PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد مادر بورد مناسب

mahdi_n13
15-11-2011, 17:24
سلام
يه مادر بورد ميخوام كه قيمتش مناسب باشه(تا دويست هزار تومان) و هم كارت گرافيك گرافيك 570gtx و cpu: cor i5 2500k رو ساپورت كنه ومناسب براي بازي هاي سنگين باشه.(ممنون ميشم كه همراه مشخصات فني باشه)

Hamed DC
15-11-2011, 22:24
سلام
يه مادر بورد ميخوام كه قيمتش مناسب باشه(تا دويست هزار تومان) و هم كارت گرافيك گرافيك 570gtx و cpu: cor i5 2500k رو ساپورت كنه ومناسب براي بازي هاي سنگين باشه.(ممنون ميشم كه همراه مشخصات فني باشه)
سلام.
ASRock Z68 Pro3...180.000
Asus P8P67...201.000
GIGABYTE - Z68A-D3-B3...209.000

PC_Expert
15-11-2011, 23:31
سلام

Biostar TP67XE به قیمت 200 تومن.

دارای قابلیت SLI و اورکلاکینگ بسیار خوب که بهترین انتخاب در این محدوده قیمت هست.

مشخصات در وبسایت سازنده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi_n13
16-11-2011, 11:32
يه سوال ديگه كه برام پيش اومده اينه كه ; p67 بهتره يا z68 ؟
(باتشكر)

Hamed DC
16-11-2011, 11:37
(باتشكر)
Z68رو من بیشتر میپسندم.
چیپ جدید و کاراتر.
امکانات بیشتر.

PC_Expert
16-11-2011, 11:45

مقایسه این دو چیپست اشتباهه، چون هر کدوم کاربرد خودش رو داره، بهتره شما به جای چیپ به دنبال مادربرد خوب باشید.

mahdi_n13
16-11-2011, 11:47
اين مادر بورد BIOSTAR TP67 XE رو چطور مي بينيد؟ اخه ماركش يه خورده گم نامه و فكر كنم زياد معتبر نيست:question:

PC_Expert
16-11-2011, 12:00
اين مادر بورد BIOSTAR TP67 XE رو چطور مي بينيد؟ اخه ماركش يه خورده گم نامه و فكر كنم زياد معتبر نيست

:18: گمنامه؟!
بسیار خوب و باکیفیته، و با این قیمت امکانات خیلی خوبی رو در اختیار میگذاره. بهتره در این مورد از اهالی سخت افزار سوال کنید.

t-38
16-11-2011, 12:16
بایوستار هم برند خوبیه ولی به نظر من بهترین گزینه تو این رنج قیمت ASUS P8P67 که دارای قطعات با کیفیت بالا

همچنین 12 فاز دیجیتال که توانایی خوبی در اورکلاکینگ هم داره :11:

PC_Expert
16-11-2011, 12:45
بایوستار هم برند خوبیه ولی به نظر من بهترین گزینه تو این رنج قیمت ASUS P8P67 که دارای قطعات با کیفیت بالا
همچنین 12 فاز دیجیتال که توانایی خوبی در اورکلاکینگ هم داره
P8P67 بدون پشتیبانی از SLI ، با سابقه نه چندان خوب در اورکلاک و خرابی زیاد ، در مقایسه با TP67XE گزینه ی خوبی نیست.
لینک زیر رو ببینید، این برد رو با P8P67 PRO که 250 تومنه مقایسه کردن که تقریبا" برابر بودن.
دیدن لینک های زیر هم ضرر نداره:

.

t-38
16-11-2011, 12:58
بنده تا حالا خیلی از این بورد برای مشتری بستم هچ مشکلی نداشتند ومنظور شما از سابقه نه چندان خوب در
اورکلاک با این بورد چیه؟

asus یکی بهترین برندها برای اورکلاک میباشد این لینک رو ببینید که چطور 2500k تا 4.8 بدون هیچ مشکلی اور شده .

PC_Expert
16-11-2011, 13:32
بنده تا حالا خیلی از این بورد برای مشتری بستم هچ مشکلی نداشتند ومنظور شما از سابقه نه چندان خوب در
اورکلاک با این بورد چیه؟
اگه جستجویی تو اینترنت بکنید، صحبت از سوکت سوزی و آتش گرفتن برد حین اورکلاک شده، یک مورد هم در همین فروم داشتیم. حتی اگه این مورد رو هم در نظر نگیریم دلایل زیادی واسه ترجیح TP67XE وجود داره.
سوکت این مادربرد Foxccon هست که گفته میشه نسبت به سوکت های Lotes کیفیت پایین تری داره.
هم از لحاظ تغذیه پردازنده و هم از لحاظ سینک های خنک کننده قسمت تغذیه پردازنده نسبت به TP67XE ضعیفتره.
از SLI هم پشتیبانی نمیکنه.

t-38
16-11-2011, 13:41
اگه جستجویی تو اینترنت بکنید، صحبت از سوکت سوزی و آتش گرفتن برد حین اورکلاک شده، یک مورد هم در همین فروم داشتیم. حتی اگه این مورد رو هم در نظر نگیریم دلایل زیادی واسه ترجیح TP67XE وجود داره.
سوکت این مادربرد Foxccon هست که گفته میشه نسبت به سوکت های Lotes کیفیت پایین تری داره.
هم از لحاظ تغذیه پردازنده و هم از لحاظ سینک های خنک کننده قسمت تغذیه پردازنده نسبت به TP67XE ضعیفتره.
از SLI هم پشتیبانی نمیکنه.

اون یک مشکل برای REV های اولیه بوده تازه به صورت خیلی کم هم بوده از لحاظ تغذیه و سینک خنک کننده هم

ASUS P8P67 با داشتن 2+12 فاز دیجیتال از TP67XE با 10 فاز برتره در مورد هیت سینک تغذیه هر دوی ان ها برابرند

وهیچ کدام هیت پایپ ندارند . P8P67 قابلیت CROSS FIRE X را هم داره .

PC_Expert
16-11-2011, 14:09
ASUS P8P67 با داشتن 2+12 فاز دیجیتال از TP67XE با 10 فاز برتره در مورد هیت سینک تغذیه هر دوی ان ها برابرند
برادر!
فازهای دیجیتال تغذیه در هر برند با برند دیگه متفاوته و بستگی به معماری و طراحی برد داره. شما وقتی این اعداد رو میتونی ملاک قرار بدی که هر 2 اسوس باشند نه یکی اسوس و یکی بایواستار! بهتره اورکلاکینگ این مادربرد ها رو در عمل مقایسه کنید. لینکی که بهتون دادم رو دیدید؟ با TP67XE پردازنده 2600k رو تا 5 گیگاهرتز اور کرده بودند. یکی از ناظرین همین انجمن هم تا 5.2 .
در حالی که اورکلاکینگ شاخصی از P8P67 ندیدم.

P8P67 قابلیت CROSS FIRE X را هم داره .

CFX به CF کردن بیش از 2 کارت AMD گفته میشه، این مادربرد که 2 اسلان PCI-E داره، CFX کجا بود.
ثانیا" CF امکانی هست که در اکثر مادربرد های ارزون قیمت هم موجوده و چیز خاصی نیست، طوری میگید که انگار در TP67XE این امکان نیست.
در ضمن امکان CF موجود در P8P67 به صورت 16X- 4X هست و کارت دوم با لینک 4X اصلا" کارایی جالبی نخواهد داشت.

دوباره review هایی که بهتون دادم رو بخونید و اورکلاک های انجام شده رو هم با دقت ببینید. در مورد اورکلاکینگ این مادربرد در نت تحقیق کنید و سپس اظهار نظر بفرمایید.
در برتری TP67XE شکی نیست، اگه شما میخواهید بی جهت بحث کنید که قضیه فرق میکنه.

t-38
16-11-2011, 14:33
برادر!
فازهای دیجیتال تغذیه در هر برند با برند دیگه متفاوته و بستگی به معماری و طراحی برد داره. شما وقتی این اعداد رو میتونی ملاک قرار بدی که هر 2 اسوس باشند نه یکی اسوس و یکی بایواستار! بهتره اورکلاکینگ این مادربرد ها رو در عمل مقایسه کنید. لینکی که بهتون دادم رو دیدید؟ با TP67XE پردازنده 2600k رو تا 5 گیگاهرتز اور کرده بودند. یکی از ناظرین همین انجمن هم تا 5.2 .
در حالی که اورکلاکینگ شاخصی از P8P67 ندیدم.

CFX به CF کردن بیش از 2 کارت AMD گفته میشه، این مادربرد که 2 اسلان PCI-E داره، CFX کجا بود.
ثانیا" CF امکانی هست که در اکثر مادربرد های ارزون قیمت هم موجوده و چیز خاصی نیست، طوری میگید که انگار در TP67XE این امکان نیست.
در ضمن امکان CF موجود در P8P67 به صورت 16X- 4X هست و کارت دوم با لینک 4X اصلا" کارایی جالبی نخواهد داشت.

دوباره review هایی که بهتون دادم رو بخونید و اورکلاک های انجام شده رو هم با دقت ببینید. در مورد اورکلاکینگ این مادربرد در نت تحقیق کنید و سپس اظهار نظر بفرمایید.
در برتری TP67XE شکی نیست، اگه شما میخواهید بی جهت بحث کنید که قضیه فرق میکنه.

اولا :من نه قصد نه وقت بحث بی مورد را دارم

ثانیا :مثل اینکه شما معنی کلمه CROSS FIRE X را درست نمیدونی!!د این قابلیت انطور نیست که شما چهار تا کارت

را باهم کراس کنی دو تا کارت با 2GPU هم میشه CROSS FIRE X مثل دوتا 5970 OKا صلا کراس فایر وSLI با چیپ

P67 به صرفه نیست چون از 16 لنس بیشتر پشتیبانی نمیکنه ودسمتون هم نگفته میخوام SLI یا CF کنم ...

ثالثا: شما هم به لینکی که در پست بالا بهتون دادم توجه نکردی که این بورد تا 4.8 بدون هیچ مشکلی رفته با کمی ازایش ضریب و ولتاژ تا 5.2

میشه رفت .

PC_Expert
16-11-2011, 14:36
را باهم کراس کنی دو تا کارت با 2GPU هم میشه CROSS FIRE X مثل دوتا 5970 OKا صلا کراس فایر وSLI با چیپ

بله، 5970 با لینک 4X :31: :31:

فرکانس 4.8 گیگاهرتز که فرکانس بالایی نیست و خود من سیستمم رو با پردازنده 2500K بهمراه مادربرد ASRock P67 Pro3 ارزون قیمت تا این فرکانس اور کردم.
هرچند شما برای ادعای فرکانس 5.2 گیگاهرتز با اون مادربرد لینکی ارایه ندادید، و چنان میگید با افزایش ضریب و ولتاژ، انگار که فرکانس های پایین تر افزایش ضریب و ولتاژ نمی خواهند و انگار 400 مگاهرتز در اون فرکانس و شرایط به سادگی خوردن هلو هست :31:
اما مایلم توجه شما رو به این رکورد جلب کنم.
فرکانس 5569 مگاهرتز با مادربرد Biostar TP67XE ولید شده.

هرچه در این وبسایت گشتم یک رکورد خوب از p8p67 ندیدم، نباید هم انتظار زیادی از این مادربرد داشت، و جالبه که هر از گاهی مجبور میشیم در این انجمن، روی واضحات بحث کنیم.

Hamed DC
16-11-2011, 14:54
فقط یه نکته:
خدا کنه این همه بحث،دوستمون رو در انتخاب سردرگمتر نکنه!!!

PC_Expert
16-11-2011, 15:05
فقط یه نکته:

حامد جان بحث سردرگمی نیست، هرچند از ابتدای بحث همه چیز روشنه، اما برای کسی که اطلاعات سخت افزاری بالایی نداره و در تصمیم گیری دچار تردید میشه چیزی مثل رکورد بالا جای هیچ تردیدی رو باقی نمیگذاره. امیدوارم بعضی دوستان این دفعه نگن که ایشون قصد اورکلاک ندارند بنابراین ملاک نیست! توانایی یک مادربرد در اورکلاک نشون دهنده ی کیفیت بالای ساخت اون برد هست.

t-38
16-11-2011, 15:05
معلوم نبوده این تستی که شما گذاشتی از چه خنک کننده ای استفاده شده احتمالا CPU زیر LN2 بوده چیپست

زیر chang phase با خنک کننده قوی رو ی این بورد هم میشه رکورد زد واینکه لینکی وجود نداره ملاکی نیست

باید درعمل تست بشه تو اکثر تست ها تو فروم های خارجی از p8p67 دلوکس به خاطر اختلاف قیمت کم استفاده

شده ودیگه کسی سراغ این بورد نرفته .

PC_Expert
16-11-2011, 15:14
معلوم نبوده این تستی که شما گذاشتی از چه خنگ کننده ای استفاده شده احتمالا CPU زیر LN2 بوده چیپست

زیر chang phase واینکه لینکی وجود نداره ملاکی نیست

بله، اورکلاکینگ Extreme بوده و همین نوع اورکلاک ملاک برتری هست، نه اور خونگی که همه برد ها تا حدودی اور پذیر هستند. پس توانایی اورکلاکینگ از نظر شما کجا اهمیت پیدا میکنه؟ تو فرکانس 4 با فن استوک؟ :31:

باید درعمل تست بشه تو اکثر تست ها تو فروم های خارجی از p8p67 دلوکس به خاطر اختلاف قیمت کم استفاده

P8P67 DELUXE با قیمت 270 تومن با این برد 200 تومنی هم قیمته؟ حرف دیگه ای ندارید؟ هرچند همون DELUXE هم تفاوت چندانی با برد TP67XE نداره و این ارزش برد رو نشون میده، اما میخواهید Gigabyte P67A UD7 با قیمت نجومیش پیشنهاد بدید و بگید بهتره!
کافیه دوست من، این بحث مسخره رو متوقف کنید.

Hamed DC
16-11-2011, 15:14
حامد جان بحث سردرگمی نیست،
علی جان من هم منکر بحث نیستم.
ولی من خودم رو میزارم جای خریداری با اطلاعات محدود!
بعد ناگهان با مراجعه به تاپیک با اصطلاحاتی مواجه میشه که فقط باعث سردرگمی اون میشه.
در ضمن برای نتیجه گیری در بحث و به نتیجه رسیدنش، بهتره که با خود خریدار انجام بشه.
تا اگر نیازی بود سوالات لازم رو هم در خلال بحث بپرسه.
این جور بحث رو عامل سردرگمی میدونم. ولی در منکر بحث کردن نیستم:46:

t-38
16-11-2011, 15:25
بله، اورکلاکینگ Extreme بوده و همین نوع اورکلاک ملاک برتری هست، نه اور خونگی که همه برد ها تا حدودی اور پذیر هستند. پس توانایی اورکلاکینگ از نظر شما کجا اهمیت پیدا میکنه؟ تو فرکانس 4 با فن استوک؟ :31:

P8P67 DELUXE با قیمت 270 تومن با این برد 200 تومنی هم قیمته؟ حرف دیگه ای ندارید؟ هرچند همون DELUXE هم تفاوت چندانی با برد TP67XE نداره و این ارزش برد رو نشون میده، اما میخواهید Gigabyte P67A UD7 با قیمت نجومیش پیشنهاد بدید و بگید بهتره!
کافیه دوست من، این بحث مسخره رو متوقف کنید.

من کی گفتم اور تا 4تا ملاکه منظور اینکه با نصب اینگونه خنک کننده ها شاید روی اون برد هم بشه اون رکورد را زد

منظورم بخاطر همین اخلاف قیمته کمه که سراغ دلوکس میرند شما متوجه نشدید !!!!الان تو سایت های خارجی

اختلا قیمت این 2 در حد 40 تا 60 دلاره . بعد مدل دلوکس از لحاظ تغذیه هیت سینک و ... کاملا از tp67 xe برتره .

mersoft
16-11-2011, 15:39
فقط یه نکته:

علی جان من هم منکر بحث نیستم.
ولی من خودم رو میزارم جای خریداری با اطلاعات محدود!
بعد ناگهان با مراجعه به تاپیک با اصطلاحاتی مواجه میشه که فقط باعث سردرگمی اون میشه.
در ضمن برای نتیجه گیری در بحث و به نتیجه رسیدنش، بهتره که با خود خریدار انجام بشه.
تا اگر نیازی بود سوالات لازم رو هم در خلال بحث بپرسه.
این جور بحث رو عامل سردرگمی میدونم. ولی در منکر بحث کردن نیستم:46:

بنده معتقدم در این گروه تاپیک ها باید بحث صورت گیرد و نظرهای موافق و مخالف به مناظره بپردازند تا خریدار را رهنمون به انتخاب مناسب گردند.

دوست من جناب t-38 فرض کنیم ظرفیت این دو برد در اورکلاک یکسان باشد، اگر تفاوت شهرت نام ها را نادیده بگیریم شما بین دو برد P67 یکی با گارانتی معتبرتر و پشتیبانی از SLI و CrossFire روی سرعت 8x ، دیگری فقط با پشتیبانی از CrossFire آن هم روی سرعت 4x و طوماری از خرابی در کارنامه، کدامیک را برمیگزینید؟

PC_Expert
16-11-2011, 17:16
اختلا قیمت این 2 در حد 40 تا 60 دلاره . بعد مدل دلوکس از لحاظ تغذیه هیت سینک و ... کاملا از tp67 xe برتره .

اصلا" بحث 40 و 60 دلار نیست، و من هم مادربردی که 60 دلار گرونتر هست رو مقایسه نمی کنم، موضوع تاپیک خرید مادربردی بر پایه سوکت 1155 اینتل با حداکثر بودجه 200 تومنه.
و پیشنهاد من Biostar TP67XE هست که دلایلم رو عرض کردم. شما میفرمایید که Asus P8P67 مادربرد بهتری هست، این هیچ ربطی به P8P67 DELUXE که 270 تومنه نداره.

من برای برتری Biostar TP67XE دو دلیل عمده دارم:

1. داشتن قابلیت اورکلاک بسیار خوب که فکر میکنم جای بحثی در این مورد باقی نمونده باشه . و شما هم لینک یا ولیدی ارایه نکردیید که نشون بده Asus P8P67 در اورکلاک نسبت به برد پیشنهادی من بهتره و یا حداقل به پای این مادربرد میرسه، حدس و گمان هم نمیتونه دلیل خوبی باشه.

بر کسی هم پوشیده نیست که قابلیت اورکلاک خوب، هرچند به کار یک کاربر عادی نیاد، اما مشخص کننده کیفیت و سطح مادربرد هست.

2. قابلیت SLI که قطعا" بودنش بهتر از نبودنش هست، مخصوصا" برای کاربری که قصد خرید یک کارت NVIDIA داره.

شما اگه دلیلی قانع کننده و قابل اثبات برای برتری Asus P8P67 دارید بفرمایید.

mahdi_n13
16-11-2011, 17:52
يه چيزاي ناقصي تو ذهنم بود كه اونا هم پريد:wac::24:

mersoft
16-11-2011, 18:41

در محدوده قیمتی که شما فرمودین میتوانید سه مدل زیر را به ترتیب اولویت در نظر داشته باشید:

Biostar TP67XE B3
ASRock P67 Extreme4 B3
ASRock Z68 Pro3 Gen3

Hamed DC
16-11-2011, 19:26
مدلهای محمد عالین.
البته پیش بینی میکردم.
چون نتیجه این جور بحثها به همین ختم میشه!!!

t-38
17-11-2011, 01:50
اصلا" بحث 40 و 60 دلار نیست، و من هم مادربردی که 60 دلار گرونتر هست رو مقایسه نمی کنم، موضوع تاپیک خرید مادربردی بر پایه سوکت 1155 اینتل با حداکثر بودجه 200 تومنه.
و پیشنهاد من Biostar TP67XE هست که دلایلم رو عرض کردم. شما میفرمایید که Asus P8P67 مادربرد بهتری هست، این هیچ ربطی به P8P67 DELUXE که 270 تومنه نداره.

من برای برتری Biostar TP67XE دو دلیل عمده دارم:

1. داشتن قابلیت اورکلاک بسیار خوب که فکر میکنم جای بحثی در این مورد باقی نمونده باشه . و شما هم لینک یا ولیدی ارایه نکردیید که نشون بده Asus P8P67 در اورکلاک نسبت به برد پیشنهادی من بهتره و یا حداقل به پای این مادربرد میرسه، حدس و گمان هم نمیتونه دلیل خوبی باشه.

بر کسی هم پوشیده نیست که قابلیت اورکلاک خوب، هرچند به کار یک کاربر عادی نیاد، اما مشخص کننده کیفیت و سطح مادربرد هست.

2. قابلیت SLI که قطعا" بودنش بهتر از نبودنش هست، مخصوصا" برای کاربری که قصد خرید یک کارت NVIDIA داره.

شما اگه دلیلی قانع کننده و قابل اثبات برای برتری Asus P8P67 دارید بفرمایید.

بنده باتوجه به نیاز این دوست خوبمون نظر خودم را دادم و قصد هم ندارم نظرم را بر کسی هم تحمیل کنم

من به اندازه کافی مدرک در مورد توانای اورکلاک این بورد ارائه دادم تا 4.8 تو اینترنت موجوده که این فرکانس

نیاز هر کاربر عادی وحرفه ایی را براورده هم میکنه برد های asus از لحاظ کیفیت وتوانایی اورکلاکینگ تو دنیا

حرف اول رامیزنند رکورد بلدوزر هم توسط بورد asus شکسته شد . وشما الان چه مدرکی داری که ثابت کنی

با p8p67 وخنک کننده قوی نمیشه به فرکانس 5.5 گیگاهرتز رسید ایا تست کرده ای ؟ ؟‌ ؟

اگه تست کرده ایی نشد اونوقت بیا بگو توانایی اورکلاکش بهتره ... نه همه چیز را به اینترنت ختم کن

قابلیت SLI خوبه ولی تو سندی بریج ارزشش رونداره چون از 16 لنس پشتیبانی میکنه وکارایی خوبی نخواهید

گرفت . وکسی که کارایی را تو SLI بخواد سراغ چیپی با پشتیبانی حد اقل 2× 16 میره .. که هی شما روی

این فاکتور مانور میدید ..

mersoft
17-11-2011, 03:10
قابلیت SLI خوبه ولی تو سندی بریج ارزشش رونداره چون از 16 لنس پشتیبانی میکنه وکارایی خوبی نخواهید
گرفت . وکسی که کارایی را تو SLI بخواد سراغ چیپی با پشتیبانی حد اقل 2× 16 میره .. که هی شما روی
این فاکتور مانور میدید ..

این پلتفرم حتا بدون چیپ NF2000 و همراه همین دو مسیر 8x خود بهتر از سایر 16x ها در چینش های چندگانه ی گرافیک عمل میکند:

SLI:

CrossFire:

ادامه ی تست ها را که دلیلی برای مانور روی این موضوع است را نیز مطالعه بفرمایید:

PC_Expert
17-11-2011, 10:27
من به اندازه کافی مدرک در مورد توانای اورکلاک این بورد ارائه دادم تا 4.8 تو اینترنت موجوده

تقریبا" میشه گفت هر مادربرد معمولی با چیپست p67 توانایی رسیدن به این فرکانس رو داره (مگر اینکه خیلی ضعیف و ارزون قیمت باشه)

برد های asus از لحاظ کیفیت وتوانایی اورکلاکینگ تو دنیا

حرف اول رامیزنند رکورد بلدوزر هم توسط بورد asus شکسته شد . وشما الان چه مدرکی داری که ثابت کنی

حدس میزدم که بعد از ناتوانی در ارایه یک دلیل، دست به دامن برند و نام بشید، در حالی که تنها چیزی که نقشی رو در توانایی برد بازی نمی کنه برند حک شده روی اونه!

شما الان چه مدرکی داری که ثابت کنی

با p8p67 وخنک کننده قوی نمیشه به فرکانس 5.5 گیگاهرتز رسید ایا تست کرده ای ؟ ؟‌ ؟

اگر برد مناسبی برای این کار بود اورکلاکر ها انتخاب میکردند و رکورد هم میزدند ، لینکش هم در نت فراوان پیدا میشد!
جای سوال کننده و سوال شونده رو عوض نکنید، شما هستید که باید مدرک ارایه کنید، در اینصورت شما چه مدرکی دارید که با Biostar نمیشه تا 6 گیگاهرتز اور کرد؟! لطفا" منطقی جواب بدید، این جواب ها جایی در بحث ندارند.

در مورد SLI هم جواب محمد عزیز جای بحثی رو باقی نمیگذاره.

باز هم سر خونه ی اول برمیگردیم، به فرض توانایی اور این 2 برد برابر باشه، قابلییت SLI هم به گفته شما کم اهمیت باشه (که هرگز چنین نیست، و در مادربرد های 250 هزار تومن به بالای اسوس این قابلیت موجوده) در مادربرد ASUS P8P67 کدوم برتری باعث میشه این برد رو با گارانتی های طلبکارش به Biostar TP67XE ترجیح بدید؟!

t-38
17-11-2011, 11:37
تقریبا" میشه گفت هر مادربرد معمولی با چیپست p67 توانایی رسیدن به این فرکانس رو داره (مگر اینکه خیلی ضعیف و ارزون قیمت باشه)

حدس میزدم که بعد از ناتوانی در ارایه یک دلیل، دست به دامن برند و نام بشید، در حالی که تنها چیزی که نقشی رو در توانایی برد بازی نمی کنه برند حک شده روی اونه!

اگر برد مناسبی برای این کار بود اورکلاکر ها انتخاب میکردند و رکورد هم میزدند ، لینکش هم در نت فراوان پیدا میشد!
جای سوال کننده و سوال شونده رو عوض نکنید، شما هستید که باید مدرک ارایه کنید، در اینصورت شما چه مدرکی دارید که با Biostar نمیشه تا 6 گیگاهرتز اور کرد؟! لطفا" منطقی جواب بدید، این جواب ها جایی در بحث ندارند.

در مورد SLI هم جواب محمد عزیز جای بحثی رو باقی نمیگذاره.

باز هم سر خونه ی اول برمیگردیم، به فرض توانایی اور این 2 برد برابر باشه، قابلییت SLI هم به گفته شما کم اهمیت باشه (که هرگز چنین نیست، و در مادربرد های 250 هزار تومن به بالای اسوس این قابلیت موجوده) در مادربرد ASUS P8P67 کدوم برتری باعث میشه این برد رو با گارانتی های طلبکارش به Biostar TP67XE ترجیح بدید؟!

من ناتوام یا شما که هنوز دلیل قانع کننده ای مبنی بر ناتوانی این بورد در کار کردن در فرکانس بالای 4.8 ارائه نکردید

وجوری حرف میزنی که انگار 200 تا 300 مگاهرتز دیگه روی این بورد اور کنی بورد منفجر میشه . واینترنت هم ملاک

نیست الان رکورد خیلی از مادربورد ها hi end تو اینترنت نیست دلیلی هم نداره با هر بوردی که ساخته میشه رکورد

زد . بذار یه مثال واضح بزنم مثلا در بورد msi -790 fx -gd70 که یه بورد با فاز 4+1 است الان با این بورد رکورد 6.4

گیگاهرتز و ولتاژ 1.84 به ثبت رسیده و دلیل بر کیفیت این بورد نمیشه . در صورتی که برای بعضی در فرکانس 4ghz ا

و ولتاژ 1.45 اتیش گرفته همه چیز بستگی به مهارت اورکلاکر دارد . و asus تو این رده بردهای مشابه داره وقرار نیست با تک تکش رکورد شکنی

بشه که!!! جالبه بدونی بایوستار اولین باره که داره از ماسفت RDS پایین استفاده میکنه تو این بورد!!! کاری که سایر برندها قبلا انجام داده بودند.

وباید هم تست بشه چون یکی اخرین تیر ترکش های بایوستار تو این چیپست وسوکت .

بیا اینم مدرکی که میخواستی فرکانس بالاتر 4.8 البته p8p67 pro که همون p8p67 قبلیه فقط قابلیت sli 8×2 بهش اضافه شده واز نظر توانایی

اور هم کاملا یکسان هستند قبول داری که؟

PC_Expert
17-11-2011, 17:09
در پاسخ های شما موارد دارای تناقض زیاده، از ملاک قرار دادن مادربرد های دیگه، تا ادعای بدون دلیل بر توانایی برد پیشنهادیتون برای اورکلاک، و دلیل خولستن از من برای چیزی که من نباید دلیل یبارم و خودتون باید خلافش رو ثابت کنید.
اما شما چرا از جواب دادن به سوال من خودداری میکنید؟

تکرار میکنم: به فرض توانایی اور این 2 برد برابر باشه، قابلییت SLI هم به گفته شما کم اهمیت باشه (که هرگز چنین نیست، و در مادربرد های 250 هزار تومن به بالای اسوس این قابلیت موجوده) در مادربرد ASUS P8P67 کدوم برتری باعث میشه این برد رو با گارانتی های طلبکارش به Biostar TP67XE ترجیح بدید؟!

t-38
17-11-2011, 17:56
در پاسخ های شما موارد دارای تناقض زیاده، از ملاک قرار دادن مادربرد های دیگه، تا ادعای بدون دلیل بر توانایی برد پیشنهادیتون برای اورکلاک، و دلیل خولستن از من برای چیزی که من نباید دلیل یبارم و خودتون باید خلافش رو ثابت کنید.
اما شما چرا از جواب دادن به سوال من خودداری میکنید؟

تکرار میکنم: به فرض توانایی اور این 2 برد برابر باشه، قابلییت SLI هم به گفته شما کم اهمیت باشه (که هرگز چنین نیست، و در مادربرد های 250 هزار تومن به بالای اسوس این قابلیت موجوده) در مادربرد ASUS P8P67 کدوم برتری باعث میشه این برد رو با گارانتی های طلبکارش به Biostar TP67XE ترجیح بدید؟!

اون بوردی که لینکش رو گذاشتم همون برد p8p67 که تنها فرقش قرار دادن چیپ ساپورت sli است بورد دیگهای را

ملاک قرار ندادم که اگه دلوکس رامیگفتم یه چیزی . من خلافش رو ثابت کردم ولی شما؟

در کل حرف من اینه که این بورد از لحاظ اور هیچی از tap67 xe کم نداره .

در پاسخ به سوال دوم شما : بله گارانتی انفورماتیک بهتره ولی asus هم باید از گارانتی های خوب تهیه بشه

تا به مشکلی نداشته باشی. اصلا تو ایران اکثر شرکتها گارانتی کننده کاربران ازشون ناراضی اند, به دلیل خدمات ضعیف.

PC_Expert
17-11-2011, 18:10
من خلافش رو ثابت کردم ولی شما؟
خلاف چی رو؟ اگه بپذیریم که تنها فرقشون SLI هست، فرکانس 5243 با 5569 یکیه؟!!
تو پست قبل هم گفتم با فرض درست بودن گفته های شما، هیچ دلیلی برای برتری p8p67 وجود نداره. هیچ دلیلی.
اگه مخالفید یا حرف دیگه ای دارید بفرمایید.

t-38
17-11-2011, 18:21
خلاف چی رو؟ اگه بپذیریم که تنها فرقشون SLI هست، فرکانس 5243 با 5569 یکیه؟!!
تو پست قبل هم گفتم با فرض درست بودن گفته های شما، هیچ دلیلی برای برتری p8p67 وجود نداره. هیچ دلیلی.
اگه مخالفید یا حرف دیگه ای دارید بفرمایید.

جالبه بهانه قبلی شما فرکانس بالاتر 4.8 بود ولی حالا بالای 5.2 :13:

شما هم که ثابت نکرد ی که با این بورد این روکورد امکان پذیر نیست . به tap67xe ولتاژ 1.6 ست شده تا تو این

فرکانس استیبل شه با کمی فشار بر این بورد هم میشه چنین روکوردی زد . دلیل نزدن رکورد با این بورد هم قبلا گفته

بودم

اگه ما تا اتقلاب مهدی هم بحث کنیم به نتیجه نمیرسیم:31::31:

PC_Expert
17-11-2011, 18:31
نمی دونم یا شما سوال من رو متوجه نمیشید یا من بد میگم، بحثی وجود نداره. سوال من روشنه، و چندمین باری هست که میپرسم.

با فرض درست بودن گفته های شما برتری Asus P8P67 به Biostar TP67XE چیه؟

t-38
17-11-2011, 18:39
نمی دونم یا شما سوال من رو متوجه نمیشید یا من بد میگم، بحثی وجود نداره. سوال من روشنه، و چندمین باری هست که میپرسم.

با فرض درست بودن گفته های شما برتری Asus P8P67 به Biostar TP67XE چیه؟

من که نگفتم کدوم برتره فقط با توجه به نیاز های این کاربر یه گزینه معقو ل پیشنهاد کردم وبحث اور به میان امد

من هم بحث کردم من از کیفیت این بورد دفاع کردم .. تعصب روی هیچی هم ندارم و نمیخام نظرم را برکسی هم تحمیل کنم انتخاب نهایی هم

با کاربره.

Hamed DC
17-11-2011, 19:18
اگه ما تا اتقلاب مهدی هم بحث کنیم به نتیجه نمیرسیم:31::31:
کاملا موافقم:10:

PC_Expert
17-11-2011, 19:23
پیشنهاد من کماکان Biostar TP67XE هست، با قابلیت اورکلاک بسیار خوب و قابلیت SLI که در آینده به کار خواهد اومد. این برد قطعا" با بودجه 200 تومن انتخاب بسیار خوبیست.

موفق باشید.

Erfan.
17-11-2011, 19:55
درود.

در مورد بحثی که پیش اومده...

خوب باید دید که کاربرد و خواسته و شرایط چه گونه است:

سلام

با توجه به خواسته های دوستمون و شرایط سیستم...

کاربرد: بازی سنگین
قطعات انتخاب شده: CPU قدرتمند با قابلیت آورکلاک بالا و کارت گرافیک با قابلیت SLI مناسب...

بین P8P67 و TP67XE نظر من روی TP67XE هست... دلایلش هم:

قابلیت SLI
قابلیت OC مناسب
کارایی/قیمت مناسب

ولی P8P67 هم اصلا برد بدی نیست، و از برند عالی Asus هست، ولی وقتی مقایسه بین 2 قطعه هم قیمته، وقتی یک قطعه در چندین مورد برتری داشته باشه چرا باید قطعه ضعیف تر رو انتخاب کرد؟

همچنین خرابی هایی که از P8P67 شنیده شده رو نشنیده نگیریم...:46:

پیروز باشید.

mahdi_n13
19-11-2011, 18:17
با عرض سلام مجدد:46:
من امروز همون مادربرد biostar TP67XE رو همراه سي پي يو coi5 2500 سفارش دادم .
الان با توجه به بودجه اي كه دارم از دوستان ميخوام منو راهنمايي كنن كه يه كارت گرافيك خوب (قيمتش در حدود 350-400) و يه پور خوب كه( قيمتش حدود 100 تومان) انتخاب كنم.:10:

Hamed DC
19-11-2011, 18:43
الان با توجه به بودجه اي كه دارم از دوستان ميخوام منو راهنمايي كنن كه يه كارت گرافيك خوب (قيمتش در حدود 350-400) و يه پور خوب كه( قيمتش حدود 100 تومان) انتخاب كنم.:10:
MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II 1GB GDDR5...340.000
Green GP685B...119.000
البته شما کانفیگ دقیقی از سیستم نگفتید.
ولی با توجه نوع پردازنده و گرافیک فکر میکنم کافی باشه.

mahdi_n13
19-11-2011, 18:52
GTX560Ti بهتره يا sapphire 6950 :question:

Hamed DC
19-11-2011, 19:03
GTX560Ti بهتره يا sapphire 6950 :question:
MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II 1GB GDDR5 بهتره.

داراری قدرت آور بیشتر و بهتر.

mahdi_n13
19-11-2011, 19:10
MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II ميتونه بازي هاي سنگين تو بازارو مثل كرايسيس رو تو resoluton: 1920*1080 وبا جزئيات بالا رو ساپورت كنه؟

Hamed DC
19-11-2011, 19:13
MSI 560GTX-Ti Twin Frozr II ميتونه بازي هاي سنگين تو بازارو مثل كرايسيس رو تو resoluton: 1920*1080 وبا جزئيات بالا رو ساپورت كنه؟
بله.
کاملا میتونید با کیفیت آخر و با جزییات بالا بازی کنید.
من خودم روی BT3تست کردم.
عالیه.

PC_Expert
19-11-2011, 20:46
کارت پیشنهادی آقا حامد عالیه، ولی اگه میتونید MSI GTX 560Ti TwinFrozr III یا همون HAWK رو تهیه کنید، 10-15 تومن گرونتره، ولی ارزشش رو داره.
پاور مناسب برای این سیستم هم حداقل باید 700 وات باشه. مثل Redmax FSP 700W به قیمت 112 تومن.

MVP77
19-11-2011, 21:17
دوست عزیز اگر قصد داری که پردازنده رو اور کنی باید i5 2500K بگیری که پسوند کی داشته باشه
2500 اور نمیشه :46:

mahdi_n13
19-11-2011, 22:42
دوست عزیز اگر قصد داری که پردازنده رو اور کنی باید i5 2500K بگیری که پسوند کی داشته باشه
2500 اور نمیشه :46:
سلام
والا من ندونستم كه پسوند k مال cpu براي اوركلاك الزاميه حالا ديگه كه سفارش دادم :18: :37:
اميد وارم كه لااقل رو SLI تاثيري نداشته باشه :41::42:

MVP77
19-11-2011, 22:44
سلام
والا من ندونستم كه پسوند k مال cpu براي اوركلاك الزاميه حالا ديگه كه سفارش سفارش دادم:18: :37:
اميد وارم كه لااقل رو SLI تاثيري نداشته باشه :41::42:
دوست عزیز از اروپا یا سایتهای خارجی که سفارش ندادی ؟!
اگه از داخل سفارش دادی یه تماس بگیر اصلا به روی خودت هم نیار بگو راستی 2500 که میخوای بفرستی یادت نره حتما 2500K باشه :46:

mahdi_n13
19-11-2011, 22:51
دوست عزیز از اروپا یا سایتهای خارجی که سفارش ندادی ؟!
اگه از داخل سفارش دادی یه تماس بگیر اصلا به روی خودت هم نیار بگو راستی 2500 که میخوای بفرستی یادت نره حتما 2500K باشه :46:
فكر خوبيه:31:

mahdi_n13
19-11-2011, 22:56
کارت پیشنهادی آقا حامد عالیه، ولی اگه میتونید MSI GTX 560Ti TwinFrozr III یا همون HAWK رو تهیه کنید، 10-15 تومن گرونتره، ولی ارزشش رو داره.
پاور مناسب برای این سیستم هم حداقل باید 700 وات باشه. مثل Redmax FSP 700W به قیمت 112 تومن.

سلام
اگه امكان داره ميشه توضيح بدين كه منظور از twinfrozr چيه و TwinFrozrII با III چه فرقي ميكنه؟

Hamed DC
19-11-2011, 23:09
بله من هم کاملا با این مدل موافقم.
فقط فکر کردم شاید راحت پیدا نشه.بهش اشاره نکردم!
این هم یه بنچمارک که تکلیف 6950رو روشن میکنه:

PC_Expert
19-11-2011, 23:41
سلام
اگه امكان داره ميشه توضيح بدين كه منظور از twinfrozr چيه و TwinFrozrII با III چه فرقي ميكنه؟

هر دوی این مدل ها توسط سازنده اورکلاک شدن.
TwinFrozr III مقدار بیشتری اور شده و امکان کنترل انواع ولتاژ برای اورکلاک حرفه ای تر رو داره.