PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تركيدن خازن

gigi_alex
05-11-2011, 13:23
سلام دوستان
من تو محيط كارم يه مشكلي دارم . اونم اينه كه 2-3 تا سيستم بود كه مدام هنگ ميكرد. بعد از چك كردن قطعات متوجه شدم كه خازن هاي روي برد كارت گرافيك تركيده. بعضي از كارت ها همه خازن هاش تركيده و بعضي هاي ديگه 1 يا 2 تا.
مشكل از كجاست؟ ميتونه از كيفيت پائين قطعات باشه؟ چجوري ميتونم جلوگيري كنم از اين اتفاق؟

H.Operator
05-11-2011, 16:29
درود
شما مدل و برند کارت رو معرفی کنید و اگر براتون امکان داره از کارت و خازنهای معیوبش عکس بگیرید و قرار بدید که راحت تر بشه بررسی کرد.

jafarian
05-11-2011, 16:36
اگر خازن روی گرافیکتون شیمیایی هست مثل عکس پایین اون گزینه هایی که ترکیده رو با هویه یا که اگر هیتر دارین جدا کنید بعد بایکی دیگه به همون شماره عوض کنید درضمن + با - روی بردم رعایت کنید حتما امکان داره کارتون راه بیفته درضمن این ترکیدگش تز نوسان برق یا کافی نبودن برق منبع تغذیه هم به وجود میاد:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

gigi_alex
05-11-2011, 19:51
مرسی دوستان بابت پاسخگویی :20:
مدل دو تا از کارتها Geforce 7200 GS
برند Forsa

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
05-11-2011, 20:51
کلا خازن های الکتورلیتی در برابر حرارت و گرما زیاد قوی و خوب نیستن
این مشکل ترکیدن خازن یا میتونه از حرارت و دمای زیاد میتونه باشه که با تعویضش مشکل حل میشه یا اینکه یک قسمت از مدار سوخته یا مشکل پیدا کرده که داره جریا ن میکشه که این جریان کشیدن باعث ترکیدن اون خازن میشه باید بفهمید کجا داره جریان میکشه چون اگر این قضیه باشه با تعویض مجدد خازن ها بازهم این اتفاق میفته

amd>intel
06-11-2011, 10:25
دوست عزيز كه گفتن با هيتر خازن رو عوض كنيد . ميدونيد اين كار چه خطري داره مخصوصا خازن الكتروليت كه مثله پوكه پرت ميشه . خازن رو با هويه عوض ميكنند نه هيتر . بهتره سوليد بگيري

EXTREME
06-11-2011, 10:27
دوست عزيز كه گفتن با هيتر خازن رو عوض كنيد . ميدونيد اين كار چه خطري داره مخصوصا خازن الكتروليت كه مثله پوكه پرت ميشه . خازن رو با هويه عوض ميكنند نه هيتر . بهتره سوليد بگيري
سلام
برد گرافیک لایه ای هست با هویه نمیشه اینکارو کرد به لایه ها آسیب میرسه کلا برای بردهای لایه ای با هیتر باید کار کرد

amd>intel
06-11-2011, 12:27
لايه براي چيپ هست . نه خازن . حتي فتها رو با هيتر عوض ميكنند . ولي خازن با هيتر نميشه امتحان كنيد سريع ميتركه

EXTREME
06-11-2011, 20:05
لايه براي چيپ هست . نه خازن . حتي فتها رو با هيتر عوض ميكنند . ولي خازن با هيتر نميشه امتحان كنيد سريع ميتركه
یعنی چی
من برد رو دارم میگم لایه ای هست شما از هویه استفاده کنید به لایه های برد آسیب وارد میشه اصلا اینکار توصیه نمیشه مگه اینکه خیلی حرفه ای باشین برد رو به سمت پایین بگیرین و خازن رو دربیارین مشکلی پیش نمیاد
این مشکل هم زمانی هست که هیتر رو زیاد نگه دارین ولی اگه زیاد نگه ندارین اتفاقی نمیفته

jafarian
08-11-2011, 15:55
من اینکارهم با هیتر کردم هم با هویه اما راحت همونه که ازهیتر استفاده کنید واسه تنظیم گرمای هیترم ازتایمینگ ولومهای دستگاه میشه استفاده کرد که از 50 درجه سانتی گراد شروع میشه تا 500 درجه سانتی گراد .

ess_1362
08-11-2011, 22:25
خازن ها باید تعویض بشه و حالا یا با هیتر یا با هویه
من هویه را زیاد توصیه نمی کنم مخصوصا اگر خازن از هر دو طرف به برد متصل باشه که اگر تعمیرکار ناشی باشه کل برد از بین میره
به هر حال من استفاده از هیتر را برای بردهایی که از هر دو طرف اتصال دارند توصیه می کنم هر چند که خودم اینکار را با هویه انجام میدم(چون هیتر ندارم:31:)

resident2011
08-11-2011, 23:31
با هیتر که باشه امکان آسیبش همونطور که دوشتمون گفتن میاد پایین ولی من خودم دوتا خازن یه کارت گرافیک رو با یه هویه 60 W هم عوض کردم الان مثل ساعت کار می کنه البته ما تو هویه کاری بگی نگی استادیم:31:
البته حتماً یه فکری به حال تهویه کیس بکنید تا دوباره مشکلی پیش نیاد

kafepaeto
09-11-2011, 22:32
کلا" خرابی خازنهای شمعی ( روغنی ) نسبت به خازنهای جامد بیشتر است و علت عمده آن نویز و نوسانهای با طول موج کوتاه خارج شده از پاور است که بر اثر این ضربات ولتاژی خازن گرم شده و بعد از یک تایم کاری و خشک شدن روغن درون آن از انتها و محل خروج پایه ها منبسط یا میترکد و تعویض خازن حتما" باید با هویه رنجی با حرارت 400 تا 480 درجه سانتی گراد باشد و هرگز از هیتر برای تعویض آن استفاده نکنید زیر در محل اتصال خازنها برد یک لایه بود و هیتر میتواند به قسمتهای اطراف اتصال خازن که چند لایه ای هست صدمه بزند .

موفق باشید .