PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه کردن با استفاده از مودم وایرلس

ittools
18-11-2011, 13:40
سلام
تو همین بخش یه مقاله بود در مورد شبکه کردن با استفاده از مودم وایرلس که الان نمیتونم پیداش کنم . با استفاده از اون مقاله من یه شبکه درست کردم ولی گاهی کار میکنه و گاهی نه .
ما تو خونه دو تا لپ تاپ و دو تا کامپیوتر معمولی داریم که تو شبکه کردن لپ تاپ و یکی از کیس ها که دارای کارت شبکه وایرلس هستن مشکلی نیست فقط یکی از کیس ها یکمی قدیمیه و کارت شبکه وایرلس نداره و به وسیله کارت شبکه معمولی به مودم وایرلس وصل شده که ویندوز xp هم داره و سایر سیستم ها ویندوز 7 دارن .
این رو هم بگم سیستم قدیمی که وایرلس نداره و با اسفاده از مودم شبکه براش شبکه ساختم وقتی تو شبکه دیگر سیستم ها دیده میشه که دو تا لپ تاپ هم زمان روشن باشن وقتی یکی از لپ تاپ ها خاموش میشه شبکه سیستم قدیمی هم از کار میافته و با استفاده از مودم شبکش دیده نمیشه
به نظرتون مشکل کجاست ؟
امیدوارم درست توضیح داده باشم
ممنون :11:

mahdi_talia
18-11-2011, 13:50
من هم همين مشكل رو دارم.
ولي نمي دونم چه جوري فايل ها را shair كنم.
ولي با شبكه تونستم remote desktop كنم.
خيلي خوب كار كرد ولي اگه كسي مي دونه بين ٢ تا كامپيوتر كه يكي وايرلس و يكي lan چه جوري فايل به اشتراك بذاريم بگه.
ممنون

behrooz.shie
18-11-2011, 16:54
مشکل تون اینه که اون سیستم ویندوز xp داره و بقیه 7 یک کمی پیچیده تر میشه

ittools
18-11-2011, 20:46

پس شدنی نیست ؟ آخه عجیبیش اینجاست که گاهی شبکه در دسترس هست و گاهی نه ! ویندوز 7 هم رو سیستم به دلیل پایین بودن کارایی سیستم نمیتونم نصب کنم ! :27:

ittools
24-11-2011, 15:11
الان روی سیستم ویندوز 7 ریختم سایر سیستم ها رو نشون میده ولی برای ورود پسورد میخواد از تو تنظیمات شبکه هم درخواست پسورد رو خاموش کردم ولی باز پسورد میخواد فقط وقتی که به مهمان دسترسی خوندن میدم سایر سیستم ها میتونن وارد پوشه share شده بشن .
راستی وقتی سیستمی که میخوام با مودم وایرلس با سیستم های دیگه که کارت شبکه وایرلس دارن شبکه کنم یا همون تو شبکه اونا عضو بشم پسورد شبکه رو وارد میکنم ولی پسورد رو قبول نمیکنه
فکر میکنید مشکلات از کجاست ؟
:40:

masood.ashoori789
24-11-2011, 15:30
الان روی سیستم ویندوز 7 ریختم سایر سیستم ها رو نشون میده ولی برای ورود پسورد میخواد از تو تنظیمات شبکه هم درخواست پسورد رو خاموش کردم ولی باز پسورد میخواد فقط وقتی که به مهمان دسترسی خوندن میدم سایر سیستم ها میتونن وارد پوشه share شده بشن .
راستی وقتی سیستمی که میخوام با مودم وایرلس با سیستم های دیگه که کارت شبکه وایرلس دارن شبکه کنم یا همون تو شبکه اونا عضو بشم پسورد شبکه رو وارد میکنم ولی پسورد رو قبول نمیکنه
فکر میکنید مشکلات از کجاست ؟
:40:

اگه همه ی سیستم ها سون دارن با راه اندازی home group روی سیستم اصلی و اتصال بقیه ی کامپیوتر ها به این home group همه ی تنظیمات اتوماتیک انجام میشه . این روش ابتدایی ترین روش به اشتراک گذاری منابع شبکه هست ولی 100 درصد عملی و کاربردی میتونه باشه .
اگه بدون انجام تنظیمات اضافی و به صورت عادی بخوای شبکه کنی یا باید پسورد همه ی سیستم ها رو برداری . یا اینکه یوزر و پسورد همه رو 1 چیز تنظیم کنی .

charlz
27-11-2011, 02:44
با سلام

میخواستم ببینم مودمهای وایرلس usb نداره که به pc وصل بشه؟؟؟

Netw0rks
27-11-2011, 22:18
با سلام

میخواستم ببینم مودمهای وایرلس usb نداره که به pc وصل بشه؟؟؟

معمولا مودم های وایرلس USB ندارن !

اما به جاش میتونید از پورت های شبکه استفاده کنید !

legendkiller
28-11-2011, 14:51
سلام.من سه تا سیستم رو شبکه کردم.روی یکی از سیستم ها یه پرینتر هست که گزینه share رو واسش فعال کردم و روی دوتا سیستم دیگه پرینتر پیدا میشه و به طور کامل میشناسه اما وقتی میخام بهش (پرینتر)وصل بشم میگه که نمیتونه درایور پرینتر رو یافت کنه؟؟!.اصلا وقتی پرینتر رو یه سیستم دیگه هست مگه نیازه که تو اون سیستمی که بصورت share داره از پرینتر استفاده میکنه دایور پرینتر نصب شه؟

charlz
28-11-2011, 16:43
معمولا مودم های وایرلس USB ندارن !

اما به جاش میتونید از پورت های شبکه استفاده کنید !

پورت شبکه نمیخوره به سیستم ما چیکار باید کرد؟

ittools
28-11-2011, 18:11

می تونی از وایرلس usb استفاده کنی مثل فلش مموریه حدود 25 تومنه

danavan
28-11-2011, 18:42
Network_Magic_Pro_v5.1.8354.0 رو روی همه کامپیوتر هایی که می خواید شبکه کنید نصب کنید و لذتش رو ببرید.
فوق العاده است. دیگه نیازندارید برید سراغ تنظیمات ویندوز که برای منی که زیاد اطلاعی در این موارد ندارم کمی گیج کنندست.

Netw0rks
28-11-2011, 22:49

شما چند تا کار میتونید انجام بدید !

یکیش نصب یه کارت شبکه معمولیه که قیمتش 9-8 تومن بیشتر نیست !

یکیش هم استفاده از همین USB وایرلس هست که دوستمون ittools گفتند !

فکر می کنم مبدل های RJ45 به USB هم موجود باشه تو بازار ؛ اما مطمئن نیستم !

charlz
29-11-2011, 22:11
مرسی از راهنمایتون

پس هیچ مودم وایرلسی پیدا نمیشه که usb داشته باشه