PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه راه ساده و بدون نرم افزار برای مخفی کردن فایلها

Ahmad24
16-11-2011, 14:31
با سلام به همگی

اول باید بگم ما قرار نیست فایلها رو به رمز دربیاریم یا پوشه و فایل رو قفل گذاری کنیم یا از پسورد استفاده کنیم.اما با این حال روش موثری هست.یه فایل متنی با نام myat و با پسوند bat(فایل اجرایی دسته ای) در پوشه windows ایجاد کنید و خطوط زیر رو درون اون فایل کپی پیست کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا یه shortcut از اون روی دسکتاپ ایجاد کنید.در ویندوز 7 و ویستا این فایل رو طوری تنظیم کنید تا با مجوز ادمین اجرا بشه.
یه پوشه ایجاد کنید و هر فایلی میخواید توش کپی کنید.حالا این پوشه رو درگ کنید و روی فایل myat.bat یا شرتکاتی که روی دسکتاپ دارید رها کنید.خط فرمان باز میشه و منتظر یه ورودی از طرف شما میشه.کلید "+" رو از صفحه کلید فشار بدید و Enter رو بزنید.پوشه در قالب یه پوشه سیستمی در میاد و محتویات اون دیده نمیشه و در سرچ ویندوز هم مشاهده نمیشه.برای مشاهده دوباره مجددا پوشه رو روی شرتکاتی که ساختید درگ کنید و اینبار کلید "-" رو بزنید و Enter کنید.مجددا پوشه به حال اول برمیگرده.

Armankhah
19-11-2011, 01:59
این روش رو کسی امتحان نمیکنه چون احتمال خرابی سیستم هست
معمولا بچه ها حاظرن از یک نرم افزار ساده استفاده کنن

Ahmad24
19-11-2011, 16:16
این روش رو کسی امتحان نمیکنه چون احتمال خرابی سیستم هست
معمولا بچه ها حاظرن از یک نرم افزار ساده استفاده کنن

اگر به اندازه من با ویندوز کار کرده باشید میفهمید ویندوز با نصب زیاد نرم افزار خراب میشه.به خصوص نرم افزارهای سیستمی(مثل نرم افزارهایی که روی سیستم فایل عمل میکنند) معمولا 4 راه وجود داره:
1-استفاده از نرم افزارها به صورت پرتابل:عالیه ولی یکی از ترفندهای هکرها برای نفوذ به سیستمها و ذامبی کردن اونها پرتابل کردن نرم افزارها وبه خصوص نرم افزارهای کرک شدس.

2-اجرای نرم افزارها به حالت مجازی یا روی سیستم مجازی: حرفه ای و مطمئن.مثل Sanbox کردن برنامه ها.نرم افزارهای ماشین مجازی بهترین گزینه هستند.اما نیاز به تجربه و معمولا منابع سیستمی داره.برخی از نرم افزارهای فارسی رو به این نحو ازشون استفاده میکنم.

3-فریز کردن کل سیستم:خوبه ولی به درد سیستمهای شخصی نمیخوره.کافی نت،موسسات آموزشی ...

4- استفاده از قایلیتها و امکانات خود ویندوز:این مورد یه کم تجربه میخواد.من برنامه نویس نیستم اما اگر کسی اسکریپت نویسی بلد باشه میتونه با جاوا اسکریپت یا vbscript و ... کارهای زیادی رو صرفا با استفاده از API ویندوز صورت بده(همون کاری که نرم افزارها انجام میدند)

حتی اگر هم برنامه نویس نباشید میتونید از خط فرمان نسبتا قوی ویندوز و ابزارهای درونی اون استفاده موثری بکنید.کسانی که مدیریت سیستم رو به عهده دارند به طور معمول با این ابزارها کار میکنند.علت اضافه کردن PowerShell به ویندوز 7 همینه.

فایل دسته ای بالا عملا چند دستور ساده داره که هیچ چیزی رو پاک نمیکنه.صرفا attrib فایل رو دستکاری میکنه(Mainpulate) کاملا بی خطره.
--------------------------------------------------------

به عنوان یه مثال فرض کنید من نیاز به یه فایل 30 گیگابایتی دارم تا از اون به عنوان مخزن ذخیره سازی استفاده کنم(یه هارد دیسک مجازی) این فایل روی هارد اکسترنال 1 ترابایتی ساخته میشه تا از اون در ماشینهای مجازی یا نرم افزارهای OTFE(مثل TrueCrypt) استفاده بشه.چیزی که اهمیت داره یکپارچه بودن این فایله یعنی به لحاظ کارآیی نباید چند تکه باشه.با 2 نرم افزار متفاوت اون فایل رو ایجاد کردم.اما هر بار بیش از 2000 تکه بود(Fragment)
ایجاد این فایل حدود 30 دقیقه به طول انجامید و برای defrag کردن آن 4 ساعت زمان برد. !!!

برای آزمایش اون فایل رو به روش دیگری تولید کردم.خط فرمان ویندوز را باز کردم و دستور زیر را تایپ کردم :

فکر میکنید که ایجاد فایل 30 گیگابایتی چه مدت به طول انجامید؟.تقریبا بلافاصله ایجاد شد ! فکر میکنید چند تکه بود؟ تنها 2 تکه !! با نرم افزار پرتابل wincontig ظرف مدت 20 دقیقه defrag شد !!! اگر کسی از سیستم فایل و نحوه ذخیره سازی اطلاعات روی هارد سر در بیاره علت رو متوجه میشه.

به عنوان مثال دیگر این تاپیکها رو ببینید :

هر تاپیک و مطلبی مخاطب خاص خودشو داره.

You & I
23-11-2011, 23:57
اره منم موافقم چون ممکنه فایل ویندوز رو ناقص کنه و اصلا نمی ارزه !
با استفاده از همون ترم افزار فولدر لوک هم خیلی رات کارت رو میتونی راه بندازی !