PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با LAPTOP Asus N53JF ....

mehrdad_a
01-11-2011, 12:04
با سلام به دوستان
من كلي با تحقيق خلاصه چند ماه پيش لپ تاپ اسوس مدل N53JF با گارانتي سازگار ارقام و با كانفيگ زير رو خريدم:

cpu:i5 480M
ram:4gbddr3
H.D.D:640GB
VGA:1GB DDR3 GT525 AND INTEL
USB3
LED:15.6

و به گفته خيلي از دوستان دستگاه خيلي كامليه ولي بعد از حدود 4 ماه ويندوزم به حد شديد كند شد تا اينكه تمام آيكنها پس از كليك يه برنامه سفيد ميشن و دستگاه هنگ ميكنه تا اينكه گفتم سيستم رو از روي DVD هاش ريكاوري كنم و بعد از گذاشتن و بالا اومدن نمي تونه از DVD‌بخونه و پيغام FAIL ميده بعد دوستان گفتند شايد dvd ها خرابه خلاصه ما پشيمون شديم و گفتيم اصلا يه ويندوز نصب كنيم و در هنگام نصب به حدي كند بود كه نصب سون در حدود 2 ساعت طول كشيد بعد از نصب ويندوز همش با پيغامهاي خطا جون ميكنه و بالا مياد در ضمن ويندوز هم سالم و مال پك لرد بود در ضمن وقني ميخواستم با اكرونيس فرمت كنم پيغام ميده كه فلان سكتور رو نمي تونم بخونم و در ضمن لپ تاپ همش صدا ميده و بعد از يه مدت صدا قطع ميشه وقتي داغ ميكنه كاملا صدا ميده............بعد از هزينه حدود يك ميليون و دويست حالا موندم فكر كنم بايد بره گارنتي نه ؟
اگه ميشه راهنمايي كنين ممنون

ata.royalfalcon
01-11-2011, 13:27
سلام
حدس ميزنم مشكل از هارد باشه ، احيانا زماني كه لپتاپ روشن بوده ضربه يا تكان نخورده ؟؟؟
بد نيست با استفاده از نرم افزارهايي مثل hdtune يا Hard Disk Sentinel هارد رو چك كني آيا بدسكتوري يا مشكلات ديگري داره ؟؟

اگر بد سكتور داشت ميتوني با استفاده از نرم افزار hdd regenerator بدسكتور گيري كني . ولي اگر با اين نرم افزار هم درست نشد پيشنهاد ميدم كه خودت هارد رو عوض كني و نبر گارانتي .
چون تعريف خوبي از گارانتي ها نشنيدم و .....

F R E E M A N
01-11-2011, 15:34
بهترین کار مراجعه به شرکت گارانتی کننده ست
اگر هم نیازی به تعویض هارد باشه خودشون انجام بدن بهتره

amir2im
11-11-2011, 13:49
با سلام به دوستان
من كلي با تحقيق خلاصه چند ماه پيش لپ تاپ اسوس مدل N53JF با گارانتي سازگار ارقام و با كانفيگ زير رو خريدم:

cpu:i5 480M
ram:4gbddr3
H.D.D:640GB
VGA:1GB DDR3 GT525 AND INTEL
USB3
LED:15.6

و به گفته خيلي از دوستان دستگاه خيلي كامليه ولي بعد از حدود 4 ماه ويندوزم به حد شديد كند شد تا اينكه تمام آيكنها پس از كليك يه برنامه سفيد ميشن و دستگاه هنگ ميكنه تا اينكه گفتم سيستم رو از روي DVD هاش ريكاوري كنم و بعد از گذاشتن و بالا اومدن نمي تونه از DVD‌بخونه و پيغام FAIL ميده بعد دوستان گفتند شايد dvd ها خرابه خلاصه ما پشيمون شديم و گفتيم اصلا يه ويندوز نصب كنيم و در هنگام نصب به حدي كند بود كه نصب سون در حدود 2 ساعت طول كشيد بعد از نصب ويندوز همش با پيغامهاي خطا جون ميكنه و بالا مياد در ضمن ويندوز هم سالم و مال پك لرد بود در ضمن وقني ميخواستم با اكرونيس فرمت كنم پيغام ميده كه فلان سكتور رو نمي تونم بخونم و در ضمن لپ تاپ همش صدا ميده و بعد از يه مدت صدا قطع ميشه وقتي داغ ميكنه كاملا صدا ميده............بعد از هزينه حدود يك ميليون و دويست حالا موندم فكر كنم بايد بره گارنتي نه ؟
اگه ميشه راهنمايي كنين ممنون

دوست عزیز مشکل از هارد شماست . با نرم افزار جواب نده صددرصد باید تعویض کنی

hamid.7003
13-11-2011, 14:21
ببر خود سازگار چون گارانتی داره و وظیفه شونه که درستش کنن

mohammadali68
25-08-2012, 16:57
سلام دوستان
من لپ تاب ایسوس N53sv را یک سال پیش گرفتم تا الن هم الحمد لله خوب بوده ولی یک مشکلی که از اول داشت هر وقتی بد سکتور میداد البته به نظر من بعضی وقتها تعدادشون زیاد میشه و بعضی وقتها تعدادش کم میشه و مثلا الان که زیاد این اتفاق میافته هر دو روز حداقل یکبار این اتفاق میافته به نظر شما مشکل از هارده یا ممکنه از ویندوز باشه؟ لپ تاب را بدم گارانتی(سازگار) یا نه؟