PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : احمال دستورات Batch file بر روی پوشه

The_matrix
16-11-2011, 19:06
با سلام
من یه فایل Batch file به صورت زیر دارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
کار این فایل این هست که اگه فلشم رو به سیستمی آلوده زده باشم و اون سیستم فلش من رو آلوده کرده باشه قبل از باز کردن فلش تقریبا فایل آلوده رو پاک می کنه و مهم تر از همه اگه فایل های اصلی من مخفی شده باشن اون ها رو بر می گردونه اما مشکل این هست که این دستور روی پوشه تاثیری نداره و باید پوشه ها رو به صورت دستی از حالت مخفی در بیارم
کسی می دونه چه طوری پوشه ها رو هم مثل فایل ها اتوماتیک کنم؟؟

The_matrix
18-11-2011, 23:47
کسی نبود به ما کمک کنه؟؟

Ahmad24
19-11-2011, 17:52
با سلام
من یه فایل Batch file به صورت زیر دارم

کار این فایل این هست که اگه فلشم رو به سیستمی آلوده زده باشم و اون سیستم فلش من رو آلوده کرده باشه قبل از باز کردن فلش تقریبا فایل آلوده رو پاک می کنه و مهم تر از همه اگه فایل های اصلی من مخفی شده باشن اون ها رو بر می گردونه اما مشکل این هست که این دستور روی پوشه تاثیری نداره و باید پوشه ها رو به صورت دستی از حالت مخفی در بیارم
کسی می دونه چه طوری پوشه ها رو هم مثل فایل ها اتوماتیک کنم؟؟

این فایل دسته ای رو با نام Terminator.bat و به صورت زیر تغییر بدید :

فایل Batch رو در درایو C قرار بدیدخط فرمان رو باز کنید و اگر درایو فلشتون H هست تایپ کنید :

اگر دقت کنید علاوه بر 4 نوع پسوند فایلی که در فایل Batch شما هست تعدادی دیگر هم من اضافه کردم.اینها تمام فایلهایی
هستند که ویندوز به عنوان فایل اجرایی در نظر میگیره و خطرناک هستند.اگر خواستید اضافه ها رو حذف کنید.مراقب باشید روی این فایل batch دابل کلیک نکنید !!! فقط از طریقی که گفتم اجرا کنید.

یه مدل پیشرفته تر هم از این فایل Batch نوشتم که با خیال راحت میتونید دابل کلیک کنید.و نیازی نیست از خط فرمان اجرا بشه.این فایل پس از دابل کلیک درایو مقصد رو سوال میکنه و پس از ok گرفتن شروع به عملیات میکنه :

حتما روی یه فلش با اطلاعات غیر مهم تست کنید.تعداد زیادی پوشه و زیر پوشه با انواع فایلهایی اجرایی و تعدادی فایل سوپر هیدن تشکیل بدید و به صورتی که گفتم اجرا کنید.اگر اشکالی بود بگید اشکال زدایی کنم.

The_matrix
24-11-2011, 21:26
با سلام
میشه در مورد متغییر ها توضیح بدین؟؟
منظورم این %1% و ... هست
هر کدوم چه معنای می ده

Ahmad24
24-11-2011, 22:28
%1% که اشتباهه.در اصل باید 1% باشه.این یعنی اولین پارامتر ارسالی به فایل دسته ای.اگر موجود باشه که پارامتر ارسال میشه وگرنه تهی ارسال میشه.
%cd% یعنی پوشه جاری که الان در اون مسیر قرارداریم.دستور pushd مسیری که بهش بدید رو در پشته ذخیره میکنه و دستور popd اون رو بازیابی میکنه.
i%% یه متغیر جانگهداره که در دستور for مقادیر داخل پرانتز رو میگیره."fi~%%" یعنی متغیر با مسیر کامل(absolute) در دستور جایگزین بشه.
%i% یا %p% و امثالهم وقتی استفاده میشه که متغیر قبلا با دستور set تنظیم شده باشه.در واقع نشون میده متغیر داخلی هست.

در دستور بالا \:H به عنوان پارامتر اول یعنی 1% به فایل دسته ای فرستاده میشه.
دستور cd ../../../../../../../../../.. >nul باعث میشه مطمئن بشیم به ریشه درایو منتقل شدیم و در زیر پوشه ها قرار نداریم.در انتها با ریدایرکتور < به nul فرستاده شده یعنی خروجی نمایش نده

و ...