PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل cpu usage 100%

rooozy
12-11-2011, 15:37
سلام دوستان
2 هفته ای هست که سیستم من به این مشکل دچار شده
ویروس svchost.exe توش بود از بین بردمش
ویندوز هم عوض کردم ولی بازم همونجوریه
بازی رو رو حالت low که پلی میکنم همینجوری میشه در حالی که قبلا به راحتی اجرا میشد

linkinpark20
12-11-2011, 16:19
سلام دوستان
2 هفته ای هست که سیستم من به این مشکل دچار شده
ویروس svchost.exe توش بود از بین بردمش
ویندوز هم عوض کردم ولی بازم همونجوریه
بازی رو رو حالت low که پلی میکنم همینجوری میشه در حالی که قبلا به راحتی اجرا میشد

با چه آنتی ویروسی سرچ کردی ویندوز جدیدت رو و آیا فقط ویندوزت رو عوض کردی یا پارتیشن های دیگه رو هم فرمت کردی؟

saeed774
12-11-2011, 16:37
ویروس شما در درایوهای دیگه هم جا خوش کرده یعنی در پوشه System Volume information که مخفی و سیستمی هست . حالا شما که ویندوز نصب میکنی ، ویندوز جدید با قابلیت سیستم ریستور میاد محتویات این پوشه ها رو فراخوانی میکنه و دوباره روز از نو ، روزی از نو ، شما باید اینکارو انجام بدی :
با برنامه های تحت داس مجموعه Hirens Boot cd یا ویندوز لایو تمام پوشه ها با عنوانی که در بالا گفتم رو حذف کنی ، همچنین میتونی پوشه Recycle رو هم پاک کنی . بعد درایو ویندوز رو فرمت کنی و یه ویندوز سرحال بریزی . با این روش مطمئن باش هیچ اثری از ویروس باقی نمیمونه . راستی درایوهای هاردت رو از لحاظ وجود ویروس اتوران اسکن کردی ؟ البته باز اگه ویروس اتوران موجود باشه هم نمیتونه غلطی بکنه ، چرا ؟ چون فایل اصلی ویروس که تو همون پوشه ها بود رو پاک کردی

rooozy
12-11-2011, 17:49
آقا مشکل از ویروس نیست
من امروز دقت کردم دیدم دمای CPU به 80 درجه میرسه
یه فن ارجینال روش انداختم بازم فایده نداشت
دماش که طبیعی نیست؟

joe_satriani
12-11-2011, 21:11
آقا مشکل از ویروس نیست
دماش که طبیعی نیست؟

با سلام
دمای سی پی یو رو کنترل کنید.
خمیر سیلیکون تهیه کنید و به پشت فن که میچسبه به سی پی یو از این خمیر بزنید و بعد نصبش کنید.

موفق باشید.

Erfan.B
12-11-2011, 23:48
آقا مشکل از ویروس نیست
دماش که طبیعی نیست؟
خوب دوست من مشخصه که وقتی یه سی پی یو به فرض 4 هسته ای 100 درصد استفاده داره باید بره حول و حوش 80 درجه!!!
شما از تسک منیجر تب پراسس چک کن ببین دقیقاً چه پراسسی بیش ترین استفاده از سی پی یو رو داره. ولی به احتمال 99% طبق گفته ی سعید عزیز ویروس هنوز تو سیستمت وول می خوره. خبر اون پراسس رو این جا بگو.
موفق باشي:11:

jafarian
13-11-2011, 00:16
برنامه ProcessExplorer رو دان کنید یک عکس کامل اینجا قراربدین خمیر سلیکون که سروش جان گفتن فراموش نشه درضمن مگه چکار میکنیدکه دمای cpu تااین حد بالا میره دما دیگه واسه cpu شما از 70 تا 75 مباید بیشتر بشه این خیلی زیاده امکان آسیب رسیدن به قطعات دیگه غیر از cpu هست خمیرسلیکونی هم که تهیه میکنید معتبر باشه نه از این 500 تومنی سرنگیها :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rooozy
13-11-2011, 00:28
دوستان فن ارجینال انداختم روی خود فن مثل اینکه خمیر سیلیکون داره(طبق گفته فروشنده)

rooozy
13-11-2011, 00:39
اینم عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
13-11-2011, 14:48
عکسی که گذاشتین ازنوع آپلود کنید دوست عزیزدیده نمیشه درضمن خمیر سلیکون روی cpu خودتون پاک کنید بعدش مرغوبترش بگیرین مثل tx-4 رو سطح cpu بزنید .

saeed774
13-11-2011, 14:56
مشکلی یا ویروسی تو سیستمتون من ندیدم و همه پروسس ها نرمالن ، اونایی که هم قرمز هستند چون فایل اجراشون به نت وابسته هست جز پروسس های خطرناک برای برنامه معرفی شدند . در ضمن تو این شکل میزان کارکرد CPU که عادی هست ؟ یعنی 92.26 % بیکاره .

rooozy
13-11-2011, 18:51
آقا اینم عکس کاملش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سعید جان پس به نظرت چرا انقد داغ میکنه؟

joe_satriani
13-11-2011, 22:14
اینم از عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام
این تصویری که نگاه کردم مشکلی نبود همینطور که دوستمون گفتن. و کاملا طبیعیه.
چطوری شما حالت تمام اشغال شده رو دیده اید؟
شاید زمانی که نرم افزار حجیمی توی بک گراند داشته کار میکرده رخ داده.

موفق باشید.

rooozy
13-11-2011, 22:35
دوست عزیز من تا الان سر بازی کردن مشکلی نداشتم ولی الان تا بازیو شروع میکنم سریع میره رو 100%
دمای سی پی یو ام روی 80
دیروز فن ارجینال انداختم بازم فایده نداشت
یعنی اشکال از مادر برده؟

Erfan.B
13-11-2011, 22:44
دوست عزیز من تا الان سر بازی کردن مشکلی نداشتم ولی الان تا بازیو شروع میکنم سریع میره رو 100%
دمای سی پی یو ام روی 80
دیروز فن ارجینال انداختم بازم فایده نداشت
یعنی اشکال از مادر برده؟
دوست من چه بازی رو اجرا می کنی؟ مدل دقیق سی پی یوت چیه؟ خوب طبیعی هست که برای پردازش بازی تمام بار روی سی پی یو اعمال می شه درست مثل برنامه ی کانورت. البته بستگی به تنظیمات بازی و نوع سی پی یو شما داره. مثلاً با سی پی یو 4 هسته ای بازی NFS بیش تر از 30 درصد بار روی سی پی یو اعمال نمی شه (البته بستگی به میزان رم و کارت گرافیک هم داره.)
موفق باشي:11:

rooozy
13-11-2011, 23:05
فیفا 12 با تنظیمات low
خیلی راحت اجرا میشد ولی یهو اینجوری شد
همینطور driver sanfrancisco

malavan.ehsan
19-03-2012, 21:47
سلام منم این مشکل رو تا الان نداشتم الان چند روزه که این مشکل رو دارم قبلا همون بازی Cpu به زور به 40 میرسید و لی الان به 100 میرسه لطفا راهنمایی کنید که مشکل از کجاست