PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه انتخاب فنی: گوشی تا حدود 700 تومن

sopack
16-11-2011, 04:44
سلام به همگی . من چند وقتیه که سخت دنبال یه گوشی هستم که نیازهای منو تا حداقل 4-5 سال برآورده بکنه.
خودم فعلاً به Droid Razr و Samsung GS2 فکر میکنم.:31: ولی میخاستم نظر دوستان هم بدونم و اینکه اگه پیشنهاد بهتری دارند... انتظاراتم هم ایناست:

1. دوربین حداقل 8 مگ، ولی واقعی و با کیفیت (خیلی برام مهمه!)

2. کیفیت صدای اسپیکر و هدفون عالی باشه (این هم خیلی مهمه!!):8:

3. صفحه نمایش حداقل 4 اینج و با رزولوشن بالا و توی آفتاب هم بشه خوندش.:5:

4. مموروی داخلی حداقل 8 گیگ و قابلیت کارت خوان

5. بدنه ی کاملاً مستحکم و مقاوم در برابر ضربه (نیازی نیست ضدآب باشه!)

6. آندروید باشه و آپدیت های رسمی زود به زود از طرف شرکت واسش بیاد و خلاصه فول ساپورت!:20:

:40:اما انتظارات فنی هم دارم مثل اینا:

7. به نظرتون با توجه به اینکه Tegra 3 هم داره میاد و HTC هم شروع کرده به ساخت گوشی QuadCore (4 هسته ای) :18:کار درستیه که الآن گوشی بخرم یا بذارم اول نسل بعدی گوشی ها وارد بازار بشن؟
راستش واسه من دو هسته هم کفایت میکنه(!) اما اینطور که توی بنچمارک ها دیدم Exynos سامسونگ خیلی بهتر از TI OMAP 4430 موتورولا Droid Razr بود. میخواستم ببینم الآن چه گوشی هایی با 4460 تولید میشن و مشخصاتشون چیه؟

8. اینکه میگن دوربین های موتو آشغاله راسته؟ همون طور که گفتم خیلی دوربین برام مهمه!:41:

9. رم هم که از اوجب واجبات است و اصلاً کمبودش را نمی تونم تحمل کنم! (Acr S را به همین دلیل نپسندیدم)

با تشکر:10:

hasanmotori
16-11-2011, 14:36
به فکر 4 هسته ای نباش چون اگه بخای صبر کنی باز نسل بعدش میاد و هی باید صبر کنی و فعلاً هم همین دو هسته ای ها جواب میدن و کم نمیارن

بین razr و gs2 به نظر من gs2 رو بردار دلیلشم اینه که همین الان آتریکس که از razr خیلی ارزونتره بیشتر از 700 تومنه دیگه خودت حساب کن razr زیر 1 تومن نیست
صفحه نمایشش pentile هست و مثله آتریکس پیکسلاش معلومه
دوربین هم که مطمعناً اس2 بهتره
همونطور که خودت گفتی cpu اس2 قویتره
gpu هم که قابل مقایسه نیستن و اس2 یه سرو کله قویتره
اس2 usbhost داره که razr نداره
از نظر ساپورت تا حالا که اس2 بهترین ساپورتو داشته الان 2.3.5 فارسی هم براش هست در حالی که مثلاً آتریکس هنوز 2.2 ه :27:

در کل با توجه به اختلاف قیمت 100% اس2 انتخاب بهتریه الانم تو بازار هست و نمیخاد صبر کنی تا بیاد و افت قیمت کنه و...

اگه با صفحه بزرگتر حال میکنی یه نگاهیم به گلکسی نوت بکن

sopack
16-11-2011, 17:54
با تشکر از آقا حسن گل!

چیزیکه منو دو دل کرده فقط کیفیت بدنه اس 2 هستش. نمیدونم اگه قاب محافظ واسش بگیرم که محکم تر بشه، اون وقت cpu بیشتر داغ نمیکنه؟ دوستانیکه اینکارو کردن لطفاً بگین cpu تون وضعش چطوره؟
راستی نمیشه این cpu را با برنامه هایی که هست واسه آندروید، UnderClock کرد؟ یه برنامه بود(اسم برنامه ش دقیق یادم نیس)، ولی OverClock میکرد حسابی!

فک کنم اسم برنامه ای که cpu را تغییر فرکانس میداد = setCPU
یه دستور هم توی super terminal هست مثل ls -l /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/ که خودم تاحالا امتحانش نکردم، ولی توی xda میگفتن که برای تغییر فرکانس کار cpu هستش.

دوستان میشه ببینید با این ها میشه UNDERclock کرد cpu را؟

راستی! (ببخشید اینقدر پر حرفم!!!)
الآن galaxy nexus هم داره میاد، با آندو 4 ولی یه نقطع ضعفایی داره مثل Pentile بودن screen (هرچند رزولوشن ترکونده!!) و دوربین 5 و اینکه نمیدونم OMAP 4460 توان رقابت با Exynos را داره یا نه؟
به نظر شما میارزه صبر کنم تا بیاد تو بازار و به ثبات قیمت برسه یا نه؟
(نمیدونم چرا اینقدر اصرار دارم GS2 نخرم!!!!!)

h!tman
16-11-2011, 18:33
الآن galaxy nexus هم داره میاد، با آندو 4 ولی یه نقطع ضعفایی داره مثل Pentile بودن screen (هرچند رزولوشن ترکونده!!) و دوربین 5 و اینکه نمیدونم OMAP 4460 توان رقابت با Exynos را داره یا نه؟

عزیز هیچکدوم به پای galaxy S 2 نمیرسن
سی پی یو Gs روی آندروید 4 تا 1.6 گیگاهرتز اور کلاک میشه به صورت نرمال!!!!
شک نکن! بدنه هم از نظر شیشه خیالت راحت پشتش هم بسیار محکمه

hompoil
16-11-2011, 20:11
سلام زیاد کارایی سی پی یو رو فدای امکانات گوشی نکنین همین که دو هسته ای باشه کافیه نمیخواین که شاتل به فضا بفرستین

hasanmotori
16-11-2011, 22:23
فک کنم اسم برنامه ای که cpu را تغییر فرکانس میداد = setCPU
یه دستور هم توی super terminal هست مثل ls -l /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/ که خودم تاحالا امتحانش نکردم، ولی توی xda میگفتن که برای تغییر فرکانس کار cpu هستش.

دوستان میشه ببینید با این ها میشه UNDERclock کرد cpu را؟

برنامه که هست اتفاقاً یکی از بچه گزاشته بودش رو 800 یا نمیدونم 600 مشکلی نداشت ولی این داغ کردن تو همه گوشیهای دو هسته ای تو ورژن 2.3.3 بود از جمله سنسیشن که این مشکل با آپدیت تو همشون حل شده فقط واسه مصرف باتری مفیده!
محافظم با خیال راحت بخر طوریش نمیشه

گلکسی نکسوس هم خوبه ولی همونطور که خودت میدونی ضعفهایی داره نسبت به این گوشی و در کل همین اس2 بهتره ضمن اینکه باید اینم در نظر داشته باشی که اس2 الان تو بازار موجوده و افت قیمتشو کرده

ولی از اس2 بهتر به نظر من گلکسی نوته البته اگه مشکلی با اندازش نداشته باشی

L.A.M.P.A.R.D
16-11-2011, 23:07
روی atrix 2 هم فکر کنی و یه نگاه هم بندازی بد نیست :5:

sopack
19-11-2011, 10:48
ممنون از راهنمايي هاي دوستان!
آقا L.A.M.P.A.R.D : من كلاً از ساپورت موتورولا چيز خاصي نديدم. حالا نميدونم اينكه توسط گوگل خريداري شده تاثيري هم داره در برنامه هاش يا نه؟!

ولي خطاب به آقا حسن! : من فكر ميكنم گلكسي نوت يه كم(فقط يه كم!) بزرگه!!! يعني اگه من بخوام با اون قيمت و اون سايز گوشي بخرم يه دفعه ميرم تبلت ميگيرم ديگه! در ضمن مطمئن نيستم تا اين اندازه براش ساپورت و لوازم جانبي و محافظ و ... بياد. مثلا براي GS2 توي فروم هاي همسايه كلي لوازم جانبي و همچنين رام هست. البته بايد صبر كرد و منتظر بود. ولي من كه فعلاً‌ 99% تصميمم واسه خريد جي اس 2 قطعي شده.

فقط يه سوال داشتم: اين قضيه كره اي و چيني بودنشون و اينكه سري اول يه مشكلاتي داشته كه در سري هاي چيني بعدي حل شده چيه؟! و اينكه آيا الآنم جنس مرغوبش هنوز توي بازار هست يا بيشتر چيني و تايواني شده ن؟
با تشكر

---------- Post added at 10:48 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

كلاً ميارزه من از Digikala خريد كنم؟ (البته هيچ وقت گارانتي دارشو نمي خرم، چون اگه يه فلش بزنم ديگه گارانتي بي گارانتي!)
و اعتبار و اطمينان داره؟

h!tman
20-11-2011, 00:05
ممنون از راهنمايي هاي دوستان!
آقا L.A.M.P.A.R.D : من كلاً از ساپورت موتورولا چيز خاصي نديدم. حالا نميدونم اينكه توسط گوگل خريداري شده تاثيري هم داره در برنامه هاش يا نه؟!

ولي خطاب به آقا حسن! : من فكر ميكنم گلكسي نوت يه كم(فقط يه كم!) بزرگه!!! يعني اگه من بخوام با اون قيمت و اون سايز گوشي بخرم يه دفعه ميرم تبلت ميگيرم ديگه! در ضمن مطمئن نيستم تا اين اندازه براش ساپورت و لوازم جانبي و محافظ و ... بياد. مثلا براي GS2 توي فروم هاي همسايه كلي لوازم جانبي و همچنين رام هست. البته بايد صبر كرد و منتظر بود. ولي من كه فعلاً‌ 99% تصميمم واسه خريد جي اس 2 قطعي شده.

فقط يه سوال داشتم: اين قضيه كره اي و چيني بودنشون و اينكه سري اول يه مشكلاتي داشته كه در سري هاي چيني بعدي حل شده چيه؟! و اينكه آيا الآنم جنس مرغوبش هنوز توي بازار هست يا بيشتر چيني و تايواني شده ن؟
با تشكر

---------- Post added at 10:48 AM ---------- Previous post was at 10:47 AM ----------

كلاً ميارزه من از Digikala خريد كنم؟ (البته هيچ وقت گارانتي دارشو نمي خرم، چون اگه يه فلش بزنم ديگه گارانتي بي گارانتي!)
و اعتبار و اطمينان داره؟

دیجی کالا نمیدونم ولی خوب توی تاپیک خود گوشی یک نگاه بندازی پست دوم همه نکات خرید رو داره
اگر به دقت عمل کنی مشکلی نیست
و این که چین و تایوان و کره و افغانستانش رسما فرقی نداره! شرکت نمیاد خودشو با عوض شدن کیفیت بی آبرو کنه
دقت کن موقع خرید نزده باشه I9100G
مدل ضعیف ترشه!
زده باشه I9100!

arash2050
21-11-2011, 23:18
به نظر من که در حل حاضربهترین گوشی بازار galaxy S 2 هست