PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا منو راهنمایی کنین

hes25
21-11-2011, 16:34
دوستان سلام

یکی از اقوام عروسی شون بود عکس و فیلم مراسم و آورد پیش من که براشون برای چاپ تنظیم کنم
من بهشون گفتم من کارم با فوتوشاپ توی یه زمینه دیگه هست اصلا تا حالا یه عکس و برای چاپ آماده نکردم نمی دونم چیکار میکنن که!
اما اصرار داشت که چون فامیل هستم و مطمئن تر ،من اونا رو روتوش کنم( نمی خواستن عکسشون و بدن دست غریبه نگاه کنه و ...)

حالا من اومدم بپرسم مراحل کار روی عکسا چیا هست که بردیم برای چاپ بهمون ایراد نگیرن که این چیه مثل اینکه بلد نبودی و بگه اینا که قابل چاپ نیستش و ...

اینم بگم که من فقط لیندا رو دیدم و با همون بیشتر کارامو انجام میدم اما کار حرفه ای بلد نیستم یعنی نکردم تا حالا نمی دونم روال کار چیه!

لطفا راهنمایی کنین

ATA FARZADI
21-11-2011, 18:39
خوب بسته به عکست داره که چی کم یا زیاد داره

برای زیبایی کار میتونی از فیلتر های

و کمی هم نور بالا پائین رو تغییر بدی تا قشنگتر بشه

اگه منظور شما اون فوم هاست که یه تاپیک تو همین انجمن هست

aram_nfs
21-11-2011, 23:34
سلام

خوب برای روتوش می تونی از پلاگین های مختلف این کار استفاده کنی مثلا portraiture که این کارو برات انجام میده

ادیت ها رو که فک کنم بلدی و تنظیم نور و تنظیم رنگ (البته باید مانیتورت کالیبره باشه که رنگی می بینی رو برات تو چاپ نتیجه بده)

بعد میمونه اندازه چاپ ها که من بعضی هاشو برات میگم (البته برای اینکه به اندازه ها برسی می تونی توی منوی فایل با انتخاب new و تو بخش photo برای اندازه ها می تونی ببینیشون)

12.7*17.8 (7*5 اینچ) ، 16*21 (6*8 اینچ) ،20*25 (8*10 اینچ) که 20*30 هم بعضی وقتا واسه بعشی از آلبومها استفاده میشه یا 30*30

که اینها سایز های استاندار و معمول برای چاپ عکس هست

موفق باشی