PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا هر چی ویندوز نصب میکنم بالا نمیاد؟

reza41
27-10-2011, 18:59
سلام دوستان
روی سیستمم یه ویندوز ایکس پی داشتم و دیشب آخر شب هم باهاش کار کردم و هیچ مشکلی نداشت و خاموش کردم امروز صبح که روشن کردم تا اونجایی که لوگوی ویندوز میاد اومد ولی هر چقدر وایسادم ویندوز بالا نیومد که نیومد. رفتم تو سیف مد ویندوز اونجا بالا میومد هر کاری بلد بودم تا حالا کردم مثل ویروس یابی و ویندوز رستور و ... ولی فایده ای نداشت و ویندوزم بالا نیومد که نیومد.
اون ویندوز رو پاک کردم و درایو رو کلا فرمت کردم و یه ویندوز ایکس پی دیگه نصب کردم اونم تا مرحله آخر پیش رفت و وقتی برای آخرین بار بوت شد دوباره همون جا گیر کرد و ویندوز بالا نیومد.
دوباره درایو رو فرمت کردم و یه ویندوز ۷ نصب کردم اونم تا مرحله آخر رفت و وقتی برای آخرین بار بوت شد همون طوری شد و میرفت تا جایی که لوگوی ویندوز میاد ولی ویندوز بالا نمیاد.
بازم اون ویندوز رو پاک کردم و یه ۷ دیگه نصب کردم اونم همین طور.
خسته شدم.
هر کاری میکنم همین مشکل هست. به نظر شما چه مشکلی وجود داره؟
مشکل از هاردم هست؟
باید چه کار کنم؟
ممنون

khelane
27-10-2011, 20:00
ببین مشکل از هاردت نیست
جاشو تو مین برد عوض کن ببین درست میشه ضمنا
رو یه سیستم دیگه چک کن ببین هارد سالمه

A M ! N
27-10-2011, 21:31
سلام دوستان
روی سیستمم یه ویندوز ایکس پی داشتم و دیشب آخر شب هم باهاش کار کردم و هیچ مشکلی نداشت و خاموش کردم امروز صبح که روشن کردم تا اونجایی که لوگوی ویندوز میاد اومد ولی هر چقدر وایسادم ویندوز بالا نیومد که نیومد. رفتم تو سیف مد ویندوز اونجا بالا میومد هر کاری بلد بودم تا حالا کردم مثل ویروس یابی و ویندوز رستور و ... ولی فایده ای نداشت و ویندوزم بالا نیومد که نیومد.
اون ویندوز رو پاک کردم و درایو رو کلا فرمت کردم و یه ویندوز ایکس پی دیگه نصب کردم اونم تا مرحله آخر پیش رفت و وقتی برای آخرین بار بوت شد دوباره همون جا گیر کرد و ویندوز بالا نیومد.
دوباره درایو رو فرمت کردم و یه ویندوز ۷ نصب کردم اونم تا مرحله آخر رفت و وقتی برای آخرین بار بوت شد همون طوری شد و میرفت تا جایی که لوگوی ویندوز میاد ولی ویندوز بالا نمیاد.
بازم اون ویندوز رو پاک کردم و یه ۷ دیگه نصب کردم اونم همین طور.
خسته شدم.
هر کاری میکنم همین مشکل هست. به نظر شما چه مشکلی وجود داره؟
مشکل از هاردم هست؟
باید چه کار کنم؟
ممنون
سلام
شما با safe mode بالا میاد ویندوزتون؟
یکبار موقع نصب فرمت رو عوض کنین و بزارین روی fat 32 ببینین بالا میاد یا نه
موفق و :11:موئید باشین

reza41
27-10-2011, 23:14
سلام اون ویندوز ایکس پی اولی که داشتم توی سیف مد بالا میومد. خوب اونو پاکش کردم حالا دیگه ویندوزهایی هم که نصب میکنم چون مرحله آخر توشون انجام نمیشه سیف مد هم بالا نمیاد.
من دو تا هارد دارم رو سیستمم روی هر دو تا ویندوز نصب کردم ولی مشکل هنوزم هست و فرقی نکرده و ویندوز تا مرحله آخر که میره و بوت میشه دیگه بالا نمیاد.
بقیه پوشه ها و فایل های توی هاردم هستن و روی سیستم های دیگه اجرا میشن.

jafarian
28-10-2011, 00:15
کابلهای هارد چنج کنید اگر که دو تا هارد دارین جفت هاردها همزمان وصل نباشه تکی تست کنید ویندوز ازطریق فلش نصب کنید واسه xp هم اول تست بزنید واسه بوت کردن فلش هم از برنامه WinSetupFromUSB استفاده کنید:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amd>intel
28-10-2011, 00:20
رم سيستمت رو چك كن اگر سالم بود هاردتون ايراد داره

reza41
28-10-2011, 12:09
از همه دوستانی که کمک می کنن ممنون
روی هر کدوم از هاردهام تک تک تست کردم ولی مشکل حل نشد.
جای هارد رو هم روی مادر برد تعویض کردم اما مشکل حل نشد.
ولی هاردهام رو هم با برنامه های تست هارد تست کردم هیچ کدوم هیچ مشکلی در هیچکدام از هارد ها نشون ندادن و تمام فایلها و پوشه هایی که روی هر دو تا دارم به درستی کار می کنن.
مشکل از رم هم نیست چون مشکلات رم معمولا علائمی دیگه دارن که من هیچکدوم رو ندارم.
واقعا دیگه موندم چه کار کنم

jafarian
28-10-2011, 13:34
اون دوروش دیگه رو که گفتم چک کردین یعنی عوض کردن کابلهای هارد همچنین درست کردن بوت ویندوز ازطریق فلش ؟

reza41
28-10-2011, 14:50
اون دوروش دیگه رو که گفتم چک کردین یعنی عوض کردن کابلهای هارد همچنین درست کردن بوت ویندوز ازطریق فلش ؟

سلام بله اونا رو هم چک کردم ولی فایده نداشت.
جدیدا وقتی برنامه های پشتیبان گیری یا پارتیشن بندی رو اجرا میکنم یه پیغام خطا میده که سکتور صفر از دیسک 1 قابل خواندن نیست.
البته قبلا این پیام رو نمی دادن. فکر کنم MBR مشکل پیدا کرده فعلا دارم اطلاعات یکی از هاردهام رو تخلیه می کنم تا اون یه هارد رو یه بار صفر کنم و تست کنم ببینم چی میشه.

khelane
28-10-2011, 16:09
فقط به هارد رو وصل کن بعدبرو ویندوزرو عوض کن ببین درست میشه اگه درست نشد برو اون یکی هارد رو وصل کن ببین درست میشه

reza41
28-10-2011, 16:51
فقط به هارد رو وصل کن بعدبرو ویندوزرو عوض کن ببین درست میشه اگه درست نشد برو اون یکی هارد رو وصل کن ببین درست میشه

گفتم همین کار رو کردم ولی درست نشده که نشده
یکی از هارد هام رو صفر کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم
و ویندوز نصب کردم ولی مشکل همچنان باقی است
به نظر شما ممکنه مشکل از مادربردم باشه؟

A M ! N
28-10-2011, 17:03
گفتم همین کار رو کردم ولی درست نشده که نشده
یکی از هارد هام رو صفر کردم و دوباره پارتیشن بندی کردم
و ویندوز نصب کردم ولی مشکل همچنان باقی است
به نظر شما ممکنه مشکل از مادربردم باشه؟
سلام
دوست من به نظرم شما ببر یک تست بشه سیستمتون
اینجا الان نشون داده شده که مشکل از نرم افزار نیست
و دیگه سخت افزاری میشه
تنظیمات BIOS رو هم یک نگاه کن ببین هارد روی حالت ATA یا AHCI هستش و اون رو هم تغییر بدین ببینین چی میشه
امیدوارم مشکلتون حل بشه
موفق و :11:موئید باشین

reza41
28-10-2011, 18:40
بازم از همه ممنون
تنظیمات بایوس درست هستن
خودم افتاده تو سرم که مشکل از مادربردم باید باشه. حالا دارم همه تلاشم رو میکنم ببینم چی میشه. شما هم اگه چیزی تو ذهنتون اومد بگین بهم لطفا

Erfan.B
29-10-2011, 02:20
سلام بله اونا رو هم چک کردم ولی فایده نداشت.
جدیدا وقتی برنامه های پشتیبان گیری یا پارتیشن بندی رو اجرا میکنم یه پیغام خطا میده که سکتور صفر از دیسک 1 قابل خواندن نیست.
البته قبلا این پیام رو نمی دادن. فکر کنم MBR مشکل پیدا کرده فعلا دارم اطلاعات یکی از هاردهام رو تخلیه می کنم تا اون یه هارد رو یه بار صفر کنم و تست کنم ببینم چی میشه.

دوست من شما یه بار حتماً مادربردت رو CLEAR CMOS کن و LOAD DEFAULT کن.
یکی از هارد هات رو با فرمت سطح پایین فرمت کن اون وقت با هیچ برنامه ای پارتیشن نبند و فقط موقع نصب ویندوز 20 گیگ اول هارد رو پارتیشن ببند و بذار NTFS باشه. (هیچ هاردی هم نصب نباشه)
راستی رو سیستمت فلاپی نصب هست؟
وقتی می رسی به جایی که گیر می کنه دقیقاً رو صفحه چی هست؟ هارد عمل خوندن و نوشتن رو انجام می ده؟
شما از رو کیبوردت کلید NUM LOCK رو خاموش روشن کن ببین خاموش روشن می شه یا نه (این خیلی مهمه حتماً نتیجه رو بگو)
وقتی ویندوز نیومد سیستم رو خاموش کن کلاً کیبورد و مأوس رو دربیار و همه ی یو اس بی ها رو از سیستم چدا کن (بتونی از تو بایوس هم یو اس بی رو غیر فعال کنی عالی می شه).
اگه باز هم نشد رو مادربرد به غیر از گرافیکت اسلات های دیگه رو خالی کن. مثل کارت صدا و مودم و ...
راستی با ویندوز لایو بوت شو ببین اون بوت می شه یا نه.
همه ی این ها رو جزء به جزء انجام بده (دقیق و کامل) اون وقت نتیجه رو بگو.(تأکید می کنم همه رو مو به مو انجام بده.)
موفق باشی دوست من:11:

reza41
31-10-2011, 16:43
دوست من شما یه بار حتماً مادربردت رو CLEAR CMOS کن و LOAD DEFAULT کن.
یکی از هارد هات رو با فرمت سطح پایین فرمت کن اون وقت با هیچ برنامه ای پارتیشن نبند و فقط موقع نصب ویندوز 20 گیگ اول هارد رو پارتیشن ببند و بذار NTFS باشه. (هیچ هاردی هم نصب نباشه)
راستی رو سیستمت فلاپی نصب هست؟
وقتی می رسی به جایی که گیر می کنه دقیقاً رو صفحه چی هست؟ هارد عمل خوندن و نوشتن رو انجام می ده؟
شما از رو کیبوردت کلید NUM LOCK رو خاموش روشن کن ببین خاموش روشن می شه یا نه (این خیلی مهمه حتماً نتیجه رو بگو)
وقتی ویندوز نیومد سیستم رو خاموش کن کلاً کیبورد و مأوس رو دربیار و همه ی یو اس بی ها رو از سیستم چدا کن (بتونی از تو بایوس هم یو اس بی رو غیر فعال کنی عالی می شه).
اگه باز هم نشد رو مادربرد به غیر از گرافیکت اسلات های دیگه رو خالی کن. مثل کارت صدا و مودم و ...
راستی با ویندوز لایو بوت شو ببین اون بوت می شه یا نه.
همه ی این ها رو جزء به جزء انجام بده (دقیق و کامل) اون وقت نتیجه رو بگو.(تأکید می کنم همه رو مو به مو انجام بده.)
موفق باشی دوست من:11:

سلام دوست عزیز
تنظیمات بایوسم رو کاملا به اول برگردوندم.
هاردم رو به طور کامل فرمت کردم یعنی MBR رو صفر کردم که می دونید باعث میشه تمام پارتیشن ها پاک بشه و اطلاعات هم کاملا فرمت بشه.
وقتی گیر میکنه دقیقا صفحه ای هست که مرحله آخر نصب ویندوز هست که اتمام نصب ویندوز هست و وقتی گیر میکنه هیچ پیامی روی صفحه نمیاد و هیچ عملیات خوندن و نوشتنی روی هارد انجام نمیشه و اگر ده ساعت هم صبر کنی که صبر کردم هیچ اتفاقی نمی افته و وقتی یه بار سیستم رو ریست می کنی و مجدد بوت میشه که باید عملیات نصب ادامه پیدا کنه در هنگام بوت میرسه به مرحله ای که باید چراغ های کیبرد روشن بشن و بعد خاموش بشن و همین طور موس. خوب موس خاموش میشه اما چراغ های صفحه کلید روشن نمیشن تا خاموش بشن و فقط نام لاک که روشن هست به صورت روشن باقی می مونه و دیگه هم خاموش نمی شه.
تمام یوسا بی ها از سیستمم جدا هستن.
اما لایو بوت بله. با دیسک های بوت زنده ای که از ویندوز ایکس پی دارم و یا لینوکس و حتی هی ویندوز کامل ایکس پی پرتابل دارم سیستم لود میشه و ویندوز لایو بالا میاد.

Erfan.B
31-10-2011, 20:00
سلام دوست عزیز
تنظیمات بایوسم رو کاملا به اول برگردوندم.
هاردم رو به طور کامل فرمت کردم یعنی MBR رو صفر کردم که می دونید باعث میشه تمام پارتیشن ها پاک بشه و اطلاعات هم کاملا فرمت بشه.
وقتی گیر میکنه دقیقا صفحه ای هست که مرحله آخر نصب ویندوز هست که اتمام نصب ویندوز هست و وقتی گیر میکنه هیچ پیامی روی صفحه نمیاد و هیچ عملیات خوندن و نوشتنی روی هارد انجام نمیشه و اگر ده ساعت هم صبر کنی که صبر کردم هیچ اتفاقی نمی افته و وقتی یه بار سیستم رو ریست می کنی و مجدد بوت میشه که باید عملیات نصب ادامه پیدا کنه در هنگام بوت میرسه به مرحله ای که باید چراغ های کیبرد روشن بشن و بعد خاموش بشن و همین طور موس. خوب موس خاموش میشه اما چراغ های صفحه کلید روشن نمیشن تا خاموش بشن و فقط نام لاک که روشن هست به صورت روشن باقی می مونه و دیگه هم خاموش نمی شه.
تمام یوسا بی ها از سیستمم جدا هستن.
اما لایو بوت بله. با دیسک های بوت زنده ای که از ویندوز ایکس پی دارم و یا لینوکس و حتی هی ویندوز کامل ایکس پی پرتابل دارم سیستم لود میشه و ویندوز لایو بالا میاد.

دوست من چند تا سؤال رو جواب ندادی مجدد می پرسم چون مهمه :
1- فلاپی رو سیستم داری یا نه؟ یا قبلاً رو سیستم بوده جدیداً برداشتی؟
2- اون لحظه ای که گیر می کنه شما کلید num lock رو بزن ببین عکس العملی نشون می ده یا نه یعنی اگه num lock روشن هست خاموش می شه و یا بالعکس.
3- بدون مأوس و کیبرد سیستم رو بوت کردی؟
4- به غیر از گرافیک بقیه اسلات ها رو خالی کردی؟
در کل اگه همه ی این کارها رو انجام دادی درست نشد من شکم بیش تر به cpu می ره ، راستی دمای قطعات رو مخصوصاً سی پی یو رو از تو بایوس چک کن ببین بالا نباشه.
موفق باشی:11:

reza41
01-11-2011, 00:29
دوست من چند تا سؤال رو جواب ندادی مجدد می پرسم چون مهمه :
1- فلاپی رو سیستم داری یا نه؟ یا قبلاً رو سیستم بوده جدیداً برداشتی؟
2- اون لحظه ای که گیر می کنه شما کلید num lock رو بزن ببین عکس العملی نشون می ده یا نه یعنی اگه num lock روشن هست خاموش می شه و یا بالعکس.
3- بدون مأوس و کیبرد سیستم رو بوت کردی؟
4- به غیر از گرافیک بقیه اسلات ها رو خالی کردی؟
در کل اگه همه ی این کارها رو انجام دادی درست نشد من شکم بیش تر به cpu می ره ، راستی دمای قطعات رو مخصوصاً سی پی یو رو از تو بایوس چک کن ببین بالا نباشه.

ممنون از این توجهی که دارین.
خودم مشکل رو پیدا کردم البته مطمئن کمک دوستان در این بین خیلی موثر بود. چندروز پیش یه کارت شبکه دی لینک روی سیستمم گذاشتم و با اون هم کار کردم چند روز. امروز وقتی این کارت رو برداشتم ویندوز نصب شد و بالا اومد و هر وقت این کارت رو مجددا بذارم ویندوز بالا نمیاد.
خودم هم نفهمیدم چرا چون خیلی خیلی بعیده که کارت مشکلی داشته باشه یا مثلا خراب شده باشه چون گفتم چند روز باهاش کار می کردم اما خلاصه با برداشتن این کارت فعلا مشکل برطرف شده و دارم روی ویندوز نرم افزارهام رو نصب می کنم. فقط ای کاش این رو زودتر می فهمیدم تا ویندوز قبلی ام رو از دست نمی دادم.

Erfan.B
01-11-2011, 01:57
ممنون از این توجهی که دارین.
خودم مشکل رو پیدا کردم البته مطمئن کمک دوستان در این بین خیلی موثر بود. چندروز پیش یه کارت شبکه دی لینک روی سیستمم گذاشتم و با اون هم کار کردم چند روز. امروز وقتی این کارت رو برداشتم ویندوز نصب شد و بالا اومد و هر وقت این کارت رو مجددا بذارم ویندوز بالا نمیاد.
خودم هم نفهمیدم چرا چون خیلی خیلی بعیده که کارت مشکلی داشته باشه یا مثلا خراب شده باشه چون گفتم چند روز باهاش کار می کردم اما خلاصه با برداشتن این کارت فعلا مشکل برطرف شده و دارم روی ویندوز نرم افزارهام رو نصب می کنم. فقط ای کاش این رو زودتر می فهمیدم تا ویندوز قبلی ام رو از دست نمی دادم.
خوب خوش حالم که مشکلت حل شده ولی اگه با دقت این پست من رو می خوندی مشکلت همون اول حل می شد منتهی به قسمتی که گفتم همه چی رو از اسلات ها جدا کن توجه نکردی :

reza41
01-11-2011, 20:23
خوب خوش حالم که مشکلت حل شده ولی اگه با دقت این پست من رو می خوندی مشکلت همون اول حل می شد منتهی به قسمتی که گفتم همه چی رو از اسلات ها جدا کن توجه نکردی :

اتفاقا به همون جا توجه کردم که جدا کردم دیگه دوست گلم:11: