PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نصب نشدن Audio Device on High Definition Audio Bus

NΣVΣRHOOD
15-11-2011, 11:54
با عرض سلام و ارادت...
مادربرد من مدل P8P67 Asus هست که تازه خریدم.
ویندوز XP SP2 و درایورهای سخت افزاری را هم نصب کرده‌ام ولی در Device Manager یک ردیف با علامت سؤال زردرنگ با عبارت طولانی فوق وجود داره و نصب نمیشه حتی به اینترنت هم وصله باز درایورش را نمی‌یابد؛وقتیم که ویندوز بالا میاد صفحه Hadware Update Wizard ظاهر میشه.
اما ویندوز 7 که در پارتیشن دیگر نصب شده اونجا همه چیز مرتبه؛
اگر راهنمایی بفرمایید سپاسگزارتان می‌شوم؛ ضمنا این قطعه از سخت افزار چه عملی در سیستم بر عهده داره؟

EXTREME
15-11-2011, 15:07
مهم نیست از تو دیوایس مینیجر disable کنش

NΣVΣRHOOD
15-11-2011, 15:29
با تشکر از شما
حالا یه سوال فنی دیگه، درایو دی وی دی رایتر تا یک ساعت پیش توی my computer بود ولی حالا غیبش زده !!!چند بارم ریست کردم ولی بازم نیومد.البته توی ویندوز سون میاد

EXTREME
15-11-2011, 19:16
با تشکر از شما
حالا یه سوال فنی دیگه، درایو دی وی دی رایتر تا یک ساعت پیش توی my computer بود ولی حالا غیبش زده !!!چند بارم ریست کردم ولی بازم نیومد.البته توی ویندوز سون میاد
الان شما دوتا ویندوز دارین ؟
اون یکی xp هست ؟
اگه تو xp اینطور هست برید تو دیوایس مینیحر ببینید وضعیت درایو به چه صورت هست و دوباره از تو دیوایس مینیجر درایو رو سرچ کنید
همجنین تو disk managment ببیند برچسب درایو هست یا نه اگه نیست یک برچسب براش انتخاب کنید ویا برچسبشو عوض کنید
با توجه به حرف های شما درایو در بایوس شناخته شده چون در ویندوز سون درایو رو دارین
اگه با اونکارهایی که گفتم در اون یکی از ویندزتون بازهم مشکل دارین مشکل از ویندوز هست که باید عوض بشه که این مشکل معمولا از بد نصب شدن درایورهای سیستم هست

shahinfarasystem
16-11-2011, 11:08
با عرض سلام و ارادت...
مادربرد من مدل P8P67 Asus هست که تازه خریدم.
ویندوز XP SP2 و درایورهای سخت افزاری را هم نصب کرده‌ام ولی در Device Manager یک ردیف با علامت سؤال زردرنگ با عبارت طولانی فوق وجود داره و نصب نمیشه حتی به اینترنت هم وصله باز درایورش را نمی‌یابد؛وقتیم که ویندوز بالا میاد صفحه Hadware Update Wizard ظاهر میشه.
اما ویندوز 7 که در پارتیشن دیگر نصب شده اونجا همه چیز مرتبه؛
اگر راهنمایی بفرمایید سپاسگزارتان می‌شوم؛ ضمنا این قطعه از سخت افزار چه عملی در سیستم بر عهده داره؟

سلام برادر

با اجازه آقا مهرداد عزیز

مربوط به کارت صداتونه

تجربه نشون داده اولین چیزی که بعد نصب چیپست مادر برد باید نصب بشه کارت صداست و گرنه بد قلقی میکنه مثل همینی که شما گفتی اگه پخش صدا دارید بی خیالش بشید وگرنه به احتمال زیاد باید ویندوز عووض کنید

البته به وقتایی این مشکل برای خودم با نصب چند باره درایور کارت صدا (چه موفق چه ناموفق) و ریست چند باره حل شده

این کارم اگه جواب نداد یه امتحانی بکن
کابل برق و دیتای دی وی دی رام رو بکش

یه بار سیستم رو روشن کن

دوباره سیستم رو خاموش کن کابلا رو وصل کن
انشاالله حل میشه

EXTREME
16-11-2011, 20:20
سلام برادر

با اجازه آقا مهرداد عزیز

مربوط به کارت صداتونه

تجربه نشون داده اولین چیزی که بعد نصب چیپست مادر برد باید نصب بشه کارت صداست و گرنه بد قلقی میکنه مثل همینی که شما گفتی اگه پخش صدا دارید بی خیالش بشید وگرنه به احتمال زیاد باید ویندوز عووض کنید

البته به وقتایی این مشکل برای خودم با نصب چند باره درایور کارت صدا (چه موفق چه ناموفق) و ریست چند باره حل شده

این کارم اگه جواب نداد یه امتحانی بکن
کابل برق و دیتای دی وی دی رام رو بکش

یه بار سیستم رو روشن کن

دوباره سیستم رو خاموش کن کابلا رو وصل کن
انشاالله حل میشه
درایو تو ویندوز سون شناخته میشه و تو بایوس هم شناخته میشه پس مشکل از کابل و اتصالات نیست و نرم افزاری هست همون مواردی که گفتم

hassanshaikhi
16-11-2011, 20:24
با تشکر از شما

از تو device manager درایور دی وی دی رام رو uninstall کنید بعد دوباره سرچ کنید تا نصب بشه

kafepaeto
17-11-2011, 21:19
دوست عزیز Audio Device on High Definition Audio Bus در واقع درایور صدای HD شماست که باید بعد از نصب ( حتما" باید نصب شود و با آپدیت نمیتوانید فعالش کنید ) کارت صدای خویش این امکانات را از روی CD کارت گرافیک نصب کنید ( بیشتر کارتهای صدا امکانات HD صدا و تصویر را بصورت مکمل درایور از روی CD کارت گرافیک نصب میکنند ) ولی این عمل در ویندوز سون بصورت پیشفرض یا دیفالت با نصب ویندوز نصب میشود .

در ابتدا کابلهای برق و دتا را چک کنید و بایوس را یک بار لود دیفالت کنید و اگر در بایوس مشاهده میشود ولی در ویندوز دیده نمیشود مشکل از ویندوز است در غیر این صورت اتصال کابل دیتا ضعیف است .

NΣVΣRHOOD
25-11-2011, 19:14
با تشکر از همه دوستان گل
کلا بیخیال سون شدم و با همون سون اموراتمو میگذرونم
متشکرم

Ghaioom
20-03-2012, 16:31
سلام

تو device manager

Audio Device on High Definition Audio Bus
و
PCI Device

نصب نمیشه.
نصب نشه هم مشکلی واسه سیستم نداره ولی میخواستم بدونم چطوری نصب میشن؟
تو سی دی مادربورد هم وقتی از device manager هر دو رو اسکن میکنم چیزی پیدا نمیکنن!
چطوری نصب کنم و مال چی هستن اینا؟

ممنون

Ghaioom
23-03-2012, 19:17
جوابــی نبــود؟!