PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طرح سه بعدی

diako1984
31-10-2011, 11:15
سلام اساتید محترم
میشه بگید این طرح رو چجوری ساختن؟ این لوگوها رو چجوری حجم دار کردن؟
اگه پستم رو یه جایه اشتبا زدم ، ببخشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

:11:
Thanks

part gah
31-10-2011, 13:31
سلام اساتید محترم
میشه بگید این طرح رو چجوری ساختن؟ این لوگوها رو چجوری حجم دار کردن؟
اگه پستم رو یه جایه اشتبا زدم ، ببخشید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thanks
دوست عزیز عکسی نمایش داده نمیشه.دوباره لینک عکس و بزارین.اما سوالتونو جای درستی مطرح کردین.مشکلی نداره.:20:

diako1984
31-10-2011, 21:53
دوست عزیز عکسی نمایش داده نمیشه.دوباره لینک عکس و بزارین.اما سوالتونو جای درستی مطرح کردین.مشکلی نداره.:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

diako1984
03-11-2011, 22:30
کسی نیست به ما کمک کنه؟:19:

mohammadrm
04-11-2011, 13:13
سلام
دوست عزیز این عکس هارو حجم دار نکردن بلکه با دستور Distort و بزرگ و کوچ کردن عکس ها بهشون بعد دادن .
برای مثال شما چند عکس رو در فتوشاپ باز کن اونی که میخوای جلوتر از همه باشه بزرگ نگه دار و اونی که میخوای بهش بعد بیشتری بدی باید کوچک کنی و به زیر لایه بزرگتر بکشی . با استفاده از کلیدهای Ctrl + T حالت Free Transform رو بر روی عکس یا هرچیز دیگه اعمال کن بعد بر روی لایه کلیک راست کن و گزینه Distort رو انتخاب کن با این گزینه و البته با چند گزینه تو همین کلیک راست که میکنی میتونی گوشی های عکس رو بکشی و حالت پرسپکتیو رو اعمال کنی .
موفق باشی

diako1984
06-11-2011, 11:06
سلام
دوست عزیز این عکس هارو حجم دار نکردن بلکه با دستور Distort و بزرگ و کوچ کردن عکس ها بهشون بعد دادن .
برای مثال شما چند عکس رو در فتوشاپ باز کن اونی که میخوای جلوتر از همه باشه بزرگ نگه دار و اونی که میخوای بهش بعد بیشتری بدی باید کوچک کنی و به زیر لایه بزرگتر بکشی . با استفاده از کلیدهای Ctrl + T حالت Free Transform رو بر روی عکس یا هرچیز دیگه اعمال کن بعد بر روی لایه کلیک راست کن و گزینه Distort رو انتخاب کن با این گزینه و البته با چند گزینه تو همین کلیک راست که میکنی میتونی گوشی های عکس رو بکشی و حالت پرسپکتیو رو اعمال کنی .
موفق باشی

دوست عزیز فکر نکنم اینجوری که شما گفتید باشه. خیلی سعی کردم ولی اینجوری نمیشه
Thanks

Qadiany
07-11-2011, 23:16
سلام . این تصاویر رو با نرم افزار های سه بعدی ساز مثل 3DsMax ویا Maya ساختن و خیلی گسترده تر و پیچیده تر از Photoshop هستند . فوتوشاپ نرم افزار ویرایش تصیره ولی این نرم افزارا کارشون ایجاد تصویر و ساخت انیمیشن های سه بعدی هست .
برای اطلاعات بیشتر به قسمت "گرافیک سه بعدی و انیمیشن" p30world مراجعه کنید .آدرس:

mhm5000
08-11-2011, 00:02
باید به همشون سایه با یه میزان خاص و ۱ زاویه خاص بدی.
از طرف دیگه یادم میاد قبلا برنامه هایی بودن که چند تا عکس رو می گرفتن و امثال این افکت رو روشون اعمال می کردن. الآن اسمشون رو یادم نیست ولی اسمایی مثل Perspective و Distort و ... رو سرچ کن شاید چیزی گیرت اومد
;)

mohammadrm
12-11-2011, 22:57
مایا و 3d max کدومه دوست عزیز !!!! :18:
اینا چندتا عکسه که اگه یکم خلاقیت به خرج بدید خیلی راحت میشه با دستور Distort در فتوشاپ این کار رو انجام داد .
موفق باشید

YAHYA-PRO
12-11-2011, 23:20
مایا و 3d max کدومه دوست عزیز !!!! :18:
اینا چندتا عکسه که اگه یکم خلاقیت به خرج بدید خیلی راحت میشه با دستور Distort در فتوشاپ این کار رو انجام داد .
موفق باشید

همونایی که mohammadrm و mhm5000 گفتن درسته ، البته با مکس و مایا و همچنین پلاگین های خود فتوشاپ هم میشه ولی دنگ و فنگ داره ولی با خود فتوشاپ از لحاظ زاویه چرخش و ... بهتر در میاد
با تنطیم لایه ها بعد استفاده از Distort و سایه دار کردن میشه اینا رو زد
اگرم خواستین بهتر بشه لایه های زیرین رو به بلور بیدن

Qadiany
13-11-2011, 11:28
هر ایزاری رو برای کاری ساختن . شما با انبر دستی هم میتونی مهره باز و بسته کنی ولی هرز میشه بهتره که با آچار باز کنی .
با ملاقه میشه غذا خورد ولی بهتره که با قاشق بخوری . با Photoshop هم میشه چرا که نه ولی اگه میخوای کارت خوب و اصولی باشه اگه با عمق کار میکنی اگه کاراکتر سه بعدی داری (البته من به نظرم اومد که منظورت طراحی اون کاراکتر ها بود نه میکس تصویرای آمادش وگر نه همون Photoshop خوبه) بهتره که با نرم افزارای سه بعدی باشه چون تو Photoshop باید دستی و سلیقه ای
کار کنی که هم درست اجرا نمیشه و هم ارزش زحمتشو نداره . اگه کارت خیلی هم دقت لازم نداره میتونی تو Photoshop کار ;kd کنی .
بهر حال با حرف معلوم نمیشه . امتحان کن . شایدم شد !
موفق باشی.

YAHYA-PRO
13-11-2011, 13:26
دوست عزیز شما اصلا عکسو دیدید ؟
این اصلا مکس لازم نداره ، این عکس اصلا تریدی نیست
بحث اینجاست که شما اینجا انبر دستی و آچار رو برعکس گرفتی!! این کار رو کلا با فتوشاپ انجام میدن نه این که کار تریدی مکس باشه و ما بخوایم با فتوشاپ انجامش بدیم!
بعدش به نظر شما یه دستور ساده Distort و تنظیم لایه ها ساده تره یا ساخت و تکسچرینگ و تو مکس بعد ایمپورتش به فتوشاپ ؟

Qadiany
13-11-2011, 13:57
دوست عزیز شما اصلا عکسو دیدید ؟
این اصلا مکس لازم نداره ، این عکس اصلا تریدی نیست
بحث اینجاست که شما اینجا انبر دستی و آچار رو برعکس گرفتی!! این کار رو کلا با فتوشاپ انجام میدن نه این که کار تریدی مکس باشه و ما بخوایم با فتوشاپ انجامش بدیم!
بعدش به نظر شما یه دستور ساده Distort و تنظیم لایه ها ساده تره یا ساخت و تکسچرینگ و تو مکس بعد ایمپورتش به فتوشاپ ؟

بله اونجا دو مدل عکس بود که اونی که مد نظر شما هست و چند تا Plane رو هم هستن میشه تو Photoshop هم تو Max اجرا کرد البته برای اجرا تو Max که من راحت تر هستم چون خودش هم سایه میزنه و هم لایه بندی نمیخواد و با Distor هم کار کردم ولی اون عکس هواپیمایی که پایین تر هست و من فکر کردم منظور دوستمون هر دو عکس هست که منظورم بیشتر به اون یکی بود.
به هر حال من دوباره و با دقت بیشتر عکسارو دیدم و مطمئن شدم که هر دوی اون تصاویر سه بعدی ساخته شدن !
حالا تو Photoshop هم میشه اون Plane ها رو اجرا کرد ولی کسی که می خواد بره سراغ این تیپ کارا همیشه و همه جا Distor به دردش نمیخوره شاید در این مورد خاص بشه ولی اگه مثلا به جای Plane دوست داشته باشه Box بگذاره اونوقت باید کلی زحمت بکشه که با Distor یا با ابزارای ساده 3D تو Photoshop یه جوری سر و تهشو هم بیاره و یا اگه بخواد یکم زاویه اون عکسارو تغیر بده اونوقت باید دونه دونه اون لایه هارو اصلاح کنه پس اصولی تره که با نرم افزارای 3D طراحی کنه و خیلی راحت زاویه دید مورد نظرشو در چند ثانیه تنظیم کنه و یا مهمتر اینکه اگه بخواد از همون زاویه عکس های دیگه ای رو تو اون Plane ها بندازه و یه مجموعه یکدست داشته باشه تو Max خیلی راحت عکساشو عوض میکنه Plane ها سر جاشون میمونه ولی تو Photoshop باید همه عکسارو دوباره با Distor اصلاح کنه. حالا خودتون مقایسه کنید که برای اینجور کارا دستتون تو کدوم نرم افزار بازتره. بعد هم وقتی کار انجام شد دیگه نتیجه مهمه فرقی نمیکنه با چی اجرا شده ولی موقع ساخت باید هم راحت و هم سریع و هم درست انجام بشه و این برای طراح مهمه.اگه فقط همون یکی هست و خیلی هم کیفیت لازم ندارید با همون Distor تو Photoshop هم میتونید این نتیجه رو بگیرید.

pcforlife
13-11-2011, 14:46
دوست من، Qadiany ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز... برای همچین طرح های ساده ای واقعا نیازی نیست که تو مکس بیای طراحیش کنی... حتی میشه مدل های 3d خیلی جالبتری رو هم آدم فکرش رو نمیتونه بکنه که عمرا نشه با نرم افزار های دو بعدی زد، رو تو فتوشاپ طراحیشون کرد.. تو همین انجمن فتوشاپ یه سریش موجوده... برای نمونه:

آموزش: ساخت مداد و کاغذ واقعی (سطح : حرفه ای) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من نمیگم اشتباهه بیایم صرفا این مثال ساده رو با مکس طراحی کنیم! ولی واژه عجیب هم برازندشه.... اصولا ماها برای گرم کردن خودمون تو فصل زمستون نمیایم لباس فضانوردی بپوشیم! : دی (شوخی)
یه مثال بزنم... فرض کنید یه شکل ساده رو بشه خیلی راحت تو کورل با استفاده از لاین و ورتکس و ابزار های ویرایشش طراحی کرد، به جای این کار، بیایم شکل رو با استفاده از لاین و ورتکس مکس طراحیش کنیم و با استفاده از extrude بهش عمق بدیم و بعد رندر بگیریم و بیاریمش تو کورل!! انجام این کار قبول دارید عجیبه؟
+
چند وقت پیش برای امضام تو پی سی این عکس پایین رو خیلی سرعتی تو فتوشاپ طراحی کردم که به قول شما میشد هم تو مکس زدش:

پرحرفی کردم... sorry
یاعلی:11:

Qadiany
13-11-2011, 15:21
خیلی متشکر دوست عزیر. خیلی جالب هستن البته یه ایراد فنی اینکه "عکس های پشت سر هم" یه کمی کج و کوله هستن البته خیلی محسوس نیست . دستتون درد نکنه . زیباست.
ولی کار با چند نرم افزار گاهی وقتا لازمه مثلا ممکنه یه کاریرو با چند نرم افزار بخواید انجام بدید که با یه نرم افزار مشکلتره خودتون هم فرمودید که کلمه عجیب برازندشه ! یعنی طراحی همچین چیزایی از Photoshop انتظار نمیره و اینها حالت های خاص هستند و همه چیز رو با این روش پوشش ندادیم مطمئنا Photoshop نرم افزار قدرتمندی است و منم خیلی جاها از اون استفاده میکنم چون با 3DsMax نمیشه تصویر رو ویرایش کرد ولی با Photoshop هم کار سه بعدی پیشرفت و آینده زیادی نداره درسته که شما با اون طرح های خوبی میزنید ولی همون طور که عرض کردم برای ویرایش و اصلاح دردسرش بیشتره مثلا اگه مشتری از شما بخواد که تغیراتی رو روی اون بدید اونوقت یه جاهایی رو باید از نو طراحی کنید. مثلا اگه کسی بخواد به طور ذهنی جذر عدد 4 رو بگه خوب میشه 2 ولی اگه بخواد جذر 2 رو ذهنی بگه اونوقت کار سخت میشه پس حالات خاص رو نمیشه ملاک قرار داد همیشه جواب نمیده البته خیلی خوبه که تونستید این طرح ها رو تو Photoshop اجرا کنید دستتون درد نکنه ولی فکر نمیکنید تو Max راحت تره. اصلا Max برای چه کاریه اینو به من بگید؟
معلومه که برای طراحی سه بعدی ساخته شده و البته انیمیشن که خوب اینجا احتیاجی بهش نداریم.

pcforlife
13-11-2011, 16:12
ببینید! صحبت سره اینه یه همچین تصویر ساده ای که تو پست اول مطرح شد و اون تصویر ماهیت 3d داره (عمق و بعد سوم داره) رو با چه نرم افزاری میشه زد... بنده نظرم مثل چند تن از کاربران نرم افزار فتوشاپ بود و برای ساخت همچین تصویری به هیچ وجه نیازی به استفاده از نرم افزارهایی نظیر مکس نیست... کما اینکه با اون هم میشه همچین طرحی رو زد...
طبیعتا هر نرم افزار گرافیکی جایگاه خودش رو داره و خیلی زمان باید به صورت همزمان از دو نرم افزار کمک گرفت...
درباره ویرایش هم طبیعتا یه فایل psd یا Tiff یا eps لایه باز هست و میشه تغییرات انجام داد... چون بحث مشتری رو به میان آوردید من یه نکته هم بگم... ببینید... در پروژه فتوشاپ و مکس، مشتری هاشون در دو مقوله متفاوت هستند و قیاسشون یه جورایی مع الفارق هست... شما اگه یه تصویر 3d رو برای کارت ویزیت یا بنری در فتوشاپ طراحی کنید، مشتری یا به کل طرح گرافیکی شما رو نمی پسنده یا درباره رنگ بندی درخواست ویرایش میده و از این قبیل تغییرات... نه اینکه فرضا بیاد خواستار تغییر دید زاویه تصویر سه بعدی در نرم افزار فتوشاپ بشه...
در صورتی که توی مکس یا فرضا نرم افزار چیف آرشیتکت وقتی پروژه ساخته میشه (مثلا آشپزخانه)، مشتری بیشتر روی زاویه دید برای عکس برداری و رندر درخواست می کنه که تغییر رو انجام میده...
.
در کل اصل صحبت من اینه برای کارهای کوچیک، نیازی به استفاده از نرم افزار های بزرگ نیست... حتی اگه اونا کاملا تخصصی باشند، گاهی اوقات باعث اذیت شدن گرافیست می شوند... مثلا برای کسی که میخواد چندین تصویر رو به صورت اسلاید شو تبدیل به یه کلیپ کنه، نیاز نیست که از نرم افزار پریمیر یا ادیوس این کار رو انجام بده... خیلی راحت میتونه با نرم افزار فیلم ساز ویندوز یا ابزار رایت سی دی مثل نرو یا نهایت یولید این کار رو انجام بده./
+
طبیعتا سلیقه ها و تجارب متفاوته.:46:

یاعلی

Qadiany
13-11-2011, 16:34
_______
قبوله.:7:

mohammadrm
13-11-2011, 20:58
بدبختیمون میدونیه چیه بعضی ها یا انتقاد پذیر نیستن و یا میخوان معلومات خودشونو به رخ اینو اون بکشن بگن آره ما هم ...

YAHYA-PRO
13-11-2011, 22:32
بله اونجا دو مدل عکس بود که اونی که مد نظر شما هست و چند تا Plane رو هم هستن میشه تو Photoshop هم تو Max اجرا کرد البته برای اجرا تو Max که من راحت تر هستم چون خودش هم سایه میزنه و هم لایه بندی نمیخواد و با Distor هم کار کردم ولی اون عکس هواپیمایی که پایین تر هست و من فکر کردم منظور دوستمون هر دو عکس هست که منظورم بیشتر به اون یکی بود.
به هر حال من دوباره و با دقت بیشتر عکسارو دیدم و مطمئن شدم که هر دوی اون تصاویر سه بعدی ساخته شدن !
حالا تو Photoshop هم میشه اون Plane ها رو اجرا کرد ولی کسی که می خواد بره سراغ این تیپ کارا همیشه و همه جا Distor به دردش نمیخوره شاید در این مورد خاص بشه ولی اگه مثلا به جای Plane دوست داشته باشه Box بگذاره اونوقت باید کلی زحمت بکشه که با Distor یا با ابزارای ساده 3D تو Photoshop یه جوری سر و تهشو هم بیاره و یا اگه بخواد یکم زاویه اون عکسارو تغیر بده اونوقت باید دونه دونه اون لایه هارو اصلاح کنه پس اصولی تره که با نرم افزارای 3D طراحی کنه و خیلی راحت زاویه دید مورد نظرشو در چند ثانیه تنظیم کنه و یا مهمتر اینکه اگه بخواد از همون زاویه عکس های دیگه ای رو تو اون Plane ها بندازه و یه مجموعه یکدست داشته باشه تو Max خیلی راحت عکساشو عوض میکنه Plane ها سر جاشون میمونه ولی تو Photoshop باید همه عکسارو دوباره با Distor اصلاح کنه. حالا خودتون مقایسه کنید که برای اینجور کارا دستتون تو کدوم نرم افزار بازتره. بعد هم وقتی کار انجام شد دیگه نتیجه مهمه فرقی نمیکنه با چی اجرا شده ولی موقع ساخت باید هم راحت و هم سریع و هم درست انجام بشه و این برای طراح مهمه.اگه فقط همون یکی هست و خیلی هم کیفیت لازم ندارید با همون Distor تو Photoshop هم میتونید این نتیجه رو بگیرید.
اولا تشکر از شما که پستهای دوستان رو خوندید و قبولشون کردید:11:
ولی داداش انصافا بیا پستاتو یه بار مقایسه کن با هم ، کلا داری از این شاخه به اون شاخه میپری ! فکرت منسجم نیست
بحث ما سر این شکلی هست که دوستمون پرسیده ! کجا بحث این اشکال پیچیده ای که شما داری میگی شده ؟
بله همه قبول دارن اگه قرار باشه باکس باشه و بخواد زاویه رو تغییر بده و عمق خفن بده و سایه آنچنانی ..... دیگه کار فتوشاپ نیست و باید با مکس کار کرد روش (همون انبردستی و آچار که خودت گفتی :46:) ولی این عکس این چیزا رو نداره:31:
+
بزار منم چند تا مزیت کار با فتوشاپ رو برات بگم :
1- تو نسخه سی اس 5 میتونی مستقیما شی تریدی وارد کنید و تغییر بدید و تکسچر بدید
2- برای کار با تکسچر ها که باید قبول داشته باشید مهمتر از بیس تریدیش هست تو فتوشاپ میتونی مستقیما اقدام کنید . مثلا رنگ تکسچر ها بده ؟دو تا کلیک تغییرش میدی نتیجه هم ریل تایم میبینید. یه جاشو اشتباه کار کردید ؟ همینجا میتونید تغییر بدید و ... !.
حالا اگه من به قول شما یه پلن وارد فتوشاپ کنم و تکسچر روش بزارم همونجا میتونم هزارتا تغییرات روش بدم ولی برا مکس چی ؟ تا اونجایی که من میدونم باید تکسچرو با فتوشاپ باز کنید تغییرات بدید ببرید تو مکس تست کنید خوب در نیومد دوباره تغییر بدید ایمپورت کنید تست کنید حالا این فقط برا یه دونس (البته گفتم من زیاد مکس کار نکردم و اگر اشتباه میکنم ممنون میشم منو از اشتباه در بیارید:20:)

pcforlife
14-11-2011, 11:45
خوب در نیومد دوباره تغییر بدید ایمپورت کنید تست کنید حالا این فقط برا یه دونس (البته گفتم من زیاد مکس کار نکردم و اگر اشتباه میکنم ممنون میشم منو از اشتباه در بیارید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ببینید اگه ما n تا تصویر داشته باشیم (با سایز و کیفیت رنگ متفاوت) و بخوایم اونا رو تو مکس وارد کنیم، نیاز نیست قبلش اونا رو تو فتوشاپ تغییر سایز بدیم یا کنتراست اونا رو تغییر بدیم... مکس تو متریال ادیتور قابلیت های اولیه برای تغییراتی نظیر سایز، افزایش شدت نور و کنتراست و... رو داره...:)
ولی باز هم میگم... کلا برای همچین کار ساده ای نیاز نیست از مکس استفاده کنیم.;)

YAHYA-PRO
14-11-2011, 12:08
ببینید اگه ما n تا تصویر داشته باشیم (با سایز و کیفیت رنگ متفاوت) و بخوایم اونا رو تو مکس وارد کنیم، نیاز نیست قبلش اونا رو تو فتوشاپ تغییر سایز بدیم یا کنتراست اونا رو تغییر بدیم... مکس تو متریال ادیتور قابلیت های اولیه برای تغییراتی نظیر سایز، افزایش شدت نور و کنتراست و... رو داره...:)
ولی باز هم میگم... کلا برای همچین کار ساده ای نیاز نیست از مکس استفاده کنیم.;)

مرسی برای راهنمایی:20:
من مثالم رو بر پایه همون عکس اولیه زدم
منظورم تغییرات کلی مثل تغییر آیکون ها بود:46:تغییر سایز و کنتراستو دیگه پینت ویندوز هم داره:31:
مکس هم دنیایی داره برای خودش حیف وقت ندارم برم دنبالش :37:

Qadiany
14-11-2011, 17:50
بدبختیمون میدونیه چیه بعضی ها یا انتقاد پذیر نیستن و یا میخوان معلومات خودشونو به رخ اینو اون بکشن بگن آره ما هم ...

اولا انشاالله هممون خوشبخت باشیم دوما منظورتو صریح بگو منظورت از بعضیها منم ؟ اگه منظورت منم که خوب گفتم قبوله اطلا این صحبت ها اگه به نتیجه نرسه که به درد نمیخوره حالا ما قبول کردیم بازم ناراحتید اگه بازم ادامه میدادم که لابد حکم اعداممو صادر میکردید. بعد هم معلومات به رخ بکشم که چی بشه نه شما منو میشناسی نه من شمارو نهایتا میخای بگی آفرین که به هیچ درد من نمیخوره فقط اگه اومدم نظری دادم خواستم تبادل نظر کنیم و باعث پیشرفت خودم و شما بشه و گرنه نه طرفداری از نرم افزار خاصی میکنم نه تعصب به کار و شیوه خودم دارم. اگرم بهتون بر خورده معذرت میخوام.

Qadiany
15-11-2011, 00:25
تغییر سایز و کنتراستو دیگه پینت ویندوز هم داره:31:

دوست عزیز Yahay ... چی گفتی ؟ اگه در مورد کنتراست درست باشه میتونی اونو بهمون یاد بدی من ویندوزی که باهاش connect شدم نرم افزار گرافیکی مثل Photoshop نداره اگه پینت کنتراست تغییر بده خیلی به درد میخوره . من نتونستم همچین چیزیو تو پینت پیدا کنم. منتظر جوابتون هستم.لطفا.