PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با دی وی دی رایتر

ali-mahdi
10-11-2011, 10:02
سلام دوستان
مشکله من دي وي دي رايترم که وقتي دکمه خروج و ميزنم نمياد بيرون تلاش ميکنه ولي بيرون نمياد
ولي وقتي يه سي دي يا دي وي دي توش باشه به محض زدن دکمه دي وي دی رام بدون هيچ مشکلي سي دي خارج ميشه ولي وقتي سي دي توش نباشه اصلا باز نميشه
لطفا راهنماییم کنید
با تشکر از همه دوستان:40:

adamebikarr
10-11-2011, 11:08
سلام دوستان
مشکله من دي وي دي رايترم که وقتي دکمه خروج و ميزنم نمياد بيرون تلاش ميکنه ولي بيرون نمياد
ولي وقتي يه سي دي يا دي وي دي توش باشه به محض زدن دکمه دي وي دی رام بدون هيچ مشکلي سي دي خارج ميشه ولي وقتي سي دي توش نباشه اصلا باز نميشه
لطفا راهنماییم کنید

مشکلت احتمالا با 5 تومن حل می شه. از چرخ دنده هاشه.
اینم که وقتی سی دی می زاری باز میشه اینکه در سنگین میشه و با چرخ دنده می تونه درگیر شه و بازش می کنه ولی تو حالت عادی موتور زور می زنه که باز کنه ولی فقط صدای تق تق می شنوی چون چرخ دنده های خروجی روی در سی دی رام نمی تونه درگیر شه باهاش.

Hamed DC
10-11-2011, 23:13
سلام دوستان
لطفا راهنماییم کنید
سلام.
دوست عزیز این از نشانه های ضعیف شدن اپتیک دستگاه هست.
حتی بعد از درست شدن این مشکل هم بعد مدت موتاهی اپتیک دستگاه به طور کامل از کار میفته.
تنها راهش باز کردن درایو و تعمیر اون هست.
در ضمن گیره های بغل و ریلها رو هم چک کنید.

EXTREME
10-11-2011, 23:19
سلام.
دوست عزیز این از نشانه های ضعیف شدن اپتیک دستگاه هست.
حتی بعد از درست شدن این مشکل هم بعد مدت موتاهی اپتیک دستگاه به طور کامل از کار میفته.
تنها راهش باز کردن درایو و تعمیر اون هست.
در ضمن گیره های بغل و ریلها رو هم چک کنید.
این مشکل از اپتیک نیست از مکانیک رایتر هست
مشکل یا از کثیف بودن چرخ دنده و ریل هست
یا خرابی کش رایتر
اگه با این کارها درست نشد باید با هویه آهن ربای روی درب رایتر ضعیف بشه تا درب راحت تر باز بشه

Hamed DC
10-11-2011, 23:24
سلام.
من هم نگفتم از اپتیک هست(به طور اخص!!!)بلکه یکی از نشانه های ضعف با این مشکل همراهه.

EXTREME
10-11-2011, 23:26
سلام.
من هم نگفتم از اپتیک هست(به طور اخص!!!)بلکه یکی از نشانه های ضعف با این مشکل همراهه.
ضعف اپتیک هیچ ربطی به باز شدن درب درایو نداره
فقط این مشکل از مکانیکه

kafepaeto
11-11-2011, 01:06
دوست عزیز مشکل شما همانگونه که آقا مهرداد گفت از تسمه درب کشویی رایتر است اگر گارانتی دارد که هیچ ولی اگر فاقد گارانتی است ابتدا" رایتر را از کیس خارج کرده سپس توسط یک پاور روشن درب رایتر را باز کنید و بعد چهار پیچ درب رایتر را گشوده وخیلی بااحتیاط درب کشو را با فشاردادن دوضامن در انتهای درب درب را باز کرده و تمسه را تعویض کنید . توجه حتما" باید از تسمه استفاده شود نه کش واگر برای شما تعویض مشکل است میتوانی رایتر را درسرجای خود درب کشویی را باز کرده و با یک سوزن بلند و محکم تسمه را عوض کنید . در حال حاضر تسمه شما جا باز کرده و نمیتواند جک کف را از قسمت آهن ربایی نگهدارنده سی دی جدا سازد .

موفق باشید !

Hamed DC
11-11-2011, 10:43
:18::18::18: