PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مودم D-Link

قله بلند
12-11-2011, 20:39
سلام
من یک مشکل عجیب و غریب با مودم D-Link دارم که تا سه روز پیش نداشتم.
مشکل از این قراره که یک دفعه ای من نمی تونم با مودم به اینترنت وصل بشم در صورتیکه همه چراغ ها روشن هستند و مشکل ارسال داده هم وجود نداره
یعنی چراغ DSL کاملاً روشنه

چهارشنبه هفته پیش به خاطر بروز همین مشکل، ویندوز عوض کردم، مودم رو ریست کردم ولی ارتباط برقرار نشد که نشد و یک دفعه ای ارتباط برقرار شد.

امروز هم که شنبه شب باشه همین اتفاق افتاد که با بیرون آوردن سیم های متصل به مودم و کارت شبکه و اتصال سیم های مودم، ارتباط با اینترنت برقرار شد

حالا مشکل، چیه؟

sayanermia
12-11-2011, 21:32
دروداگر اتوکانکشن تنظیم کردید نمی دونم چرا ولی من و دوستان که صبانت هستیم در تهران این مشکل و داریم!! هرزگاهی کانکت نمیشه و مجبوریم پورت لن رو یکبار disable و enable کنیم تا کانکت شه!

EXTREME
12-11-2011, 22:14
مودمتون اگه لن هست این مشکل به ویندوز مربوط نیست
مشکل شما بیشتر مربوط به isp هست که ping نت میره بالا و pge باز نمیشه با اینکه چراغ نت روشنه و مشکلی نداره

قله بلند
13-11-2011, 01:01
بله. LAN هست و به صورت bridge هست و از مخابرات گرفتم. توی این سه چهار روزه اخیر اینجوری شده و حدوداً 2 ساعت بعد از زدن این تاپیک، باز هم چنین مشکلی رخ داد و سوکت LAN رو بیرون آوردم و دوباره سرجاش زدم و تونستم به اینترنت متصل بشم. خطای 691 رو گزارش م یکنه و می گه خطایی از مودم می یاد در حالیکه همه چراغ ها روشنه و مشکلی هم نیست.

یعنی وقتی که سیستم رو خاموش کنم و یک استراحتی میدم، این اتفاق می افته.

قله بلند
13-11-2011, 08:44
امروز صبح دست به سوکت های مودم نزدم ببینم ارتباط رو برقرار می کنه یا نه که دیدم برقرار کرد

والا آدم شاخ در می یاره:9:

shahinfarasystem
13-11-2011, 09:37
سلام برادر

یه تماسی با پشتیبانی سرویس دهنده ات بگیر اونجا دلیل رو بهت میگن
احتمال داره مشکل از خطوط مخابراتی باشه

EXTREME
13-11-2011, 09:47
بله. LAN هست و به صورت bridge هست و از مخابرات گرفتم. توی این سه چهار روزه اخیر اینجوری شده و حدوداً 2 ساعت بعد از زدن این تاپیک، باز هم چنین مشکلی رخ داد و سوکت LAN رو بیرون آوردم و دوباره سرجاش زدم و تونستم به اینترنت متصل بشم. خطای 691 رو گزارش م یکنه و می گه خطایی از مودم می یاد در حالیکه همه چراغ ها روشنه و مشکلی هم نیست.

یعنی وقتی که سیستم رو خاموش کنم و یک استراحتی میدم، این اتفاق می افته.
شما مودم رو ریست کن و به صورت pppoe بدون کانکشن کانفیگ کن و نتیجرو بگو

قله بلند
13-11-2011, 17:27
منظورتون چیه؟
من اول مودم رو پیکربندی می کنم و بعداً کانکشن می سازم چون به حالت bridge پیکربندی می کنم.
امروز هم دوبار سیستم رو استراحت دادم ولی دیگه این مشکل بیرون اوردن سوکت رو نداشتم. شاید همونی که می گید هست

مشکل شما بیشتر مربوط به isp هست که ping نت میره بالا و pge باز نمیشه با اینکه چراغ نت روشنه و مشکلی نداره

یه تماسی با پشتیبانی سرویس دهنده ات بگیر اونجا دلیل رو بهت میگن
احتمال داره مشکل از خطوط مخابراتی باشه

حتماً تماس خواهم گرفت

EXTREME
13-11-2011, 23:01
منظورتون چیه؟
من اول مودم رو پیکربندی می کنم و بعداً کانکشن می سازم چون به حالت bridge پیکربندی می کنم.
امروز هم دوبار سیستم رو استراحت دادم ولی دیگه این مشکل بیرون اوردن سوکت رو نداشتم. شاید همونی که می گید هست

حتماً تماس خواهم گرفت
نه
مودم رو ریست کنید از داخل تنظمیات حالت کانکشن رو بزارید رو حالت pppoe و یوزر و پسورد رو داخل تنظمیات ست کنید نیازی هم به ساختن کانکش نیست
احتمالا با این کار مشکلتون حل میشه

قله بلند
14-11-2011, 23:21
سلام
اتفاقاً من هم برای اولین بار به همین صورتی که شما فرمودید پیکربندی کردم و به خاطر پاره ای مشکلات(ارتباط برقرار نمی شد) رفتم مخابرات و معاون فنی بهم گفتند که چرا اینطوری متصل می شی، به صورت bridge متصل شو.

بعد از اون دو سه باری که ارتباط برقرار نمی شد و مجبور به در آوردن سوکت LAN شدم، دیگه مشکلی ندارم و الحمدالله فعلاً که موردی نیست. ولی حتماً از مخابرات خواهم پرسید که چرا یک دفعه ای اینجوری می شه.

ممنونم از راهنمایی های همه دوستان. من فکر می کردم که یا مشکل از مودم هست یا از نرم افزار.

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

نه
مودم رو ریست کنید از داخل تنظمیات حالت کانکشن رو بزارید رو حالت pppoe و یوزر و پسورد رو داخل تنظمیات ست کنید نیازی هم به ساختن کانکش نیست
احتمالا با این کار مشکلتون حل میشه

آقا مهرداد، مگه این دو نوع اتصال چه حالت هایی رو می تونن تولید کنند که ممکنه با تعویض نوع پیکربندی، مشکلات حل بشه؟ یعنی در حالت PPPOE مشکلات موجود در حالت bridge وجود نداره و کسانیکه از حالت PPPOE استفاده می کنند از این قطعی ها ندارند؟

EXTREME
15-11-2011, 15:06
سلام
اتفاقاً من هم برای اولین بار به همین صورتی که شما فرمودید پیکربندی کردم و به خاطر پاره ای مشکلات(ارتباط برقرار نمی شد) رفتم مخابرات و معاون فنی بهم گفتند که چرا اینطوری متصل می شی، به صورت bridge متصل شو.

بعد از اون دو سه باری که ارتباط برقرار نمی شد و مجبور به در آوردن سوکت LAN شدم، دیگه مشکلی ندارم و الحمدالله فعلاً که موردی نیست. ولی حتماً از مخابرات خواهم پرسید که چرا یک دفعه ای اینجوری می شه.

ممنونم از راهنمایی های همه دوستان. من فکر می کردم که یا مشکل از مودم هست یا از نرم افزار.

---------- Post added at 11:21 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

آقا مهرداد، مگه این دو نوع اتصال چه حالت هایی رو می تونن تولید کنند که ممکنه با تعویض نوع پیکربندی، مشکلات حل بشه؟ یعنی در حالت PPPOE مشکلات موجود در حالت bridge وجود نداره و کسانیکه از حالت PPPOE استفاده می کنند از این قطعی ها ندارند؟
شما رو حالت pppoe اصلا تست کردین ؟