PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اورکلاک CPU Phenom 9550

hossein3d
19-11-2011, 19:30
درود.
من مشکل افت فریم دارم تویه بازی که احسان جان گفتند اینجا تاپیک بزنم تا راهنمایی کنند چطور اورکلاک کنم.
CPU Phenom 9550
Main : Asus M3A78-EH

ali2424
19-11-2011, 19:57
کاری نداره شما اول از همه باید به فکر یک فن خوب برای پردازنده باشید سپس داخل بایاس شده (با استفاده از کلید delet در مینهای مختلف فرق میکند ) وگزینه cpu ratio ferqunce رو از حالت اوتو خارج وبه عدد 16 افزایش دهید سپس به قسمت تنظیمات ولتاژ رفته وبه ولتاژ وی کور +./125 اضافه کنید و گزینه های amd ci ,cool in را disable کنید در پایان هرگونه ضرر وزیانی به مسولیت شماست ویک نکته دیگه که افت فریم در بازی فقط مربوط به پردازنده نیست شما باید کانفیگ سیستمتون رو کامل بیان کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد موفق یاشید

ess_1362
19-11-2011, 20:09
سه تا شات از تب های مموری و پردازنده و spd برنامه CPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بذارید
وارد بایاس بشید و گزینه های زیر را تغییر بدین :
CPU HOST : 240
CPU MULTIPLIER : 11X
DRAM FREQUENCY : 3.33X @667MHZ
NB FREQUENCY : X8
HT LINK : X8
CPU VOLTAGE : 1.45

بعدش یک تست 20 دقیقه ای با PRIME96 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از پردازنده بگیرید و حداکثر دماش را با HW MONITOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به من گزارش کنید

hossein3d
19-11-2011, 20:36
سه تا شات از تب های مموری و پردازنده و spd برنامه CPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بذارید

بعدش یک تست 20 دقیقه ای با PRIME96 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از پردازنده بگیرید و حداکثر دماش را با HW MONITOR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به من گزارش کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این حال حاضر تب های مموری و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z

EXTREME
19-11-2011, 21:35
شما احیانا تنظمیات بایوس رو دستکاری نکردید ؟
اگه هر تغییری دادین به حالت دیفالت ببرین و این تنظمیات رو اعمال کنید
اول از همه سی پی یو شما فکر کنم دماش بالا باشه
با فن استوک به هیچ وجه این سی پی یو رو اور نکنید به دلیل 65 نانومتری بودن
اول از همه یک فن خوب تهیه کنید
بعد از تهیه فن و زدن خمیر خوب شما باید رو bus speed کار کنید
bus speed===>260mhz
ht ==>3600mhz
dram ferecance ==>533mhz
cpu spreed spectrume==>disable
cool and ciute==>disable
cpu speed step===>disable
c2/c2e==>disable
فرکانس پل شمالی رو هم با ضریبش به حالت اول ببرید
اگه با این تنظمیات سی پی یو پایدار نبود به اندازه ی 50 میلی ولت به سی پی یو ولتاژ بدین یعنی 05. ولت
یعنی
vcore==>1.3
بعد از این تنظمیات 30 دقیقه تست پرایم 95 بگیرید و در حین تست دمای سی پی یو رو نگاه کنید که از 65 بالاتر نره
مدل گرافیک هم بگین
افت فریم علت های مختلف داره

hossein3d
19-11-2011, 23:18
شما احیانا تنظمیات بایوس رو دستکاری نکردید ؟
اگه هر تغییری دادین به حالت دیفالت ببرین و این تنظمیات رو اعمال کنید
اول از همه سی پی یو شما فکر کنم دماش بالا باشه
با فن استوک به هیچ وجه این سی پی یو رو اور نکنید به دلیل 65 نانومتری بودن
اول از همه یک فن خوب تهیه کنید
بعد از تهیه فن و زدن خمیر خوب شما باید رو bus speed کار کنید
bus speed===>260mhz
ht ==>3600mhz
dram ferecance ==>533mhz
cpu spreed spectrume==>disable
cool and ciute==>disable
cpu speed step===>disable
c2/c2e==>disable
فرکانس پل شمالی رو هم با ضریبش به حالت اول ببرید
اگه با این تنظمیات سی پی یو پایدار نبود به اندازه ی 50 میلی ولت به سی پی یو ولتاژ بدین یعنی 05. ولت
یعنی
vcore==>1.3
بعد از این تنظمیات 30 دقیقه تست پرایم 95 بگیرید و در حین تست دمای سی پی یو رو نگاه کنید که از 65 بالاتر نره
مدل گرافیک هم بگین
افت فریم علت های مختلف داره
بله دوست عزیز. دستکاری کردم.
مادربورد من بهم دسترسی به ولتاژ نمیده! به اضافه اینکه ht هم حداکثر 1800 میشه! با همین تنظمیمات هم bus speed از 230 به بالا که میشه سیستم پایدار نیست.
حالا چطوز میتونم به تنظیمات بیشتر دسترسی داشته باشم؟
گرافیک هم ASUS GTX 560 TI DCII TOP

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

کاری نداره شما اول از همه باید به فکر یک فن خوب برای پردازنده باشید سپس داخل بایاس شده (با استفاده از کلید delet در مینهای مختلف فرق میکند ) وگزینه cpu ratio ferqunce رو از حالت اوتو خارج وبه عدد 16 افزایش دهید سپس به قسمت تنظیمات ولتاژ رفته وبه ولتاژ وی کور +./125 اضافه کنید و گزینه های amd ci ,cool in را disable کنید در پایان هرگونه ضرر وزیانی به مسولیت شماست ویک نکته دیگه که افت فریم در بازی فقط مربوط به پردازنده نیست شما باید کانفیگ سیستمتون رو کامل بیان کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد موفق یاشید

ممنون از شما. ولی من دسترسی به ولتاژ VCORE ندارم. و فقط می تونم Bus Speed را تغییر بدم به اضافه HT . که البته تویه تنظیمات HT یه گزینه دارم که از 200 mhz تا MHZ 1800 هست. و یه گزینه دیگه که از 2 bit تا 16 bit هستش.
دسترسی به گزینه دیگه هم ندارم. حالا باید چی کار کنم؟

EXTREME
19-11-2011, 23:33
شما قط هرچی bus speed رو زیاد میکنید با ضریب ht و nb این دوفرکانس رو کنترل کنید که بالا نره همچنین فرکانس رم رو
یعنی چی به vcore دترسی ندارین با + یا - میتونید تغییر بدین رو vcore

hossein3d
20-11-2011, 07:16
شما قط هرچی bus speed رو زیاد میکنید با ضریب ht و nb این دوفرکانس رو کنترل کنید که بالا نره همچنین فرکانس رم رو
یعنی چی به vcore دترسی ندارین با + یا - میتونید تغییر بدین رو vcore
مشکل از اورکلاک من بود. وقتی به حالت اول بر گردوندم مشکلات کامل حل شد! حالا به نظرتون مشکل از کجا بوده؟
حالا چندتا سوال دارم.
خوب من به HT دسترسی دارم. این فرکانس نباید از 1800 mhz بالا بره. درسته؟

در مورد رم.
من یک رم GB 2 DDR2 533mhz
1 رم 1gb ddr2 400mhz.
2 تا رم 1 Gb ddr2 333mhz.دارم که الان فرکانس همه اونها 333 هستش. حالا فرکانس رم ها باید چند باشه؟

ess_1362
20-11-2011, 10:19
شما یک شات هم از تنظیمات بایاس بذار

EXTREME
20-11-2011, 11:39
ht یک ضریب داره میتونید با اون فرکانسشو تنظیم کنید
همچنین nb و رم
قبل از اینکه اور کنید فرکانس رم هارو به 400 برسونید
من رم ddr2 400 ندیدم کمترین فرکانسی که رم ddr2 داره 533 هست !

hossein3d
27-11-2011, 05:06
ht یک ضریب داره میتونید با اون فرکانسشو تنظیم کنید
همچنین nb و رم
قبل از اینکه اور کنید فرکانس رم هارو به 400 برسونید
من رم ddr2 400 ندیدم کمترین فرکانسی که رم ddr2 داره 533 هست !
ممنون بابت راهنمایی.
ولی من تویه تنظمیات بایوس دسترسی به فرکانس nb ندارم. ولی تونستم با برنامه cpu tweaker تونستم ظریب nb را از 9 به 8 بیارم. ولی الان یه مشکلی داره. یعنی الان کلا مشکل اصلی که قبلا داشتم فهمیدم. ببینید وقتی فرکانس cpu را از 200 به 230 میارم و ht را روی 1800 mhz نگه می دارم و همچنین nb را. وقتی از CPU کار میکشم Multiple از 11 به 5.5 میرسه! و دوباره میره بالا. گیر هایی که تویه بازی داشتم از این هستش. مشکل به نظرتون کجاست؟ همین الان هم که تنظیمات معمولی هست گه گاه این مشکل را دارم. باید چی کار کنم؟

EXTREME
27-11-2011, 19:45
یعنی موقعی که سی پی یو در حالت لود قرار میگیره ضریبش کم میشه ؟
این علت های مختلف داره
یا دمای سی پی یو بالا میره که اینطوری میشه
یا مدار تغذیه مین ضعیفه یا مشکل داره و ولتاژ کافی به سی پی یو نمیتونه برسونه
یا پاور ضعیفه
با 05. افزایش ولت امتحان کنید نشد بزارین رو حالت auto گزینه ی vcore رو ولی این مقدار افزایش فرکانس رفرنس نیاز به افزایش ولتاژ نداره

hossein3d
27-11-2011, 21:07
یعنی موقعی که سی پی یو در حالت لود قرار میگیره ضریبش کم میشه ؟
این علت های مختلف داره
یا دمای سی پی یو بالا میره که اینطوری میشه
یا مدار تغذیه مین ضعیفه یا مشکل داره و ولتاژ کافی به سی پی یو نمیتونه برسونه
یا پاور ضعیفه
با 05. افزایش ولت امتحان کنید نشد بزارین رو حالت auto گزینه ی vcore رو ولی این مقدار افزایش فرکانس رفرنس نیاز به افزایش ولتاژ نداره
دقیقا! وقتی لود میکنه بعضی مواقع ضریب نصف میشه و باعث میشه لگ داشته باشم. البته وقتی هم که اور نمی کنم این اتفاق میافته ولی خیلی کمتر از حالت اور شده.
دمای cpu حداکثر به 62 درجه میرسه. این دما مناسبه یا نه؟
پاور هم که 530 وات هستش.

EXTREME
27-11-2011, 21:23
در حالت اور دما در حالت لود به چند میرسه ؟
اگه همین چیزی که میگین باشه مشکل شما یکی از اون موارد بالاست البته اضافه کنم که این مشکل میتونه از بایوس هم باشه
بایوس مینتون رو هم آپدیت کنید

hossein3d
29-11-2011, 00:39
در حالت اور دما در حالت لود به چند میرسه ؟
اگه همین چیزی که میگین باشه مشکل شما یکی از اون موارد بالاست البته اضافه کنم که این مشکل میتونه از بایوس هم باشه
بایوس مینتون رو هم آپدیت کنید
به 64 درجه میرسه.ولی در کل در حالت اور بیشتر فرکانس نصف میشه در حالت لود. به خاطر همین دما بالا نمیره.
بایوس هم آپدیت کردم ولی بازم نشد!! به نظرتون چند درصد امکان داره از پاور باشه. چون ولتاژ که خودش اتوماتیک هستش و به من دسترسی نمیده. و از 1.25 تا 1.34 هم نوسان داره.
حالا به نظرتون باید چی کار کنم؟

EXTREME
29-11-2011, 00:57
باید با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنی
وبعد بری سراغ مدار تغذیه مین
شما پارمترهایی که در موقع اور باید غیرفعال بکنی رو غیرفعال کردی؟

hossein3d
29-11-2011, 03:05
باید با یه پاور دیگه سیستم رو چک کنی
وبعد بری سراغ مدار تغذیه مین
شما پارمترهایی که در موقع اور باید غیرفعال بکنی رو غیرفعال کردی؟
من cool & quiet را فقط غیر فعال کردم. پارامتر دیگه ای هم هست؟

EXTREME
29-11-2011, 08:55
من cool & quiet را فقط غیر فعال کردم. پارامتر دیگه ای هم هست؟
c2/c2e
cpu spread spectrume
cpu eist function
cpu thermal monitor
cpu speed step
این ها هم اگه بود غیرفعال کنید