PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز

mohsen_blid
29-10-2011, 08:17
سلام دوستان
من یهمشکلی دارم من می خوام دو تا ویندوز تو سیستمم داشته باشم
اما مشکل اینجاست که می خوام ویندوزی را که جدید نصب کردم بیاد بالای لیست انتخابی ویندوز ها نه تو لیست ویندوز ها دوم بشه ( منظورم زمانی هست که وقتی کامیپوتر رو روشن میکنیم باید در 18 ثانیه انتخاب کنیم کدوم ویندوز رو می خووایم والله ویندوز اول لود میشه )
من مشکلم اینه نمی دونم بجز نصب دو تا ویندوز ایا راه حلی هست که من اینکار رو کنم ؟

و سوال دومم اینه که ایا میشه در موقعی که می خوایم ویندوز ها رو انتخاب کنیم نام دیگه ای براشون بزاریم مثلا بجای ویندوز اکس پی بنویسیم ویندوز من ؟

jafarian
29-10-2011, 16:32
برای اون مورد اول روم هم از طریق ویندوز با تایپ فرمان edit c:\boot.ini داخل منوی run میتونید ویندوز خودتون اول یا دوم بزارین بوتش همچنین اسمش چنج کنید یا که از برنامه EasyBCD استفاده کنید برای مدیریت بوت:20:

Erfan.B
29-10-2011, 17:05
سلام دوستان
من یهمشکلی دارم من می خوام دو تا ویندوز تو سیستمم داشته باشم
اما مشکل اینجاست که می خوام ویندوزی را که جدید نصب کردم بیاد بالای لیست انتخابی ویندوز ها نه تو لیست ویندوز ها دوم بشه ( منظورم زمانی هست که وقتی کامیپوتر رو روشن میکنیم باید در 18 ثانیه انتخاب کنیم کدوم ویندوز رو می خووایم والله ویندوز اول لود میشه )
من مشکلم اینه نمی دونم بجز نصب دو تا ویندوز ایا راه حلی هست که من اینکار رو کنم ؟

و سوال دومم اینه که ایا میشه در موقعی که می خوایم ویندوز ها رو انتخاب کنیم نام دیگه ای براشون بزاریم مثلا بجای ویندوز اکس پی بنویسیم ویندوز من ؟
شما از کنترل پنل برو سیستم از اون جا برو ADVANCED تو تب ADVANCED قسمت STARTUP AND RECOVERY ستینگز رو بزن از اون جا DEFAULT رو مشخص کن ، اون 18 ثانیه رو هم بذار 60 معقول تره! و از گزینه ی EDIT هم می تونی اسم دل خواهت رو وارد کنی فقط اینا واسه دو تا اکس پی جواب می ده اگه 7 و اکس پی هست قضیه متفاوته. باید توسط BCDEDIT این تغییرات رو اجرا کنی یا توسط برنامه ی EASY BCD.
موفق باشی:11:

mohsen_blid
29-10-2011, 23:03
برای بالا و پایین کردن لیست و جابجایی انتخاب ویندوز باید کدوم نوشته ها رو تغییر بدم؟

A M ! N
29-10-2011, 23:15
برای بالا و پایین کردن لیست و جابجایی انتخاب ویندوز باید کدوم نوشته ها رو تغییر بدم؟
بهتره جای نوشته ها رو عوض کنی
یکی رو کپی کنی بالا و بالایی رو کپی کنی پایین
موفق و :11:موئید باشین