PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل قطع/کاهش صدا

reflux
05-11-2011, 15:36
سلام
من یک Vaio-VGNSR-490DEB دارم. از روز گذشته متوجه شدم که وقتی هدفون به سیستم وصله، صدا به شکل خیلی خیلی ضعیف به گوش میرسه. وقتی هدفون را جدا کردم، دیدم اسپیکر لپ تاپ همون یه ذره صدای هدفون را هم نمیده. توی نرم افزارای مختلف هم فرقی نمیکرد. ری استارت و سیستم ریستور هم انجام دادم ولی فرقی نکرده. از اونجایی که موقع پخش آهنگ لاگین ویندوز هم مشکل سرجاشه، احتمال دادم مشکل سخت افزاری باشه.
سیستم عامل من ویستاست در ضمن.

F R E E M A N
05-11-2011, 16:04
تا بحال چند مورد اینطوری دیدم که مشکل از چیپ سنسور یا امپلیفایر اسپیکر بوده که به سختی گیر میاد

reflux
05-11-2011, 21:12
تا بحال چند مورد اینطوری دیدم که مشکل از چیپ سنسور یا امپلیفایر اسپیکر بوده که به سختی گیر میاد

ممنونم از راهنماییتون.
حالا باید بزنمش زیر بغلم، ببرم تعمیرگاه به تعمیرگاه یعنی؟ آآه!

amir_t6262
05-11-2011, 21:54
اگر ویندوز ویستا یا سون داری:

وقتی روی آیکون بلندگو کلیک میکنی تا باز شود، یک نوار عمودی داره که میزان صدا را نشون میده. یه چیزی شبیه اکولایزره

یک آهنگی چیزی پخش کن ببین اون نوار صدا پر میشه یا نه؟

یا روی آیکن بلندگو که کلیک کردی و باز شد، دکمه Mixer رو بزن. اونجا را هم چک کن

اگر اونجا صدای بلند باعث پر شدن اون نوار شد و صدایی از بلندگوهات نیومد، اونوقت برو سراغ تعمیرکار!

reflux
06-11-2011, 01:59
ممنون از جوابتون.
امتحان کردم. پر و خالی میشد، اما صدا از بلندگو نیومد. تنها نکته ای که پیدا کردم، این بود که توی لیست deviceها، زده Digital Output device in not plugged. اگه مشکل از این هم باشه، فکر کنم باز هم دست تعمیرکار را میبوسه. نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_t6262
06-11-2011, 10:44
نه این که شما اشاره کردی مربوط به خروجی HDMI است که اگر لپ تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنی و بخواهی صدا از تلویزیون پخش بشه، باید این گزینه فعال باشه

البته راه حل خوبیه. اگر امکاناتش را داری با کابل HDMI لپ تاپت را به تلویزیون وصل کن و ببین صدا از تلویزیون میاد یا نه.

mehrdad8086
06-11-2011, 19:05
این مورد همونطور که دوستان گفتند مربوط به کارت و آمپ اون هستش.

بیشتر مواردی که برای تعمیر برام آوردن هم مربوط به خروجی گرفتن از او سوکت (جک)هاست.:41:

اسپیکر های بزرگ و خراب متصل کردن و یا هدفونی که اتصالی داشته از عوامل شایع هست:8:

hamid.7003
06-11-2011, 20:20
بیشتر مواردی که برای تعمیر برام آوردن هم مربوط به خروجی گرفتن از او سوکت (جک)هاست.:41:

دقیقا!!!!!!

reflux
07-11-2011, 00:19
نه این که شما اشاره کردی مربوط به خروجی HDMI است که اگر لپ تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنی و بخواهی صدا از تلویزیون پخش بشه، باید این گزینه فعال باشه

البته راه حل خوبیه. اگر امکاناتش را داری با کابل HDMI لپ تاپت را به تلویزیون وصل کن و ببین صدا از تلویزیون میاد یا نه.
کابل HDMI را وصل کردم. صدا بدون مشکل از تلویزیون پخش میشد.

حالا جالبه از امروز یه مشکل جدید پیدا کرده که وقتی دکمه را میزنم که از حالت اسلیپ بیاد بیرون، ریست میشه و توی منوی اول(بعد از بالا اومدن لوگو) اون بالاش نوشته Windows recovery error. این از این.
الانم که روشنش کردم دیدم کروم را اجرا نمیکنه و مینویسه: Unable to find locale data files. please reinstall
امیدوارم این اتفاقات قشنگ به هم ربطی نداشته باشه. انگار یکی داره ذره ذره این لپ تاپو میخوره! :(

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:16 AM ----------

این مورد همونطور که دوستان گفتند مربوط به کارت و آمپ اون هستش.

اسپیکر های بزرگ و خراب متصل کردن و یا هدفونی که اتصالی داشته از عوامل شایع هست:8:
ممنونم از جوابتون.
من غیر از همین هدفونی که دو ساله استفاده میکنم، هیچ چیز دیگه ای بهش وصل نکردم. شاید همین اتصالی پیدا کرده.
من میتونم بیارمش پیش شما؟ من اصفهانم، اما هیچ جای مورد اعتمادی توی اصفهان سراغ ندارم که ببرمش.