PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین چشم پزشک کجاست؟

hamed malekpour
29-10-2011, 11:51
به نظرتون بهترین چشم پزشک ایران کییه من الان چشمم ضعیف شده پیش دو تا متخصص رفتم گفتنند دستگاهامون ضعیفه نمی شه شماره چشمت را بگیریم به نظرتون کجا برم اگه تو تبریز باشه که خوب می شه ؟

Sayam
29-10-2011, 22:08
سلام ...

دوستان عزیز ، اگر خواستید آدرسی رو ذکر کنید
از طریق pm به hamed malekpour ِ عزیز بگین ،
با توجه به قوانین در اینجا گفته نشه ...

با سپاس . :11:

+

ضمنا فکر میکنم برای تشخیص ضعیف بودن چشم باید به بینایی سنجی مراجعه کنیم
و برای بیماری های چشمی به -- » چشم پزشکی

موفق باشید :)

900913
30-10-2011, 00:57
ضمنا فکر میکنم برای تشخیص ضعیف بودن چشم باید به بینایی سنجی مراجعه کنیم
و برای بیماری های چشمی به -- » چشم پزشکی

ما که هر جا رفتیم دو تاش با هم بود! تازه نظر هر جایی هم خیلی با جاهای دیگه فرق میکنه! ممکنه چشم اصلا ضعیف نباشه ولی یه جا بگه تو داری کور میشی و یه جا نمره بده یا جا بگه آستیگمات یجا بگه آب مروارید یجا انحراف قرنیه یجا سفیدی چشم! البته سفیدی چشم رو از قدیم میگفتن فلانی خیلی چشم سفیده!

انشااله گذر هیچ کس به دکان پزشکی نیافته مخصوصا اونایی که مدرک خریدن یا از روی کتاب نسخه مینویسن و سرماخوردگی رو با سفلیس!! و طاعون اشتباه میگیرن!

البته قصد جسارت نیست همه قابل احترام هستند بعضی ها نخاله از کار در می آیند حتی..........

انشااله همه در سلامتی کامل به سر ببرند:40: و وسیله آزمون و خطای پزشکان یا بدون اطلاع خودشان ابزار اموزشی در خدمت به پزشکی نشوند!:13::2:

اگر فکر میکنید جسارتی ناخواسته صورت گرفته بگید سریعا استرلیزش میکنم:10:

Saeed System
30-10-2011, 09:56
به نظرتون بهترین چشم پزشک ایران کییه من الان چشمم ضعیف شده پیش دو تا متخصص رفتم گفتنند دستگاهامون ضعیفه نمی شه شماره چشمت را بگیریم به نظرتون کجا برم اگه تو تبریز باشه که خوب می شه ؟

یعنی چی دستگاهامون ضعیفه؟ من نمی فهمم.

نمره چشم در آوردن مثل آب خوردنه فقط یه زره تجربه می خواهد با یه زره دیدن و یاد گرفتن...

یه دستگاه به نام اتورف اکتومتر که شما میشینی پشتش و من رو مرکز چشمتون تنظیمش می کنم و فقط با

زدن 1 دکمه شماره چشمتون رو به من میده..پرینت هم میکنه میده دستم...

بعد شما میشینی جلو تابلو اشل... من عینک امتحان رو میزارم رو صورت و همون شماره ای که دستگاه داده

عدسی میزارم رو ی عینک امتحان...بعد تا جایی که شما کل تابلو اشل رو مثل روز روشن ببینی من عدسیهای

رو بالا پایین می کنم و محورشون رو عوض میکنم.....بعد نمره نهایی رو می نویسم رو نسخه...

بعد سفارش میدم از بازار برام بیارن...بعد که شیشه هاتون رسید با لنزومتر محورشون رو م یگیرم و آکس میزنم..

بعد میزارم تو دستگاه با شیبه عینکتون ...که شبیهش تراش بده....بعد د رمیارم و سوار فریمتون م یکنم...

بعد فریم رو با الکل تمیز میکنم و میزارم تو قابش تا تحویلتون بدم...اسپری پاک کننده با 1 دستمال جیر اضافه و

یک ساک دستی کوچک هم به عنوان اشانتیون میدم خدمتتون..

به همین سادگی..:11:

اول که عینک رو میزنی امکان داره سرت گیج بره...اونم بخاطر عدم تطابق مغز با عینک...برای همین روز اول

نباید رانندگی کنی....روز اول عینک میزنی میشینی یه تلوزیون میبینی 1 ساعت تا کاملا به عینک عادت کنی

البته من نه چشم پزشکم و نه اپتومترم و نه عینک ساز.....ولی همیشه عینک خودم رو خودم میسازم...

دقیقترین شماره چشم دنیا روبرای خودم د رمیارم ..دورترین چیزها و ریزترین چیزها رو هم می بینم.:11:

900913
31-10-2011, 04:43
یکی زیاد به مانیتور نگاه کنه چشاش نزدیک بین میشه؟
یکی عینک فتوکروم بگیره با مانیتور مشکل پیدا میکنه؟
آنتی رفلکس عینک طبی واقعا تاثیری داره؟
یکی دوربین چشاش ضعیف باشه میتونه برای نزدیک بین مثلا برای ماینتور عینک نزنه؟
اگه عینک طبی فقط برای بیرون از خونه استفاده بشه ، چشم ضعیف تر میشه؟
سردردهایی که هنگام مطالعه و خواندن میاد به خاطر چیه؟

اینا که گفتم مشکلات داداشم است.
نکنه منم که زیاد با مانیتور کار دارم عینکی بشم و هزارتا مشکل پیدا کنم!؟
همین الانش کمی موقع خوندن کتابها سرم درد میگیره!

pink oak
31-10-2011, 10:08
شمامیتونین عینک افتابی با شماره چشمتون سفارش بدین

900913
31-10-2011, 14:35
ولی منظور من چیز دیگه ای بود!
عینک آفتابی مگه طبی هم میشه !!؟

pink oak
31-10-2011, 18:26
کی زیاد به مانیتور نگاه کنه چشاش نزدیک بین میشه؟ممکن به علت اینکه فرد به طور مداوم به مانیتور خیره میشه و تعداد دفعات پلک زدن کاهش پیدا میکنه سطح کره ی چشم دچار خشکی بشه.اما در مورد نزدیک بینی دیگه نمیدونم!
یکی عینک فتوکروم بگیره با مانیتور مشکل پیدا میکنه؟ شما برای کار با کامپیوتر باید عینک انتی بگیرین و فتوکروم هم اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه
نتی رفلکس عینک طبی واقعا تاثیری داره؟بی تاثیر نیست!
گه عینک طبی فقط برای بیرون از خونه استفاده بشه ، چشم ضعیف تر میشه؟ من که فقط سر کلاس میزنم حتی بیرونم نمیزنم ضعیف تر نشده!
سردردهایی که هنگام مطالعه و خواندن میاد به خاطر چیه؟ اگه چشمها دچار استیگماتیسم باشند در نور افتاب-هنگام نگاه کردن به خط های موازی-خوندن جملات با رنگ قرمز میتونه باعث سردرد بشه
عینک آفتابی مگه طبی هم میشه !!؟ بله سفارشی میشه

900913
31-10-2011, 18:39
ok
ممنون

شما برای کار با کامپیوتر باید عینک انتی بگیرین و فتوکروم هم اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه
حتی با مانیتورهای LCD/LED ؟؟
حداقل LED ها که دیگه نه اشعه ماورا بنفش دارن نه مادون قرمز نه الکترومغناتیس! فقط بعضی وقتها نور LED ها اذیت میکنه!

عذر میخوام اگه رشته شما به عینک مربوط میشه بازم سوال بپرسم؟

اگه چشمها دچار استیگماتیسم باشند در نور افتاب-هنگام نگاه کردن به خط های موازی-خوندن جملات با رنگ قرمز میتونه باعث سردرد بشه
من تازگیا چشام گیج میره توی خوندن نوشته ها و تار میشه و سرم درد میگیره! رفتم چشم پزشک گفت اینقدرها ضعیف نیست که عینک بخواهی فقط نور مستقیم نخوره! کلا روی همه نوع نوشته مخصوصا حروف ریز و تو در تو!
الان که درست دقت میکنم جلوی مانیتور هم این اتفاق میافته بعضی وقتها!!
از قدیم هم به جایی خیره میشدم از چشام اشک میومد مثلا سر کلاس! ولی دکترا نظرشون فرق میکنه یکی میگه عینک لازم نداری یکی میگه لازم داری یکی نمره 75 صدم مینویسه یکی 2!!!
از شانسم یه تصادف کردم با چش رفتم تو باقالیا!! تا یک ماه کاسه خون بود ولی برعکس دکتر گفت این چشت ضعیف نیست و اون چشت هم یه کم ضعیفه!!!!!!!!!!!!

pink oak
31-10-2011, 20:23
حتی با مانیتورهای LCD/LED ؟؟
حداقل LED ها که دیگه نه اشعه ماورا بنفش دارن نه مادون قرمز نه الکترومغناتیس! فقط بعضی وقتها نور LED ها اذیت میکنه! اگه استیگماتیسم باشه بله لازمه!در غیر این صورت فکر نمیکنم انتی گرفتن بد باشه!حالا شاید شمامجبور شدین که پشت یه سیستم عادی بشینین.
عذر میخوام اگه رشته شما به عینک مربوط میشه بازم سوال بپرسم؟خواهش میکنم.نه رشته من مربوط به عینک و اینا نیست.توی دبیرستان تجربی خوندم یه چیزایی میدونم.خودمم عینک میزنم.وقتی میرفتم پیش چشم پزشک اینقد سوال میپرسیدم که کچل میشد:31:.اینا رو از ایشون یاد گرفتم
من تازگیا چشام گیج میره توی خوندن نوشته ها و تار میشه و سرم درد میگیره! پس حتما بایه پزشک خوب مشورت کنین چون گاهی اوقات این علایم مربوط به بیماریهای چشمی نیست
ز قدیم هم به جایی خیره میشدم از چشام اشک میومد مثلا سر کلاس! ولی دکترا نظرشون فرق میکنه یکی میگه عینک لازم نداری یکی میگه لازم داری یکی نمره 75 صدم مینویسه یکی 2!!!
از شانسم یه تصادف کردم با چش رفتم تو باقالیا!! تا یک ماه کاسه خون بود ولی برعکس دکتر گفت این چشت ضعیف نیست و اون چشت هم یه کم ضعیفه!!!!!!!!!!!! نمیدونم چی بگم ولی فقط میتونم بگم واسه بعضی پزشکا متاسفم که به جای طبابت به تجارت فکر میکنن!به سلامتی بیمار توجه نمیکنن.مگه نمره چشم قیمت گوجه فرنگیه که نظرشون متفاوته؟!!!چشم واقعا عضو مهمیه .شما یه دکتر حاذق پیداکنین و به تشخیصش اعتماد کنین ضمن اینکه بایک پزشک عمومی هم مشورت کنین

900913
01-11-2011, 08:23
ممنون داداش از راهنمایی ها:20::40:

کاش وقت کنم به سلامتیم برسم!!!!!!!!!!:18: