PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال Dreamweaver به easyPHP و مخلفاتش!

tasnim68
17-11-2011, 10:45
سلام دوستان، بنده امروز نرم افزار Adobe Dreamweaver CS5.5 ME رو نصب کردم که برای کار با فایل های php از اون استفاده کنم. منتهی من از قبل برنامه easyPHP رو هم روی سیستمم داشتم و می خواستم بعد از نصب dw با اون ازش استفاده کنم. ولی خب من نمی دونم چطور باید apache و mysql و ... موجود در easyPHP رو به dw معرفی کنم؟
لطفا یه راهنمایی جامع بفرمایید و به یکی دو خط اکتفا نکنید! ممنونم!

golbarg73
17-11-2011, 15:30
دوست عزیز اینایی که گفتی یه مقدار اشتباه بود!!!!!11:31:
دریم ویور یه نرم افزار تکست ادیتور هستش و ایزی پی اچ پی نرم افزاریه که سیستم شما رو به یه محیط مجازی تبدیل میکنه تا بتونید فایلهایی که درست کردید رو روی سیستم خودتون تست کنید و احتیاجی نباشه که هی به اینترنت وصل شی و تو هاست تستشون کنی.
خوب شما میتونید هر فایلی که با دریم ویور ساختید رو در صورتی که ایزی پی اچ پی فعال باشه رو سیستم خودتون تستش کنید واسه این کار هم فقط کافیه شاخه ایی که در نرم افزار دریم ویور واسه ذخیره فایلها انتخاب کردید همون فولدر www باشه یعنی وقتی که میخواید با نرم افزار دریم ویور شروع به ساخت یه سایت کنید آدرس رو همون فولدر www ایزی پی اچ پی قرار بدید.
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.

tasnim68
17-11-2011, 16:35
خب الان dw من کدای php رو نشون نمیده؛ خب من باید یجوری php.exe رو به dw معرفی کنم یا نه!؟

neopersia
17-11-2011, 19:10
من خیلی وقته که از دریم ویور استفاده نکردم اما تا جایی که یادم هست میتونید از منوی site برای پروژه یک سایت جدید تعریف کنید و نوع سرور رو هم local بدید. بعد آدرس پوشه های رو بهش بدیدو...
اینجوری preview در دریم ویور امکانپذیر میشه. اما زیادی ازش انتظار نداشته باشید چون در هر صورت زبان سرورساید هست و بهترین کار اینه که در مرورگر تست بشه

golbarg73
17-11-2011, 19:33
من که تا حالا ندیدم php در بخش previwe دریم اجرا بشه دوست عزیز الان اصلا شما از قسمت manage site یک سایت جدید تعریف کردید؟

neopersia
17-11-2011, 21:51
من که تا حالا ندیدم php در بخش previwe دریم اجرا بشه دوست عزیز الان اصلا شما از قسمت manage site یک سایت جدید تعریف کردید؟
من دیدم! live preview داره (البته فکر میکنم از دریم ویور 8 به بعد)

turkughly
17-11-2011, 22:01
دوست عزیز
1- برو اونجایی که ایزی رو نصب کردی
2- فایلی هست به نام www
3- اونجا یه فولدر باز کن هر چی دوست داری اسمش رو بذار
4- بعد هرچی که تو دریم مینویسی رو تو اون سیو کن
5- بعد ایزی رو اجرا کن
6- دو تا چراغش هم باید سبز باشه هم mysql هم apache
7- بعد برو از نوار ابزار رو ایزی راست کلیک کن تا لوکال رو برات نمایش بده
---------------------------
موفق باشی