PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم بدون فرمت کردن درایو ، سیستم عامل دوم رو کامل پاک کنم؟

mostafa_khan001
22-11-2011, 17:37
سلام دوستان
من اورجینال سون دارم
کنارش هم مجبور شدم تو یه مقطع اکس پی بریزم که توی درایو D ام ریختمش
حال سوالم اینه
1-موقع بوت شدن چطور میشه گزینه ی ویندوز اکس پی رو حذف کنم تا دیگه مستقیم سون ام بالا بیاد؟

2-چطور اکس پی رو کامل از درایو d ام پاک کنم....نمیشه d رو فرمت کنم چون پروگرم فایلم توی این درایوهه...خواستم پوشه ویندوز مال ویندوز اکس پی رو دستی دلیت بزنم اجازه بهم نمیده....الان یه فضای الکی رو اشغال کرده که بد جور روی اعصابه!چکار کنم کامل پاک شه؟

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم:20:

mostafa_khan001
22-11-2011, 19:41
کسی نمیتونه کمکی کنه؟!

jafarian
23-11-2011, 01:27
شما نمیتونیدوقتی دو ویندوز داخل یک درایو نصب شده یکی از این دو تا رو حذف کنید اگر شاید به فایلهای ویندوز قدیمی آشنا باشین بتونید دستی فقط پاک کنید :20:

Erfan.B
23-11-2011, 02:11
سلام دوستان
من اورجینال سون دارم
کنارش هم مجبور شدم تو یه مقطع اکس پی بریزم که توی درایو D ام ریختمش
حال سوالم اینه
1-موقع بوت شدن چطور میشه گزینه ی ویندوز اکس پی رو حذف کنم تا دیگه مستقیم سون ام بالا بیاد؟

2-چطور اکس پی رو کامل از درایو d ام پاک کنم....نمیشه d رو فرمت کنم چون پروگرم فایلم توی این درایوهه...خواستم پوشه ویندوز مال ویندوز اکس پی رو دستی دلیت بزنم اجازه بهم نمیده....الان یه فضای الکی رو اشغال کرده که بد جور روی اعصابه!چکار کنم کامل پاک شه؟

پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم:20:
دوست من ویندوز 7 توی C هست و اکس پی تو D. درسته؟
شما از حالت SAFE MODE یا حالت معمولی برو تو درایو D با برنامه ی UNLOCKER یا مشابه این برنامه فلدر WINDOWS رو تو درایو D آنلاک کن و بعدش اون فلدر رو پاک کن.دقت کن که برای پاک کردن ویندوز اکس پی باید از داخل ویندوز 7 عمل کنی.
برای حذف منوی بوت هم می تونی به صورت دستی با BCDEDIT اون رو حذف کنی و پاک کردن فایل BOOT.INI. هم با برنامه ی EASYBCD و هم از طریق تایپ MSCONFIG تو RUN و بعد تو تب BOOT ویندوز اکس پی رو انتخاب کن و DELETE رو بزن (مطمئن نیستم الان واسه اکس پی جواب می ده یا نه خیلی وقته اکس پی ندارم دیگه!)

EasyBCD 2.1.1.155 خدمت شما :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشي :40:

jafarian
23-11-2011, 15:11
کسی نمیتونه کمکی کنه؟!

جفت ویندوزهای شما تو یک درایو قرارداره یا جدا هست ؟

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:09 PM ----------

کسی نمیتونه کمکی کنه؟!

جفت ویندوزهای شما تو یک درایو قرارداره یا جدا هست اگر جدا هست که اون ویندوزی رو که میخواین اول فرمت کنید بعدشم برای درست کردن منوی بوت از برنامه DualBootPRO 1.1 یا EasyBCD یا BOOTICE استفاده کنید .

Erfan.B
23-11-2011, 19:21
@ mostafa_khan001 :
دوست عزیز فرمت نکنی درایو رو که PROGRAM FILES های ویندوز 7 که رو اون درایو D هست به کل می پره! پس هرگز این کار رو نکن! (با استناد به این گفته ی شما) :
نمیشه d رو فرمت کنم چون پروگرم فایلم توی این درایوهه

mostafa_khan001
24-11-2011, 18:38
بله دیگه.یکی اش تو c هست و اکس پی ام D بودش....برم این روشی که شما گفتی رو امتحان کنم اگه مشکلی بود باز مزاحمتون میشم
جز پوشه ویندوز ، یه پوشه پروگرم فایل هم مال اکس پی هست...اونم میشه انلاک و بعد پاکش کنم؟
از پاسخگوییتون سپاسگزارم دوستان خوب.

Erfan.B
24-11-2011, 22:16
بله دیگه.یکی اش تو c هست و اکس پی ام D بودش....برم این روشی که شما گفتی رو امتحان کنم اگه مشکلی بود باز مزاحمتون میشم
جز پوشه ویندوز ، یه پوشه پروگرم فایل هم مال اکس پی هست...اونم میشه انلاک و بعد پاکش کنم؟
از پاسخگوییتون سپاسگزارم دوستان خوب.
خواهش می کنم دوست من.
اگه program files ها برای اکس پی هست نه مشکلی نداره کلاً می تونی درایو d رو فرمت کنی ولی به شرطی که program files برای اکس پی باشه نه 7 و هیچ فایلی متعلق به 7 نباشه تو درایو d.

mostafa_khan001
24-11-2011, 23:07
نه فرمت گه نمیشه کرد...در واقع دو تا پروگرم فایل توی dدارم یکیش که مال ویندوز اورجینالمه اون یکی که مال اکس پی هست رو میخوام از شرش خلاص شم
راستی
اقا دمت گرم...خیلی از امضات خوشم امد...حیف که عوض کردی....اهنگ hello یکی از قشنگترین اهنگهای ساخته شده تا امروز بوده...

jafarian
24-11-2011, 23:13
نه فرمت گه نمیشه کرد...در واقع دو تا پروگرم فایل توی dدارم یکیش که مال ویندوز اورجینالمه اون یکی که مال اکس پی هست رو میخوام از شرش خلاص شم
راستی
اقا دمت گرم...خیلی از امضات خوشم امد...حیف که عوض کردی....اهنگ hello یکی از قشنگترین اهنگهای ساخته شده تا امروز بوده...

ازهمون روشی که گفتم برای پاک کردن پوشه xp خودتون باید استفاده کنید باید بدونید فقط کدوم مال اکس پی هست که اونو پاک کنید نرم افزار پست پایینم امتحان کنید حتما بکارتون میاد .

Erfan.B
25-11-2011, 15:24
راستی
بله 100 درصد همون طور که از ابتدا هم گفتم فرمت نمی شه کرد ،
حالا اگه program files ویندوز 7 با program files ویندوز اکس پی هم نام باشه که یه جورایی دردسر می شه برات و پیشنهاد می کنم اصلاً پاکش نکنی ولی اگه program files ویندوز 7 اسمش با program files ویندوز اکس پی متفاوته مشکلی نیست خیلی راحت می تونی اونارو پاک کنی از داخل ویندوز 7 (باز هم تآکید می کنم به شرطی که این دو تا متمایز از هم باشن و داخل فلدر program files اکس پی برنامه ای از ویندوز 7 نباشه ) . از این برنامه هم می تونی استفاده کنی ، مطمئناً کارت رو خیلی خوب راه میندازه. خدمت شما :

EMCO UnLock IT 3.0.2 Build 2941

اگه مشکلی بود باز هم در خدمتم.

(در مورد امضا هم خودم قبلی رو بیش تر دوست داشتم چون خیلی لیونل رو دوست دارم و این آهنگ واقعاً یکی از بهترین آهنگ هاست که من با گوش دادن به اون آروم می گیرم)