PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید بهترین دوربین دیجیتال کاننCanon

زهـــZAHRAــــــرا
20-11-2011, 20:43
سلام
هدف از ایجاد این پست اینه که من یه دوربین می خوام که بشه بهترین عکس ها وفیلم هارو باهاش گرفت .
قیمت فعلن مورد توجه نیست چون باید ببینم چی پیشنهاد می دین و تا چه قیمتی هست ولی زیر 1 میلیون باشه :31:
می خوام اگه فلش داره این امکان رو داشته باشه که هروقت بخوام ازش استفاده کنم.
می خوام زومش عالی باشه .
عکاسیشم عالی باشه و بشه مثلا از پشت صحنه عکاسی کرد و بعدش برای چاپ فرستاد.
برای عکاسی وچاپ پوستر هم باشه.
بشه تکنیک های مختلف رو باهاش انجام داد و افکت های صداوسیمایی و جذابی داشته باشه.
قبلا یه مینی دی وی دی داشتم که کارت خور هم بود الان بالاتر از اونو می خوام.
لطفن خیلی زود بهم معرفی کنین چون برام مهمه.
فقط همونطور که تو عنوان گفتم Canon باشه:40:

:5:یه دوربین هم برای عکاسی معرفی کنین ممنون (این با بالاییه فرق می کنه موضوعشا) از این کانن هایی که دست همه ی عکاسا هست و بهش لنز هم وصل می شه.
نظرتون در مورد کامپکت ها چیه؟
راستش برای یکی از دوستام می خوام که شرایطش مثه خودمه.

لطفن با عکس یا لینک و قیمت وگارانتی معرفی کنین... سپاس:11:

sinaxex
20-11-2011, 21:36
با حدود 1 میلیون تومان فیکس میتونید 550 دی کانون بخرید البته بدون لنز! یک دوربین دی اس ال ار که عکاسی ایش در بازه قیمتی خودش خوب هست و فیلم برداری مناسبی هم داره

زهـــZAHRAــــــرا
20-11-2011, 22:21
با حدود 1 میلیون تومان فیکس میتونید 550 دی کانون بخرید البته بدون لنز! یک دوربین دی اس ال ار که عکاسی ایش در بازه قیمتی خودش خوب هست و فیلم برداری مناسبی هم داره
منظورتون اینه درسته؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستش منم خوشم اومده بود ولی گفتم پیشنهاد دیگران رو هم بدونم.
حالا درمورد بهترین لنز که بهش بخوره هم می خوام بدونم.
و آیا بااین دوربین کارهم کردین؟ برای این پرسیدم که چون حرفه ایه شاید سخت باشه کارکردن باهاش. دوربین قبلیم رو می تونستم به فارسی تنظیم کنم اینم میشه؟
ممنون:11:

پیشنهادات دیگه هم بود طالبم:5:

نظرتون در این مورد چیه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:11:

ELSIN
20-11-2011, 23:27

نه جیگر 550 بادیش 810 تومنه قیمت مال دیروزه جمهوری

زهرا خانوم شما میزان اشنایتون از عکاسی و علاقه و پیشتکار برای یادگیری عکاسی چقدره ؟؟؟

زهـــZAHRAــــــرا
22-11-2011, 16:47
زهرا خانوم شما میزان اشنایتون از عکاسی و علاقه و پیشتکار برای یادگیری عکاسی چقدره ؟؟؟
من رشته ام گرافیک بود و تاحدودی آشنایی دارم اما الان که رشته ام نمایش هست وبا پشت صحنه ها کار دارم و پوسترهامو می خوام چاپ کنم یه دوربین می خوام که عالی باشه کیفیتش.
اما اون فیلمبرداری رو که اول گفتم برای این می خوام که مسافرتی رفتم کیفیتش عالی باشه نه مثل اون قبلیم که تو دوربین خوب بود ولی وقتی ریختم تو پی سی کیفیتش خوب نبود. چون الان میگم دوربینها نمی تونن 2تا کار رو باهم به نحو احسن انجام بدن تاپیک بزنم تا راهنماییم کنین.
ممنونم:11:

toolhelp
22-11-2011, 18:56
من رشته ام گرافیک بود و تاحدودی آشنایی دارم اما الان که رشته ام نمایش هست وبا پشت صحنه ها کار دارم و پوسترهامو می خوام چاپ کنم یه دوربین می خوام که عالی باشه کیفیتش.
اما اون فیلمبرداری رو که اول گفتم برای این می خوام که مسافرتی رفتم کیفیتش عالی باشه نه مثل اون قبلیم که تو دوربین خوب بود ولی وقتی ریختم تو پی سی کیفیتش خوب نبود. چون الان میگم دوربینها نمی تونن 2تا کار رو باهم به نحو احسن انجام بدن تاپیک بزنم تا راهنماییم کنین.
ممنونم:11:
با توجه به اينكه محيط نمايش كم نوره و معمولا اجازه عكاسي با فلش حين اجرا نداريد بهتره دوربيني انتخاب كنيد كه بتونه با ايزوي بالا و نويز كم عكس بگيره و سريع باشه

بودجه شما براي دوربين عكاسي چقدره؟

زهـــZAHRAــــــرا
22-11-2011, 22:42
با توجه به اينكه محيط نمايش كم نوره و معمولا اجازه عكاسي با فلش حين اجرا نداريد بهتره دوربيني انتخاب كنيد كه بتونه با ايزوي بالا و نويز كم عكس بگيره و سريع باشه

بودجه شما براي دوربين عكاسي چقدره؟
بله کاملن درست میگید... راستش می خواستم برای دوربین فیلمبرداری تازیر 1 تومن حساب کنم و برای عکاسی تا500 تومن اما دیدم نمیشه چیز خوبی پیدا کرد اینه که گفتم فعلن قیمت مدنظر نیست چون کیفیت مهمه برام بعدش که قیمتها دستم اومد به حدودی بینشون انتخاب می کنم.
اگه باشه دوربینی که هر2کارش عالی باشه که بهتر میشه واینجوری خرج بیخودی هم نیست و2تادوربین نمیمونه رو دستم. درمورد فلس هم بله به همون دلیل که گفتین می خواستم که این امکان رو داشته باشه که درمواقع ضروری از فلش استفاده کنم.

toolhelp
22-11-2011, 23:30
شما بايد دوربين حرفه اي DSLR بخريد و با توجه به اينكه فقط كنون دوست داريد و با قيمت مناسب پيشنهاد من ايناست :

قيمتها در حال حاضر :

Canon EOS 1100D
680 تومن

Canon EOS 550D
850 تومن

Canon EOS 600D
1 تومن

البته قيمتهاي بالادوربين بدون لنز هست و لنز هم يه لنز تله زوم با كيفيت و قيمت مناسب :

Canon EF-S 18-200
750 تومن

فلاش اكسترنال هم اگه به نور بيشتر نياز داشتيد:

Canon 470 EX II
370 تومن

مموري و كيف و سه پايه رو هم اضافه كنيد و خريد قطعي رو با توجه به بودجه انجام بديد

همه اين دوربينها داراي امكانات فيلم برداري خوبي هستند...

البته از برندهاي ديگه مثل سوني و نيكون هم گرينه هاي خوبي هست...

البته پيشنهادايي كه دادم صرفا بهترين نيستند ولي مناسبترين قيمت و كيفيت هستند.

اگر واقعا بهترينها رو ميخواهيد بايد ميليونها تومن خرج كنين ! گرچه ممكنه به اندازه مواردي كه معرفي كردم براي شما سودمند نباشن!

kindlinessangel
23-11-2011, 10:25
ببخشید من قصد تضعیف روحیه ندارم اما ....

عکاسی از تئاتر مثل عکاسی از حیات وحش میمونه!!
بد برداشت نکنید منظورم در کیفیت تجهیزات بود.
تئاتر جایی است که شما نور کافی ندارید
فلاش نمیتونید بزنید
صدای در هنگام عکاسی نمیتونید ایجاد کنید. و غیره ....
کاری با بدنه دوربین ندارم ولی برای لنز ...... لنزی که کمتر از 2 میلیون قیمت داشته باشه سراغ ندارم.

اما پیشنهاد میکنم شما به جای دو دوربین یک دوربین عکاسی بگیرید که قابلیت های فیلم برداریش خوب باشه
مثل 600D

برای لنز فعلا از همون لنز کیت 55-18 استفاده کنید تا بعدا بهتر متوجه نیازتون بشید.
برای فیلم برداری و عکاسی در شرایط کم نور پیشنهاد من لنز 50mm فیکس هست که اگر بتونید نسخه 1.4 آنرا تهیه کنید که بهتر وگر نه نسخه 1.8 قیمت مناسبی دارد.

تنها نقطه ضعف تجهیزات بالا نبود تله هست که بسیار در کار تئاتر به کار می آید اما متاسفانه با بودجه شما همخوانی ندارد و اصلا خرید لنزهایی مثل 135-18 و یا 200-18 برای فیلم برداری و کار تئاتر پیشنهاد نمیشه.

در مجموع خرید 600D و لنز کیت 55-18 و لنز 50mm فیکس با f 1.8 به علاوه کارت حافظه و کیف حدودا با بودجه شما سازگار است.

toolhelp
23-11-2011, 11:32
البته بنده هم قصد داشتم لنز 50 رو پيشنهاد بدم ولي ايشون به واسطه نوع عكاسيشون هم به لنز نرمال با دياف باز و هم به لنز تله با دياف باز مثل 70-200 نياز دارن كه فكر نميكنم بتونن بخرن پس به صرفه ترين لنز كه هم وايد و هم تله خوبي داشته باشه 18-200 يا بهتر از اون 15-85 ميتونه باشه ولي هر دوي اينها دياف باز ندارن...

با اين حساب بهتره بودجه براي خريد لنز جدا مشخص بشه.

زهـــZAHRAــــــرا
23-11-2011, 19:57
تشکر از همگی برای توضیحاتتون. منم نظرم روی Canon EOS 1100D بود ولی حالا یه مقایسه می کنم و به نتیجه رسیدم اینجا میگم. منظور از عکاسی پشت صحنه که گفتم هم برای تئاتر وهم برای سینما (فیلم وسریال) بود. که همونطور که فرمودین نمی خوام هنگام استفاده اصلا کسی متوجه بشه که من عکسی گرفتم یا نه . از جهت صدا عرض کردم، فلش که جای خود داره.
پس بجز اون مقایسه که خودم انجام می دم از سایتهای موجود نظر هر2ی شما عزیزان اینه که دوربین فیلمبرداری نگیرم بلکه عکاسی بگیرم :5:

و اما درمورد برند کانن هم بدلیل این پافشاری می کنم چون هم بیشتر عکاسان پشت صحنه ای این برند رو دارن و راضی هستند و چون دوربین فیلمبرداریشو داشتم نسبت به سونی امکاناتی مثل افکتش بیشتر بود و تقریبا صداوسیمایی که بکارم میومد مثل تفکیک یا ادغام و از اینا.
درمورد برند نیکون هم زیاد نشنیدم وفقط در سایتها دیدم.
ممنون نتایج مقایسه رو شاید بذارم اگه حجم زیادی نداشت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

زهـــZAHRAــــــرا
23-11-2011, 20:19
خب نتایج در این لینکه ولی قبلش من دیدم چند نوع از 1دوربین در این سایت هست اونا رو هم زدم باتوجه به این که می گن این سایت قیمتها واطلاعاتش زیاد هم درست ودقیق نیست ولی از هیچی بهتره. حالا شما که از من وارد ترید هم یه نگاه بندازین و بگین که کدوم بهتره که تقریبا همه ی امکانات رو داشته باشه نظیر لرزشگیر دست و موارد ضروری. پیش پیش ممنون :11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در این سایت هم این موارد پیشنهادیتونو پیدا کردم برای قیمت:

سپاس :40:

زهـــZAHRAــــــرا
24-11-2011, 16:42
دوستان ببخشین من یه مدتی نیستم ولی برمی گردم :5:

زهـــZAHRAــــــرا
28-11-2011, 22:32
خب پس کسی نیومد این چند روز... من مسافرت بودم... انتخاب شد:

1100D
درمورد لنز هم باید بیشتر تحقیق کنم.:5:

زهـــZAHRAــــــرا
01-12-2011, 01:13
خواستم تشکر کنم از همگی برای راهنمایی لنز رو به پیشنهاد فروشنده انتخاب کردیم. ممنون و خداحافظ:11:

Kaveh A
20-01-2012, 07:30
لنز چی پیشنهاد داد؟
کاش مبلغ رو بیشتر می کردی 55-17 f2.8 میگرفتی.
به هرحال مبارکه