دعوا راه بندازین.
اگه ادعا داشتم نمیومدم بگم شیدرم ایراد داره کمک بدین,نمیومدم توی پشتیبانی یونیتی سوال های ساده درباره برنامه نویسی بکنم,اگه اینجور بودم اصلاً تو این انجمن نمیومدم.

نه اینجوریا نیست من فقط تو 2-3 مورد کار خوب (نه عالی)بلدم انجام بدم وگرنه کارام خیلی ایراد دارن.
اصلاً اگه موافق باشین از عکس های پرونده سیاه خودم یه نقد از اون خفنا میام میذارم :46:

سلام

.چند نفر شما کل ساختار کارت گرافیک رو میدونه برای مثال تو همین زمینه 2چند نفرتون تا حالا کلمه Polygon Throughput به گوشش خورده و میدونه واحدش چیه,3.چند نفرتون روش ابداعی تو طراحی بامپ مپ داشته,4.چند نفرتون اصلاً میدونه هر رنگ توی نرمال مپ به چه معنیه,5.چند نفرتون از یه انجین آشغالی که حاضر نیستین اسمش رو بیارین تونسته خروجی اون شکلی بگیره که من سر پرونده سیاه گرفتم و خیلی چیزای دیگه!!!شما یه فرد حرف ای رو که هم کارش عالیه هم بدون این جلب توجه ها تو جای خوب کار میکنه رو میتونی تو پشتیبانی یو دی کی پیدا کنی ( آقا محمد رو میگم ) . بدون این که کاری ازش دیده باشیم و چیزی از خودش به دیگران گفته باشه همه میدونن کارش عالیه و واقعا حرفه ای ( این رفتار افراد حرفه ای هست نه این رفتاری که شما داری )

اینارو فقط برای خودت میگیم چون در آینده برای خودت خوب نیست .

ممنون:10:

Hotsun
25-11-2011, 15:59
ولی این رفتار شما خیلی خیلی خیلی بدتر از منه و دیگه اصلاً به این قضیه که قصدت خراب کردن منه ایمان و یقین آوردم.

چرا؟؟؟
چون دقیقاً تیکه ای رو برداشتی نقل قول زدی که اگه یه جمله قبلش و دو جمله بعدش هم بذاری روش 180 درجه منظور برمیگرده.

مثل این میمونه که یه نفر بگه آدم بی شعور کسی هست که شعور نداره بعد شما بیای نقل قول بزنی:

آدم بی شعور
بعد بگی این به من فحش داد.

خیلی نا امیدم کردی.
آی مردم ببینید این رفتار ها رو.
من قبلش گفته بودم:

اونوقت اینجا اومدین دارین میگین من هیچی حالیم نیست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودتون قضاوت کنید,کسی که چیزی حالیش نباشه اصلاً میتونه یه اتاق بسازه؟؟؟چه برسه به اینکه بخواد یه بازی کامل بسازه.
این ادامه اون جمله هست:

من دقیقاً اون قسمت رو بولد کردم که ببینید منظورم این نیست که بگم بقیه بلد نیستن منظورم اینه که یه سری حرفا روی هوا هستن و از ریشه بی معنی اند.

در ضمن من نمیدونم منظورت از اینکه حرفه ای بودن رو وسط کشیدی چیه!!!
اگر اینجوری جان کارمک که رفت همه جا جار زد من تکنولوژی Mega Texture و Virtual Texture رو ساختم پس خیلی باحالم و از همه بازی های دنیا جلوترم و تا چند سال دیگه گرافیک بازی هام با دنیای واقعی برابری میکنه و توی مصاحبه اش گفت بعد از تموم شدن کار این تکنولوژی وقتی نتیجه رو دیدم گفتم wow (یعنی تعریف از کار خودش)و از اینجور چیزا اصلاً آدم حرفه ای نیست.

جمع کن این حرفا رو,فکر کنم وقتشه یه سر و سامونی به خودت بدی و ذهنت رو از این پرونده سازی ها و ایراد گرفتن های شخصی پاک سازی کنی.

اینارو فقط برای خودت میگیم چون در آینده برای خودت خوب نیست .

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دستت درد نکنه که به فکر من هستی و من این رو قابل تقدیر میدونم چون هیچ سنمی با هم نداریم ولی مسئله اینجاست که خیلی مواقع بی دقت پست های من رو خوندی و قسمت هایی که به نظرت میومده بد هستن رو گنده کردی و قسمت های دیگه رو کامل به فراموشی سپردی.
این کار تو خیلی کار بدیه و مثل ادیت کردن صدای دیگران و بر علیهشون استفاده کردن میمونه.

فعلاً اینجا بحث به جای بازی شده بحث در مورد رفتار افراد و من به شخصه این رو دوست ندارم ولی ساکت هم نمیشینم.

iload
25-11-2011, 16:10
ولی این رفتار شما خیلی خیلی خیلی بدتر از منه و دیگه اصلاً به این قضیه که قصدت خراب کردن منه ایمان و یقین آوردم.

چرا؟؟؟
چون دقیقاً تیکه ای رو برداشتی نقل قول زدی که اگه یه جمله قبلش و دو جمله بعدش هم بذاری روش 180 درجه منظور برمیگرده.

مثل این میمونه که یه نفر بگه آدم بی شعور کسی هست که شعور نداره بعد شما بیای نقل قول بزنی:

بعد بگی این به من فحش داد.

خیلی نا امیدم کردی.
آی مردم ببینید این رفتار ها رو.
من قبلش گفته بودم:

خودتون قضاوت کنید,کسی که چیزی حالیش نباشه اصلاً میتونه یه اتاق بسازه؟؟؟چه برسه به اینکه بخواد یه بازی کامل بسازه.
این ادامه اون جمله هست:

من دقیقاً اون قسمت رو بولد کردم که ببینید منظورم این نیست که بگم بقیه بلد نیستن منظورم اینه که یه سری حرفا روی هوا هستن و از ریشه بی معنی اند.

در ضمن من نمیدونم منظورت از اینکه حرفه ای بودن رو وسط کشیدی چیه!!!
اگر اینجوری جان کارمک که رفت همه جا جار زد من تکنولوژی Mega Texture و Virtual Texture رو ساختم پس خیلی باحالم و از همه بازی های دنیا جلوترم و تا چند سال دیگه گرافیک بازی هام با دنیای واقعی برابری میکنه و توی مصاحبه اش گفت بعد از تموم شدن کار این تکنولوژی وقتی نتیجه رو دیدم گفتم wow (یعنی تعریف از کار خودش)و از اینجور چیزا اصلاً آدم حرفه ای نیست.

جمع کن این حرفا رو,فکر کنم وقتشه یه سر و سامونی به خودت بدی و ذهنت رو از این پرونده سازی ها و ایراد گرفتن های شخصی پاک سازی کنی.

دستت درد نکنه که به فکر من هستی و من این رو قابل تقدیر میدونم چون هیچ سنمی با هم نداریم ولی مسئله اینجاست که خیلی مواقع بی دقت پست های من رو خوندی و قسمت هایی که به نظرت میومده بد هستن رو گنده کردی و قسمت های دیگه رو کامل به فراموشی سپردی.
این کار تو خیلی کار بدیه و مثل ادیت کردن صدای دیگران و بر علیهشون استفاده کردن میمونه.

فعلاً اینجا بحث به جای بازی شده بحث در مورد رفتار افراد و من به شخصه این رو دوست ندارم ولی ساکت هم نمیشینم.

چرا ناراحت میشی !؟ شمام که این پست من رو بی دقت خوندی !

البته من نمیگم که تو اینجوری هستیا ولی رفتارت ایو میگه . بعدشم من که فقط این پست رو نگفتم شما صد بار از این جور جملات استفاده کردی !

آخه من برای چی شما رو خراب کنم !؟ مگه شما فصیحی هستی ؟! یکی هستی مثل ماها دیگه ؟! از همین جاس که فکر میکنی خیلی بزرگتر و برتری . من دیگه هیچی به شما نمیگم چون واقعا انتقاد رو باهاش برخورد میکنی . از فردا تاپیک بزن و بگو من بارون فلان و دوربین فلان رو ساختم بعدش فرداش یهویی ما میبینیم که این که همون بارونی هست که تو یونیتی بود (شاهدشم پرویز ), ... .

parvizamd
25-11-2011, 16:44
جان هر کی دوست دارید این قدر الکی بحث نکنید .پیام وعلی رضا بی خیال شدید .

دو روزه بحث سر این مسله شده بی خیال شد بابا .اینجور بحث به دلخوری می رسه...

نکنید آقا بی خیال شدید:11:

Hotsun
25-11-2011, 16:46
چرا ناراحت میشی !؟ شمام که این پست من رو بی دقت خوندی ! میخواستم ببینی یکی مثل خودت باهات برخورد میکنه عصبانی میشی.

از همین جاس که فکر میکنی خیلی بزرگتر و برتری از رو کدوم جمله ام به این قضیه پی بردی؟!؟

من دیگه هیچی به شما نمیگم چون واقعا انتقاد رو باهاش برخورد میکنی یه سوال:
شما واقعاً به این میگین انتقاد یا تخریب؟!؟

بارون فلان و دوربین فلان رو ساختم بعدش فرداش یهویی ما میبینیم که این که همون بارونی هست که تو یونیتی بود (شاهدشم پرویز )من به اون بارون بخار اضافه کرده بودم مثل حالتی شده بود که هوای زمین گرمه و بعد از مدت ها بارون اومده یه مقداری بخار تولید میشه.
من اون قسمتش رو گفته بودم.
در ضمن اینکه پرویز چیزایی که بینمون بوده رو به بقیه گفته یعنی واقعاً اطمینانی که بهش داشتم رو نابود کرد.
من چون ناخواسته باعث شدم پرویز ضرر کنه سر یه سری مسائل واقعاً ازش عذر میخوام و حتی بعد اون قضیه هم بهش گفتم شرمنده و دیگه روم نمیشه باهات چت کنم ولی انتظار نداشتم با گفتن این حرف به شما آتیش بریزه رو این مسئله.

ولی الان فقط به خاطر اینکه حسن نیتم رو به پرویز و بقیه که شاید باعث دلخوریشون شدم ثابت کنم از همتون عذر میخوام ولی یادتون باشه این عذر خواهی دلیل بر نیست که فکر کنید 100 درصد من مقصر بودم و 100 قضیه به خاطر اشتباه من بوده.

در ضمن من خودم چند بار فصیحی رو توی نمایشگاه ها دیدم ولی حتی حاضر نبود جواب سلام مردم هم بده!!!
که با توجه به اینکه خیلی معروف تر از ماهاست ولی رفتارش از هممون بدتره.
پس خواهشاً فکر الکی در موردش نکنید.

iload
25-11-2011, 17:05
میخواستم ببینی یکی مثل خودت باهات برخورد میکنه عصبانی میشی.
از رو کدوم جمله ام به این قضیه پی بردی؟!؟

یه سوال:
شما واقعاً به این میگین انتقاد یا تخریب؟!؟

من به اون بارون بخار اضافه کرده بودم مثل حالتی شده بود که هوای زمین گرمه و بعد از مدت ها بارون اومده یه مقداری بخار تولید میشه.
من اون قسمتش رو گفته بودم.
در ضمن اینکه پرویز چیزایی که بینمون بوده رو به بقیه گفته یعنی واقعاً اطمینانی که بهش داشتم رو نابود کرد.
من چون ناخواسته باعث شدم پرویز ضرر کنه سر یه سری مسائل واقعاً ازش عذر میخوام و حتی بعد اون قضیه هم بهش گفتم شرمنده و دیگه روم نمیشه باهات چت کنم ولی انتظار نداشتم با گفتن این حرف به شما آتیش بریزه رو این مسئله.

ولی الان فقط به خاطر اینکه حسن نیتم رو به پرویز و بقیه که شاید باعث دلخوریشون شدم ثابت کنم از همتون عذر میخوام ولی یادتون باشه این عذر خواهی دلیل بر نیست که فکر کنید 100 درصد من مقصر بودم و 100 قضیه به خاطر اشتباه من بوده.

در ضمن من خودم چند بار فصیحی رو توی نمایشگاه ها دیدم ولی حتی حاضر نبود جواب سلام مردم هم بده!!!
که با توجه به اینکه خیلی معروف تر از ماهاست ولی رفتارش از هممون بدتره.
پس خواهشاً فکر الکی در موردش نکنید.

یه سر اینجا بزن من اینجا دیدم که پرویز ازت سوال کرده وتو یکی از تاپیک ها خودت گفته بودی که اینو ساختی . منم به پرویز گفتم که جریان اینه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این پرو فایل خودته و یه سری هم به پرو فایل پرویز بزن تا پرویز بنده خدا رو الکی ... نکنی .

بعدشم فصیحی رو چند بار ازش تو گروهمون کمک گرفتیم و رفتار واقعا حرفه ای داشته با ما . حالا با شما چرا رفتارش خوب نبوده من نمیدونم !

از رو کدوم جمله ام به این قضیه پی بردی؟!؟

از اوجایی که میگی من میخوام تخریبت کنم !

anti-military
25-11-2011, 17:26
حالا توهین مستقیم هم نکنیم به کسی . من احساس میکنم به پیام داره توهین مستقیم میشه :d

iload
25-11-2011, 17:30
حالا توهین مستقیم هم نکنیم به کسی . من احساس میکنم به پیام داره توهین مستقیم میشه :d

من نیتم توهین نیست . من میخوام ..... ولش کن الان باز میگید توهین . من دیگه به پیام و پستاش کاری ندارم . چون هر چی میگم بد برداشت میشه .

parvizamd
25-11-2011, 17:40
آقا عرب زاده دستت درد نکنه ازت انتظار نداشتم اینطوری بهم اینو بگی .

خوشم میاد علی رضا دقیقا قضیه اون طوری که پایین گفته درست گفت من ازت خودت اگه یاد باشه گفتم پیام چطوری این ساختی ؟

شما هم که بهم جواب درستی ندادی من بیشتر دنبال بارانش بود اصلا از علی رضا نپرسیده بودم که باران چطوری ساخته شده؟
که خودم تو فروم یونیتتی پیداش کردم و لینکشو به خودت هم دادم.

اما از این حرف واقعا دل گیر شدم آخه بی انصاف این همه مدت علافم کردی و چند تا تست کوچیک برات نوشتم و یه قرون ازت نخواستم بعدش میای اینطوری تو فروم ازم می گی دستت درد نکنه .

---------- Post added at 06:36 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

در پایان به احسان التماس می کنم این تاپیک به FUUCK رفته رو حذف کنه...

---------- Post added at 06:40 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

آغاز به انحراف کشیدن تاپیک :

دوستان خواننده چی گوش میدن؟

من یاس..

iload
25-11-2011, 17:45
آقا عرب زاده دستت درد نکنه ازت انتظار نداشتم اینطوری بهم اینو بگی .

خوشم میاد علی رضا دقیقا قضیه اون طوری که پایین گفته درست گفت من ازت خودت اگه یاد باشه گفتم پیام چطوری این ساختی ؟

شما هم که بهم جواب درستی ندادی من بیشتر دنبال بارانش بود اصلا از علی رضا نپرسیده بودم که باران چطوری ساخته شده؟
که خودم تو فروم یونیتتی پیداش کردم و لینکشو به خودت هم دادم.

اما از این حرف واقعا دل گیر شدم آخه بی انصاف این همه مدت علافم کردی و چند تا تست کوچیک برات نوشتم و یه قرون ازت نخواستم بعدش میای اینطوری تو فروم ازم می گی دستت درد نکنه .

---------- Post added at 06:36 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

در پایان به احسان التماس می کنم این تاپیک به FUUCK رفته رو حذف کنه...

همین دیگه همش آقا عرب زاده بد برداشت میکنه و زود نظر میده و قضاوت میکنه .

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

آ

-
آغاز به انحراف کشیدن تاپیک :

دوستان خواننده چی گوش میدن؟

من یاس..

من چیزی گوش نمیدم ! :31: بی شوخی مگم اصلا تو خط موسیقی نیستم .!

MARTIN
25-11-2011, 17:58
سلام.
برای این جو عوض بشه (به قول پرویز جان)

نظرتون درباره این بازی آنلاین که با یونیتی ساخته شده چیه؟

حالا این اقا انگیزش چی بوده که اینو ساخته و ایا ما (منظور ما نوعی) در توانمون است چنین چیزی بسازیم.
و به نظرتون اگر این بازی رو به جایی فروخته چقدر به نظرتون فروخته؟

parvizamd
25-11-2011, 18:23
مارتین جون این نوشته رایگان نمیشه دانلودش کرد؟

MARTIN
25-11-2011, 18:40
من تو اون سایت داشتم بازی های فلش بازی می کردم که این بازی رو دیدم و خیلی خوشم اومد و همین انلاین بازیش کردم...

در مورد رایگان بودنش هم خوب این بازی های انلاین بیش تر رایگانه و با اسپانسر+تبلیغات پولش در می اد . مثل بازی های فلش.

در مورد یونیتی اطلاع ندارم ولی در مورد فلش می دونم هر بازی متوسط و خوب رو حدود 4 هزار دلار و بیشتر اسپانسر می کنن(عالی رو برو تا 10 تا 15).

Reza Azimy_RW
25-11-2011, 20:50
جونه من ول کنید این دعواها رو بسکه هم حال و روزمون خوبه . یکی افتاده به خر کاری شدید یکی باباش میخاد از خونه بیرونش کنه ( :دی ) یکی جریمه های ماشینش تا اخر ماه دوبرابر میشه همه از همه در به در تر فقط همین مونده بحث کنیم کی بیشتر حالیشه :دی

parvizamd
25-11-2011, 20:55
آره فلانی هم به من محل سگ نمی زاره...با دادشم از دیروز تاحالا قهره بام

زمان خودکشیم رسیده...خسته شدم...

silsin
25-11-2011, 21:10
یعنی دلت می خواد من دخالت کنم ؟ تاپیک رو می فرستم رو هواها. هردوتا تون اشنایین وگرنه اگه یکی غریبه بود منم می ومدم توی دعوا می دونید که توی هر دعوایی که من بودم کار به فحش و فحش کاری رو بن شدن و قفل شدن کشیده . اگه تنتون میخواره بازم دعوا رو ادامه بدین

parvizamd
25-11-2011, 21:29
من حسن می شناسم تو دعوا حرفی به همراه امیرضا رEد تو برنامه نویس ...:27: ...کم آوردند پست پاک کردند:27:

Hotsun
26-11-2011, 10:18
دیگه وقتشه تاپیک حذف شه. :31:

من که ازت عذرخواهی کردم,راستی گفته بودم هر چقدر هزینه تستا میشه بدم هی مسخره کردی گفتی 150 تومن برای کرایه تاکسی میخوام(یا یه همچین چیزی).
ولی اگر راضی نیستی هر موقع خواستی بگو باهات حساب میکنم فقط قیمت فضایی نده در همون حدی که گفته بودی.
تازه این آخر سر هم که گفتم از الافی در بیای خودت دیگه نخواستی :31:

بگذریم تاپیک از F***K اون ورتره باید سریعاً پاک بشه :27:

ehsan_wwe
26-11-2011, 12:41
عمرا حذف كنم
چون مربوط به موضوع
خالي كنين خودتونو سه چهار ماه بعدم برين اينجا كلي خاطره يادتون مياد
پستاي مجموعه مستقل رو هم پاك نميكنم خاطره كامل باشه ملت فك نكن رفاقتا الكيه

Hotsun
26-11-2011, 12:52
عمرا حذف كنم
چون مربوط به موضوع

آقا کوتاه بیا,ملت کدومه سالی به سالی یه نفر جدید بخواد وارد بازی سازی اینجا بشه و درست حسابی فعالیت کنه :31:
خاطره کدومه,تکنولوژی گذشته حالیش نیست که,باید بدونی در حال حاضر چی میگذره که بتونی آینده رو پیش بینی کنی :5:

Hotsun
26-11-2011, 13:02
عمرا حذف كنم
چون مربوط به موضوع
پستاي مجموعه مستقل رو هم پاك نميكنم خاطره كامل باشه ملت فك نكن رفاقتا الكيه آقا کوتاه بیا,ملت کدومه سالی به سالی یه نفر جدید بخواد وارد بازی سازی اینجا بشه و درست حسابی فعالیت کنه :31:
خاطره کدومه,تکنولوژی گذشته حالیش نیست که,باید بدونی در حال حاضر چی میگذره که بتونی آینده رو پیش بینی کنی :5:

silsin
26-11-2011, 13:22
عمرا حذف كنم
چون مربوط به موضوع

یعنی حاظری منم خودم رو خالی کنم اینجا ؟ :31:31::31::31:

parvizamd
26-11-2011, 13:34
دیگه وقتشه تاپیک حذف شه. :31:

من که ازت عذرخواهی کردم,راستی گفته بودم هر چقدر هزینه تستا میشه بدم هی مسخره کردی گفتی 150 تومن برای کرایه تاکسی میخوام(یا یه همچین چیزی).
ولی اگر راضی نیستی هر موقع خواستی بگو باهات حساب میکنم فقط قیمت فضایی نده در همون حدی که گفته بودی.
تازه این آخر سر هم که گفتم از الافی در بیای خودت دیگه نخواستی :31:

بگذریم تاپیک از F***K اون ورتره باید سریعاً پاک بشه :27:
نه گفتم حساب کن گفتم حرمتم نگاه دار:31::11:

Hotsun
26-11-2011, 15:51
نه گفتم حساب کن گفتم حرمتم نگاه دار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نگه داشتم دیگه,فقط گفتم انتظار نداشتم چیزایی که بین خودمونه رو بری به بقیه بگی :10:

iload
26-11-2011, 16:03
عمرا حذف كنم
چون مربوط به موضوع

بابا بیخیال خاطره کیه !؟ :31:

parvizamd
26-11-2011, 17:28
احسان چرا اسم زیدم میاری مگه خودت...:31:

من هیچی به علی رضا نگفتم هزار و شصت دفعه...

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 19:37
كلي خاطره
خاطره اونم کلی ؟؟؟
احسان یه 4 تاشو بفرست بیاد اینور :دی

parvizamd
26-11-2011, 19:40
خاطره مال منه به هیچکس نمی دم...:31: خاطره فعلا یه ماچ بده...(+18(

silsin
26-11-2011, 20:30
خاطره کیه ؟ مجانیه منم هستما :31:

parvizamd
26-11-2011, 20:41
کوفت چیکار به زید من داری. خاطره خانم جونت فدات قربون چشات می خوام بشم شوهرتون

باز الکی جو زده شده ایم زیدم کجا بود:31:

iload
26-11-2011, 20:43
داریم یه کاری میکنیم مجبور بشی پاک کنی ! :31:

خاطره کیه ؟ مجانیه منم هستما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا یون مگه الکیه دست جمعی که نمیشه :18:

-------

احسان بیا پاک کن الان مدیرای دیگه میبینن بنمون میکننا !

parvizamd
26-11-2011, 20:45
تاپیک به گه کشیده می شود-جراید p30world...

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 20:48
آقا یون مگه الکیه دست جمعی که نمیشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اصلش همین دور هم بودنه اگه دسته جمعی نمیشه که من خودم سراغ دارم دسته جمعی هم میاد :دی

احسان پاک کن کار به جاهای باریک میکشه ها :دی

lord arthas
26-11-2011, 20:52
یک فکری هم ب حاله ما فقیر فقرا بکنین نامردا من چی؟!:31:

چند نفریم؟!

ساعت چند؟!

کجا؟!

کی؟!!

کیــــــــــــــــــــــه ؟!

خاطرست؟!!

منم یک خاطره میارم سرجمع بشه 5 تا روند بشه :31:

parvizamd
26-11-2011, 21:04
لورد نفری چنده 10 راستی پسر شامpو یادت نره بعدش بریم غسل بگیرم.

بچه راستی یادم رفت اونم ک... هم بیارم:31: .بچه فقط حواستون باشه بچه بچه چیزی ...

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

دوستان راست میگه بحث از کجا به کجا رسید نگاه کن علی رضا بچه های مردم رو هوایی کردی:31:

parvizamd
26-11-2011, 21:54
دوستان بخیال شدید دوستان تازه وارد الان فکر می کنن کاربران این بخش play body هستن.

silsin
26-11-2011, 22:08
اقا مسئول فروش کیه ؟ خاطره رو کیلویی حساب می کنید؟ کیلوی چند ؟ هزینه ایاب و ذهاب و جا و مکان با خودتونه ؟

parvizamd
26-11-2011, 22:15
راستی نگفتی احسان چند بلاخره من تازه به رفیق هام تو خارج انجمن هم قول خاطره رو دادم...نکنه برنج خاطره رو می گید؟

lord arthas
26-11-2011, 22:16
من فقط از عghب نمیخوام به این زودیا پدر شم :31:

silsin : فک کنم طرف کارش خیلی درسته چون 1 به 10 هم واستاده تاحالا :31: در نتیجی پول یک خونه با لوارم کامل رو داره

پولشم چون زید بچه هاست رفاقتی حساب مبکنه :31: :16:

parvizamd
26-11-2011, 22:21
من با پدر شدن مشکلی ندارم...

(پاک پاک کن).

بابا بچه ها اینطوری نفری 10 درصد هم گیرش نمی یاد پس برید همون...:31:

دعا کنید بنومون نکننن ولی انصافا اسپم دادن چه فازی می ده...

silsin
26-11-2011, 22:22
واقعا ؟! ماشالله . میگم باید توی صف وایسیم ؟ هر نفر چقدر ؟ اگه میشه مقدارش رو هم ذکر کنید :31: چند دقیقه؟ محدودیت نداره که ؟ :31:

parvizamd
26-11-2011, 22:23
بچه ها صاحبش اومد................

silsin
26-11-2011, 22:25
زشته پاکش کردم:31:
من سبز رو پایین دیدم فکر کردم کی باشه
اقا هادی بفرما شما نمی خوای مجانی ها !!:27:

silsin
26-11-2011, 22:34
اقا من بن شدم بدونید به تحریک دوست ناباب بودا !!!:31: من هیچ کارم

---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

راستی توجیه این اسپمس ها هم اینه که احسان گفته بود خودتون رو اینجا خالی کنید :27:

lord arthas
26-11-2011, 22:37
من برا هادی حساب میکنم

silsin : فک نمیکتم محدودیت داشته باشه من راجع بهش تحقیق کردم برو این ادرس

fa.wikipedia.com/khatereh.roospi

:31:

توش کلی اطلا عات داره :31:

پیج فیسبوک : facebook.com/khatereh_joon

پیج توییتر : twiter.com/@khatereh.joon

id یاهو ش هم در میارم به زودی :31: تو ویکیپدیا نوشته محدودیت نداره :31:

//-------------------------------------

parviz : اخ اصلا اسپم برا فاز افریده شده

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 22:38
یاااا خدا . کاربرانی که این گفتگو را مشاهده میکنند 8 نفر ! بحث علمی بود این خبرا نبودا :دی
کسی از این 15 تومنیا سراغ نداره ؟واسه من 2 تا لطفا" :دی

iload
26-11-2011, 22:39
آقا زشته بس کنیم من حالا یه اشتباهی کردم . بیخیال . راستی پیام کجاس !؟ احسان کجایی بیا الان همه بن میشیم . ای بابا زشته حسن بس کن ! پرویز تو هم دیگه بیخیال شو میام بدون سانسور میگما ! :19:

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 22:44
تا یه بحثه فرهنگی میشه میگن زشته :دی

hadi665
26-11-2011, 22:45
قضیه چیه !
نکنید اینکارارو !

ببینید این تاپیکو میزنیدو میگید دارید سعیتونو میکنید بازی سازیو گسترش بدید ، بعد میاین توش حالو احوال میپرسید ؟ : دی
خوب تبریک میگم ، ما رسما توی مسیر پیشرفتیم :)

عاشق ایرانم X-(

silsin
26-11-2011, 22:51
اشکال نداره هادی داداش احسان گفت خودتون رو خالی کنید . ما مگه غیر اون داریم می کنیم . در ضمن بازم احسان گفت بحث رفاقتیه ماهم داریم رفاقتی حساب می کنیم دیگه :27: می گیم شما هم بیا واستون جا هست و به اندازه کافی بزرگه می گی نه . اقا من نخواستم سهمم رو واگذار می کنم به دیگران

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

هادی داداش شما نمی تونی حذفش این تاپیکو ؟

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 22:52
عاشق ایرانم X-(
چیه هادی متحول شدی از Fu..c Iran کشیدی بیرون :دی

parvizamd
26-11-2011, 23:03
هادی جون قربونت دستت حذفش کن این تاپیک رو .

دو روز خداست تو این انجمن دعوا واقعا اعصاب خورد کن بود شدید باید یکم باید حال و هواش عوض میشد.

اما قضیه پیشرفت یکم تو قسمت گالری و آموزش انصافا نگاه کن بعد اینطوری بگو ما به طرف پیشرفت نمی ریم.

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 23:17
درسته یه غریبه بیاد تایپیکو ببینه ابرومون میره

parvizamd
26-11-2011, 23:20
دقیقا ماهم یکم بی جنبنه بازی در آوردیم.

همینجا بعد از امتحان میان ترم معادلات دینفرسیل قول استارت یه بازی طولانی جدید رو بهتون میدم:31:

anti-military
26-11-2011, 23:26
چی چی رو تاپیک رو پاک کنید ؟ تاپیک صاحب داره صاحبشم اینجاس :16:

اسپم بدید ولی بی مزه بازی درنیارید . میخوام چند سال بعد وقتی تو قسمت تاپیک های ایجاد شدم میرم این تاپیکو دوباره بخونم خاطراتم زنده بشه

Reza Azimy_RW
26-11-2011, 23:29
اطفاقا خیلی هم پاستوریزه بازی در اوردیم :دی

اسپم بدید ولی بی مزه بازی درنیارید . میخوام چند سال بعد وقتی تو قسمت تاپیک های ایجاد شدم میرم این تاپیکو دوباره بخونم خاطراتم زنده بشه
تایپیک پاک نشه تا دو روز دیگه کله انجمنو قیلتایر میکنن :دی

parvizamd
26-11-2011, 23:32
دوستان دیگه بهتره جدی باشیم .

رضا اینجا جاش نیست ...:31: .

silsin
26-11-2011, 23:47
شما هنوز هستین / ؟ هنوز به نتیجه نرسیدین ؟ یکی بگی تکلیف خاطره چیشد این وسط؟ کی بورد؟ کی خورد ؟

hadi665
26-11-2011, 23:57

شما چرا به اسمایلی ای که گزاشتم توجه نمیکنی ؟ : دی

من همیشه سره احساسم هستم F اینا : دی

-

من نمیتونم تاپیکی که اینجاستو حذف کنم
اگه میتونستمم نمیکردم : دی
احسان صاحب انجمنشه ;)

parvizamd
27-11-2011, 06:47
وقتی جوان مملکت اینطوری به ایران میگه وای به حال پاراzیت صدای آمرeکا...

iload
27-11-2011, 13:52
سلام

من به هادی چیزی نمیگم چون الان میگید توهین کردی . نمیدونم چی شده که هرچی میگم جدیدا همه میگن توهین میکنی !

ولی احسان تو دیگه کی هستی بیا اینارو پاک کن خیلی نا جور شده .

MobinS
27-11-2011, 16:18
من حوصله نکردم همه ی تاپیک رو بخونم... ولی یکمشو خوندم...
تا وقتی که یک بازی درست و درمون ندیم بیرون هیچی نمیشیم! همه می خوایم بازی سرباز فداکار و نمی دونم کال آو دیوتی بسازیم خب هیچی نمیشیم! وقتی یک نفریم با بودجه مثلا ده هزار تومن می خوایم ادای کاری که با 40 میلیارد بیش از 100 نفر انجام دادن رو انجام بدیم؟ خب معلومه پیشرفت نمی کنیم!! الان گیم های معروف خیلی دست و دنکار ایرانی دارن! خب ما که نمی تونیم این کارو کنیم چرا هیچکدوممون یک بازی دو بعدی و خلاقانه نمی سازیم؟ خب تا وقتی که وضعیت اینه هیچ جایی نمی رسیم... همه می گیم این اثر فرق داره... من شاهکار می سازم! ولی باید بدونید بازی کلی بعد و عنصر داره!
پست اول نوشته شده که نمی دونم مدل آماده بده و این حرفا! ولی این حرف اشتباهه! اگه ایده درست باشه ، برنامه نویسی درست باشه خب مدل آماده هم بیارین! چه اشکالی داره؟ پلیر ها نمیان ببینن که این مدل رو خودت ساختی یا نه که! بازی رو به عنوان یک خروجی می بینن... باید کلا خوب باشه... گرافیک ، صدا گذاری ، داستان و گیم پلی... اگه گرافیک نمی تونید کار کنید خب یک ایده ای بیارید تو که نیاز به گرافیست حرفه ای نخواد! درست مثل Super meat Boy که اصلا کار گرافیکی سختی نداشت... مشکلمون انتخاب هامونه! باید بفهمیم که نمی دونم که داستان یک مردی که می خواد انتقام بگیره و بعدش بازی اول شخص باشه و یک تفنگ داشته باشی و همه رو بکشی دیگه کهنه و قدیمی شده!
یکم بجای تکنیسین شدن باید ذهن و خلاقیتمون هم قوی کنیم... یکم کتاب بخونیم....من خودم کتاب ادبیات می خونم و داستان نویسم ، پس داستانی مشکلی ندارم... برای صداگذاری خیلی وقت ها تمرین کردم ساز زدم و قوی کردم توی انتخاب موسیقی ها و افکت ها... توی زمینه گیم پلی هم تک تک گیم هایی که تا به حال ریلیز شده (80 درصدشونو) بازی کردم...گرافیست خیلی عالی نیستم پس یک ایده ای استفاده می کنم که دیگه وسط راه کم نیارم!
این یک مثال بود ...خب اگه آدم قرار باشه بشینه پای کامپیوتر و تنها بازی که بازی کرده کال آو باشه و تنها کتابی که خونده هری پاتر باشه و تنها استفاده ای از پی سی می کنه نت رفتن پی سی ورلد باشه و تنها نرم افزاری که باهاش کار کرده Paint باشه خب معلومه اگه بخواد گیم بسازه به هیچ جایی نمی رسه!!
یک مثالی که میشه زد یکی از دوستام هست... طرف خیلی عاشق درام بود... ولی پول نداشتن! الان اگه ماها بودیم (خودم اینطوری نیستم ولی خب ... ) می گفتیم "هی دست روزگاره دیگه! نمیشه مثل این که! خدا صلاح ندونسته!" ولی طرف باورتون نمیشه با قابلمه درام می زد... الان یکی از بهترین درامیست های ایرانی! باید پشتکار داشته باشیم! با قر زدن که کاری پیش نمیره! اثر هامون طوریه که خودمون هم جرئت نداریم بهشون نگاه کنیم و خجالت می کشیم و اونوقت می خوایم برنده جایزه GOTY گیم اسپات هم بشیم؟ در آخر هم
یاد بگیریم که همه چیز پول نیست! برای این که اثر بهتری بدیم باید خودمون رو بهتر کنیم... برای این که خودمون رو هم بهتر کنیم باید زندگی مونو پاش بگذاریم...

lord arthas
27-11-2011, 16:24
اشکال نداره هادی داداش احسان گفت خودتون رو خالی کنید . ما مگه غیر اون داریم می کنیم . در ضمن بازم احسان گفت بحث رفاقتیه ماهم داریم رفاقتی حساب می کنیم دیگه :27: می گیم شما هم بیا واستون جا هست و به اندازه کافی بزرگه می گی نه . اقا من نخواستم سهمم رو واگذار می کنم به دیگران

عه نامردا کارتون تموم شد حسابم کردین رفت :41: حیف من که اونهمه رفرنس دادم بهتون

قول میدم این اخریش بود :31:

احسان خذف نکنی ها اینا همش خاطره میشه :31:

ehsan_wwe
28-11-2011, 23:28
نه حذف نميكنم مشگلاي بازي سازا داره به چالش كشيده ميشه ......
هادي دوست داريم خوش اومدي :ايكس

برو بچ فقط اسپم ندين جون من

ehsan_wwe
29-11-2011, 09:07
آقا کوتاه بیا,ملت کدومه سالی به سالی یه نفر جدید بخواد وارد بازی سازی اینجا بشه و درست حسابی فعالیت کنه :31:
دو روز نبودم چه بازديدي داشت تاپيك ، جديد بهونست اصل كار اينه كه خالي شين :27:

بابا بیخیال خاطره کیه !؟ :31:
پاييني غيرتيه

احسان چرا اسم زیدم میاری مگه خودت...:31:

من هیچی به علی رضا نگفتم هزار و شصت دفعه...
پاييني غيرتي تره

خاطره اونم کلی ؟؟؟
احسان یه 4 تاشو بفرست بیاد اینور :دی
من غيرتم زد بالا

خاطره مال منه به هیچکس نمی دم...:31: خاطره فعلا یه ماچ بده...(+18(
پرويز چيزي به اسم غيرت يافت

خاطره کیه ؟ مجانیه منم هستما :31:
تركوند ديگه

کوفت چیکار به زید من داری. خاطره خانم جونت فدات قربون چشات می خوام بشم شوهرتون

باز الکی جو زده شده ایم زیدم کجا بود:31:
زيدت كجا بود ؟ :دي اين شعرو ميشنوي يادش نميوفتي (( خاطره هرجا كه ميري به يادمن باش - اونور دنيا كه ميري به ياد من باش ))

داریم یه کاری میکنیم مجبور بشی پاک کنی ! :31:

آقا یون مگه الکیه دست جمعی که نمیشه :18:

-------

احسان بیا پاک کن الان مدیرای دیگه میبینن بنمون میکننا !
ديدي من نكردم ميخاي بكني خودت بكن:21:

تاپیک به گه کشیده می شود-جراید p30world... بي ادب گه چيه بازي سازي داره به چالش كشيده ميشه

اصلش همین دور هم بودنه اگه دسته جمعی نمیشه که من خودم سراغ دارم دسته جمعی هم میاد :دی

احسان پاک کن کار به جاهای باریک میکشه ها :دی
رضا بيا دسته جمعي با جمعيت راننده گان محترم اوتوبوس منتظرتيم :40:

یک فکری هم ب حاله ما فقیر فقرا بکنین نامردا من چی؟!:31:

چند نفریم؟!

ساعت چند؟!

کجا؟!

کی؟!!

خاطرست؟!!

منم یک خاطره میارم سرجمع بشه 5 تا روند بشه :31:
والا خط اوتوبوس رانيه قزوين هر نيم ساعت دوتا راننده ميفرسته بهتره اينطوري حساب كني هر نيم ساعت كه بياي دو نفر باحات كار دارن

لورد نفری چنده 10 راستی پسر شامpو یادت نره بعدش بریم غسل بگیرم.

بچه راستی یادم رفت اونم ک... هم بیارم:31: .بچه فقط حواستون باشه بچه بچه چیزی ...

---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:03 PM ----------

دوستان راست میگه بحث از کجا به کجا رسید نگاه کن علی رضا بچه های مردم رو هوایی کردی:31:
شامپو رو از كجا اومد ؟ ........... بيا راننده ها گريس نسوز دارن خيالت راحت نميسوزه :))))))))))))

دوستان بخیال شدید دوستان تازه وارد الان فکر می کنن کاربران این بخش play body هستن.

اقا مسئول فروش کیه ؟ خاطره رو کیلویی حساب می کنید؟ کیلوی چند ؟ هزینه ایاب و ذهاب و جا و مکان با خودتونه ؟
مسئول فرش بالاييس با مجوز سهامي عام تاسسيس كرده كارشو

راستی نگفتی احسان چند بلاخره من تازه به رفیق هام تو خارج انجمن هم قول خاطره رو دادم...نکنه برنج خاطره رو می گید؟
رضا جان عزيز دلم بيا خاطره رو تعريف كن اينقد ملتو بي خبر نمونن اما بجا اوتوبوس اصفحان بكنش قزوين ...

من فقط از عghب نمیخوام به این زودیا پدر شم :31:

silsin : فک کنم طرف کارش خیلی درسته چون 1 به 10 هم واستاده تاحالا :31: در نتیجی پول یک خونه با لوارم کامل رو داره

پولشم چون زید بچه هاست رفاقتی حساب مبکنه :31: :16:
ده اخه به اين ميگي چالش ؟ بشين گيمتو بزن دست راستــــت خــستــه شد با چـــــــــــپ بزن

من با پدر شدن مشکلی ندارم...

(پاک پاک کن).

بابا بچه ها اینطوری نفری 10 درصد هم گیرش نمی یاد پس برید همون...:31:

دعا کنید بنومون نکننن ولی انصافا اسپم دادن چه فازی می ده...
زهر گياه صبر تلخ كي گفت اسپم بدي؟؟؟؟؟
ديگه تو بازي نيستي سوختي داداش

برو بچ براي بار هزارم داريم كار فرهنگي انجام ميديم

واقعا ؟! ماشالله . میگم باید توی صف وایسیم ؟ هر نفر چقدر ؟ اگه میشه مقدارش رو هم ذکر کنید :31: چند دقیقه؟ محدودیت نداره که ؟ :31:
قزوين 2500 رشت 5 تومن قم 2500 تومن شيراز 24 تومن بندر لنگه 21 تومن VIP 27 تومن

بچه ها صاحبش اومد................

زشته پاکش کردم:31:
من سبز رو پایین دیدم فکر کردم کی باشه
اقا هادی بفرما شما نمی خوای مجانی ها !!:27:

اقا من بن شدم بدونید به تحریک دوست ناباب بودا !!!:31: من هیچ کارم

---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:32 PM ----------

راستی توجیه این اسپمس ها هم اینه که احسان گفته بود خودتون رو اینجا خالی کنید :27:
انصافا سري قبلي هم من بنت نكردم نميدونم ملت چي كار دارن باهات :40: راننده هاي عزيز دوست دارن

من برا هادی حساب میکنم

silsin : فک نمیکتم محدودیت داشته باشه من راجع بهش تحقیق کردم برو این ادرس

fa.wikipedia.com/khatereh.roospi

:31:

توش کلی اطلا عات داره :31:

پیج فیسبوک : facebook.com/khatereh_joon

پیج توییتر : twiter.com/@khatereh.joon

id یاهو ش هم در میارم به زودی :31: تو ویکیپدیا نوشته محدودیت نداره :31:

//-------------------------------------

:31::31::31::31::31::31: هادي رو وصط ماجرا نيارين درس داره دركش كنين

یاااا خدا . کاربرانی که این گفتگو را مشاهده میکنند 8 نفر ! بحث علمی بود این خبرا نبودا :دی
کسی از این 15 تومنیا سراغ نداره ؟واسه من 2 تا لطفا" :دی
تو پاشو بيا دباره ترمينال مركز :27:

آقا زشته بس کنیم من حالا یه اشتباهی کردم . بیخیال . راستی پیام کجاس !؟ احسان کجایی بیا الان همه بن میشیم . ای بابا زشته حسن بس کن ! پرویز تو هم دیگه بیخیال شو میام بدون سانسور میگما ! :19:
:18: نوكرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قضیه چیه !
نکنید اینکارارو !

ببینید این تاپیکو میزنیدو میگید دارید سعیتونو میکنید بازی سازیو گسترش بدید ، بعد میاین توش حالو احوال میپرسید ؟ : دی
خوب تبریک میگم ، ما رسما توی مسیر پیشرفتیم :)

عاشق ایرانم X-(
:40:

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:49 PM ----------

هادی داداش شما نمی تونی حذفش این تاپیکو ؟

درسته یه غریبه بیاد تایپیکو ببینه ابرومون میره

همینجا بعد از امتحان میان ترم معادلات دینفرسیل قول استارت یه بازی طولانی جدید رو بهتون میدم:31:

چی چی رو تاپیک رو پاک کنید ؟ تاپیک صاحب داره صاحبشم اینجاس :16:

اطفاقا خیلی هم پاستوریزه بازی در اوردیم :دی

تایپیک پاک نشه تا دو روز دیگه کله انجمنو قیلتایر میکنن :دی

دوستان دیگه بهتره جدی باشیم .

رضا اینجا جاش نیست ...:31: .

شما هنوز هستین / ؟ هنوز به نتیجه نرسیدین ؟ یکی بگی تکلیف خاطره چیشد این وسط؟ کی بورد؟ کی خورد ؟

عه نامردا کارتون تموم شد حسابم کردین رفت :41: حیف من که اونهمه رفرنس دادم بهتون

قول میدم این اخریش بود :31:

احسان خذف نکنی ها اینا همش خاطره میشه :31:

بعد از به نتيجه رسيدن تا به كي از ارزوهامون جدا ....
و بد از خاطره هاي زيبا ....
نتيجه ميگيريم كه راس كار همه بازي سازا دوتا چيز
پول و حوصله براي پيدا كردن و اديت كردن مدل آماده

Hotsun
29-11-2011, 19:41
حوصله براي پيدا كردن و اديت كردن مدل آماده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم در مورد اون زید بازی صدق میکنه:

AMIR REZAs
29-11-2011, 21:07
به به می بینم که موضوع تاپیک به بوــــــــــــــــق رفته ! :32::34:
حالا که به بوــــــــــــــــق رفته گفتم یه پستی بزنم از بوــــــــــــــــق در بیاد :28:

در مورد پول
به نظر من میشه با دو دیدگاه به ضرورت وجود پول واسه ساخت بازی نگاه کرد : 1. پول باشه Cod میسازیم 2. فرض کنیم پول باشه ( فرض خلف:31:) حالا وارد مرحله دوم میشیم که دانشه خب اینم رد میکنم میرسیم مرحله سه که ساخت ابزار یا استفاده از Engine آمادست خب مرحله سه رو هم رد کردیم میرسیم به مرحله چهارم و غول آخر که چیزی نیست جز"ایده" !! و اینجا مسئله به بوــــــــــــــــق میره !!!!!

منظورم از چهار خط بالا این بود که حتی اگر تمام بودجه ی تصویبی هم واسه بازیسازی بگذارن و همه چیز به خوبی و خوشی پیش بره تو غول آخر بازی میمونیم ! نظر شخصیم : بهتره به جای فکر کردن به دریافت بودجه های سنگین به فکر ایده های" انگری بردزی 500 میلیون دانلودی ! " باشیم....

از دو دیدگاه بالا تقریبا هیچ کدوم منطقی به نظر نمیرسه!

در مورد استفاده از مدل آماده یا ساختش :
نظر شخصیم : اگر قرار باشه به خاطر اینکه با افتخار بگیم بازی رو کامل ساختیم مدل ها رو تمام و کمال خودمون بزنیم ، مطمئنا باید اول به ساخت انجین ایرانی افتخار کنیم!( قضیه دو شرطی:31:)

silsin
29-11-2011, 23:05
اورین اورین خیلی خوبه . حداقل شما به یه چیزی رسیدی . ماها که از بازی و بازی سازی و پول به خاطره رسیدم :31:

anti-military
30-11-2011, 14:45
در مورد استفاده از مدل آماده یا ساختش :
نظر شخصیم : اگر قرار باشه به خاطر اینکه با افتخار بگیم بازی رو کامل ساختیم مدل ها رو تمام و کمال خودمون بزنیم ، مطمئنا باید اول به ساخت انجین ایرانی افتخار کنیم!( قضیه دو شرطی:31:)

این آخه دوتا بحث جدا از همه . خیلی از شرکت های بزرگ بازی سازی هم خودشون موتور ندارن و موتور شرکت های دیگه رو میخرن ! اما هیچ شرکتی نمیاد مدل آماده دانلود کنه :blink:

گرافیک یعنی روح بازی . طراحی و مدلسازی هم مهم ترین قسمت گرافیکی یه بازی میشه که اگه کار خود شرکت
نباشه بی ارزش میشه

در اصل واسه بازیهای بزرگ استفاده از مدل آماده غیر ممکنه چون شما فکر کن یه محیطی میخواد طراحی بشه
با یه سری ساختمون و یه جو خاصی . کسی که میخواد مدل آماده استفاده کنه مجبور میشه طبق مدلهای
آماده محیطش رو ایجاد کنه اما اون گروهی که یه تیم طراحی قوی داشته باشه میتونه هرچی که تو تخیلش هست پیاده کنه . اصلا استفاده از مدل آماده واسه کارهای متوسط و بزرگ یه چیز خنده داری هستش

دراصل موتور آماده با مدل آماده خیلی فرق میکنه . اگه قرار باشه بگیم همه چی آماده باشه پس دیگه اسم بازی سازی نباید بزاریم روش . همون ماد سازی یا ویرایش بازیهای دیگه اسم بهتری میشه :31:
البته تجربه نشون داده گروهی که توان طراحی مدلهای بازیش رو نداشته باشه تو قسمت های دیگه هم به مشکل برمیخوره

یعنی تیمی که نتونه مدلهای بازیش رو خودش طراحی کنه تو قسمت های دیگه مثل انیمیشن ها و گیم پلی و کد نویسی و محیط پردازی و صداگذاری و ... میتونه موفق باشه ؟ درکل گروهی که نتونه مدلهای بازیش رو طراحی کنه اصلا نباید سمت بازیهای بزرگ بره چون تو قسمت های دیگه گیر میکنه و دیگه کد نویسی و انیمیشن ها و گیم پلی و ... دیگه دانلودی نیست که بتونه از اینترنت دانلود بکنه و ایمپورت کنه تو موتور بازی ...

AMIR REZAs
30-11-2011, 15:12
این آخه دوتا بحث جدا از همه . خیلی از شرکت های بزرگ بازی سازی هم خودشون موتور ندارن و موتور شرکت های دیگه رو میخرن ! اما هیچ شرکتی نمیاد مدل آماده دانلود کنه :blink:

گرافیک یعنی روح بازی . طراحی و مدلسازی هم مهم ترین قسمت گرافیکی یه بازی میشه که اگه کار خود شرکت
نباشه بی ارزش میشه

در اصل واسه بازیهای بزرگ استفاده از مدل آماده غیر ممکنه چون شما فکر کن یه محیطی میخواد طراحی بشه
با یه سری ساختمون و یه جو خاصی . کسی که میخواد مدل آماده استفاده کنه مجبور میشه طبق مدلهای
آماده محیطش رو ایجاد کنه اما اون گروهی که یه تیم طراحی قوی داشته باشه میتونه هرچی که تو تخیلش هست پیاده کنه . اصلا استفاده از مدل آماده واسه کارهای متوسط و بزرگ یه چیز خنده داری هستش

دراصل موتور آماده با مدل آماده خیلی فرق میکنه . اگه قرار باشه بگیم همه چی آماده باشه پس دیگه اسم بازی سازی نباید بزاریم روش . همون ماد سازی یا ویرایش بازیهای دیگه اسم بهتری میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته تجربه نشون داده گروهی که توان طراحی مدلهای بازیش رو نداشته باشه تو قسمت های دیگه هم به مشکل برمیخوره

یعنی تیمی که نتونه مدلهای بازیش رو خودش طراحی کنه تو قسمت های دیگه مثل انیمیشن ها و گیم پلی و کد نویسی و محیط پردازی و صداگذاری و ... میتونه موفق باشه ؟ درکل گروهی که نتونه مدلهای بازیش رو طراحی کنه اصلا نباید سمت بازیهای بزرگ بره چون تو قسمت های دیگه گیر میکنه و دیگه کد نویسی و انیمیشن ها و گیم پلی و ... دیگه دانلودی نیست که بتونه از اینترنت دانلود بکنه و ایمپورت کنه تو موتور بازی ...
شما از جنبه ی گرافیکی به این قضیه نگاه میکنید من از جنبه ی "برنامه نویسی و گیم پلی" .
به نظر من شرکتی که مدل آماده استفاده میکنه برابر شرکتیه که انجینش آمادست !
چون به قول شما ( که میگی بالاخره تو قسمت انیمیت یا ... دانلودی نیست ) گیم پلی هم همینطوره و تو برنامه نویسی انجین آماده این مشکل هست

راستی برداشت بد نکنید که منظورم اینه استفاده از مدل یا انجین آماده بده
! فقط مقایسشون کردم

Hotsun
01-12-2011, 00:07
به نظر من شرکتی که مدل آماده استفاده میکنه برابر شرکتیه که انجینش آمادست !

دارم شک میکنم بهت.
همچین میگی انگار انجین آماده یعنی همه هوش مصنوعی و کدهای مورد نیاز و غیره اش آماده هست و با زدن یک تیک فعال میشه.

الان انجین ساختن تو ایران دایرکت اکس 10 رو ساپورت میکنه و خیلی چیزای خوبی داره ولی عمراً اون تجربه ای رو که سازندگان یه انجین مثل یونیتی تو این همه مدت بدست آوردن رو داشته باشه.
یونیتی با شیدر مدل 3 داره کیفیت بالاتر از اون انجین تحت دایرکت اکس 10 و شیدر مدل 4 میده.
پس نباید بازی سازیمون رو با ساخت انجین به خطر بندازیم.
راستی یادم میاد گفتی:

"ایده"
ببین انقدر ایده های خفنی من دیدم در مورد بازی سازی تو ایران که Infinity Ward هم از پسش بر نمیاد.
مرد میخوام اون ایده ها رو پیاده کنه.
من خودم سر بازی ایده پردازی Fire Cold انقدر فشار آوردم که الان ذهنم باز شده میتونم برای 60تا بازی دیگه ایده بدم.

نمونه هاش:
یه طرح دادم به پارسا به نام آدم کوچولو که خود بازی زیاد جالب نشد ولی با همون ایده ها یه گروه کار کنه عجب چیزی میشه.
یه ایده به شدت فکری رو با محمد فلاح ساختیم به نام روباکس خود مهدیار هم دیدش گفت از اوناست که ذهن رو بدجوری در گیر میکنه.
ایده پردازی یه بازی سکرت رو هم داره,البته سناریو تکمیله برای قسمت های خاصی ازش دارام ایده پردازی میکنم.

همینجا هم اعلام میکنم اگر کسی واقعاً توانایی بازی سازی داره بیاد طرح اولیه بده من انقدر ایده میریزم جلوش خودش کم بیاره.
اینجا قصدم کمکه که بعداً نیان بعضی ها بگن انحصاری کار میکنی و یه چیزی رو فقط در حد حرف میگی و غیره.
نمیخوام فکر اشتباهی که تا الان در موردم کردین ادامه پیدا کنه.
البته طرح اولیه بازی باید خوب باشه(طوری که محدودیتش زیاد نباشه),سازنده هم باید به شدت حرفه ای باشه که ایده ها رو پیاده کنه.
سر همون بازی آدم کوچولو انقدر تنوع به وجود آورده بودم که هر ثانیه اش یه چیز جدید داشت.(خود بازی مال پارسا هست اگه میخواین ببینید چیه برین از اون بگیرینش ولی چون تکمیل نیست فکر کنم فعلاً نده بازی رو بهتر باشه چون بدتر اسم بازی بد میشه.)

iload
01-12-2011, 00:39
میشه بگی اگه من یه بازی خوب بسازی که سر گرم کننده باشه و گیمر از بازی کردنش لذت ببره از کجا میخواد بفهمه که من مثلا مدل تفنگ کلت رو از داخل بازی کال اف دیوتی کشیدم بیرون در صورتی که من متریالش رو تغییر دادم و تغییراتی هم تو خود مدل دادم ؟! منطقی بگو خواهشا . الان شما داری بازی میکنی کاراکتر بازی دستش یه M4 هست شما میتونی ثابت کنی که من این رو از کجا آوردم ؟! اگه من نگم که آماده هست ؟! هیچ کس نمیتونه متوجه بشه که این مدل رو من از بازی های دیگه یا از نت برداشتم . قبول ندارید ؟

این که شما میگید گیمر میفهمه مدل های آماده هست به خاطر استفاده بیرویه از مدل ( حتی کتاراکتر بازی های معروف ) هست که دید کاملا مشخص هست مدل آماده بوده و کش رفتن . این کار اشتباه بعضی بازی ساز ها باعث شده گیمر ها دیدشون به بازی های ایرانی این جوری بشه . من میگم باید از مدل آماده استفاده کرد تا بتونیم بازی یبسازیم و اگه این کار رو نکونیم نمیتونیم بازی بسازیم ( پس کاری که باعث میشه شما تو کارت پیشرفت کنی کاره خوبی هست - بنا بر این استفاده از مدل آماده از نظر من کار اشتباهی نیست به شرطی که درست استفاده بشه .

مثل قرص میمونه اگه زیاد استفاده کنی برات مشکل ساز خواهد بود ولی به اندازش نیاز هست .

---------- Post added at 12:36 AM ---------- Previous post was at 12:32 AM ----------

میگم بچه ها شما فراموشی دارین ؟! این مال چند وقت پیشه ! حالا د.باری روز از نو روزی از نو ! :31:

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:36 AM ----------

دارم شک میکنم بهت.
همچین میگی انگار انجین آماده یعنی همه هوش مصنوعی و کدهای مورد نیاز و غیره اش آماده هست و با زدن یک تیک فعال میشه.

الان انجین ساختن تو ایران دایرکت اکس 10 رو ساپورت میکنه و خیلی چیزای خوبی داره ولی عمراً اون تجربه ای رو که سازندگان یه انجین مثل یونیتی تو این همه مدت بدست آوردن رو داشته باشه.
یونیتی با شیدر مدل 3 داره کیفیت بالاتر از اون انجین تحت دایرکت اکس 10 و شیدر مدل 4 میده.
پس نباید بازی سازیمون رو با ساخت انجین به خطر بندازیم.
راستی یادم میاد گفتی:

ببین انقدر ایده های خفنی من دیدم در مورد بازی سازی تو ایران که Infinity Ward هم از پسش بر نمیاد.
من خودم سر بازی ایده پردازی Fire Cold انقدر فشار آوردم که الان ذهنم باز شده میتونم برای 60تا بازی دیگه ایده بدم.

نمونه هاش:
یه طرح دادم به پارسا به نام آدم کوچولو که خود بازی زیاد جالب نشد ولی با همون ایده ها یه گروه کار کنه عجب چیزی میشه.
یه ایده به شدت فکری رو با محمد فلاح ساختیم به نام روباکس خود مهدیار هم دیدش گفت از اوناست که ذهن رو بدجوری در گیر میکنه.
ایده پردازی یه بازی سکرت رو هم داره,البته سناریو تکمیله برای قسمت های خاصی ازش دارام ایده پردازی میکنم.

همینجا هم اعلام میکنم اگر کسی واقعاً توانایی بازی سازی داره بیاد طرح اولیه بده من انقدر ایده میریزم جلوش خودش کم بیاره.
اینجا قصدم کمکه که بعداً نیان بعضی ها بگن انحصاری کار میکنی و یه چیزی رو فقط در حد حرف میگی و غیره.
البته طرح اولیه بازی باید خوب باشه(طوری که محدودیتش زیاد نباشه),سازنده هم باید به شدت حرفه ای باشه که ایده ها رو پیاده کنه.
سر همون بازی آدم کوچولو انقدر تنوع به وجود آورده بودم که هر ثانیه اش یه چیز جدید داشت.(خود بازی مال پارسا هست اگه میخواین ببینید چیه برین از اون بگیرینش ولی چون تکمیل نیست فکر کنم فعلاً نده بازی رو بهتر باشه چون بدتر اسم بازی بد میشه.)

من موافقم موتور ساختن تو این شرایت اصلا منطقی نیست ! موتور باید زمانی نوشته بشه که شما بتونی چنتا بازی بسازی با همین مثلا یونیتی بعد یه گروه آرتیست درست درمون داشته باشی بعد که با بازی سازی با یونیتی پول در آوردی بیایی موتور بنویسی اونم نه تنهایی با تعدادی آدم حرفه ای که به یه جایی برسی .

anti-military
01-12-2011, 01:29
میشه بگی اگه من یه بازی خوب بسازی که سر گرم کننده باشه و گیمر از بازی کردنش لذت ببره از کجا میخواد بفهمه که من مثلا مدل تفنگ کلت رو از داخل بازی کال اف دیوتی کشیدم بیرون در صورتی که من متریالش رو تغییر دادم و تغییراتی هم تو خود مدل دادم ؟! منطقی بگو خواهشا . الان شما داری بازی میکنی کاراکتر بازی دستش یه M4 هست شما میتونی ثابت کنی که من این رو از کجا آوردم ؟! اگه من نگم که آماده هست ؟! هیچ کس نمیتونه متوجه بشه که این مدل رو من از بازی های دیگه یا از نت برداشتم . قبول ندارید ؟

اصلا بحث این حرفها نیست . بحث رفتار حرفه ای هستش. گروهی که نتونه خودش مدل بزنه پس هیچ وقت نمیتونه تو قسمت های دیگه گرافیکی کار کنه چون تو بحث گرافیکی مدلسازی از نظر تخصص نسبت به کارهای دیگه راحت تره و کسی که نتونه مدلسازی کنه یا حوصله نداشته باشه یا وقت یا ... هیچ وقت نمیتونه از نظر تکسچر دادن و نور پردازی و متریالها و محیط پردازی و قسمت های دیگه خوب عمل کنه .

بحث گرافیکی یه بازی خیلی خیلی پیچیده تر از اینه که شما فکر میکنید . انسانهایی هم که درک گرافیکی خوبی دارن خیلی کم هستن و واسه قوی شدن گرافیک یه بازی یا انیمیشن یا فیلم یا هرچی باید یه سری افرادی که کاملا با همه قسمت های گرافیک آشنایی دارن دور هم جمع بشن و کار کنن . گروهی که نتونه مدل هاش رو خودش بزنه یعنی ساده ترین قسمت گرافیکی بازیش رو هم نمیتونه انجام بده پس کلا مشکل داره و باید حرفه ای تر فکر کنه و مدل آماده بهش کمکی نمیکنه

البته من واسه بازیهای بزرگ گروهی و شرکتی دارم میگم نه مستقل ...
شما فکر کن گروهی که داره رو نسخه جدید هیتمن کار میکنه بلد نبودن مدلسازی کنن و مدلهاشون رو دانلود میکردن و ... این گروه هیچ وقت میتونست یه همچین شاهکار گرافیکی رو خلق کنه ؟ یا بازی مترو یا بتل فیلد 3 و ...

کلا خودتون رو گول نزنید دیگه :31: استفاده از مدل آماده حرکت غیر حرفه ای هستش حالا حتی اگه کسی هم متوجه نشه
مثل این میمونه که بازی یه شرکتی رو بیاریم و بگیم خودمون ساختیم و چون کسی متوجه نمیشه پس اشکالی نداره :18:

iload
01-12-2011, 01:45
اصلا بحث این حرفها نیست . بحث رفتار حرفه ای هستش. گروهی که نتونه خودش مدل بزنه پس هیچ وقت نمیتونه تو قسمت های دیگه گرافیکی کار کنه چون تو بحث گرافیکی مدلسازی از نظر تخصص نسبت به کارهای دیگه راحت تره و کسی که نتونه مدلسازی کنه یا حوصله نداشته باشه یا وقت یا ... هیچ وقت نمیتونه از نظر تکسچر دادن و نور پردازی و متریالها و محیط پردازی و قسمت های دیگه خوب عمل کنه .

بحث گرافیکی یه بازی خیلی خیلی پیچیده تر از اینه که شما فکر میکنید . انسانهایی هم که درک گرافیکی خوبی دارن خیلی کم هستن و واسه قوی شدن گرافیک یه بازی یا انیمیشن یا فیلم یا هرچی باید یه سری افرادی که کاملا با همه قسمت های گرافیک آشنایی دارن دور هم جمع بشن و کار کنن . گروهی که نتونه مدل هاش رو خودش بزنه یعنی ساده ترین قسمت گرافیکی بازیش رو هم نمیتونه انجام بده پس کلا مشکل داره و باید حرفه ای تر فکر کنه و مدل آماده بهش کمکی نمیکنه

البته من واسه بازیهای بزرگ گروهی و شرکتی دارم میگم نه مستقل ...
شما فکر کن گروهی که داره رو نسخه جدید هیتمن کار میکنه بلد نبودن مدلسازی کنن و مدلهاشون رو دانلود میکردن و ... این گروه هیچ وقت میتونست یه همچین شاهکار گرافیکی رو خلق کنه ؟ یا بازی مترو یا بتل فیلد 3 و ...

کلا خودتون رو گول نزنید دیگه :31: استفاده از مدل آماده حرکت غیر حرفه ای هستش حالا حتی اگه کسی هم متوجه نشه
مثل این میمونه که بازی یه شرکتی رو بیاریم و بگیم خودمون ساختیم و چون کسی متوجه نمیشه پس اشکالی نداره :18:

خوب درسته شرکت های بزگ بازی سازی خارجی اینجورین . گروه های مستقلشون هم از گروه های تجاری ما تعدادشون و افرادشون بیشتره در بعضی موارد . من دارم در مورد خودمون و ایران میگم . شما یه نگا به درآمدی که اونا دارین بنداز بعد متوجه میشی که چجوری میتونن خرج کنن . بعدشم بیشترشون خودشون موتور بازی هم دارن . این درست نیست که ما الان خودمون رو با اونا مقایسه بکنیم .
من نمیگم که نمیتونیم مدل بزنیم ! وقت نمیکنیم مودل بزنیم با این نیرو کم یا تک نفره .

AMIR REZAs
01-12-2011, 10:29
دارم شک میکنم بهت.
همچین میگی انگار انجین آماده یعنی همه هوش مصنوعی و کدهای مورد نیاز و غیره اش آماده هست و با زدن یک تیک فعال میشه.از لحاظ حرفه ای بودن میگم در رابطه با حرفای آقامصطفی

پس نباید بازی سازیمون رو با ساخت انجین به خطر بندازیم.بازم میگم منظور من یک تیم حرفه ای بود ، خب مشخصه که تیم مستقل اگر دانش انجین نویسی نداشته باشه کارش با انجین آماده راه میافته( البته استفاده از انجین هم مشکلاتی داره مثلا حدود 1 میلیون بودجه باید داشته باشید که یونیتی رو بخرید)

نمونه هاش:

سر همون بازی آدم کوچولو انقدر تنوع به وجود آورده بودم که هر ثانیه اش یه چیز جدید داشت.(خود بازی مال پارسا هست اگه میخواین ببینید چیه برین از اون بگیرینش ولی چون تکمیل نیست فکر کنم فعلاً نده بازی رو بهتر باشه چون بدتر اسم بازی بد میشه.) درسته و این مسئله که هم باید مهارت ایده پردازی داشته باشیم هم اجرای اون ، به مشکلات زیر می افزاید!

2. فرض کنیم پول باشه ( فرض خلف[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) حالا وارد مرحله دوم میشیم که دانشه خب اینم رد میکنم میرسیم مرحله سه که ساخت ابزار یا استفاده از Engine آمادست خب مرحله سه رو هم رد کردیم میرسیم به مرحله چهارم و غول آخر که چیزی نیست جز"ایده"

Hotsun
01-12-2011, 18:02
البته استفاده از انجین هم مشکلاتی داره مثلا حدود 1 میلیون بودجه باید داشته باشید که یونیتی رو بخرید
یونیتی از کی تا حالا شده حدود 1 میلیون؟!؟ :18:
حراج کردن نکنه :31:
الان بیش از 1 و نیم ملیون قیمتشه.
در ضمن گروهی که بخواد انجین خودش طراحی بکنه برای اینکه خوب در بیاره باید بیش از این حرفا خرج کنه آخرش هم یک سوم نمونه های خارجی نمیشه.
مثلاً فکر کن 40 ملیون بذارن یه انجین بسازن آخرش قضیه همون دایرکت اکس 10 میشه که گفتم.(تازه بودجه اونا تو اون مورد بیشتر هم بوده)

silsin
01-12-2011, 20:54
خیلی ها گفتن انجین سازی کار راحتیه . انجین سازی کار تیمی نیست . کلی دلیل و مدرک هم از اینور و اونور اودن که فلان انجین رو یک نفر ساخته فلانی رو دو نفر . نمی خوام اسم ببرم بیخیال ولی سوال من اینه الان انجین نویسی هایی که توی دنیا انجام میشه مدت زمانش چقدره ؟ انریل انجین 4 از سال 2005 تا به حال داره ساخته میشه . کرای انجین هم یک هویی ساخته و به بازار روانه شده که یادمه با یکی که این کاره بود حرف میزدم می گفت الان اگه بخوان بسازن با تعداد 6 7 تا مهندس کار بلد 2 3 سالی طول میکشه و البته با بودجه 2 3 میلیارد تومن . الان کدوم شرکت . کدوم شخص میاد توی ایران همچین پولی رو خرج کنه ؟ میگن چرا تیم های کوچیک تر و با بازی کوچیکتر این کار رو نمی کنن ؟ یکی نیست بگه اخه برادر من خواهر من تیم نون می خواد اب می خواد کل وقتش رو بزاره سر انجین نوشتن ؟ ایا همچین دانش فنی توی کشور ما وجود داره ؟ یا تجربه اش وجود داره ؟ بازی گرشاسب 4 سال طول کشید . شرط باهاتون میبندم بیشتر این وقت رو صرف انجینشون کردن . دیگه از این شاخ تر چی می خوای . ؟ اقایون بالا بریم پایین بیایم این وضعیت اینجا درست بشو نیست . تا وقتی که بازی سازی رو اینجوری می چسبونن به مسائل فنی به هیچ جایی نمی رسیم . ببین شما می دونستین انجین بازی Doom توسط یه دانشجو نوشته شده که وقت های بیکاریش این کار رو می کرده ؟
همچین ادمی پیدا میشه ؟ یا مثلا بازی رو مثال میزنم . بازی world of goo رو مطمئنا همه تون بازی کردین ببینم کسی توی ایران میاد همجین ریسکی بکنه ؟ اینا بازی رو دادن بیرون و گفتن هرکی هرچه قدر دلش می خواد پول بده کلی هم پول در اوردن ازش . یکی دو دقیقه این نمونه هایی که گفتم و این مسائلی رو که گفتم با وضعیت خودمون توی کشور مقایسه کنید . ایا ما اینجوری هستیم ؟
واقعا نمی خوام اسم بیارم وگرنه خیلی چیزهای بیشتری می گفتم . از گروهی که یه انجین رو ادیت کردن گفتن خودمون نوشتیم و از گروه هایی که بازی ادیت کردن گفتن خودمون ساختیم .

god of war 2
01-12-2011, 23:03
. تا وقتی که بازی سازی رو اینجوری می چسبونن به مسائل فنی به هیچ جایی نمی رسیم . ببین شما می دونستین انجین بازی Doom توسط یه دانشجو نوشته شده که وقت های بیکاریش این کار رو می کرده ؟
همچین ادمی پیدا میشه ؟ یا مثلا بازی رو مثال میزنم . بازی world of goo رو مطمئنا همه تون بازی کردین ببینم کسی توی ایران میاد همجین ریسکی بکنه ؟ اینا بازی رو دادن بیرون و گفتن هرکی هرچه قدر دلش می خواد پول بده کلی هم پول در اوردن ازش . یکی دو دقیقه این نمونه هایی که گفتم و این مسائلی رو که گفتم با وضعیت خودمون توی کشور مقایسه کنید . ایا ما اینجوری هستیم ؟
قطعا پیدا میشه!
بنده افرادی رو میشناسم که دانش نوشتن انجین رو دارند ولی هیچوقت کسی به آنها پیشنهاد ساخت انجین نداده!

lord arthas
02-12-2011, 10:26
باز این اومد.....:2:

silsin
02-12-2011, 11:47
قطعا پیدا میشه!
بنده افرادی رو میشناسم که دانش نوشتن انجین رو دارند ولی هیچوقت کسی به آنها پیشنهاد ساخت انجین نداده!

عزیز من :40: من نگفتم که دانش توی این کشور وجود نداره گفتم هیچ کسی اینکار رو نمی کنه .چرا جای دور بریم . من خودم هم همین دانش رو دارم .ولی واسه چی اینکار رو بکنم ؟ اونم یک نفره . فقط واسه دل خودم ؟بله اگه شغل من بود درسته با علاقه تمام این کار رو می کردم ولی وقتی نیست چی ؟ نمی دونم تا به حال من با هرکسی که برخورد داشتم ((دامنه اش هم بسیار زیاده )) مثل خودم بودن . یا شروع کردن و سر 10 درصد موندن یا هم اصلا ..... خب متخصص ایرانی بی جیره و مواجب بیاد واسه چی این کار رو بکنه ؟ یکمی فکر کن .تنها و تنها توی ایران شرکت های نرم افزاری نه بازی سازی دارن این کار رو می کنن که اونام جزئ گروه شغلی حساب میشه . که ماشالله اونام هم خدای غرور می گن انجین ما کرای رو قورت میده :31: والا من از این نمونه ها خیلی دیدم که دارم این حرف ها رو میزنم اسم هم بیارم خداییش زشته وگرنه من از خودم که چیزی رو در نیاوردم بگم که :11:

Reza Azimy_RW
02-12-2011, 13:59
یکم از این بحثای مذخرف و بی حدف که همش یکی راه میندازه فاصله بگیریم ....
سوتیو ببینید :
یه بنده خدایی با اکانت یکی دیگه وارد میشه ( حالا -- یا هر چی ! ) بعد حواسش نیست با اون اکانت وارده میاد یه پست میده همه چی لو میره :دی

lord arthas
02-12-2011, 15:38
eeeeeee احسان؟! رeدی :31: ه-ک کردی یا خودش پس رو داده ؟!

ehsan_wwe
02-12-2011, 16:50
مرتيكه بابات رeد درس حرف بزن

lord arthas
02-12-2011, 18:52
خیلی خوب بی جنبه بگو جنبه ندارم باهات شوخی نمیکنم......:13:

god of war 2
02-12-2011, 19:34
silsin
تشکر.درسته شاید من اشتباه متوجه شدم.
-----------------
lord arthas

باز این اومد.....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:12:
:13:

ehsan_wwe
02-12-2011, 22:18
خیلی خوب بی جنبه بگو جنبه ندارم باهات شوخی نمیکنم......

خودت جنبه نداري من كه پايه فوشم راحت باش داداش

lord arthas
03-12-2011, 18:06
ehsan_wwe
----------------------
:31::31:

god of war 2
--------------------------
ببخشید من تند رفتم :11: اخه این روزها تو کل فروم دعواست :41:

parvizamd
07-12-2011, 21:49
ای بابا بعد از ده سال اومدیم هنوز این تاپیک هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

Hotsun
08-12-2011, 20:18
ای بابا بعد از ده سال اومدیم هنوز این تاپیک هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!

خوبه بعد از ده سال اومدی دیدیش,من هر روز دارم میبینمش :31:

ehsan_wwe
09-12-2011, 00:54
واقا مشكلاتمون داره با چالش كشيده ميشه :31: