PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ نو بدون استفاده!!!!

italia88
03-11-2011, 22:12
خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ نو بدون استفاده!!!!

یکی از دوستان دو هفته ای میشه یه لپ تاپ جدید با گارانتی سازگار گرفته ، مشکلش اینه که باتری وقتی که دستگاه خاموشه خود به خود روزی یک درصد از شارژش کم میشه و مثلا بعد 3 روز شارژش میشه 96 درصد!!!

براش نرم افزار Battrery Bar و اورست رو نصب کردم دیدم درصد Wear اون هم صفره و در ضمن در زمان کار با باتری باتریش در حدود 4 ساعت دوام میاره !!! حالا این کم شدن شارژ باتری نو و لپ تاپ نو چه صیغه ای ؟ من موندم !:41:

F R E E M A N
03-11-2011, 23:48
این مورد معمولا در باتریهای نو دیده نمیشه هر چند این چند درصد خیلی مهم نیست
لپ تاپ چه مدلیه؟

italia88
04-11-2011, 14:58
این مورد معمولا در باتریهای نو دیده نمیشه هر چند این چند درصد خیلی مهم نیست
لپ تاپ چه مدلیه؟

درسته نکته جالبش هم همینه که لپ تاپ نو هستش و باتریش هم همینطور
یعنی باتریش دسته دومه؟!
مدلش هم ASUS K53S i7 هستش ...

F R E E M A N
04-11-2011, 16:09
درسته نکته جالبش هم همینه که لپ تاپ نو هستش و باتریش هم همینطور
یعنی باتریش دسته دومه؟!
مدلش هم ASUS K53S i7 هستش ...
اصلا نمیشه گفت لپ تاپ یا باتری ایرادی داره
من این مورد را در چند لپ تاپ دیدم که شارژ مثلا رسیده به 95% ولی نه اینکه مدام بره پائین
میشه از ساپورت ایسوس پرسید که علت این مسئله چیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

lida
04-11-2011, 17:16
وسواس دارین؟طبیعیه

italia88
04-11-2011, 18:25
وسواس دارین؟طبیعیه

شاید هم حق با شما باشه و این دوستمون بیش از حد وسواسی باشه :46:
ولی خب چون خودم تابحال با دو تا لپ تاپ قبلی همچین موردی برنخورده بودم و این دوست ما هم مارو کچل کرده و هر روز به من زنگ میزنه :19: که لپ تاپ رو چی کنم این اگه این طور پیش بره دیگه باتریش شارژ نگه نمیداره و دسته دومه و ...

خلاصه بگذریم
مرسی از توجه شما و F R E E M A N عزیز :40:

hamid.7003
04-11-2011, 18:28
طبیعیه :20:

2raj_a
05-11-2011, 16:38
دوست عزیز باتری ها یه مقاومت داخلی دارن و این ماومت داخلی باعث میشه که مقداری جزئی از ذخیره درون خود باتری تلف بشه!
پس کاملا طبیعیه!

italia88
05-11-2011, 21:14
دوست عزیز باتری ها یه مقاومت داخلی دارن و این ماومت داخلی باعث میشه که مقداری جزئی از ذخیره درون خود باتری تلف بشه!
پس کاملا طبیعیه!

دوست گرامی اگه باتری ها یه مقاومت داخلی دارن و این حرفا باید برای همه لپ تاپا صدق کنه نه فقط همین یه لپ تاپ پس نمیتونه طبیعی باشه :5: من تا حالا خودم دو تا لپ تاپ داشتم و حداقل 25 تا 30 لپ تاپ برای دوستا و آشناها گرفتم ولی هیچکدومشون این مورد رو نداشتند :41:
البته نمیگم مشکل حادیه ولی این که این مقاومت داخلی که شما گفتین باعث تلف!!! شدن ذخیره بشه!! زیاد منطقی نمیاد!!
راستی جناب 2raj_a بلاخره معلوم شد برای بار اول چقدر باید لپ تاپ رو بذارید برای شارژ؟!!:31:

F R E E M A N
05-11-2011, 22:25
یکی از دوستان من میگفت دو سه بار باتری را کالیبره کردم خیلی این مورد دشارژ کمتر شد در حد 2% در ماه

روش درست کالیبره

1) بگذارید تا باتری شما ۱۰۰ درصد شارژ شود

2) بگذارید باتری شما در این حالت دو ساعت بیشتر در حالت شارژ قرار بگیرد

3) وارد قسمت Power Options که در کنترل پنل قرار دارد، بشوید و طوری آن را تنظیم کنید که وقتی شارژ لپ‌تاپ به 5 درصد رسید به حالت Hibernate برود

4) بدون توفق عملیات ، از باتری لپ‌تاپ به صورت کامل استفاده کنید طوری که لپ‌تاپ شما به حالت Hibernate برود

5) بگذارید لپ‌تاپ شما ۵ ساعت (یا حتی بیشتر) در حالت Hibernate بماند.

6) حال لپ‌تاپ را به آداپتور AC متصل کنید و بگذارید تا ۱۰۰ درصد شارژ شود

mehrdad8086
06-11-2011, 13:36
طبیعیه حالا کمی وسواس دارن و بیشتر به این موضوع حساسیت نشون میدن.

تا حالا دقت کردین باطری ماشین هم همینطوره.....حتی اگر سر باطری جدا باشه....

درسته تکنولوژی ساخت این 2 از هم متفاوته ولی اصول کلی بر همین مبناست.

2raj_a
06-11-2011, 14:08
دوست گرامی اگه باتری ها یه مقاومت داخلی دارن و این حرفا باید برای همه لپ تاپا صدق کنه نه فقط همین یه لپ تاپ پس نمیتونه طبیعی باشه :5: من تا حالا خودم دو تا لپ تاپ داشتم و حداقل 25 تا 30 لپ تاپ برای دوستا و آشناها گرفتم ولی هیچکدومشون این مورد رو نداشتند :41:
البته نمیگم مشکل حادیه ولی این که این مقاومت داخلی که شما گفتین باعث تلف!!! شدن ذخیره بشه!! زیاد منطقی نمیاد!!
راستی جناب 2raj_a بلاخره معلوم شد برای بار اول چقدر باید لپ تاپ رو بذارید برای شارژ؟!!:31:
حقیقتش من این حرفی رو که زدم با توجه به رشته تحصییلی بود!و این ثابت شده!
از هر کی پرسیدم یه چیزی گفت .رفنم پیش مونی که خریدم برای اون مسئله ویز ویز گفت 10 ساعت بذار که این مورد هم یه دلیل علمی داره که خواستین توضیح میدم!

italia88
06-11-2011, 19:55
حقیقتش من این حرفی رو که زدم با توجه به رشته تحصییلی بود!و این ثابت شده!
از هر کی پرسیدم یه چیزی گفت .رفنم پیش مونی که خریدم برای اون مسئله ویز ویز گفت 10 ساعت بذار که این مورد هم یه دلیل علمی داره که خواستین توضیح میدم!

من به شخصه ممنون میشم دلیل علمی اون رو بدونم چون همیشه اعتقاد دارم برای یاد گرفتن هیچ وقت دیر نیس! البته اگه بحث منحرف نشه و بقیه کاربرای انجمن هم حتما استفاده خواهند کرد...

kourosh_sos
06-11-2011, 20:12
این روشی که میگم بیشتر برای زنده کردن باتری هایی هست که خیلی زود شارژ تمام میکنن ولی میگم شاید کاریرد داشت وقتی شارژ باتری به 10% رسید باتری رو درآورده و 24 ساعت در فریزر قرار دهید که اصطلاحا میگن باتری رو فریز میکنن به از 24 ساعت باتری رو بزارید 100% شارژ بشه بعد مجدد باتری رو در بیار و ازش دستگاه بدون باتری استفاده کن بعد چند ساعت باتری رو وصل کن ببین شارژ کم کرده با نه خبرشو بده.

F R E E M A N
07-11-2011, 14:56
دشارژ خود بخود ( self discharge ) یک واکنش شیمیایی در باتریه که حتی اگر باتری در حالت جدا در دمای صفر درجه هم نگهداری بشه رخ میده
نکته جالبی که فهمیدم اینه که باتری لیتیومی در ابتدا ممکنه تا 5% دشارژ خود بخود داشته باشه ولی بعد از چند بار کالیبره به حد 1% در ماه میرسه
اما علت اینکه باتری روی لپ تاپ دشارژ میشه ولی دوباره 100% نمیشه اینست که باتری یک مدار محافظ داخلی برای جلوگیری از اورشارژ دارد و اگر باتری دشارژ خود بخود بشه تا وقتی که شارژر از لپ تاپ جدا نشده و دوباره وصل نشه شارژ نخواهد شد
در سایت زیر همه جور اطلاعاتی در مورد باتری هست

ناصرحاجی
19-05-2014, 08:05
با سلام من دو تا لب تاب hp گرفتم هر دوی آنها بعد از دو روز خاموشی حدود 26% شارژ خالی می کنند

در ضمن اگر باطریشون در بیارم بعد از دو روز استفاده کنم مشکلی ندارند.

قرزام
15-03-2015, 02:30
سلام خسته نباشید
من ماه پیش لپ تاپ ام اس آی خریدم 4میلیون سری جی60
زیاد استفاده نکردم و متوجه موضوعی نشدم تا اخیرا فهمیدم باتری لپتاپ من هر یک ساعت 1درصد کم میشه وقتی لپ تاپ خاموشه!!
یعنی 3روزه کامل خالی میشه
باتری رو جدا از لپ تاپ گذاشتم خالی نشد ولی داخل لپتاپ خاموش خالی میشه
کسی میدونه از چیه ؟

oOomid.M
24-03-2015, 19:18
سلام خسته نباشید
من ماه پیش لپ تاپ ام اس آی خریدم 4میلیون سری جی60
زیاد استفاده نکردم و متوجه موضوعی نشدم تا اخیرا فهمیدم باتری لپتاپ من هر یک ساعت 1درصد کم میشه وقتی لپ تاپ خاموشه!!
یعنی 3روزه کامل خالی میشه
باتری رو جدا از لپ تاپ گذاشتم خالی نشد ولی داخل لپتاپ خاموش خالی میشه
کسی میدونه از چیه ؟

سلام
ببین وقتی لپ تاپت خاموشه و موبایل رو از طریق usb به لپ تاپ وصل میکنی موبایلت شارژ میشه ؟

hamed_li
23-04-2015, 11:13
تشریف ببرید power option تو قسمت chose what the power button does سپس change settings that are currently unavailable رو بزنید
از قسمت shutdown setting اون سه تا تیک و unmark کنید (بردارید)
تبریک میگم نه مشکل سخت افزاری دارید و نه نرم افزاری فقط یکم زبان انگلیسیتون و قوی کرده وبا یه سرچ کوچیک تو سایت های خارجس مشکلتون و حل کنید تا گرفتار این تعمیر کار های نابلد و بی وجدان نشید

ehsan4000
08-05-2015, 09:16
تشریف ببرید power option تو قسمت chose what the power button does سپس change settings that are currently unavailable رو بزنید
از قسمت shutdown setting اون سه تا تیک و unmark کنید (بردارید)
تبریک میگم نه مشکل سخت افزاری دارید و نه نرم افزاری فقط یکم زبان انگلیسیتون و قوی کرده وبا یه سرچ کوچیک تو سایت های خارجس مشکلتون و حل کنید تا گرفتار این تعمیر کار های نابلد و بی وجدان نشید

آقا گزینه shutdown setting رو نمیبینم. فقط دو گزینه require a password و don't require a password داره. ویندوزم 7 است.

Public Enemy
08-05-2015, 12:14
تاپیک مال 4 سال پیش هستش .

لطفا برای پرسش و پاسخ در ارتباط با مشکلات نرم افزاری / سخت افزاری تاپیک جدید ایجاد کنین و از پاسخگویی به تاپیک های قدیمی امتاغ کنین

تاپیک بسته شد