PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا روشن و خاموش کردن مداوم لب تاب به آن ضرر می رساند؟راه حل چیست؟

King Of Iran
11-11-2011, 17:10
با عرض درود و احترام

راستش من عادت دارم در طول روز که چند بار پای لب تاب بشینم و به صورت کوتاه کارهام رو انجام بدم...اینکه یک بار ساعتی رو اختصاص بدم نمیشه....به خاطر همین هر موقع که میام پای لب تاب باید روشن و بعد هم خاموشش کنم...این ممکنه در طول روز تا 10 بار هم تکرار بشه...اما نگرانم از این موضوع....آیا این کار من ضرری به لب تاب نمیرسونه؟

آیا می توانم آنرا به یک باره باز بگذارم و فقط آخر شب خاموش کنم بهتر نیست...یعنی نزدیک به 15 ساعت مداوم روشن باشد و نهایتا روی هم رفته دو ساعت استفاده گردد؟

راه حل چیست؟

با سپاس فراوان:11:

amir2im
11-11-2011, 18:20
با عرض درود و احترام

راستش من عادت دارم در طول روز که چند بار پای لب تاب بشینم و به صورت کوتاه کارهام رو انجام بدم...اینکه یک بار ساعتی رو اختصاص بدم نمیشه....به خاطر همین هر موقع که میام پای لب تاب باید روشن و بعد هم خاموشش کنم...این ممکنه در طول روز تا 10 بار هم تکرار بشه...اما نگرانم از این موضوع....آیا این کار من ضرری به لب تاب نمیرسونه؟

آیا می توانم آنرا به یک باره باز بگذارم و فقط آخر شب خاموش کنم بهتر نیست...یعنی نزدیک به 15 ساعت مداوم روشن باشد و نهایتا روی هم رفته دو ساعت استفاده گردد؟

راه حل چیست؟

دوست عزیز شما بجای خاموش کردن 2 انتخاب داری
اول:hibernate که از خاموش کردن معمولی سریع تر انجام میشه و بهتره
اما خیلی ساده standby or sleep بهترین انتخاب برای شماست و از روزی 10 بار روشن کردن بهتره و ضرری هم نداره

Farshid72
11-11-2011, 19:51
دوسته عزیز اگه شما فقط تو خونه هستید و جایی نمیرید تو صیه من اینه که شما باتری لپ تاپ رو دشارژ کنید و اونو از لپ تاپ جدا کنید که به باتری ضرری نسه و عمرش کم نشه...در مورد خود لپ تاپم بگم که شما باید یه کولر براش بگیرید و زیرش بزارید و به قول دوستمون اونو HIbernate و یا sleep کنید که توصیه من همون sleep هستش و خیلی راحت تره بر گردوندنش تا حالت های دیگه
موضوع دیگه که مد نظره اینه که شما برنامه های در حال اجرا رو به حداقل تعداد خودشون برسونید که میتونید از دستور MSCONFIG تو RUN کمک بگیرید که در حالت IDLE بودن میزان پردازش به حداقل مقدار خودش برسه و عمر پردازنده و رم شما هم چندان افت نکنه

F R E E M A N
11-11-2011, 19:57
با عرض درود و احترام

راه حل چیست؟

خاموش و روشن کردن زیاد باعث کاهش عمر بوردهای الکترونیکی، چیپها، خازنها و ... میشه
تفاوت hibernate با shutdown از لحاظ resume و acpi هستش
بهتره قابلیت hybrid sleep را در power options فعال کنی و در حالت sleep سیستم را برای ساعتهای بدون استفاده بگذاری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید