PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیدار های دوستانه ملی / 11 تا 16 نوامبر 2011 / انگلیس اسپانیا - آلمان هلند - ...

hojjatinho
11-11-2011, 05:36
عصر ایران ورزشی- روزهای فیفا بهانه ای است تا تیم های ملی جهت آماده سازی و هماهنگی بیشتر اردوهای مختلفی را تدارک دیده و برای یافتن نقاط قوت ضعف خود بازی های تدارکاتی را نیز در نظر بگیرند. از همین رو روزهای جمعه و شنبه بازی های تدارکاتی را شاهد خواهیم بود. در مهمترین این دیدارها جمعه آلمان با اوکراین مصاف می دهد و شنبه انگلیس و اسپانیا در ورزشگاه ومبلی لندن در یک نبرد تماشایی با هم دیدار خواهند کرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

- برنامه کامل این دیدارهای دوستانه به شرح زیر است:

جمعه -20/9/1390

* گرجستان - مولداوی
* بلاروس - نیجر
* مجارستان - لیختن اشتاین
* آلبانی - آذربایجان
* قبرس - اسکاتلند
* دانمارک - سوئد
* هلند - سوئیس
* یونان - روسیه
* لهستان - ایتالیا
* بلژیک - رومانی
* اوکراین - آلمان
* فرانسه - آمریکا

شنبه - 21/9/1390

* مکزیک - صربستان
* پاناما - کاستاریکا
* الجزایر - تونس
* ولز - نروژ
* انگلیس - اسپانیا

ضمن اینکه در روزهای دوشنبه ، سه شنبه و چهارشنبه همین هفته هم بازیهای دوستانه پیگیری می شوند که در مهمترین بازیهامصر با برزیل ، المان با هلند و ایتالیا با اروگوئه مسابقه می دهند .

برنامه تمام بازیها و شبکه های پوشش دهنده:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nw_nk
11-11-2011, 12:23
برنامه دیدارهای دوستانه در سرتاسر دنیا؛ ومبلی میزبان قهرمان جهان

در روزهای اخیر دیدارهای دوستانه ای در سرتاسر دنیا برگزار می شود

سایت گل- با برگزاری دیدار دوستانه تیمهای گابن و برزیل در روز پنجشنبه، بازیهای دوستانه تیمها در این سه روز استارت می خورد.

در مهمترین این دیدارها، انگلیس میزبان اسپانیاست و تیمهای مکزیک و صربستان، لهستان- ایتالیا و هلند- سوئیس به مصاف هم می روند.اوکراین، یکی از میزبان های یورو2012 میزبان المان خواهد بود فرانسه و آمریکا هم مقابل هم صف آرایی می کنند.

برنامه دیدارهای دوستانه روزهای آتی بدین ترتیب است

پنجشنبه (10 نوامبر)

گابن – برزیل

جمعه (11 نوامبر)

کامرون – سودان
گرجستان- مولداوی
دانمارک- سوئد
یونان- روسیه
هلند- سوئیس
بلژیک – رومانی
لهستان- ایتالیا
اوکراین- آلمان
قبرس- اسکاتلند
فرانسه- آمریکا

شنبه (12 نوامبر)

مکزیک- صربستان
افریقای جنوبی- ساحل عاج
ولز- نروژ
انگلیس- اسپانیا

By Ghazal Ziari

2011/11/10

nw_nk
11-11-2011, 12:47
کاپلو: انگلیس نمی تواند با اسپانیا مقابله کند

سرمربی ایتالیایی معتقد است نتایح خوبی با سه شیرها به دست آورده و دلیل ناکامی اش را کمبود بازیکنان انگلیسی در لیگ برتر دانست.

سایت گل- فابیو کاپلو، سرمربی تیم ملی انگلیس، اعلام کرد این تیم دیگر در بین قدرتهای فوتبال دنیا قرار ندارد.

سرمربی ایتالیایی معتقد است نتایح خوبی با سه شیرها به دست آورده و دلیل ناکامی اش را کمبود بازیکنان انگلیسی در لیگ برتر دانست.

او در گفتگو با نشریه سان گفت:" زمان در حال سپری شدن است. فکر می کنم ما خیلی خوب کار کردیم. در فوتبال انگلیس تنها 33 درصد بازیکنان انگلیسی هستند. همین شرایط را خیلی دشوار کرده است. "

انگلیسی ها شنبه شب در ومبلی میزبان اسپانیا خواهند بود و کاپلو معتقد است تیمش از کیفیت لازم برای پیروزی مقابل حریف برخوردار نیست.

" ما بازیکنان خوبی داریم اما نه آن قدر خوب که بتوانیم با سبک بازی اسپانیا مقابله کنیم. وقتی از کیفیت لازم برخوردار نباشیم، نمی توانیم بازی تک ضربه آنها را انجام دهیم."

By Behnam Jafarzadeh

2011/11/10

hojjatinho
11-11-2011, 15:42
اولین تکته که به ذهنم می رسه ، همزمانی بازیهای ملی توی اروپا هست ... خیلی وقت ها باعث شده نتونیم بازیهای زیادی ببینیم.
امشب هم بازی دوستانه آلمان - اوکراین ساعت 23:15 دقیقه و بازهای حساس مقدماتی اروپا مثل بازی ترکیه - کرواسی که ساعت 22:35 برگزار می شه تقریبا همزمان شدند ...

درباره بازی تیم ملی آلمان هم اینجوری که معلومه و لو توی مصاحبه هاش گفته از ترکیب و سیستم جدید استفاده خواهد کرد ... قراره از اوزیل و گوتزه در کنار هم استفاده کنه و صحبت هایی هم بود مبنی بر این که می خواد از سیستم 4-4-2 استفاده کنه و گومز و میرو کلوزه رو از ابتدا کنار هم بازی بده که با مصدومیت میرو باید ببینیم چه کار می کنه.

nw_nk
11-11-2011, 20:04
دل بوسکه: دست کم گرفتن انگلیس اشتباه بزرگی است

بازی های ضعیف انگلیس در مقابل تیم هایی مانند سوئیس، ولز و مونته نگرو باعث انتقادات زیادی از آنها شده اما دل بوسکه علام کرد تردیدی در کیفیت تیم حریف ندارد.

سایت گل- ویسنته دل بوسکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، معتقد است تیمش در بازی فردا شب مقابل انگلیس، دیدار دشواری پیش رو دارد.

بازی های ضعیف انگلیس در مقابل تیم هایی مانند سوئیس، ولز و مونته نگرو باعث انتقادات زیادی از آنها شده اما دل بوسکه علام کرد تردیدی در کیفیت تیم حریف ندارد.

او در گفتگو با خبرنگاران گفت:" دست کم گرفتن آنها اشتباه است. انگلیس تیم بزرگی است؛ تیمی پر از بازیکنان بااستعداد. ما مقابل حریف سرسختی قرار داریم.

کاپلو می داند چطور به پیروزی برسد. بازیکنان آنها برای شکست دادن ما بهترین بازی شان را به نمایش خواهند گذاشت."

او همچنین در مورد تیم خودش گفت:" بازیکنان من در تیم های باشگاهی شان دیدارهای دشواری را پشت سر گذاشتند. نمی توان برای این بازی انگیزه تازه ای ایجاد کرد. من به آنها و انگیزه شان اعتماد دارم هرچند ومبلی جای متفاوتی است."

By Behnam Jafarzadeh

2011/11/11

romantic
11-11-2011, 21:44
اولین تکته که به ذهنم می رسه ، همزمانی بازیهای ملی توی اروپا هست ... خیلی وقت ها باعث شده نتونیم بازیهای زیادی ببینیم.
امشب هم بازی دوستانه آلمان - اوکراین ساعت 23:15 دقیقه و بازهای حساس مقدماتی اروپا مثل بازی ترکیه - کرواسی که ساعت 22:35 برگزار می شه تقریبا همزمان شدند ...

درباره بازی تیم ملی آلمان هم اینجوری که معلومه و لو توی مصاحبه هاش گفته از ترکیب و سیستم جدید استفاده خواهد کرد ... قراره از اوزیل و گوتزه در کنار هم استفاده کنه و صحبت هایی هم بود مبنی بر این که می خواد از سیستم 4-4-2 استفاده کنه و گومز و میرو کلوزه رو از ابتدا کنار هم بازی بده که با مصدومیت میرو باید ببینیم چه کار می کنه.
من فکر میکنم لو در آینده اوزیل رو ببره جلوتر و گوتزه رو بذاره پشت مهاجم ها. احتمالا سیستمی شبیه سیستم رئال بشه.

hojjatinho
12-11-2011, 03:14
اوکراین 3 - 3 آلمان
wow! درباره این بازی نکته زیاد هست و الان هم شدید خوابم میاد:دی
ولی اصلی ترین نکته همون سوپرایز لو بود ... گفته بود ترکیب متفاوت ، ولی من اصلا فکرشو نمی کردم بعد از این همه سال دوباره با 3 مدافع بازی کنیم!
باقیش ایشاا... فردا...

Pessimist
12-11-2011, 12:44
نتايج ديدارهاي دوستانه ملي
در جريان ديدارهاي دوستانه ملي تيم‌هاي ملي فوتبال فرانسه و ايتاليا به پيروزي مقابل حريفان خود رسيدند اما آلمان، هلند و روسيه متوقف شدند.

شب گذشته در نقاط مختلف قاره اروپا دیدارهای دوستانه مختلفی انجام گرفت. در ورزشگاه استاد دو فرانس پاریس، فرانسه‌، قهرمان یورو ۲۰۰۰ موفق شد با یک گل بر آمریکا که توسط یورگن کلینزمان آلمانی هدایت می شد، چیره شود.

در این دیدار لویک رمی در دقیقه ۷۲ تک گل بازی را به ثمر رساند. ایتالیا در مصافی که در خانه لهستان، یکی از دو میزبان مشترک جام ملت‌های ۲۰۱۲ انجام داد، برتری ۲ بر صفر را از آن خود کرد. بالوتلی ۳۰ و پازینی ۶۰ زننده گل در این مصاف بودند.

در کیف، جایی که اوکراین، دیگر میزبان جام ملت‌ها پذیرای آلمان بود، تساوی پرگل ۳ بر ۳ ثبت شد. یاروملنکو ۲۸، کونوپیلانا ۳۶ و نارازنکو ۴۵ برای اوکراینی‌ها دراین مصاف گلزنی کردند. اما آلمان‌ها توسط تونی کروس ۳۸، روفلس ۶۵ و توماس مولر ۷۷ صاحب گل شدند.

در دیداری که در آمستردام انجام شد،‌هلند یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی قاره، به تساوی بدون گل مقابل سوئیس رسید. در حالیکه روسیه که به یونان سفر کرده بود، تساوی یک بر یک را کسب کرد.
در این بازی کاتسورانیس ۶۰ برای یونان گل زدند. در حالیکه روسیه توسط ژیرکف در دقیقه ۲ به گل رسیده بود.

*سایر نتایج:
آلبانی صفر – آذربایجان یک
قبرس یک – اسکاتلند ۲
دانمارک ۲- سوئد صفر
گرجستان ۲- مولداوی صفر
مجارستان ۵- لیختن‌‌اشتاین صفر
بلژیک ۲- رومانی یک

yuseph
12-11-2011, 12:52
بازی خیلی خوبی بود!
مدتها بود همچین بازیی ندیده بودم.تیم وحشتناک تحت فشار بود.واین برای تیم ملی آلمان خوب و مناسب و به موقع بود.
چندتا نکته:
دروازبان!
چه کرد این زیلر؟ آینده دار نشون داد.خیالمون راحت شد که اگه نویر به هردلیلی نباشه زیلر هست.
دفاع!
آئوگو و ترش فوق تصور ضعیف بودن.خدا پدر بوآتنگ رو بیامورزه که اکثر توپها رو جمع میکرد.
هافبک!
ترکیب بازی اوزیل و گوتزه جواب نداد.البته هنوز زوده که راجب به این موضوع بحث کنیم اما این دو توی زمین کیج میزدن:31:
مهاجم!
گومز....بود ونبودش توی زمین احساس نمیشد.
کلا آلمان اون تیم یک دست هماهنگ و با صلابت نبود.ودر حد یه تیم درجه3اروپا ظاهر شد.چرا؟
غیبت یکی دوتا ستاره باید باعث بشه که تیم اینقدر افت کنه؟
یا تاکتیک لو اونقدر تازه است که بازیکنان نتونست اون رو خوب اجرا کنن؟
آهان مولر گل خیلی حرفه ای رو زد. ونشون داد یه بازیکن حرفه ایه.
شورله هم با اعتماد به نفس بود.من که به شخصه پسندیدمش.

nw_nk
12-11-2011, 22:53
کاپلو: هیچ تیمی نمی تواند مثل اسپانیا بازی کند؛ چون چنین بازیکنانی را ندارد

مربی سابق رئال مادرید ، ومبلی را به عروسی پسرش ترجیح داد

سایت گل - فابیو کاپلو سرمربی ایتالیایی تیم ملی انگلیس،شنبه روز بسیار ویژه ای را پشت سرمی گذارد. او که از دسامبر سال 2007 هدایت «سه شیر» را در دست دارد، شنبه شب درحالی درومبلی شاهد دیدار دوستانه شاگردانش مقابل اسپانیا خواهد بود که در میلان عروسی پسرش در جریان است. این کاپلو که بعد از صعود مستقیم تیمش به رقابتهای یورو2012 نفس راحتی کشیده، اکنون خواهان درخشش شاگردانش مقابل قهرمان دنیاست. او در گفت و گویی اختصاصی با روزنامه مارکا به بررسی شرایط این دیدار دوستانه اما تماشایی پرداخته:

رویارویی با اسپانیا، آزمایش خیلی خوبی برای انگلیس است.این طورنیست؟

این یک امتحان سخت است ولی برای من مهمترین نکته دراین بازی، شناخت ارزشهای برخی از بازیکنانم است؛بازیکنانی که تا پیش از این پشتکار زیادی نداشتند.دربازی امشب ومبلی، بازیکنان جوان و جدیدی درتیم ما به میدان می روند. برگزاری این بازی درومبلی خودش هیجان انگیز است. ما در خانه مان بهتر بازی می کنیم. درومبلی فشار بیشتری به حریف وارد می کنیم؛ چون مقابل هوادارانمان بازی می کنیم و می خواهم واکنش خوبی ازشاگردانم مقابل این هواداران ببینم

ولی بدون شک سبک بازی اسپانیا هم با همه تیمهای دیگر متفاوت است

سبک بازی اسپانیا فوق العاده است. آنها با پاسهای زیاد وکیفیت فراوان و مالکیت کامل برتوپ و میدان بازی می کنند.سبک بازی اسپانیاغیر قابل تقلید است. بازیکنانی که اسپانیا الان دراختیار دارد، هیچ تیم دیگری ندارد

این اسپانیا، بهترین تیمی است که درطول این مدت دیده اید؟

لحظاتی در دنیای فوتبال است که بازیکنانی که در سطحی رویایی هستند، درکنار هم ظهور می کنند.بعد از آن، سالها می گذرد ولی بازیکن خوبی ظهور نمی کند.این تیم، بعد از قهرمانی دریورو2008 اعتمادبه نفسش را به دست آورد؛این خیلی مهم بود.به علاوه بایددرنظر داشت که بخش عمده تیم ملی اسپانیا متشکل از بازیکنان رئال و بارسلوناست و زمانی که تنها 2گروه از بازیکنان را دراختیار داشته باشی، کار به مراتب اسان تری را در هدایت تیم پیش رو داری، تا اینکه بخواهی بازیکنان تیمهای مختلف با سبکهای بازی متفاوت را درکنار هم به کار بگیری.اسپانیا بازیکنانی دارد که همدیگر را خیلی خوب می شناسند و اعتماد به نفس فراوانی دارند. دراین روزها، اسپانیا زیباترین و تماشایی ترین فوتبال دنیا را ارائه می دهد.

به نظرتان دل بوسکه دراین میان چه نقشی دارد؟

بیسنته فقط یک مربی بزرگ نیست؛ بلکه یک انسان بزرگ نیز هست و یک مرد بسیار باهوش است.زمانی که هدایت این تیم رادر دست گرفت دقیقا می دانست که چه کار باید بکند.او یک روان شناس بزرگ است. دقیقا دانست که چطور باید هدایت تیمی که یک قهرمانی اروپایی کسب کرده را در دست بگیرد.

انگلیس درچه شرایطی گام به این بازی می گذارد؟

بدون بازیکن. رونی، محروم است و برای همین به اردوی تیم دعوت نشده.ما جرارد و تری را هم دراختیار نداریم.کار سختی است ولی نهایت تلاشمان را به کار می گیریم تا بهترین بازی ممکن راارائه دهیم

فکر می کنم که غیبت رونی در سه بازی اولیه تان دریورو، برایتان مشکل ساز شود

به نظرمن محرومیت 3 جلسه ای برای رونی زیادبود.امیدوارم که اقلا یک جلسه ازاین محرومیت کم کنند.این محرومیت مثل یک ضربه بود، ولی نه ضربه ای خیلی محکم.بعد از آن کارت قرمز،رونی بدون اعتراض زمین بازی را ترک کرد.رونی بازیکن خیلی مهمی است و هروقت که یک بازی مهم پیش روباشد او ظاهر می شود.

کاپلو چطور به مصاف با اسپانیا می رود؟

خوشحال از صعود تیمش به رقابتهای یورو. تلاش می کنم تا از بازی های دوستانه نهایت بهره را برای شناخت بازیکنان ببریم.ولی این یک بازی دوستانه مقابل قهرمان دنیاست.

پس این انگیزه مضاعفی برای شماست

قطعا. من از بازیکنانم هم همین توقع را دارم. انگیزه فراوان برای بازی کردن مقابل قهرمان دنیا و انگیزه زیاد برای بازی در ومبلی که زمین سختی است.انگلیس این روزها از نظر فیزیکی کاملا خوب است.

شنبه شب شاهد رویارویی دو سبک فوتبال هیجان انگیز خواهیم بود

بله. بگذارید یک نکته به شما بگویم. الان همه برای تشریح فوتبال ما، درمورد سبک فوتبال اسپانیا و سبک بارسا صحبت می کنند. این سبک بازی ای است که فقط همین بازیکنان می توانند آن را پیاده کنند. این پاس کاری های مداوم که از بازیکنان فوق العاده با کیفیت برمی آید. پاسکاری های اسپانیایی ها از آن دسته پاسهای خسته کننده نیست؛ چون در هر لحظه ممکن است آنها بازی ای را خلق و ابداع کنند که تو را از پای دربیاورد. همه دنیا می گویند: سعی می کنیم تا با این سبک بازی کنیم؛ با سبک بارسلونا فوتبال بازی کنیم.ولی تو باید با سبک بازیکنانی که دراختیار داری فوتبال بازی کنی؛ اگر بازیکنانی برای پاسکاری های پی در پی نداری ، نمی توانی به بازی کردن با این سبک فکر کنی. در آن صورت اتفاقی که رخ می دهد این است که : یک پاس..دو پاس و توپی که به بازیکن تیم حریف می رسد. ما بازیکنان خوبی داریم ولی این بازیکنان برای تلاش درمسیر پیاده کردن سبک فوتبالی اسپانیا که بارسلونا هم این سبک را پیاده می کند و مالکیت 65% توپ در جریان بازی را در اختیار دارند،خوب نیستند؛

اگر می توانستید یک بازیکن اسپانیا را برای تیمتان انتخاب کنید، چه کسی را انتخاب می کردید؟

سوال بعدی

بعد از ناکامی انگلیس درراهیابی به یورو2008 و نقش کمرنگ این تیم دریورو2004،هیجان زیادی میان هواداران انگلیس برای درخشش دریوروهست. نه؟

بله. توقعات زیادی از تیم می رود.

در طول این مدت، اصلا عادی نبود که انگلیس تا این حد در عرصه بین المللی وجهه درخشانش را ببازد

این دوران سپری شده است. فکر می کنم که ما کار خیلی خوبی را انجام داده ایم. تنها 33% از بازیکنان شاغل در لیگ انگلیس، انگلیسی هستند. این کار را واقعا سخت می کند.

کدامیک از بازیکنان اسپانیا نگرانتان می کند؟

همه بازیکنان اسپانیا واقعا باکیفیت هستند. به عنوان مثال سسک، دقیقا مثل یک ماهی است که در آب حرکت می کند. او بازیکنی است که در همه بازیها گلزنی می کند. بعد از آن باید از اینیستا و چابی و ویا نام ببرم که کیفیت فوتبالی اش را درخدمت تیم به کار می گیرد.ویا علاوه بر گلزنی، می دود، به عقب برمی گردد و حریف را تحت فشار می گذارد.او اززمانی که به بارسا رفته خیلی پیشرفت کرده.قبل از آن بازیکنی بود که منتظر توپ می ماندولی الان در جریان بازی مشارکت می کند.اسپانیا کیفیت تکنیکی بالایی دارد.فقط بحث پاسکاری مطرح نیست و آنهاواقعا باکیفیت هستند

سیلوا این روزها درلیگ برتر خیلی خوش می درخشد.نه؟

بله ولی بخشی از این موفقیت راباید مدیون مانچینی بود. او سیلوا را به عنوان بازیکن سمت چپ خرید ولی اکنون درمرکز میدان از او استفاده می کند.سیلوا در میانه میدان خیلی می دود و گلزنی می کند.

از نظرشما چه تیمی مدعی قهرمانی در یورو2012 است؟اسپانیا؟

مدعی؟ قهرمانان همیشه مدعی هستند

درانتظار دیدار انگلیس- اسپانیا درلهستان (دریورو2012) هستید؟

فقط دوست دارم که تیمم به فینال برسد

می دانید که بعد از یورو2012 چه خواهید کرد؟

همه چیز به این بستگی دارد که دراین تورنمنت چه اتفاقاتی بیفتد

می گفتند که سران آنژی با شما تماس گرفته اند

دراین رابطه اخباری خوانده ام ولی نه، هیچ تماسی نبوده

رکورد فرگوسن دریونایتد را چطور می بینید؟

این تکرارناپذیر است. من روز شنبه با فرگوسن صحبت کردم وبه او گفتم:« فشار زیادی به عنوان مربی منچستر روی دوش توست.» و او گفت:« وقتی در خانه و درکنار همسرم هستم، فشار بیشتری را تحمل می کنم!.»

By Ghazal Ziari

2011/11/12

hojjatinho
13-11-2011, 00:26
اوکراین 3 - 3 آلمان
wow! درباره این بازی نکته زیاد هست و الان هم شدید خوابم میاد:دی
ولی اصلی ترین نکته همون سوپرایز لو بود ... گفته بود ترکیب متفاوت ، ولی من اصلا فکرشو نمی کردم بعد از این همه سال دوباره با 3 مدافع بازی کنیم!
باقیش ایشاا... فردا...
خب درباره بازی المان ؛ به نظرم بازی جالب و مفیدی برامون بود ...
از ترکیب جدید گرفته تا کاپیتانی گومز!
احتمالا لو تیم اول و حتی تاکتیک اصلی تیم رو شناخته و الان داره برای موارد اورژانسی و شاید بازیهای خاص ( مثلا اسپانیا) آزمایشهایی رو انجام می ده ...
بازی با ترکیب 3 مدافع و استفاده از ائوگو و ترش به عنوان پیستون ؛ به نظرم در ضد حملات تیم حریف اصلا جواب نداد ...
نمی دونم اوکراین اینقدر روی ضد حملات قوی بود یا المان ضعیف ...
به هر حال 4-5 تا ضد حمله وحشتناک داشتند که 2 تاش رو گل کردند و باقی هم با درخشش زیلر و بی دقتی مهاجمای خودشون از دست دادند .
از اون طرف توی این روش جدید گومز که تقریبا به عنوان تک مهاجم بازی میکرد کلا انگاری توی بازی نبود ...
و اوزیل و گوتزه هم که اصلا بازی کردنشون با هم جواب نداد ...
کروس خوب بود و شورله هم نیمه دوم که به بازی امد خوب بازی کرد .
مولر ، شورله ، کروس و رولفس که از این بین فقط کروس از ابتدا بازی کرد، خوب بودند و ترش و ائوگو در کنار اوزیل و گوتزه ضعیفان بازی .
زیلر هم با اینکه روی گل سوم می تونست جایگیری بهتری بکنه تا اون شوت انصافا قشنگ رو بگیره ولی در کل خوب بود.
امیدوارم لو اون چیزی رو که میخواسته بدست اورده باشه ... باید دید بازی مقابل هلند ترکیب و روش بازی المان چه خواهد بود.

Pessimist
13-11-2011, 12:59
پيروزي انگليس مقابل اسپانيا با تک گل لمپارد
تيم ملي انگليس با تک گل فرانک لمپارد در نيمه دوم، موفق شد در ورزشگاه ومبلي قهرمان اروپا و جهان را شکست.

تنها 4 دقیقه از نیمه دوم گذشته بود که کاپیتان امشب سه شریها از فاصله ای نزدیک تک گل تیمش را به ثمر رساند.

دیدار امشب یک چالش بزرگ برای خط دفاعی انگلیس بود. آنها در این دیدار بدون جان تری و ریو فردیناند به میدان رفتند اما توانستند در مقابل بهترین تیم ملی جهان دروازه شان را بسته نگه دارند و این بهترین نکته بازی برای کاپلو بود.

البته اسپانیایی در دیدار امشب موقعیت های چندانی نداشتند و به جز ضربه سر داوید ویا که در دقیقه 17 به تیر دروازه برخورد کرد، چندان جو هارت را تهدید نکردند.

در این دیدار اسپانیایی سبک همیشگی شان یعنی استفاده از پاس های کوتاه را به نمایش گذاشتند و در اکثر دقایق بازی توپ و میدان را در اختیار داشتند.

در یکی از موقعیت های خوب اسپانیا در نیمه اول، پاس بوسکتس در موقعیتی خوب نصیب ژابی آلونسو شد اما ضربه هافبک رئال از بالای دروازه به بیرون رفت.

در مقابل، انگلیسی ها با نفوذهای تئو والکات از سمت راست، بارها روی دروازه حریف خطرساز شدند اما به جز ضربه لمپارد، بقیه موقعیت های انگلیس را ایکر کاسیاس دفع کرد.

بعد از گل لمپارد، داوید ویا می توانست با فرار از تله آفساید حریف، دروازه انگلیس را باز کند اما ضربه او از زاویه بسته را جو هارت مهار کرد.

میدان داری اسپانیا در نیمه دوم هم ادامه داشت و اما این فرصت را برای انگلیسی ها فراهم کرد تا در ضد حملات بتوانند روی دروازه حریف خطرساز شوند.

اما در نهایت بازی با همان نتیجه 1-0 به پایان رسید، تا انگلیسی یک پیروزی روحیه بخش را در غیاب ستاره های باتجربه شان جشن بگیرد.

انگلیس (4-2-3-1): هارت، جاگیلکا، لسکات، کول، جونز (رادول 56) پارکر (واکر85) والکات (داونینگ) لمپارد (بری57) میلنر (جانسون 76) بنت (ولبک 63)

اسپانیا (4-3-3): کاسیاس (رینا 46) راموس (پویول 74) پیکه، آربلوا، آلبا، بوسکتس (تورس 64) ژاوی (فابرگاس) آلونسو (کاسورلا 74) ویا، سیلوا (ماتا 46)

گرافيكار
13-11-2011, 14:16
اسپانیا باخت و از مصاحبه های بازیکنای این تیم مثل کاسیاس و ژاوی هم میشه این نتیجه رو گرفت که حسابی بهشون بر خورده

نوع و ادبیات بازیکنا و سرمربی تیم اسپانیا نشون میده اعتماد به نفس این تیم کمی بیشتر از حد نرمالشه که بهش میگن اعتماد به نفس کاذب

ادبیاتی که حتی کمی دور از گفتار مرسوم و مودبانه دنیای فوتبال و به ویژه بازیهای دوستانه اس
کوچک کردن حریفی که در مقابلش باختیم حرفای خودمون رو تمسخر آمیز جلوه میده
فکر میکنم برای پایین کشیدن اسپانیا از روی ابرهای خودساخته ، دو سه باخت اینجوری تا قبل از شروع جام ملتها لازم باشه

hojjatinho
13-11-2011, 21:43
یواخیم لو: مقابل هلند با سه دفاع بازی نمی کنیم
سرمربی 51 سال ژرمن ها اعلام کرد مقابل هلند تیمش را با چهار دفاع به میدان خواهد فرستاد

سایت گل – یواخیم لو سرمربی ژرمن ها اعلام کرد در دیدار دوستانه سه شنبه شب مقابل هلند تیمش را با ترکیب سه دفاع به میدان نخواهد فرستاد.

آلمان در بازی جمعه شب مقابل اوکراین که با نتیجه 3 – 3 به پایان رسید به سه دفاع بازی کرد. لو با اینکه از عملکرد خط دفاعی اش در آن بازی ابراز رضایت کرد اما در بازی سه شنبه شب در هامبورگ این تیم سیستم خود را در خط دفاعی عوض می کند.

لو در گفتگو با خبرنگاران گفت:" در بازی مقابل هلند با 3 دفاع بازی نمی کنیم. در مجموع از عملکرد تیمم در بازی مقابل اوکراین بسیار راضی هستم. سه گلی که دریافت کردیم هیچ ربطی به سیستم دفعای تیم نداشت."

"ما یک سیستم ثابت داریم که ماه هاست با آن بازی می کنیم. در بازی مقابل اوکراین قصد داشتیم کمی در تغییرات در ترکیب ایجاد کنیم و خود را برای رقابتهای جام ملتها آماده کنیم."

آلمانی سه شنبه در حالی به مصاف هلند می رود که امیدوار است اولین پیروزی خود مقابل این تیم را از سال 1996 تا به حال کسب کند.

yuseph
14-11-2011, 08:54
گزارش روز: عملکرد ژرمنها در دیدار با اوکراین زیر ذره بین

جمعه آلمان در دیداری تدارکاتی به مصاف اوکراین رفت تا با یکی از میزبانان یورو۲۰۱۲ روبررو شود. تیم اصلی آلمان نه تنها موفق نبود، بلکه در نیمه نخست ۳ گل هم از میزبان دریافت کرد.

سایت گل- شاگردان یوآخیم لوو یکی از نخستین تیم‌هایی بودند که صعودشان به جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ در اوکراین و لهستان قطعی شد. آلمانی‌ها با وجود این تا لحظه‌ی آخر با تمام توان ظاهر شدند و با امتیاز کامل (۳۰ امتیاز از ۱۰ بازی) حضور در مرحله‌ی پایانی را جشن گرفتند.

سرمربی آلمان پیش‌تر اعلام کرده بود که در ماه‌های باقی‌مانده تا آغاز رقابت‌ها روی ترکیب‌های مختلف کار خواهد کرد تا جایگاه نهایی بازیکنان و چینش آنان در کنار هم مشخص شود. لوو در همین راستا شامگاه جمعه (۱۱ نوامبر/ ۲۰ آبان) ترکیبی متفاوت از تیم را به زمین فرستاد؛ ترکیبی که جوان‌ترین تیم ملی فوتبال آلمان پس از جنگ جهانی دوم را آفرید.

خط میانی کم‌اثر و دفاع ضعیف

مهم‌ترین تفاوت این تیم با تیم‌های پیشین در مرکز بود. آلمانی‌ها با حضور باستین شواین‌اشتایگر، توماس مولر (هر دو از مونیخ)، سامی خدیرا و مسعود اوزیل (هر دو از رئال مادرید) خط میانی قابل اطمینانی دارند. در دیدار با اوکراین اما شواین‌اشتایگر به دلیل مصدومیت غایب بود و اوزیل و ماریو گوتسه، هافبک ۱۹ ساله‌ی بوروسیا دورتموند در کنار هم بازی کردند.

تیم آلمان در خط دفاعی هم‌چنان مشکل دارد و نقطه‌ی قوت این تیم در خط میانی منسجم و مهاجمان گلزن است. همین مشکل در دیدار شامگاه جمعه هم گریبان‌گیر شاگردان لوو شد. تیمی که خود را یکی از امیدهای قهرمانی در بازی‌های ۲۰۱۲ می‌داند، در ۴۵ دقیقه‌ی نخست نه تنها بسیار کم‌تر از حد انتظار ظاهر شد، بلکه ۳ گل هم از میزبان دریافت کرد. آلمان در این نیمه موفق به جبران یکی از گل‌ها شد؛ گلی که توسط تونی کروس در دقیقه ۳۹ وارد دروازه‌ی حریف شد.

بازگشت به ترکیب اولیه

شاگردان لوو نیمه‌ی دوم را بهتر آغاز کردند و در دقیقه ۶۵ به گل دوم رسیدند. در این نیمه آندره شورله به جای ترش به زمین آمد تا توان تهاجمی سفیدپوشان آلمان افزایش یابد.

این تیم اما زمانی در حد و اندازه‌های تیم آلمان ظاهر شد که اوزیل و گوتسه هم‌زمان از زمین خارج شدند و پودولسکی و مولر به زمین آمدند. از این لحظه به بعد فشار مهمان بر اوکراین بیشتر شد و در دقیقه ۷۸ سرانجام گل سوم هم (توماس مولر) جبران شد. این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید.

کارشناسان دلیل عدم موفقیت ترکیب اوزیل-گوتسه در میانه‌ی میدان را استفاده‌ی کم از این چینش و تقسیم ناروشن وظایف می‌دانند. به اعتقاد این تحلیل‌گران، تیم آلمان به هر روی مشکلی در حرکت رو به جلو ندارد و در مقطع باقی‌مانده تا آغاز رقابت‌های ۲۰۱۲ باید بیش از هر چیز روی خط دفاعی خود کار کند.

البته نباید فراموش کرد که شامگاه جمعه مدافع باتجربه‌ای به نام فیلیپ لام، کاپیتان تیم آلمان، نیز در ترکیب حاضر نبود؛ مدافعی که علاوه بر انجام وظایف خود، نقش مؤثری هم در حملات تیم از جناح راست ایفا می‌کند.

Dr.FANOOS
15-11-2011, 17:15
اسپانیا باخت و از مصاحبه های بازیکنای این تیم مثل کاسیاس و ژاوی هم میشه این نتیجه رو گرفت که حسابی بهشون بر خورده

نوع و ادبیات بازیکنا و سرمربی تیم اسپانیا نشون میده اعتماد به نفس این تیم کمی بیشتر از حد نرمالشه که بهش میگن اعتماد به نفس کاذب

ادبیاتی که حتی کمی دور از گفتار مرسوم و مودبانه دنیای فوتبال و به ویژه بازیهای دوستانه اس
کوچک کردن حریفی که در مقابلش باختیم حرفای خودمون رو تمسخر آمیز جلوه میده
فکر میکنم برای پایین کشیدن اسپانیا از روی ابرهای خودساخته ، دو سه باخت اینجوری تا قبل از شروع جام ملتها لازم باشه
ابرهای خودساخته؟؟
یعنی با قهرمانی در یورو و جام جهانی این ابرها بوجود نیومده؟؟
با چند تا بازی دوستانه درخشش در بازی های رسمی از بین می ره؟؟
به نظر من اسپانیا فقط و فقط یه مشکل داره اون هم دلبوسکه هست.
من خیلی از پیشرفت ها توی این تیم رو حاصل زحمات آراگونز ( و گواردیولا) می دونم .

پ.ن: یه خرده مثال مسخره ای هست . اما دقیقا مشکلی که استقلال (با این همه ستاره ای که داره) مظلومی هست ، اسپانیا هم به همین شکل!!! آقای دلبوسکه نمی دونه از این تانکی که توش نشسته چه شکلی باید استفاده کنه.:5:

گرافيكار
15-11-2011, 19:52
ابرهای خودساخته؟؟
یعنی با قهرمانی در یورو و جام جهانی این ابرها بوجود نیومده؟؟

آره ابرهای خود ساخته
قهرمانی در یورو و جام جهانی که ابر نیستن حقیقتن
اما چیزی که ابرِ و دور از حقیقته اینه که اسپانیا در حال حاظر اون تیمی که قهرمان شد نیست و اگر این رو نپذیره تیمهای دیگه در یورو بهش میفهمونن
دلایل هم برای اینکه این تیم اون تیم قهرمان نیست زیاده اگر مایل بودی درباره اونا حرف میزنیم

علی جان یادت باشه که جای انسان روی ابرها نیست و محکمترین کفشها هم نمیشه روی ابرها قدم زد

با چند تا بازی دوستانه درخشش در بازی های رسمی از بین می ره؟؟
علی جان چنتا سوال بهتر که مقدم بر این سوالن
چرا یک تیم بازی دوستانه میکنه؟ دنبال چیه؟بازی دوستانه چه تاثیری روی بازیهای رسمی میزاره؟
جواب همشون واضحه
بازی دوستانه دریچه ای رو به بازیهای رسمیه
بازیهای دوستانه فرصتی هستن برای دیدن عیوب که البته اگر نبینیمشون به مشکل میخوریم
اگر بازیهای دوستانه درخشش یک تیم رو زیر سوال نمیبره پس چجوری تو از یه بازی دوستانه به این نتیجه رسیدی که دلبوسکه مشکل اسپانیاست؟

من خیلی از پیشرفت ها توی این تیم رو حاصل زحمات آراگونز ( و گواردیولا) می دونم .
من مشکلی در کیفیت کادر فنی اسپانیا نمیبینم
من فکر میکنم اسپانیا بخش زیادی از قهرمانی در جام جهانی و بعد از توقف در مقابل سوئیس رو مدیون دلبوسکه و تجربه بالاش بود و این دلبوسکه بود که تیم رو جمع کرد

یک تیم وقتی میبازه به هیچ وجه نمیتونه فقط یه مشکل داشته باشه

نخستین مشکلی که من در این اسپانیا میبینم غروره چیزی که برای من واقعا عجیبه که در چنین سطحی از فوتبال حرفه ای هنوز گریبان تیمهایی نظیر اسپانیا رو میگیره

کافیه به مصاحبه بازیکنای اسپانیا بعد از بازی با انگلیس دقت کنی
ژاوی گفته بود ما اگر 15 بازی با انگلیس بکنیم فقط یه بار میبازیم و این بازی هم همون یه بار بود
یعنی 14 بازی بعدی رو اسپانیا به راحتی میبره
سایر بازیکنا هم چنین جملاتی گفتن
من ژاوی رو واقعا دوست دارم اما وقتی یک تیم غرور خودش رو کنترل نکنه تیمهای دیگه اون تیم رو کنترل میکنن

وقتی یک تیم ، انگلیس رو با اون تاریخ دست کم میگیره پس تیمهای کوچیکتر دیگه اصلا دیده نمیشن

چیزی که فرانسه رو هم در جام 2002 زمینگیر کرد همین غرور بود و اونجا هم خیلیها دنبال خلاصه کردن مشکلات میگشتن و به این نتیجه رسیدن که چون زیدان نبود فرانسه حذف شد
در صورتی که این دلیل در دنیای فوتبال که یک بازی گروهیه واقعا خالی از منطقه
حالا هم نمیشه دلیل باخت اسپانیا رو فقط دلبوسکه دونست

غرور به سادگی یک تیم رو بیچاره میکنه
علم هم این رو ثابت کرده
غرور یه ماده ای( یادم نیست اسمش چی بود) رو در مغز ترشح میکنه که باعث انرژی رسانی کمتر به عضلات و تنبل شدنشون میشه

B3HZ@D
15-11-2011, 22:25
یک سوال از دوستان ... بازی آلمان و هلند در چه ساعتی برگزار میشه؟!
به وقت ایران لطفا :31:

Aria1997
15-11-2011, 22:41
یک سوال از دوستان ... بازی آلمان و هلند در چه ساعتی برگزار میشه؟!
به وقت ایران لطفا :31:

سلام رفیق
ساعت 20:45 به وقت اینجا !
اینم لینک :40:

B3HZ@D
15-11-2011, 23:02
دوست عزیز زمان پخش بازی ها رو به ساعت ایران میخواستم بدونم
این ساعت 20:45 رو که خودم اطلاع داشتم

گرافيكار
16-11-2011, 13:49
اسپانیاییها که گفته بودن انگلیس با خوش شانسی و کمک داور بازی رو برده اینبار در مقابل یک تیم ضعیفتر با خوش شانسی بازی رو مساوی کردن
و این یک پیام روشن بود برای اسپانیاییها تا به جای بهانه اوردن دنبال رفع ایرادات خودشون باشن
و اینبار مصاحبه اینیستا و گفتن اینکه نگران کننده بودیم نشوندهنده اینه که این بازیکنا دارن کم کم به خودشون میان و میفهمن که اگر غرور رو نخوان کنار بزارن حتی به تیمهای کوچیک هم میبازن

+
باید برای اروگوئه و تابارس هم احترام عمیقتری قائل شد
بردن ایتالیا کار ساده ای نیست
اونها نشون دادن آمریکای جنوبی آنقدرها هم که گفته میشه فوتبالش عقب نیفتاده
فوتبال ویژه اروگوئه که تخریب رو در کنار خلاقیت با هماهنگی و سرعت بالا ارائه میده اگر تا جام جهانی برزیل به بلوغ برسه با هیچ فرمولی نمیشه از لیست مدعیان قهرمانی حذفشون کرد
آیا تاریخ تکرار خواهد شد و اروگوئه نخستین قهرمان جهان دوباره در برزیل قهرمان جهان میشه؟
+
انگلیس سوئد رو هم برد و جالبه که کاپلو اینروزها در مصاحبه های بعد از بازی به شدت مشغول روحیه دادن به بازیکنای جوانشه
کاپلو با ذکر نام بازیکنای مورد نظرش داره اعتماد به نفس رو قطره قطره به این تیم و به ویژه جوونهاش تزریق میکنه
اینکه ذات فوتبال انگلیسی چقدر میتونه با تفکر نتیجه گرای کاپلو هماهنگ بشه چیزیست که باید در آینده دید
+
و آلمان هلند رو مثل یک تیم معمولی برد
آلمان داره نشون میده هر بازیکنی در فوتبال گروهی میتونه یک فوق ستاره باشه
و حقیقتا کلوزه در این تیم در حد یک فوق ستاره بازی میکنه
پاس گلی که دیشب به اوزیل داد حتی برای اوزیل که یک بازیکن خلاقه غافلگیر کننده بود
و هلند سایه ای از تیم نایب قهرمان دنیا هم نبود
+
مسی و رونالدو هم در بازیهای حساس گل زدن تا تماشاگرای بی منطق و رسانه های زرد تا مدتی ساکت بشن
آرژانتین برد فوق العاده ای اورد و کلمبیای همیشه سخت کوش رو در زمین خودش شکست داد
و پرتغال هم در یک بازی حساس بوسنی رو شکست داد و البته مهمتر از این بردها گلزنیه ستاره های این دوتیم بود
من اعتراف میکنم که نمیتونم با فوتبال رونالدو ارتباط برقرار کنم اما واقعا خوشحالم که گل زد چون ادب شدن انسانها بی منطق و تماشاگرای کم حوصله در هر جای دنیا که باشن لذت بخشه

yuseph
16-11-2011, 16:05
و آلمان هلند رو مثل یک تیم معمولی برد
آلمان داره نشون میده هر بازیکنی در فوتبال گروهی میتونه یک فوق ستاره باشه
و حقیقتا کلوزه در این تیم در حد یک فوق ستاره بازی میکنه
پاس گلی که دیشب به اوزیل داد حتی برای اوزیل که یک بازیکن خلاقه غافلگیر کننده بود
و هلند سایه ای از تیم نایب قهرمان دنیا هم نبود
هلند اینقدر ها هم تیم ضعیفی نبود علی رضا جان.:31:
اما دیشب ناخوداگاه یاد جام جهانی افتادم.اگه آلمان جلوی اسپانیا کمی فقط کمی به سنتش وفادار می بود،انوقت بازی دیشب تداعی کننده فینال جام جهانی 2010می شد.
نکته ای که آلمان رو از تیمهای دیگه متمایز میکنه همین نحوه بازیگیری از بازیکنانه که یوگی در این زمینه نامبر1جهانه(بدون شک).اما باخت مقابل اسپانیا و از دست دادن افتخار قهرمانی در جام جهانی2010به ما (من)یاد داد برای قهرمانی فقط به کارهای تیمی و نحوه بازیگرفتن نباید دلخوش بود.

Masoud King
16-11-2011, 16:48
آلمان دیشب و حتی تو بازی با برزیل نشون داد که می تونه بهترین ملی جهان باشه.

از همون سالی که کروس تو جام جهانی جوانان درخشید مطمئن بودم که میشه پای ثابت تیم ملی و یک بازیکن ستاره که همینطور هم شد... این هوملس منو یاد مدافع های قدیمی آلمان میندازه... هودس هم خیلی آینده داره.
+
لو با این همه بازیکن می خواد چکار کنه معلوم نیست... من خودم هر وقت تو فیفا با آلمان بازی میکنم می مونم کدومو بزارم تو زمین... بنده خدا لو

+
من موندم فوتبال ماشینی یعنی چی که اینا هی در مورد آلمان میگن... ماشین یه چیز خشک و بی روح ولی این فوتبالی که آلمان در حال حاضر داره بازی میکنه از هر طراوتی با طراوت تره.... به این تیم شواینی و لام اضافه شه دیگه معلوم نیست چی میشه
+
دیدن یه تیم قوی دارن می خوان با همه تیما بازی کنن
فعلا برزیل و هلند رو کشتیم... نوبت به بقیه هم میرسه : دی

H A M A S
16-11-2011, 17:32
من موندم فوتبال ماشینی یعنی چی که اینا هی در مورد آلمان میگن... ماشین یه چیز خشک و بی روح ولی این فوتبالی که آلمان در حال حاضر داره بازی میکنه از هر طراوتی با طراوت تره.... به این تیم شواینی و لام اضافه شه دیگه معلوم نیست چی میشه
+
دیدن یه تیم قوی دارن می خوان با همه تیما بازی کنن

آلمان ها خیلی با نظم هستن (که البته خوبه)
و این نظم بیش از حد و پاستوریزه شدن و بی حاشیه گی به دید بعضی از تماشاگرای فوتبال خوش نمیاد!
در صورتی که بیشتر تیم های قدر دنیا چندتا ستاره تابو شکن لجوج دارن که به قولی نمک این تیم ها هستن!!
و یه مورد دیگه هم اینه که آلمانها انگار کارخونه تولید بازیکن دارن
مثلا الیور کان میره-نویر میاد
بالاک میره -خدیرا میاد
که این یکدستی و یک نواختی آدم رو یاد خیلی چیزها میندازه!!

hojjatinho
16-11-2011, 20:26
این آلمان دوست داشتنی

آدم این آلمان را که می بیند کیف می کند. لذت می برد. نمی تواند دوستش نداشته باشد. تیمی جوان و یکدست که نه تنها زیبا فوتبال بازی می کند، بلکه به یک غول کش هم تبدیل شده است.

عصرایران ورزشی، اردلان مجد- آدم این آلمان را که می بیند کیف می کند. لذت می برد. نمی تواند دوستش نداشته باشد. تیمی جوان و یکدست که نه تنها زیبا فوتبال بازی می کند، بلکه به یک غول کش هم تبدیل شده است.

به نظر می رسد که جوانگرایی بی نظیر آلمانی ها دارد ثمره اش را خیلی خوب به معرض نمایش می گذارد. توماس مولر، گوتزه، تونی کروس و ... جوانانی هستند که دارند تاریخ سازی می کنند تا یک آلمان مثال زدنی را بسازند.

تیم یواخیم لو پس از موفقیت در جام جهانی 2010 حالا راهش را بهتر پیدا کرده است. بازیکنانی نظیر اوزیل و خدیرا به جهت بازی کردن در رئال مادرید، بسیار با تجربه تر شده اند و بازی موثر اوزیل در بازی با هلند هم موید این قضیه است. اوزیل یک گل زد و یک گل ساخت و در بیشتر حرکات هجومی تیمش حضور داشت.

این آلمان بدون تردید امید اول قهرمانی در یورو 2012 است. تیم لو انگلیس و آرژانین و برزیل و اروگوئه و هلند را شکست داده است و بسیار امیدوار است که بتواند همانطور به موفقیت هایش ادامه دهد.

البته به غیر از جوانگرایی که شاخصه اصلی آلمان فعلی است، می توان به نقش بازیکنان با تجربه ای مثل کلوزه اشاره کرد که نه تنها وزنه ای فنی محسوب می شوند، بلکه باعث ایجاد تعادل در تیم نیز می شوند.

آلمان در درون دروازه هم مهره قابل اتکایی دارد. مانوئل نویر را اگر نتوان بهترین دروازه بان حال حاضر جهان نامید، بی شک می توان جزو بهترین ها قرار داد و نامید.

فوتبال شناور و بسیار حساب شده ای که آلمان به نمایش می گذارد در کمتر تیم ملی می شود دید. هماهنگی فوق العاده بین بازیکنان آلمان را در کمتر تیم ملی می شود دید. باشگاه ها در فوتبال امروز اهمیت ویژه ای پیدا کرده اند. بازی به فاصله سه روز بازیکنان را در باشگاه هایشان خسته می کند و اجازه خودنمایی و تاثیرگذاری در بازی های تیم ملی را از آنها سلب می کند.
نمونه بارزش لیونل مسی است که در بارسلونا یک فوق ستاره است و در تیم ملی آرژانتین یک بازیکن ناکام.

اما در آلمان این مشکل دیده نمی شود. بازیکنان در پازل تاکتیکی ای که یواخیم لو برایشان در نظر گرفته است قرار می گیرند و بهترین بازیشان را ارائه می دهند.

باید منتظر ماند و آلمان را در یورو2012 تماشا کرد. اتفاقی که دلمان می خواهد هر چه زودتر به وقوع بپیوندد.
..................

واقعا نویسنده این مطلب اردلان مجد حق المان رو ادا کرده.
دیشب باز هم شاهد یک بازی درخشان و زیبا از ژرمن ها بودیم .
هر چند هلند اون هلند جام جهانی نبود و از اون زمان فقط خشن بازیکردنشون رو به یادشون مونده بود ، ولی آلمان ها نشون دادند که در حال حاظر لایق ترین تیم برای قهرمانی یورو هستند ... هر چند که هنوز تا خرداد سال اینده زمان زیادی مونده.
دیشب آلمان 4-4-2 بازی کردند که در موقع دفاع کردن اوزیل از خط حمله به هافبک ها اضافه می شد و ترکیب 4-5-1 رو شکل می دادند ... شخصا که سیستم بازی دیشب رو پسندیدم.:46:
کلوزه و اوزیل و مولر و البته خدیرا عالی کار کردند ... جای خالی شواینی هم خیلی احساس نشد ولی ائوگو حتی نیمی از قابلیت های لام رو هم نداره .
با این حال هنوز لو خط دفاع اصلی تیم رو نشناخته و طبیعتا تا مسابقات یورو به ترکیب ثابتی در این ناحیه خواهد رسید .

تا اینجا و توی این چند ساله که تیمهای انگلس و ارژانتین و هلند و برزیل رو بردیم و یک مساوی با ایتالیا و شکست در نیمه نهایی یورو به کارلس پویول ... قبل از یورو هم با فرانسه بازی داریم بعد هم با آرژانتین . برنامه ریزان فدراسیون بهترین تدارک رو برای این بازیکنان حاضر المان و جام جهانی 2014 دیدند.
+
از دیگر بازی های دوستانه دیشب شکست ایتالیا جالب بود هر چند که به نظر می رسه ایتالیا مستحق شکست نبود.
اسپانیا هم که کاملا شانس اورد بازی رو نباخت و توی ثانیه های پایانی مساوی کرد با کاستاریکا.
و البته انگلیس که دوباره به یک مدعی تبدیل شده ... طرفدارهای انگلیس نگرانی داشتند که با تیم خیلی خوبه این چند سال به افتخاری نرسیدند چه شود بعد از تموم شدن به اصطلاح نسل طلایی انگلیس ، ولی دیدم که نسل بعدی می تونه قوی تر و خطرناک تر باشه.

B3HZ@D
16-11-2011, 22:02

البته مسعود جان این برزیلی که مانو منزس ساخته اصلا در حد نام برزیل بازی نمیکنه
کلا کیفیت بازی برزیل خیلی افت کرده و چیز خاصی توی بازی این تیم دیده نمیشه که دلیل اصلی اون هم مانو منزس مربی این تیم هست.

ولی آلمان پیشرفتش با لو فوق العاده بوده
یک تیم منسجم به معنای واقعی کلمه ساخته.
مهم ترین وِیژگی لو که من خیلی به اون علاقه دارم بها دادن به بازیکنان جوان تیمه که برای آینده تیم ملی آلمان خیلی خوبه.

کسی بازی های فرانسه رو دیده؟!
تیم بلان چطور شده ؟ افت کرده یا پیشرفت یا بدون تغییر مونده؟

nw_nk
16-11-2011, 23:19
یک نتیجه ناامید کننده دیگر برای قهرمان دنیا؛ این بار درکستاریکا

تیم ملی اسپانیا در دیداری دوستانه درکستاریکا مقابل تیم ملی این کشور به تساوی 2-2 دست یافت

سایت گل- سحرگاه چهارشنبه بود که تیم ملی اسپانیا در دیداری دوستانه مقابل کستاریکا، به تساوی 2-2 دست یافت تا روند کم فروغی ماتادورها در دیدارهای دوستانه ادامه یابد. این درحالی بود که اسپانیا در این بازی با دو گل از تیم میزبان عقب افتاد ولی در نهایت با گلزنی سیلوا و ویا این بازی با نتیجه تساوی به پایان رسید. دراینجا می توانید تصاویر منتخب این بازی را تماشا کنید:

تیم ملی اسپانیا بار دیگر یک مهاجم تمام عیار در محوطه جریمه حریف نداشت؛ این درحالی بود که ویا در زمین مسابقه حاضر بود

کستاریکا حریف سرسختی برای ماتادورها بود. آنها حتی یک متر هم فضا در اختیار شاگردان دل بوسکه نمی دادند و سسک یکی از آن بازیکنانی بود که سختی زیادی کشید

خوان ماتا در جریان بازی تلاش زیادی برای گلزنی کرد ولی همواره با دیواری به نام ناباس مواجه می شد.دروازه بان کستاریکا در دیدار 3شنبه شب نمایش فوق العاده ای داشت

داوید ویا هم با وجود تلاشهای فراوانش در نیمه اول بازی موفق به گلزنی نشد .البته برترین گلزن تاریخ اسپانیا،در نیمه دوم گل تساوی بخش ماتادورها را به ثمر رساند

برنس از اشتباه کاسیاس بهترین بهره را برد. او عصبی نشد و توپ را وارد دروازه کاسیاس کرد

ایکر کاسیاس که در بازی با کستاریکا، توانست با پشت سرگذاشتن رکورد سوبی سارتا، بازیکنی با بیشترین بازی ملی برای تیم ملی کشورش شود، در گل اولی که دریافت کرد، خیلی ضعیف کار کرد. او توپ را از دست داد تا این گونه ناامید شود.البته مدافعان اسپانیا هم در این گل مقصر بودند

جول کمپبل هم با شوتی تماشایی دروازه کاسیاس را باز کرد تا قهرمان دنیا با دو گل از کستاریکا عقب بیفتد

اینیستا یکی از بهترین بازیکنان اسپانیا در زمین مسابقه بود

دو نابغه در کنار هم: اینیستا و سیلوا در نیمه دوم در کنارهم بودند تا اسپانیا نمایش بهتری را به اجرا بگذارد.اینیستا بهترین بازیکن ماتادورها بود و پاس گل زیبایی را برای سیلوا ساخته و پرداخته کرد

داوید ویا هم در وقت های تلف شده بازی برای اسپانیا گلزنی کرد تا این بازی با تساوی به پایان برسد. او با این گل تعداد گلهای ملی اش را به عدد51 رساند.

کاسیاس هم دراین بازی رکورد شکنی کرد و در 127مین بازی ملی اش،بازیکنی شد که بیشترین بار پیراهن ماتادورها را برتن کرده

By Ghazal Ziari

2011/11/16

گزارش روز: سوتی عجیب کاسیاس و گل اول کستاریکا

لغزش ایکر کاسیاس در درون دروازه اسپانیا باعث شد تا کستاریکا در دقیقه 30 بازی به گل اولش برسد

سایت گل- سه شنبه شب و در جریان دیدار دوستانه دو تیم اسپانیا و کستاریکا در استادیو ناسیونال شهر سن خوسه ، ایکر کاسیاس در دقیقه 30 بازی لغزش عجیبی داشت.ایکر که در دیدار سه شنبه شب در اوج نبود، اشتباهی را مرتکب شد که احتمالا هرگز آن را فراموش نمی کند

در دقیقه 30 بازی بود که کاسیاس سعی در کنترل توپ داشت ولی کیفیت بد زمین چمن ورزشگاه ککستاریکا، باعث شد تا کاسیاس نتواند توپ را به خوبی کنترل کند و توپ مقابل پاهای برنس قرار گرفته تا او اولین گل بازی را به ثمر برساند

یازده دقیقه بعد هم دومین گل تیم میزبان از روی شوتی تماشایی با پای چپ یکی از بازیکنان حریف به ثمر رسید و کاسیاس در دریافت آن ضربه هم ناکام ماند تا تیم میزبان با 2 گل از قهرمان جهان پیش بیفتد

البته در نیمه دوم بازی سیلوا و ویا برای اسپانیا گلزنی کردند تا بازی با تساوی 2-2 به پایان برسد.

By Ghazal Ziari

2011/11/16

دل بوسکه: کستاریکا بهتر از اسپانیا بود؛ هیچ وقت نباید فکر کنی که می توانی به آسانی همه تیمها را ببری

مربی قهرمان دنیا معتقد است که تیمش خوش شانس بود که توانست بازی را به تساوی بکشد

سایت گل- بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا در صحبتهایی اعلام کرد که تیمش در بازی دوستانه مقابل کستاریکا، تیم برتر میدان نبود.

این دیدار دوستانه با تساوی 2-2 دو تیم در سن خوسه به پایان رسید.

این درحالی است که ماتادورها شنبه شب هم در دیدار دوستانه دیگری در ومبلی،مغلوب انگلیس شده بودند و دراین بازی دوستانه انتظار می رفت که به پیروزی برسند ولی آنها در ابتدا با دو گل از تیم میزبان عقب افتادند و در نهایت گلهای داوید سیلوا و داوید ویا به کار اسپانیا آمد

درپایان این دیدار دوستانه دل بوسکه به خبرنگاران گفت:« کستاریکا بهتر از ما بازی کرد. آنها خیلی خوب به دفاع پرداختند و در بازی شان کاملا موفق بودند. در بازی سه شنبه شب، فهمیدیم که نباید هیچ حریفی را دست کم بگیریم.کستاریکا حریف فوق العاده ای بود و نباید هیچ وقت این طور فکر کنی که می توانی همه را به آسانی شکست دهی.»
کستاریکا با کسب این تساوی مقابل اسپانیا، به رکورد 3 شکست متوالی در بازیهای اخیرش پایان داد.

By Ghazal Ziari

2011/11/16

Pessimist
17-11-2011, 12:46
آلمان 3 - 0 هلند

تبریک میگم به تمامی طرفدارهای تیم ملی آلمان!!!

راستش من تا قبل از جام جهانی 2006 اصلا از تیم ملی آلمان خوشم نمیومد و تقریبا تو هر تورنمنتی آرزو میکردم تو همون مرحله اول حذف بشه اما الان به کلی نظرم در مورد این تیم عوض شده و دعا میکنم بالاخره بتونه یه جام بگیره چون واقعا حقشه.

آدم وقتی بازی های این تیم رو میبینه تحت تاثیر نظم و انضباط حاکم بر تیم قرار میگیره.تو جام جهانی 2010 وقتی تو دقایق آخر از اسپانیا گل خوردن من فکر میکردم این تیم به کلی به هم میریزه اما دیدیم که تا دقایق آخر نظم خودشون رو حفظ کردن که این واقعا واسه من جالب بود. یکی از معدود تیم هایی هست که بازیکنانش هیچوقت احساسی بازی نمیکنن.

الان واقعا ناراحتم از اینکه تو جام جهانی آفریقای جنوبی و یورو 2008 نتونست قهرمان بشه به جاش اسپانیای خوش شانس قهرمان شد.

این تیم آلمان میتونه برای خیلی از کشورها یه الگو باشه (از هر نظر)

آلمان یه تیمیه که از قدیم قدرتمند بوده و قدرتمند هست و قدرتمند هم خواهد بود.

romantic
17-11-2011, 16:41
یه چیزی که تو آلمان خیلی دوست دارم اینه که همیشه زیباترین حرکاتشون، به گل تبدیل میشه. مثلا بارسا، رئال یا منچستر رو بارها دیدم که یه همکاری عالی رو در نهایت خراب میکنن. اما آلمانی ها تا بخوای گل های perfect میزنن

و یه چیز دیگه هم اینکه بدون شک و بازم تاکید میکنم بدون شک از دو سال پیش به این طرف مولر بهترین، کامل ترین، باهوش ترین و موثر ترین بازیکن آلمانی بوده. عاشق نگاه کردن به هر لحظه از بازیشم. هر حرکت عالی تیم آلمان تو یه لحظه مهم و اساسیش مولر حضور داشته.

Pessimist
17-11-2011, 21:11
و یه چیز دیگه هم اینکه بدون شک و بازم تاکید میکنم بدون شک از دو سال پیش به این طرف مولر بهترین، کامل ترین، باهوش ترین و موثر ترین بازیکن آلمانی بوده. عاشق نگاه کردن به هر لحظه از بازیشم. هر حرکت عالی تیم آلمان تو یه لحظه مهم و اساسیش مولر حضور داشته.
با این حرفت کاملا موافقم.

به نظر من یکی از دلایل حذف شدن تیم آلمان از جام جهانی 2010 نبودن مولر تو بازی نیمه نهایی مقابل اسپانیا بود به اضافه خوش شانس بودن اسپانیا:27:

خیلی از این مولر خوشم میاد تو تیم بایرن هم خیلی خوب بازی میکنه و به نظر من میتونه یکی از مهره های کلیدی آلمان تو یورو 2012 باشه.

nw_nk
17-11-2011, 23:48
یواخیم لوو: خیلی به اسپانیا نزدیک شده ایم

آلمانی ها در یورو 2008، در فینال مغلوب ماتادورها شدند و در جام جهانی نیز در مرحله نیمه نهایی مقابل این تیم شکست خوردند و بار دیگر از رسیدن به جام بازماندند.

سایت گل- یواخیم لوو، سرمربی تیم ملی آلمان معتقد است تیمش در یک سال اخیر پیشرفت زیادی داشته و نسبت به جام جهانی 2010 و یورو 2008، به اسپانیا نزدیک تر شده است.

آلمانی ها در یورو 2008، در فینال مغلوب ماتادورها شدند و در جام جهانی نیز در مرحله نیمه نهایی مقابل این تیم شکست خوردند و بار دیگر از رسیدن به جام بازماندند.

او در گفتگو با نشریه کیکر گفت:" ما اشکارا پیشرفت کردیم. این پیشرفت در بازی ما کاملا مشخص است و این مسئله وقت مقابل آلمان بازی کنیم، به وضوح به چشم خواهد آمد.

بسیاری از تیم ها به اشتباه فکر می کنند می توانند از حملات بی امان اسپانیا جان سالم به در ببرند و می خواهند هر طور شده توپ را از آنها بگیرند. این روش کاملا اشتباه است. آنها تنها در صورتی به پیروزی خواهند رسید که بتوانند بازی خودشان را به نمایش بگذارند.

ما در یک سال اخیر از تداوم بالایی برخوردار بودیم و توانستیم در سطح بالایی بازی کنیم و این روحیه ما را بسیار افزایش داد."

او همچنین در مورد افزایش انتظارات از تیمش گفت:" فکر می کنم تیم می تواند با این انتظارات کنار بیاید."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدBy Behnam Jafarzadeh

2011/11/17

H A M A S
18-11-2011, 11:47
کسی بازی های فرانسه رو دیده؟!
تیم بلان چطور شده ؟ افت کرده یا پیشرفت یا بدون تغییر مونده؟

تیم فرانسه الان درست مثل یه آدم زخمی هست که چندتا گلوله خورده اما زنده مونده!
و بعد از چندوقت تو کما بودن از بیمارستان مرخص شده و داره زندگی عادیش رو میکنه!
================================================== ==
فرانسوی ها برای اینکه یه خون تازه ای توی تیم بزنن رفتن لوران بلان جوون رو اوردن
حتی زیزو رو هم برای تقویت روحیه اوردن تا با بازیکنها تمرین کنه
خب تا الان که عملکرد فرانسه خوب بوده-ولی تیمش یکم دست به عصا هست-هنوز مرض 2010 توی تیم دیده میشه
همین چند روز هم بلان گفت تمیش قهرمان یورو 2012 نمیشه
================================================== =====
اما به هر حال با داشتن ستارگانی مثل لوریس-مکسس-اورا-ام ویا-دیابی -نصری-مالودا-آنلکا-بنزما
پتانسل خوبی دارن

اینم پیراهن های جدیدشون که خیلی قشنگه

hojjatinho
18-11-2011, 17:34
یادداشت روز: فوتبال کامل از نوع آلمانی .عقاب های آلمان در اوج هستند

بازی های مقابل ايتاليا و اروگوئه سر و صدای زيادی نداشت اما بردن برزيل و بعد هلند پيام واضحی برای همه داشت: عقاب های آلمان در اوج هستند.

سایت گل- تقويم 2011 تيم ملی آلمان با برد مقابل هلند به بهترين شکل پايان يافت تا کادر فنی با رضايت از پيشرفت صورت گرفته با اميدواری و اعتماد به نفس بيشتری برای قهرمانی در يورو 2012 برنامه ريزی کند. به گفته يواخيم لو اگر تورنمنت يورو همين فردا برگزار ميشد ما در شرايط عالی بوديم اما در اين فاصله چند ماهه هنوز اتفاقات زيادی ميتواند بيفتد... آلمان در 2011 با چهار تيم مطرح جهان ايتاليا،اروگوئه،برزيل و هلند بازی کرد )همه بازی ها در آلمان( که سه برد و يک تساوی مقابل ايتاليا به دست آورد که آن هم گل تساوی ايتاليا در دقيقه 81 و بعد از تعويض های فراوان آلمان به ثمر رسيد.

بازی های مقابل ايتاليا و اروگوئه سر و صدای زيادی نداشت اما بردن برزيل و بعد هلند پيام واضحی برای همه داشت: عقاب های آلمان در اوج هستند. حتی بکن بائر هم با اين موضوع موافق است و تيم فعلی را در سطح تيم قهرمان جهان سال 90 می داند. به بازی با هلند بر می گرديم، توقع بازی نزديک و هلند قوی تری را داشتيم.

اگر هونته لار و ون پرسی را هم سطح بدانيم ميتوان نبودن روبن و ون در وارت را عامل زهر دار نبودن خط حمله
هلند بدانيم البته در طرف ديگر هم نبود شواينی و لام به عنوان دو تن از ارکان تيم ملی آلمان نکته اي است که نبايد فراموش شود با اين حال آلمان فوتبالی از خود نشان داد که باعث افتخار است. در جام جهانی آلمان گل هايی روی ضد حمله به ثمر رساند که سال ها در کلاس های فوتبال تدريس خواهد شد و اين بار شمه اي از تيکی تاکايی که اسپانيايی ها به آن افتخار می کنند را در گل سوم و روی مثلث بی نظیر مولر،کلوزه و اوزيل ديديم. تکنيکی که اوزيل،گوتزه و بعد ها از بازيکنانی مثل رويس يا مارين می بينيم و خواهيم ديد تنه به تنه فوتبال برزيلی ها می زند.

وقتی ترکيب عجيب 3-4-2-1 را در بازی با اوکراين می بينيم و لو 4-4-2 و 4-14-1 را به عنوان استراتژی های جايگزين سيستم استانداردش 4-2-3-1 معرفی ميکند می بينيم با چه تيم انعطاف پذيری روبرو هستيم. هلندی ها قبل از بازی به آلمان کنايه می زدند که آنها هم به توتال فوتبال هلندی رو آورده اند اما اين فوتبال ناب آلمانی معجونی از همه خصوصيات ذکر شده است که تک بعدی نيست و به معنای کلمه در حال نزديک شدن به فوتبال کامل است، فوتبالی که نقاط قوت ساير سبک ها را بومی کرده و در حال بهينه سازی آنها و برطرف کردن نقاط ضعف خودش است... با پايان بازی های ملی آلمان در 2011 برخی نکات روشن تر شد اما بعضی سؤالات همچنان جواب قطعی پيدا نکرد...

ترکيب اصلی خط دفاع؟

يواخيم لو هنوز جواب سؤالاتش در مشکل دار ترين قسمت تيمش را پيدا نکرده، او بازيکنان مختلف با آرايش های مختلف را در ترکيب چهار نفره خط دفاعی امتحان کرده اما هنوز به فرمول نهايی نرسيده و از فرستادن يک خط دفاعی ثابت به تمام بازی ها خودداری ميکند. از بين چهار مدافع فقط حضور لام در ترکيب اصلی و سمت چپ قطعی به نظر ميرسد. مرته ساکر، هوملس، بادشتوبر و بواتنگ برای دو جايگاه مدافع وسط می جنگند و به نظر می رسد مرته ساکر به خاطر تجربه بيشتر که اين فاکتور برای لو از اهميت خاصی برخوردار است يکی از دو جايگاه را به دست آورد و هوملس و بادشتوبر برای جايگاه ديگر بجنگند و بواتنگ به علت نبود مدافع راست خوب به اين سمت برود و با بازيکنانی مثل هوودس و ترش رقابت کند.

کلوزه يا گومز؟

هر چه گومز بيشتر گل بزند اين انتخاب سخت تر ميشود! گومز در حال تکميل تمام خصوصيات فنی است که از يک مهاجم انتظار ميرود اما همچنان موفق به تغيير سبک بازی اش و ارائه مدلی از بازی مانند کلوزه که بيشتر به سبک بازی آلمان ميخورد نشده است. مشارکت کلوزه در دفاع، بازی در پشت محوطه جريمه و تغيير جا و از همه مهم تر هوش و از خود گذشتگی اش مجموعه اي است که به اين راحتی ها پيدا نميشود. بايد سال ها بازی کلوزه را ديده باشيد تا متوجه شويد نوع دويدنش و گل و پاس گل هايش از جنسی بود متفاوت با قبل. کلوزه در 33 سالگی بار ديگر به اوج برگشته و اين بار با کوله باری از تجربه ميخواهد همه آنچه در اين سال ها به دست نياورده در دو-سه سال آينده با قهرمانی يورو، جام جهانی و شکستن رکورد مجموع گل زده در جام جهانی به دست آورد! اگر به لبخند گومز و کاکائو روی نيمکت در حين بازی دقت کرده باشيد ميتوانيد اين احساس گومز که هنوز بايد ذخيره کلوزه باشد را حس کنيد. البته جنس اين لبخند و احساس از نوع تحسين بود نه حسادت و خوشبختانه جو مثبتی که کلينزمن با خود به روی نيمکت تيم ملی آورد هنوز از او به يادگار مانده و خواهد ماند...

مانوئل نوير

نيازی به اشاره به گل نخوردن ها و رفلکس های نوير نيست چون همه می دانند بلکه چيز ديگری در او هست که تا به حال در دروازه بانان آلمانی و حتی ساير کشور ها کمتر ديده شده. هر بار که پاس به عقب به او می دهند و او به توپ ضربه می زند من شگفت زده ميشوم! او در جام جهانی و بازی با انگليس با يک شوت بلند به کلوزه پاس گل داد و در بازی با هلند هم نزديک بود با همين روش او را با دروازه بان تک به تک کند! پاس به عقب هايی که به او داده ميشود فقط دفع توپ نيست بلکه آغاز يک ضد حمله خطرناک و انتقال سريع توپ به آن طرف زمين است، شروع مجدد هايش وقتی توپ را با دست گرفته و وقتی با يک نگاه بهترين بازيکن را با پرتابی بلند انتخاب ميکند قابليتی است بی نظير که او را به يک بازی ساز اضافه برای آلمان تبديل کرده است! ميتوانيد از همين حالا روی او برای نقش داشتن در حداقل يکی از گل های آلمان در يورو حساب کنيد!

مثلث طلايی

اوزيل،مولر و کلوزه برای چندمين بار نشان دادند چه درک بالايی از هم ديگر دارند و با کمک هم سه گل به هلند زدند. اين وظيفه لو است تا پودولسکی را که مدتی است در تيم ملی منزوی شده به آنها اضافه و يک چهار ضلعی طلايی بسازد... آلمان در اين سال اراده کرد و خواست برزيل و هلند را که مدت ها بود نبرده بود ببرد و موفق شد. از آخرين قهرمانی آلمان در 96 حالا نزديک به 16 سال می گذرد و وقت آن رسيده مانند تسويه حساب شخصی با تيم های ملی و رقبای قديمی ويترين خاک گرفته قهرمانی اش را هم سر و سامانی بدهد!

Masoud King
19-11-2011, 19:30
آلمان ها خیلی با نظم هستن (که البته خوبه)
و این نظم بیش از حد و پاستوریزه شدن و بی حاشیه گی به دید بعضی از تماشاگرای فوتبال خوش نمیاد!
در صورتی که بیشتر تیم های قدر دنیا چندتا ستاره تابو شکن لجوج دارن که به قولی نمک این تیم ها هستن!!
و یه مورد دیگه هم اینه که آلمانها انگار کارخونه تولید بازیکن دارن
مثلا الیور کان میره-نویر میاد
بالاک میره -خدیرا میاد
که این یکدستی و یک نواختی آدم رو یاد خیلی چیزها میندازه!!

الان کی هست که از بازی آلمان خوشش نیاد؟!

اواسط دهه 90 دیگه اون تیم مقتدر سال 1990 پیر شد و برا اسطوره هاش بازیکن جایگزینی در اون حد و تعداد نیومد و تا اینکه تک ستاره های 10 سال گذشته تیم ملی آلمان بالاک و الیور کان بودن... واسه همین تیم خیلی خیلی متکی به سیستم شد. خوب مشخصه وقتی شما بازیکنی نداری در حد ستاره باید یه سیستم خیلی قوی حاکم کنی که بازیکن تو اون چهارچوب حداقل جواب بده.

از 2006 به اینور کم کم ستاره ها اومدن و سبک بازی آلمان تغییر کرد و اوجش جام جهانی 2010 بود که آلمان همه رو با بازیهای قشنگش مجذوب خودش کرد... دیگه خبری از فوتبال ماشینی نبود و خلاقیت های فردی و تیمی تو بازی آلمان مشهود بود. دلیل این مقبولیت هم این بود که آلمان داشت خیلی متفاوت با قبلا ( جام های 98 و 2002 و 2006 ) بازی می کرد.
+
آلمان شاید خارج از زمین مثه یه ماشین کار کنه ولی الان اون چیزی که آدم تو زمین میبینه خیلی فرق میکنه