PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دو سیستم عاملی

qq8030
22-11-2011, 21:20
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم اونم اینه که من دو تا هار ساتا دارم و روی یکیشون ویندوز 7 و روی اون یکی ویندوز xp نصب شده و موقع نصب هر کدوم از ویندوز ها اون یکی هارد به سیستم وصل نبوده حالا من دوتا هارد رو وصل کردم و سیستم او نارو شناخنه و هم توی ویندوز 7 و اکس پی درایو ها رو نشون میده ولی وقتی که می خواد سیستم بالا بیاد اتوماتیک میره روی ویندوز سون و اگه آخرین بار اکس پی بالا اومده باشم دفعه بعد هم با xp بالا میاد و من انتخابی ندارم که با کدوم یکی از ویندوز ها بالا بیام !!!
حالا چی کار کنم که این مشکل رفع بشه و من بتونم انتخاب داشته باشم قبلا با ubuntu و سون من همچین مشکلیو نداشتم ولی الان اعصابمو خورد کرده ! آیا نرم افزاری هستش که این مشکل منو رفع کنه!!! یا ترفند
یه سوال دیگه ایا میشه من قبل این که ویندوز بالا بیاد انتخاب هارد داشته باشم نه انتخاب ویندوز یعنی هارد مورد نظرمو انتخاب کنم و با اون بوت بشم ؟ ایا امکانش هست ممنون میشم راهنمایی کنید

mafaman2003
22-11-2011, 22:49
شما در همون ابتدا که سیستم رو روشن میکیند باید از منوی بوت هارد رو انتخاب کنید (با زدن F9 یا هر کلید مخصوص این کار)

سیستم رو اگر هایبرنت کنید دفعه بعد همون ویندوز لود میشه پس شات داون کنید

اگر هم شات داون میکنید به خاطر اینه که دفعه قبل هاردی که بوت شده پیش فرض انتخاب میشه و از همون بوت میشه

A M ! N
22-11-2011, 23:39
درود بر شما

ازین نرم افزار Boot edit استفاده کنین که اسمش هم EasyBCD هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک آموزش این برنامه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Take Care:40:

qq8030
22-11-2011, 23:54
سلام لینک اموزش مشکل داره اگه میشه یه نگاه بنداز خیلی ممنون

A M ! N
22-11-2011, 23:55
سلام لینک اموزش مشکل داره اگه میشه یه نگاه بنداز خیلی ممنون
من تست کردم مشکلی نداره
برنامه رو گرفتین؟

A M ! N
23-11-2011, 00:01
کار باهش آسونه فقط کافیه بگیریش و به نظرم دکمه ی add new entry رو میزنی و سیستم عامل رو انتخاب و میزاری تا براش یک Boot درست کنه و آخرم save میکنی

Take Care:40:

qq8030
23-11-2011, 00:11
ممنون درست شد با اون برنامه که معرفی کرده بودید