PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با 10 میلیون تومن چی گیرم میاد؟

charmerunco
22-11-2011, 00:54
با سلام
دوستان اگه میشه راهنمایی کنید با مبلغ 9/5 الی 10 تومن:
1.ابتدا نو پیشنهاد می کنید یا دست دو؟
2.در هرکدوم از فروض بالا چه ماشینی؟اگه کارکرده از چه مدل(سال) پایین تری رو توصیه نمی کنید؟
3.از اونجایی که خودم کارکرده تمیز رو ترجیح میدم به نظر شما چه ماشینی با چه مشخصاتی(مدل،رنگ،دوگانه سوز یا...)گیرم میاد؟
4.سمند یا 405 ؟
5.سمند ال ایکس چه مدلی گیرم میاد؟
7.دوگانه سوز کارکرده چی گیرم میاد؟اگه 405 باشه از چه مدلی پایین تر نباشه؟
8.اگه حوصله داشتید خیلی به اختصار معایب و مزایای ال ایکس و 405 رو نسبت به هم توضیح بدید.
9. 206 کارکرده چطوره؟
10.تو خرید خودرو کارکرده به چه فاکتورهایی باید دقت کرد(در این مورد به یه لینک هم ارجاع بدید ممنون میشم)
11.خیلی مخلصیم.

t.sunami
22-11-2011, 12:52
سلام دوست عزیز
1-خب الیته که ماشین نو و صفر! چون دیگه دغدغه این رو ندارین که نفر قبلی چطور با ماشین رفتار کرده.و میشه ماشین دست دو تمیز هم گیر اورد
2-ماشین صفر :محدود هستین به انواع مدل های پراید
ماشین کار کرده :پژو 405 مدل 88 -87 و 206 تیپ 2 مدل 85-86 وسمند معمولی مدل 85-86 و تندر 90 E0 مدل86 میتونه انتخابهای شما باشه!

4- من نظرم روی 405 هست
5- فکر کنم بتونی 84 گیر بیاری که پیشنهاد نمیشه.(شایدم 85)
6-سوالی نبود؟:31:
7 و 8 - دوستان توضیح میدن .حوصله ندارم
10-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
11-ما بیشتر:31:

mohamad skystar
22-11-2011, 15:51
با سلام
دوستان اگه میشه راهنمایی کنید با مبلغ 9/5 الی 10 تومن:
2.در هرکدوم از فروض بالا چه ماشینی؟اگه کارکرده از چه مدل(سال) پایین تری رو توصیه نمی کنید؟
3.از اونجایی که خودم کارکرده تمیز رو ترجیح میدم به نظر شما چه ماشینی با چه مشخصاتی(مدل،رنگ،دوگانه سوز یا...)گیرم میاد؟
4.سمند یا 405 ؟
8.اگه حوصله داشتید خیلی به اختصار معایب و مزایای ال ایکس و 405 رو نسبت به هم توضیح بدید.
9. 206 کارکرده چطوره؟
10.تو خرید خودرو کارکرده به چه فاکتورهایی باید دقت کرد(در این مورد به یه لینک هم ارجاع بدید ممنون میشم)
11.خیلی مخلصیم.

سلام. دوستمون توضیح دادن اما منم نظرم رو میگم خدمت شما:

با بودجه شما ماشین نو فقط پراید رو میتونید انتخاب کنید.
ماشین کاکرده هم میتونید پیدا کنید طبق همون گزینه ها و مدل هایی که دوستمون در پست قبل گفتن.

رنگ که سلیقه ای هست و خودتون انتخاب میکنید.دوگانه سوز بودن خودرو هم بستگی به شما داره که چه میزان مسافت رو روزانه طی میکنید که آیا گاز ضروری هست یا خیر.

سمند LX مدل 84 شاید بتونی گیر بیاری

دوگانه سوز کارکرده موارد زیر هستن:
پژو روآ-پراید-سمند معمولی و پژو 405

از معایب سمند میشه موارد زیر رو گفت:
-عدم دید کافی برای دور زدن در تقاطع
-به صدا افتادن اتاق پس از چند سال
-عملکرد نا مناسب ترمز

مزایای سمند:
جادار بودن
امنیت مناسب
وجود برخی از آپشن ها که 405 نداره

مزایای 405 :
هندلینگ خوب
جادار بودن
خودرویی اصیل با طراحی ساده اما زیبا

معایب:
405 بین خودروهای ایرانی خودروی محبوبی هست
البته نسبت به خودروهای جهانی کاملا کنار گذاشته میشه
اما بین محصولات ایرانی الان بزرگترین عیبی که داره کمبود آپشن و امکانات مناسب هست

9. 206 کارکرده چطوره؟
206 کارکرده که به نظر من گزینه خوبی هم هست به بودجه شما هم مدل 85 میخوره.
با 206 که دیگه اشنایی کامل دارین

لینک زیر رو بخونید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

charmerunco
22-11-2011, 22:57
سونامی و محمد عزیز از اینکه وقت گذاشتید و به تفصیل جواب دادید بی نهایت سپاسگذارم .خیلی مفید و راهگشا بود.البته فکر کنم تو شهرستان یه مقدار ارزون تر از این تفاصیل باشه به طوری که مثلا یکی از دوستان می گفت ال ایکس 87 هم میتونه گیر بیاره واسم(؟!)

pooria-ir
22-11-2011, 23:23
بچه ها این سوال منم هستش،تا 10 تومن ... ؟

من 2 ا گزینه تو ذهنم هستش،با توجه به اینکه بنزین نمیخوام زیاد بسوزونم،405 و سمند رو گذاشتم کنار
نظرم رو 206 هستش و سیلو !
شاید تعجب کرده باشن،اما واقعا هرکی دیدم سیلو دشته ازش راضیه،قطعاتشم یه سری هاشون Made in USA هستش و کیفیت خوبی داره
همسایه خودمونم مدل 82 رو داره،واقعا تا حالا ندیدم خراب بشه! ، سند دست اوله،منتها حداقل هر دو 2 ماه یه جاشو میزنه به در دیوار :دی
اما واقعا راضیه،نظرتون چیه ؟ با 10 تومن سیلو چطور گزینه ای هستش ؟
یه ماشین بی دردسر،کم مصرف و راحت میخوام،که سیلو واقعا از نظر نرمی فرمون،کلاج و راحتی اتاق اینها خیلی بهتر از 206 هستش

ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بزاره :11:

mohamad skystar
23-11-2011, 13:11
بچه ها این سوال منم هستش،تا 10 تومن ... ؟

من 2 ا گزینه تو ذهنم هستش،با توجه به اینکه بنزین نمیخوام زیاد بسوزونم،405 و سمند رو گذاشتم کنار
نظرم رو 206 هستش و سیلو !
شاید تعجب کرده باشن،اما واقعا هرکی دیدم سیلو دشته ازش راضیه،قطعاتشم یه سری هاشون Made in USA هستش و کیفیت خوبی داره
همسایه خودمونم مدل 82 رو داره،واقعا تا حالا ندیدم خراب بشه! ، سند دست اوله،منتها حداقل هر دو 2 ماه یه جاشو میزنه به در دیوار :دی
اما واقعا راضیه،نظرتون چیه ؟ با 10 تومن سیلو چطور گزینه ای هستش ؟
یه ماشین بی دردسر،کم مصرف و راحت میخوام،که سیلو واقعا از نظر نرمی فرمون،کلاج و راحتی اتاق اینها خیلی بهتر از 206 هستش

ممنون میشم کسی اطلاعاتی داره در اختیارم بزاره :11:

سلام.
دوو سیلو اگر تمیز و سالم پیدا کنید ماشینه خوبی هست.
جادار کم مصرف پر شتاب و خانوادگی.

pooria-ir
23-11-2011, 23:49
سلام.
دوو سیلو اگر تمیز و سالم پیدا کنید ماشینه خوبی هست.
جادار کم مصرف پر شتاب و خانوادگی.

یعنی تا سقف 9 تومن و نهایت 10 تومن،بین سیلو و 206 ،سیلو رو پیشنهاد میکنید ؟
امکانش هست یه مقایسه بین مزایا و معایب این 2 تا ماشین انجام بدین ؟ خیلی خیلی ممنون میشم :10::11:

mohamad skystar
24-11-2011, 00:02
یعنی تا سقف 9 تومن و نهایت 10 تومن،بین سیلو و 206 ،سیلو رو پیشنهاد میکنید ؟
امکانش هست یه مقایسه بین مزایا و معایب این 2 تا ماشین انجام بدین ؟ خیلی خیلی ممنون میشم :10::11:

معایب سیلو

کمبود قطعات و خدمات
فاقد ایربگ
دنده عقبش هم مثله بقیه ماشین ها نیست فرق داره باید کمی باهاش کار کنی تا عادت کنی

معایب 206

استهلاک به مراتب بیشتر از سیلو
گرون تر بودن قطعات
کمبود فضای جلوی پای سرنشینان عقب

مزایا سیلو

جادار
کم مصرف
شتاب و فدرت مناسب
خانوداگی

مزایای 206

زیبا
جوون پسند
قابلیت های اسپرتی فراوان
چالاک و پرشتاب
کم مصرف

نظر سایر دوستان محترم

Amir..H
24-11-2011, 00:43
محمد جان شرمنده ولی سیلو به جز صندوقش اصلا جا دار نیس به نظر من
نمیدونم چرا برای رانندگی باهاش باید خیلی صندلی رو بیاری عقب(با قد متوسط تازه) و سرنشینای عقب راحت نیستن

mohamad skystar
24-11-2011, 12:02
محمد جان شرمنده ولی سیلو به جز صندوقش اصلا جا دار نیس به نظر من
نمیدونم چرا برای رانندگی باهاش باید خیلی صندلی رو بیاری عقب(با قد متوسط تازه) و سرنشینای عقب راحت نیستن

در حالت کلی بله دوست من.مثلا نسبت به سمند و 405 فضای کمتری رو داره
اما در مقایسته با 206 فرق میکنه.

charmerunco
24-11-2011, 16:28
آقا شرمنده یه سوال دیگه
من مجددا مردد شدم:
و اما 206 یا ال ایکس مسئله این است!
این بحث رو تو فروم های دیگه هم دنبال کردم نتایج متفاوتی داشت.از تعمیرکارا که می پرسی متفقا می گن 206 و معتقدن سمند ماشین پر استهلاکیه.ولی نظر خودم رو ال ایکس مدل 87 (دوگانه 86 هم گیرم میاد)،هم به لحاظ امکانات و هم فضای ماشین و اینکه ماشین مسافرتیه. فقط مسئله اینه که یه کم نگران آیندشم.اینجوری که بوش میاد بعد از یکی دو سال "لش" میشه میفته رو دستم.راستش ظاهرشم به این سرنوشت گواهی میده.از اون ور 206 هم میگن کمتر کارش به تعمیرگاه میفته ولی خب یه وجبه همش... ضمن اینکه اگه بخوام مثلا همون مدل سمند یعنی 87 رو بگیرم تیپ 2 و 3 گیرم میاد که خب قدرت موتورش پایین تر از سمند(100 اسب بخار) میشه.
یه نکته غیر علمی که تا حدودی منو حساس کرده صدای موتور سمنده:فیسسسس!! اصلا باهاش حال نمی کنم یه چیزی مشابه روآ.اون صدای غرش گونه پژو رو نداره.

در کل خودم نظرم رو سمنده و دنبال یه دلیل موجه میگردم تا اون اندک تردیدی که ته دلم نسبت به 206 دارم برطرف بشه و بگیرمش.ولی این موارد نگرانم کرده:

1.پر و سر و صدا بودن سمند(صدای اتاق،درب ها و کنسول جلو وصندلیا بعد از یکی دو سال استفاده) البته بعضی از این ایرادات گویا منحصر سمند معمولیه و تو ال ایکس برطرف شده(؟!)
2.ترمزش abs تو ال ایکس بازم مشکل داره؟
3.مهمتر از همه استهلاک زیاد موتور و اینکه بعد از یکی دوسال ناگزیر راهی تعمیرگاه میشه
4.بقیه ایراداتش از جمله مشکل درب؛مشکل دید و مصرف سوخت..زیاد برام مهم نیست.

راستی همونطوری که دوستمون بالا گفت سوال 6 رو از قلم انداختم.این بود:
6. دوگانه 86 یا یگانه 87؟

محمد اسکای استار جان خواهشا با دقت جواب بده که نظرت برام اتمام حجته رفیق.

charmerunco
24-11-2011, 17:30
راستی اگه واقعا بین سمند و 206 اینقدر تفاوت کیفی وجود داره که واقعا دست نگه دارم؟
منظورم رده بندی کیفی خودروها به روایت تابناکه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohamad skystar
24-11-2011, 19:51
آقا شرمنده یه سوال دیگه
من مجددا مردد شدم:
و اما 206 یا ال ایکس مسئله این است!
این بحث رو تو فروم های دیگه هم دنبال کردم نتایج متفاوتی داشت.از تعمیرکارا که می پرسی متفقا می گن 206 و معتقدن سمند ماشین پر استهلاکیه.ولی نظر خودم رو ال ایکس مدل 87 (دوگانه 86 هم گیرم میاد)،هم به لحاظ امکانات و هم فضای ماشین و اینکه ماشین مسافرتیه. فقط مسئله اینه که یه کم نگران آیندشم.اینجوری که بوش میاد بعد از یکی دو سال "لش" میشه میفته رو دستم.راستش ظاهرشم به این سرنوشت گواهی میده.از اون ور 206 هم میگن کمتر کارش به تعمیرگاه میفته ولی خب یه وجبه همش... ضمن اینکه اگه بخوام مثلا همون مدل سمند یعنی 87 رو بگیرم تیپ 2 و 3 گیرم میاد که خب قدرت موتورش پایین تر از سمند(100 اسب بخار) میشه.
یه نکته غیر علمی که تا حدودی منو حساس کرده صدای موتور سمنده:فیسسسس!! اصلا باهاش حال نمی کنم یه چیزی مشابه روآ.اون صدای غرش گونه پژو رو نداره.

در کل خودم نظرم رو سمنده و دنبال یه دلیل موجه میگردم تا اون اندک تردیدی که ته دلم نسبت به 206 دارم برطرف بشه و بگیرمش.ولی این موارد نگرانم کرده:

1.پر و سر و صدا بودن سمند(صدای اتاق،درب ها و کنسول جلو وصندلیا بعد از یکی دو سال استفاده) البته بعضی از این ایرادات گویا منحصر سمند معمولیه و تو ال ایکس برطرف شده(؟!)
3.مهمتر از همه استهلاک زیاد موتور و اینکه بعد از یکی دوسال ناگزیر راهی تعمیرگاه میشه
4.بقیه ایراداتش از جمله مشکل درب؛مشکل دید و مصرف سوخت..زیاد برام مهم نیست.

راستی همونطوری که دوستمون بالا گفت سوال 6 رو از قلم انداختم.این بود:

محمد اسکای استار جان خواهشا با دقت جواب بده که نظرت برام اتمام حجته رفیق.

تو تمام محصولات ایرانی بعد از چند سال این مساله مشخص میشه و هست.
تو سمند به مراتب بیشتر البته الان رو قالب سمند و 405 خیلی کار کردن و تا حد زیادی برطرف شد.

ترمز تمام سمند ها از روز اول تا الان مشکل رو داشته شاید به مراتب بهتر شده باشه اما به حد مطلوب نرسیده
البته شانسی هم هست کسانی هستن که از تزمر سمند واقعا راضین.

من یه 405 داشتم که موتورش همون موتور سمند بود 3 سال فقط آب و روغن ریختم و بنزین
و سرویس هارو مرتب انجام میدادم و حواسم بود که فشار بیجا به موتور و گیربکس نیارم
و این مورد تماما به عملکرد شما با خودرو داره. 2 سال که هیچ یک عمر در خدمت شماست.

با توجه به اینکه مصرف سوخت براتون مهم نیست حتما مدل 87 بنزینی رو انتخاب کنید
چون گاز با موتور XU7 قدیمی زیاد سازگار نیست و یکی از دلایل تولید موتور EF7 همین بود.

در مورد 206 هم باید بگم کم استهلاک نیست و اگر رو خرج بیوفته صاحب خودرو رو تا مرز فروش پیش میبره و واقعا کلافه کننده میشه.