PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : fdisk یا format

mohsen_blid
29-10-2011, 18:11
سلام خدمت دوستان
می خوام یه مشاوره بگیرم
من یه سیستم جدید گرفتم
و می خوام رو سیستم قدیمیم دو تا ویندوز بزارم و روشون کد نویسی کنم
این سیستم تقریبا 10 سالی عمر کرده
و خیلی ویندوز عوض کردم و خیلی فورمت شده
می خوام بدونم به نظرتون fdisk اش کنم یا نه مثل همیشه بوتش کنم و فورمت و نصب ویندوز
می خوام بایوسش رو از 2004 که هست به 2005 ارتقا بدم نظرتون چیه ؟(چون کلا قدیمی هست دارم می پرسم)

یه سوال دیگه راهی هست که من بتونم فایل های اصلی ویندوز رو علامت دار کنم تا زمانی که من نرم افزار جدیدی میریزم و فایل های اون نرم افزار در بخش های مختلف ویندوزم جای میگره مشخص بشه ؟

A M ! N
29-10-2011, 23:11
سلام دوست خوبم..در مورد سوالت عزیز:

می خوام بدونم به نظرتون fdisk اش کنم یا نه مثل همیشه بوتش کنم و فورمت و نصب ویندوز

به نظرم همون فرمت معمولی بهتر Fdisk خوب نیست انجام بشه زیاد

می خوام بایوسش رو از 2004 که هست به 2005 ارتقا بدم نظرتون چیه ؟(چون کلا قدیمی هست دارم می پرسم)

اگه باهاش به مشکل نخوردین این کار رو نکنین چون آپدیت یا فلش کردن بایوز ریسک داره، ولی اگه خرابی پیدا کرده مشکلی نیست

یه سوال دیگه راهی هست که من بتونم فایل های اصلی ویندوز رو علامت دار کنم تا زمانی که من نرم افزار جدیدی میریزم و فایل های اون نرم افزار در بخش های مختلف ویندوزم جای میگره مشخص بشه

مگه چه نیازی به این کار دارین؟
ولی راهی هست که مثلا فونت فایلهای سیستمی رو به یک رنگ دیگه تغییر بدین تا قابل تشخیص بشن

موفق و :11:موئید باشین

SURIV
30-10-2011, 14:50
با سلام
در تایید حرف دکتر بگم که FDisk احتمال صدمه فیزیکی به هارد رو داره و واسه همین اصلا توصیه نمیشه
همون فرمت کنین بهتره
ارتقای بایوس هم سخته هم خطرش بالا هست
مثلا سیستم باید حتما به یه UPS وصل باشه چون اگه مثلا برق بره ...
در مورد سوال سوم هم عمدتا برنامه هایی که نصب میکنین میرن تو پوشه Program Files و فایلهاشون تو مسیر Document & settings فایلهای اصلی و حیاتی ویندوز تو پوشه windows و system32 هستن و اکثرشون هیدن سیستمی هستن معمولا با هم قاطی نمیشن ولی شما اگه خیلی دوست دارین فایلهای برنامه ها از ویندوز جدا باشن میتونین برنامه هاتونو تو یه درایو غیر از درایو ویندوز نصب کنین
موفق باشین

Erfan.B
30-10-2011, 23:15
سلام دوست خوبم..در مورد سوالت عزیز:

به نظرم همون فرمت معمولی بهتر Fdisk خوب نیست انجام بشه زیاد

اگه باهاش به مشکل نخوردین این کار رو نکنین چون آپدیت یا فلش کردن بایوز ریسک داره، ولی اگه خرابی پیدا کرده مشکلی نیست

مگه چه نیازی به این کار دارین؟
ولی راهی هست که مثلا فونت فایلهای سیستمی رو به یک رنگ دیگه تغییر بدین تا قابل تشخیص بشن

با سلام
در تایید حرف دکتر بگم که FDisk احتمال صدمه فیزیکی به هارد رو داره و واسه همین اصلا توصیه نمیشه
همون فرمت کنین بهتره
ارتقای بایوس هم سخته هم خطرش بالا هست
مثلا سیستم باید حتما به یه UPS وصل باشه چون اگه مثلا برق بره ...
در مورد سوال سوم هم عمدتا برنامه هایی که نصب میکنین میرن تو پوشه Program Files و فایلهاشون تو مسیر Document & settings فایلهای اصلی و حیاتی ویندوز تو پوشه windows و system32 هستن و اکثرشون هیدن سیستمی هستن معمولا با هم قاطی نمیشن ولی شما اگه خیلی دوست دارین فایلهای برنامه ها از ویندوز جدا باشن میتونین برنامه هاتونو تو یه درایو غیر از درایو ویندوز نصب کنین
موفق باشین

دوستان این که می گین FDISK برای هارد مضر هست منبع موثقی دارید یا از خودتون می گید؟!
FDISK همون پارتیشن بندی هست! حالا کجای پارتیشن بستن ضرر داره که من ندیدم؟! FDISK قدیمی ترین برنامه ی پارتیشن بندی هست از زمان DOS که دیسک منیجمنت اکس پی هم تقریباً بر همون بیس هست (7 فرق داره کمی).
فرمت هم که خوب گاهی لازمه!
پس اگه با روش پیتر گاتمن رو هارد راه برین چی می گید شما؟:31:
موفق باشید:11:

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

در ضمن آپدیت بایوس هم هیچ خطری نداره به اون صورت می شه روزی 100 بار هم آپدیت کرد ، دیگه شما خیلی دارید سخت می گیرید ، یعنی شما گوشیتون رو هم وصل می کنید به UPS بعد فلش می کنید؟:31:
هیچ خطری نداره چون سیستم های جدید (حتی بعضی از قدیمی ها) بایوس ریکاوری دارن و یه ایپرام جدا واسه ریکاوری بایوس پس نگران نباشید!

amd>intel
30-10-2011, 23:23
بهترين راه حل ACRONIS DISC DIRECTOR ميباشد

A M ! N
31-10-2011, 00:41
دوستان این که می گین FDISK برای هارد مضر هست منبع موثقی دارید یا از خودتون می گید؟!
FDISK همون پارتیشن بندی هست! حالا کجای پارتیشن بستن ضرر داره که من ندیدم؟! FDISK قدیمی ترین برنامه ی پارتیشن بندی هست از زمان DOS که دیسک منیجمنت اکس پی هم تقریباً بر همون بیس هست (7 فرق داره کمی).
فرمت هم که خوب گاهی لازمه!
پس اگه با روش پیتر گاتمن رو هارد راه برین چی می گید شما؟:31:
موفق باشید:11:

---------- Post added at 11:15 PM ---------- Previous post was at 11:13 PM ----------

در ضمن آپدیت بایوس هم هیچ خطری نداره به اون صورت می شه روزی 100 بار هم آپدیت کرد ، دیگه شما خیلی دارید سخت می گیرید ، یعنی شما گوشیتون رو هم وصل می کنید به UPS بعد فلش می کنید؟:31:
هیچ خطری نداره چون سیستم های جدید (حتی بعضی از قدیمی ها) بایوس ریکاوری دارن و یه ایپرام جدا واسه ریکاوری بایوس پس نگران نباشید!
سلام!
مگه آزار داریم که از خودمون بگیم:10::11:
1) البته منظور ایشون از FDISK همون پارتیشن بندی و فرمت هست ولی هیچ نیازی به این کار نیست
منم گفتم این مطلب رو که انجام زیاد این کار میتونه به راحتی عمر هارد دیسک رو کم کنه..
حالا چرا پای Gutmann بیچاره رو میکشین وسط ایشون که فقط یک secure deletion بیش نیست
اتفاقا من اگه یه وقت بخوام secure deletion کنم از روش gutmann انجام میدم که panel این داخل Tune up utility هم هست.
2) در خصوص فلش کردن BIOS هم خود شرکت ASUS میگه که :
" یادتون باشه، آپدیت BIOS فقط وقتی توصیه میشه که با مشکلات فنی روبرو بشین با سیستم"

Please note, BIOS update is only recommended when experiencing technical difficulties with your system

مثلا اگه میخوای آپدیت کنی باید اول مطمئن شی که هیچ چیزی Overclock نشده باشه، و باید به حالت پیشفرض برگردن.

حالا SURIV گفت که برقا بره مشکل ایجاد میشه،
در این صورت گفته شده BIOS و حافظه اش رو کلا میتونه خراب کنه که این یعنی مادربورد هم دیگه باید بندازی دور!