PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قانون های مربوط به منفی در منفی یا منفی در مثبت؟؟

artist5
29-10-2011, 07:15
سلام به همه دوستان.نمیدونم جای درستی مطرح کردم سوالم را یا نه.به هر حال نیاز به کمک دوستان دارم.
-23-52=75
6+(-3)=3
27-(-29)=56
-16+(-3)=19

این مثال ها را زدم که بگم من اصلا هیچ کدام از قانون های مربوط به اینکه منفی در منفی یا منفی در مثبت یادم نمیاد .میشه محبت کنید ویک مقاله کامل راجع به اموزش این قانون ها واسم بذارید.ممنون میشم

2)x2+3yz-2yz+7x2=1yz+7x2
چون بلد نودم نونسم درست تایپ کنم...اون میشه ایکس به توان 2 و هفت ایکس به توان 2...گفته است ساده کنید این عبارت را ...چون ایکس به توان 2 هیچ عددی نداره صفر میشه؟؟؟...ممنون میشم اگریک مقاله هم راجع به ساده کردن عبارت های این شکلی واسم بذارید....

3)xy-yx=0
لطفا توضیح بذارید.ممنون میشم اگر کمکم کنید.با تشکر.

artist5
29-10-2011, 08:13
1/2 (x+2y)+7/2 (x-y)=??
3/4 (x-1)+1/4(2x+8)=???

(2x-1)(3x+7)=??

Simplify

P(p-2q)-(p+2q)〖^2〗
4x(x-2y)-(4x-y)〖^2〗

دوستان اوون 2 تای بالایی هستند 1 دوم و هفت دوم
لطفا توضیحات کامل و بگید اگر بخوام این ها را خوب یاد بگیرم باید کدام کتاب های درسی را بخونم.
ممنون از همگی

artist5
30-10-2011, 06:36
سلام.خیلی بد نوشته بودم.معذرت.توی این عکس کامل سوال هام مشخص است .لطفا از کمک کردن دریغ نکنید.چون خیلی لازم دارم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

davy jones
31-10-2011, 08:01
سلام دوست عزیز!

شما به نظرم داری بیخود و بی جهت خودت رو در مواجهه با اینگونه سوالات گیج میکنی. ساده کردن این قبیل عبارات اونقدرها هم که فکر میکنی سخت نیست. برای درک بهتر شما به جای x و y و ... سیب و گلابی و هویج در نظر بگیر. مثلا وقتی داری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمع میکنی پیش خودت بگو یه دونه سیب با هفت تا سیب میشه چندتا سیب؟ و از طرفی کاملا واضحه که عباراتی رو میشه اینجوری باهاشون رفتار کرد که از یک جنس باشند. مثلا هر دو عبارت در اینجا ضریبی از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستند که میشه ضرایب اونها رو با هم جمع کرد و اگه دو متغیر متفاوت بودند مانند: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اونوقت نمیشد که بگیم سه دونه سیب با 4 دونه پرتغال جمعا روی هم میشه 7 تا سیب!!!
بنابراین در عبارت زیر داریم (عبارات و جملات همجنس رو براتون همرنگ کردم):

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %5Ccolor%7BRed%7D&space;+3yz-2yz%7D%7B%5Ccolor%7BGreen%7D&space;+7x%5E%7B2%7D%7D=%7B% 5Ccolor%7BRed%7D&space;%283-2%29yz%7D+%7B%5Ccolor%7BGreen%7D&space;%281+7%29x%5E%7B2 %7D%7D=yz+8x%5E%7B2%7D

3)xy-yx=0
در ضرب بین دو عدد یا دو متغیر، تقدم و تاخر وجود نداره و فرقی نمیکنه که کدوم اول نوشته بشه. به طور مثال همونطوری که 2 ضربدر 3 میشه 6، میشه گفت که 3 ضربدر 2 هم میشه 6. پس در عبارت بالا x ضربدر y برابر با y ضربدر x هستش و تفاضل دو عبارت مساوی هم برابر با صفره.

----------
سایر سوالاتی که بهش اشاره کرده بودین رو هم به عنوان تمرین به عهده ی خودتون میزارم.

لطفا توضیحات کامل و بگید اگر بخوام این ها را خوب یاد بگیرم باید کدام کتاب های درسی را بخونم.
کتاب ریاضی سال دوم راهنمایی در این زمینه توضیحات خوب و اولیه ای داره که میتونین مراجعه کنین.

موفق باشین.
90/8/9

artist5
02-11-2011, 05:24
سلام.دوست عزیز از محیت شما و توجه شما ممنون.
لطفا اگر وقت دارید جواب انها را هم به من بگویید.مخصوصا قانون های مربوط به منفی در منفی یا منفی در مثبت
چون لازم دارم خدایی.ممنون

skyzare
02-11-2011, 09:15
سلام.دوست عزیز از محیت شما و توجه شما ممنون.
لطفا اگر وقت دارید جواب انها را هم به من بگویید.مخصوصا قانون های مربوط به منفی در منفی یا منفی در مثبت
چون لازم دارم خدایی.ممنون

با سلام ...من با اجازه از davy jones؛ مثال هایی رو با توضیح برای شما نوشتم این ها رو بخونید اگه سوالی داشتید بپرسید . :20: ولی توی فایل زیر نوشتم دانلودش کنید ....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

faryad33
15-04-2014, 13:09
دمت گرم خیلی قشنگ و سریع وآسون توضیح دادی.خداوکیلی چنوقت بود دنبال چنین آموزشی میگشتم ولی زیاد مفهومی نبود.خداییش حال کردم با توضیح قشنگت.دستت گلت درد نکنه.برات آرزوی موفقیت و خوشبختی میکنم.یاعلی:n26::n12: