PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چندتا سوال در مورد میکس و مونتاژ

mortytnt68
17-11-2011, 17:28
سلام عید غدیر مبارک باد.

یکی از دوستام فیلم برداره،قراره از یه مجلس محرم برای 10 روز فیلم بگیره،البته با دو دوربین،که یکیش ثابته برای سخنران و دیگریش متحرک و از جمعیت فیلم میگیره.مجلس هر سه روز هم باید روی یه dvd قرار بگیره.

1- میخواستم بدونم چطور میتونیم فیلم رو که در حال گرفتنه بر روی لپ تاپ ذخیره کنیم(بهتره با چه نرم افزاری کپچر بشه)؟

2- آیا برنامه ای هست که بشه همون جا در حال ضبط فیلم ها رو باهم میکس کرد؟

3-وقتی کپچر میشه کیفیت افت میکنه یا نه؟

4-هر راهنمایی که به نظرتون میرسه دریغ نکنید.

ممنون :40:

basketball
17-11-2011, 19:31
با یک نرم افزار کپچر میگیری

عزیز مگر برنامه زنده میخوای اجرا کنی در حال ضبط کپچر هم کنی؟ اصلا چنین چیزی ممکن نیست

نه افت نمیکنه

mortytnt68
17-11-2011, 23:29
با یک نرم افزار کپچر میگیری

عزیز مگر برنامه زنده میخوای اجرا کنی در حال ضبط کپچر هم کنی؟ اصلا چنین چیزی ممکن نیست

نه افت نمیکنه

شنیده بودم دستگاه میکسر همه این کار هارو باهم انجام میده،گفتم شاید بشه با یه لپ تاپ هم ....:13:
سوال چهارمم این بود که اگه اطلاعاتی دارین که برای این کار به درد میخوره دریغ نکنید:10:

masoudtr
17-11-2011, 23:40
یکی از دوستام فیلم برداره،قراره از یه مجلس محرم برای 10 روز فیلم بگیره،البته با دو دوربین،که یکیش ثابته برای سخنران و دیگریش متحرک و از جمعیت فیلم میگیره.مجلس هر سه روز هم باید روی یه dvd قرار بگیره.

1- میخواستم بدونم چطور میتونیم فیلم رو که در حال گرفتنه بر روی لپ تاپ ذخیره کنیم(بهتره با چه نرم افزاری کپچر بشه)؟

من خودم این کارو کردم -دوربین رو سه پایه ثابت.کابل dv را وصل کردم بهش با نرم افزار یولید 10 کپچر کردم

.با میکسر میشه .3 تا ورودی بهش میدی یک خروجی بهت میده.

نه

هر چی میخوای بپرس من قبلا برای چند تا همایش این کارو کردم

mortytnt68
18-11-2011, 00:08
با میکسر میشه .3 تا ورودی بهش میدی یک خروجی بهت میده.

سلام
میکسر دستگاهه یا نرم افزار

mortytnt68
18-11-2011, 00:14
هر چی میخوای بپرس من قبلا برای چند تا همایش این کارو کردم

برای میکس از چه برنامه ای استفاده کنم بهتره؟
خودم با پریمیر آشنایی دارم اما چون قبلا این جور کاری رو انجام دادی شاید....

masoudtr
18-11-2011, 13:23
میکسر دستگاهه یا نرم افزار
میکسر یک دستگاه است نه یک نرم افزار
کاری هم که میکنه اینه که تعدادی ورودی بسته به نوعش میگیره و روش افکت هایی که داره بسته به نوعش میده و همزمان خروجی هم میده مثلا برای اینکه از دوربین یک به دو بری با افکت fade این کار را برات انجام میده
شما میتونی چند دوربینه هم بگیری و بعدا با کامپیوتر سینک کنی ولی پدر ادم در می یاد و حتما یک فریم پس و پیش هم کار را خراب میکنه
خوبی میکسر اینه که شما یک میکروفن هم جلو سخنران میگذاری و صدای سخنران را مستقیم وارد میکسر میکنی نه اینکه صدا را از دوربین بگیری که هر بار که به دوربین دیگه پرش کنی صدا کم و زیاد بشه

mortytnt68
19-11-2011, 00:28
اگه بخوایم تو یه مجلس با دو دوربین فیلم گرفته بشه و مستقیم با ویدئو پروژکتور پخش بشه باید چی کار کنیم که مثلا یه وقتهایی دوربین یک فعال باشه یه وقتهایی دوربین دو پخش بشه؟

samiei_m_j
20-11-2011, 00:12
سلام
در مورد این که سر ضبط بخواهی این کارو بکنی باید یه دستگاه میکسر ببری سر ضبط و 3 تا مانیتور که یکیش دوربین یک رو نشون بده یکیش دو رو و یکیشتصویر فینال رو و البته یه کارگردان و چند تا بی سیم برا تماس کارگردان با فیلم بردارا و...
معمولا این کار رو برای کارایی مثل کارای تو نمیکنن چون درد سرش زیاده و تجربه زیادی تو کار میخواد
تو میتونی فیلم های دوتا دوربین رو کپچر کنی و در پریمایر یا هر نرم افزاری که راحت تر میتونی باهاش کار کنی این کارو انجام بدی
در مورد نوع کپچر هم باید بگم که اگه بتونی با دستگاه player این کارو انجام بدی خیلی عالی هست و هزینه این دستگاه هم حدود 2 میلیون هست همه ی دفاتر سینمایی و ... دارن و هزینه کپچر هر فیلم توسط اونا حدود 7 تومن هست که به علت رقابتی بودن کار خیلی پایین تر از اینا هم میشه باهاشون حساب کرد
فقط بدون فیلمی که اینطوری کپچر بشه هر ساعتش حدود 14 گیگ حجمش هست و با فلش و اینا نمیشه جابه جا کرد و باید از هارد های external استفاده کنی با سی دی هم میشه جابه جا کرد فقط کیفیتش به طور عجیبی پایین میاد
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

majid0307
20-11-2011, 09:27
سلام عید غدیر مبارک باد.

ممنون :40:

شما اول باید یک میکسر تهیه کنید واگر میخواهید فیلم را روی لپ تاپ ذخیره کنید باید خروجی میکسر را به کارت کپچر اکسترنال وصل کنید وهمزمان کپچر کنید و راه دوم این است که خروجی میکسر را به دستگاه دی وی دی رکوردر متصل کنید و فیلمها را مستقیم روی دی وی دی ذخیره کنید
راه سوم دو تا دوربین همزمان رکورد بشه و فیلمبرداری که تمام شد فیلمهارا وارد ادیوس کنید و با مولتی کمرا انها را مخلوط کنید

mortytnt68
20-11-2011, 11:08
از همه دوستان خیلی ممنونم
اما من نمیخوام این قدر هزینه کنم (دستگاه میکسر و...)
فقط میخواستم اگه میشه همونجا سر صحنه کارها رو تموم کنم که حالا منصرف شدم وبعد از فیلم برداری کپچر میکنم و بعدشم ادیت.

صاحب مجلس گفته میخواد فیلمها با بهترین کیفیت به dvd تبدیل بشه

مجلس هر سه روز هم باید روی یه dvd قرار بگیره. سوال :
چه کارت کپچری بخرم؟
از برنامه پریمیر چه خروجی بگیرم؟

samiei_m_j
20-11-2011, 20:00
از همه دوستان خیلی ممنونم
اما من نمیخوام این قدر هزینه کنم (دستگاه میکسر و...)
فقط میخواستم اگه میشه همونجا سر صحنه کارها رو تموم کنم که حالا منصرف شدم وبعد از فیلم برداری کپچر میکنم و بعدشم ادیت.

صاحب مجلس گفته میخواد فیلمها با بهترین کیفیت به dvd تبدیل بشه
سوال :
چه کارت کپچری بخرم؟
از برنامه پریمیر چه خروجی بگیرم؟
سلام
در مورد کپچر متاسفانه اطلاعات زیادی ندارم ولی برا خروجی فرمت پیش فرض پریمایر خوب هست که avi هست

basketball
21-11-2011, 00:33
همون avi بگیرید البته با کدک pal

بعد به دی وی دی تبدیل کنید

mortytnt68
21-11-2011, 12:51
به نظرتون با چه نرم افزاری رایت کنم بهتره؟:11: تا از کیفیت هم کم نشه؟

دوتا سوال دیگه:
1-چون میخوام روی هر dvd سه ساعت فیلم با کیفیت رایت بشه حجم dvd چند باشه 4gig یا 8gig (چون از الان دوستم میخواد dvd ها رو تهیه کنه)

2-قیمت دست مزد چقدره؟

خیلی سریع جواب میخوام

علي طهماسبي
24-11-2011, 11:10
سلام
براي اين كار بهترين گزينه اديوسه يه آموزشي هم دادم اگه سرچ كني پيدا مي كني يا حق

jahan3764
11-04-2013, 09:41
همون avi بگیرید البته با کدک pal

بعد به دی وی دی تبدیل کنید
راس میگه منم همیشه این کار رو می کنم
:n26: