PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشعار شاعران معاصر ایران

صفحه ها : [1] 2

F l o w e r
23-06-2006, 08:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

☚ بـرای استفاده راحت تـر از فهرسـت بـه روش زیر عمل کنید :

1. Ctrl + f یا F3 را فشار دهید
2. کلمه ی کلیدی مورد نظر را وارد کنید
3. کلمات هایلایت شده را بررسی کنید

سیف فرغانی / دل را چو به عشق تو سپردم چه کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شاهرخ ستوده فومنی / پنج ساعت مانده به تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نشاط اصفهاني / طاعت از دست نيايد گنهي بايد كرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فـريدون تـولـلي / در نيمه هاي شامگهـان، آن زمان که ماه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اقبال ولی پور هفشجانی/ تمام قصه دیوار زندگی من است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
غلامعلي رعدي آذرخشي / يار باز آمد و غم رفت و دل آرام گـرفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهران خواجويي / توهم است همه چيز حتي صداي تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وحید امیری / وقتي از تو سرشارم چه بي دغدغه
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سارا درويش / فوج كبوتران سپيد خواهش آمدنت را پرواز مي كنند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وحید دستگردی/ ای چشم خرد به کار بینا باش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مجذوب تبریزی/ یک شب آتش در نیستانی فتاد سوخت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شیما اکبری / از خنده هایم که بگذری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ندا پیرستانی / مساحت خلوتم را پر کن
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شهپر میثاق فر / پشت دندانه های تاریخ ادیانم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نادر کریمی بهرستانی / سنگ یادت را دوباره به دریاچه دلم انداختی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پری پور صادق / من گم شده ام، پشت پنج سالگی ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بابک بنان / به کلاغ ها بگوییـد قصه من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لیلا سوری / رسیدن یا نرسیدن چه اهمیتی دارد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])عاطفه وفاخواه / کمی بیشتر بمان وقـت زیاد است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عاطفه وفاخواه / انگشتان سبابه ام را میرسانم به کنـج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرضیه احرامی / عادت کرده ام به طعم قهوه
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مرضیه احرامی / همه چیز انگار خوب است اندوه اما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آران محمدی / با تمام ابری بودنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امیر حسین معینی / دوست داشتن، صدای چرخاندن کلید است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خاطره حیدری زاده / مثه خوابی مثه رویا مثه آرامش دریا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهزاد پیروزیان / رنگ ها رنگ می بازند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داوود مرادی سوران / ایستگاه دور سرم می چرخد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مسعود گیتی جلال / اشتباه تداعی عبور لحظه هاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسرین بهجتی / اگر دریا از جزر و مد و موجش گذشت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حامد فرزانه / هرجا هستم با خیالت پرم از شعر و ترانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])امیر بختیاری / مغزِ خام،چشمِ شور دستِ بی نمک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا فلاح لنگرودی / عمری کاشتم به امید برداشت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی علاقمند / از سیم تلفنی که زنگ نمی خورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسرین دوره / روز را در قلعه تاریکی شب
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رحیمی / دل هم براي خود دلايلي دارد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سهیلا انوری / در دلم غوغاست آتش زير خاكستر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا باقری / مثل یک روحی ؛ رها از بند زندان و تنی!
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پرویز طارمی / نیمه شبی از شبهای تکرار تنهایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باران کیان مهر / دوجین اشک یک قطره قلم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرزاد سیامری/ تو ای رهگذر،هشیار باش چو می آیی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اردلان سرافراز / به دادم برس اي اشک دلم خيلي گرفته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الف.بارانی / گاهی باید رفت و بعضی چیز ها را که بردنی ست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاظم بهمنی/ تكه یخی كه عاشق ابر عذاب میشود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهرنگ قاسمی/ میشود کمی بخندی به حوض آب
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پوریا شیرانی/ حالم بد است مثل عقابی که پیر شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سپیده احمد پور / دوباره با زبون بی زبونی گفتی :من هستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسیم پریشان / ز حالت ِ چشمان من حالِ دلم پيداست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻼﺡ / ﻗﻠﻢ ﻭ ﺩﻓﺘﺮ ﻭ ﻣﻦ ﻭ ﻣﯿﺰﯼ ﺧﺶ ﺧﺶ ﺑﺮﮔﻬﺎﯼ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پژمان ترکمان / یادت هست؟ بی امان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هادی سلیمانی راد/ آنقدر پشت پنجرا نشسته ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اشکان کیان مهر / گوشه ای می گریستم عابری گفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هما میر افشار / خدایا گر تو درد عاشقی رو می کشیدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهه درخشان / باد می برد با خود
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])الهه درخشان /غم درون سینه غوغا می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مریم وزیری / در تاب یک کوچه زنی افسرده،آرام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علیرضا شایگان/ خوشبختم در عشق خیابان یک طرفه ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیکی فیروزکوهی / هراس یعنی من باشم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیکی فیروزکوهی / هیچ یک از ما عاشق به دنیا نمی‌‌آید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا مختاری / دلم آنچنان رها کن که غزال وحشی من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانیال رحمانیان / این روزها نبضم کند می زند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانیال رحمانیان / مهم نیست باد از کدام سو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بیژن طاهری اذرک / پرچين نگاهت كوتاه است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
انسيه اکبري / زخم زندگي‌ات منم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منا چنانی محسن زاده/ دلم رد پاي ترا چون يعقوب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید مهدی موسوی / نگاه میکنم از غم به غم که بیشتر است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید مهدی موسوی / من را ببخش امشب اگر چشمم سياهي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پژمان صالحی / قشنگی آن درختی است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرتضی كرامتی / كسي كه طعم زبان عسل نمي‌فهمد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمدرضا صالحی / در نبودت بانو ، از تو بُتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

افشین یداللهی/ خدا ما رو برای هم نمی‌خواست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
افشین یداللهی /صبر کن اين تمام حرفم نيست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فخرالدین عراقی / ای لطف تو دستگیر هر رسوایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بیژن ارژن / پیدا شدگانیم که تنها هستیم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بیژن ارژن / او شوم نبود این گناه از ما بود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهران عرب / بعضی الکی بزرگ هستند،چرا؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دکتر رحمدل / هر چند که ظاهری ملایم دارم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شیون فومنی / در شيشه ي شبنم آفتابت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سیده زهرا یوسفی پور /چشم باور ام از بیداری در راه بلوغ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمدمسعود کرمی / می روی و من نقشه های
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])دکتر رحمدل / پرنده ی عاشق ترانه ی تنهایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خلیل میلانی فرد/ یعني ميشود روزي برسد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فروغی بسطامی / اولم رام نمودی به دل آرامی‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زهره صفی پور /هفت گاوِ استخوانی هفت گاوِ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی شفیعی / اگر تو بخواهی دور می ایستم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کامران فریدی / من گاو پیشانی سفید عاشقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیوان هاشمی / كوك كن ساعتِ خویش !
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مجید محمد پور / تقصیر تو نبود از گناه روزگار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پگاه بهالو / بودنت در کنارم یعنی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مهسا فرجامی / بیا مرا از این وسواس لعنتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرتضی مختاری / آسمان رعدی زد ابرها غریدند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میلاد تهرانی / هیچ وقت نفهمیدم چرا درست همان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی اکبر یاغی تبار / هر زمان می بینی باغ آفت زده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یاسر مهدوی / همیشه دلم در تکلیف های خانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایرج تمجیدی / نه واژه شعر می شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
امید عبدی / با من قرار می‌گذاشتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسین جنتی / باید که ز داغم خبری داشته باشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد علی دانا سرشت / من زیر پتوی ببر نشانم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کوروش منجمی / آخرین گزارش، تازه ترین خبر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مسعود عزیزی / صبح تا عصر همگی می گویم کرامت در ماست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مسعود عزیزی / گاهی انقدر می خندم یهو گریم میگیره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
غادة السمان / هنگامی که با تو رو به رو می‌شدم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])محسن عبدالله زاده فرشتمی / چرا از مردمی ها کوچ کردیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سحر کرد / روزگار کهنه ام یادش بخیر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علي اکبر ياغي تبار / گفتي که همه زندگی ما کشک است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علي اکبر ياغي تبار / با چشم هميشه سرکش و بد ذاتش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مسیحا برزگر / قسم به پرستو ان گاه که جفتش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مازیار همای نیکفر / کنار این همه نان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سمیه میرزایی / پنجره باز هیچ در ی بسته نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مریم اسماعیلی / وقتی غریبه ای گذری محرم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ايرج جنتي عطايی/ با اینکه دارن سیاه پوشا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایلیا کیانی / تعارف که ندارد مرگ است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اشکان حشمتی / تمام فاصله ما دو نقطه بود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایلیا مرادی / زندگی همین است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید محمد مرکبیان / دارند مرا از زمین می‌کشند بیرون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایرج زبردست / آنگونه تو را در انتظارم که اگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علیرضا الیاسی / حس می‌کنم تمام تنم درد می‌کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرضیه احرامی / دلگیرم از کتانی هایم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیما هوشمند / این روزها همه فروشنده شده اند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا شاه حسین زاده / بعضی ها را نوشتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فریبا عرب نیا / راهی بجوی به جهان مردگان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید مهدی موسوی / تو آمدی که بگویی : اگر ... اگر می‌رفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کامران فریدی / دلم هوای تو را می‌کند هر صبح ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسن کوشکیان / چشمانم را می بندم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عباس حسین نژاد / به هیچ پرنده ای آشنایی نده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ناصر حامدی / بر شاخه ای نشستی و سیبم نمی شوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حامد مفرد / ساده هستم ساده می‌بینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی عیوضی / دل بسته ام به پاییز ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عباس حسین نژاد / پرنده ای پرید یاد تو افتادم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سهراب کریمی / پاییز نزدیک است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرنگیس رزمی نژاد / پاییز تو از همه فصلها غمگینتری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نرگس بابایی / مرا در پاییز پیاده کرده اند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مولود - مهدی / تو مرا... آنقدر آزردی... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دکتر مهدی موسوی / پيدا بكن يك آدم آدم تري را ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دکتر مهدی موسوی / پاییز آمدست که خود را ببارمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانیال رحمانیان / دل تنگی هایت را در کدام رود انداخته ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زهرا محمدی / اشک هایم؛ با طنین سورمه ای آرام، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رها بینا / آره ای دل تو صبور باش.. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایلیا . م / ایکاش زنی بخندد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شایا ادریسی / هیس! میشنوی؟! من،تو را در بالاترین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حامد عسگری / هر بار خواست چای بریزد نمانده ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهام لاسمی / مرا کلاسیک دوست داشته باش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آرش قمیشی / لحظه ها مرطوب است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زهرا محمدی ( سها ) / درگوشه ای از دلبستگی های سپید تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهروز مهدی زاده / از خانه اگر آمدی یک پاکت سیگار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پاکسیما زکی پور / من آن خاموش خاموشم که با شادی نمی جوشم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سارا شاهدی / یکی زیر یکی رو دست هایمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اکبر اکسیر / شیر مادر ، بوی ادکلن می داد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لیلا هژیر / تو از زوزه شغالها گفتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
غلامرضا بروسان / بگو چه کار کنم ؟ با فلفلی که ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مجتبی حسن زاده / تو جانمی! چه خوش است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مونا برزویی / اسمم داره یادم میره چون تو صدام نمی‌کنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عطیه سادات فتحی / ساعت ها را عقب بردند ما را جلو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمود ایمانی / چقدر با تو نشستن برای من دیر است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سینا به منش / دوست داشتن یا کسی را برای دوست داشتن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا شاه حسین زاده / شبیه مه شده بودی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا ولی زاده / اگر زنی را نیافته‌ای که با رفتنش نابود شوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مینا ربانی / ای چرخِ فلک تو از چه رو خندانی؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وحید عمرانی / اگر در رگهایم جاری نیستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد صادق ملکیان / به درد خود خو کرده ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ابوالفضل زرویی نصرآباد / گنجشک من آنان که پرهای تو را چیدند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شهرام پارسامطلق / وصل بیهوده ای ست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسترن وثوقی/ مثل همیشه، چشم‌هایَت را ببند! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهدی دمی زاده / نان حرمت فقری‌ست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید امیرحسینی / اگرچلچله هاروزی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فرامرز عرب عامری/ رفتنت آغاز ویرانــی است، حرفش را نزن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سيروس جمالى/ اين روزها به صداقت قاصدك هم نمى توان دل بست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کتایون آموزگار/ یادم بماند که ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مینا آقازاده / دخترم بگذار شکوفه های شعر من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پرتو نادری / عمريست در آيينه های غربت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خسرو فرشید ورد / غم های جانفزای مرا آورد به یاد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بابک دولتی / خاتون ! خودم کتیبه ای از آهم ، دیگر ز تو ملال نمی خواهم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
طاهره قصدی / آدم های تنها آرزوهای کوچکی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی احمدی اتویی / آتشفشان عشق است کوهی که سر ندارد! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فریدون عالی / به میهمانی ات که آمد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رحیم رسولی / این قصه همیشه قهرمان داشت، نداشت؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا یوسف زاده تهرانی / مثل تو که موهایت را در باد گم کردی شبیه من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسرین خواجه / مگر با باد نسبتی داری چقدر شبیه تو
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نسرین خواجه / ای کاش خنده هایت با تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نیکی فیروز کوهی / فرار از خانه فرار از شهر فرار از هیاهو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیلوفر ثانی / لبانم را دوخته ام مبادا بگویم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیلوفر ثانی / چه سحری بود در حرف هایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مریم شجاعی / پنجره،فکر ، هوا،ما ل تو نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فریدون ایل بیگی / یکشب تنها یکشب با تو دیدار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])محمد تقی اقدام / خويش را گم كرده‌ام در خويشتن
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بهاره رهنما / عکس‌های قدیمی‌ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صمد صادق نژاد / تصاحب کردن حس مالکیت
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کیوان مهرگان / می ترسم زیر پایـم به جای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جلال نقد علی پور / زیر باران بیا قدم بزنیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی شفیعی / در خیـابان نمیتوانم ببوسـمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهار منصوری / قـرار شد بیوگرافـی مـن باشـد
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فرشته پیر علی / سی و سه پل روی زمین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهران پیرستانی / اینکه رفتی و دیگر ندارمت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علیرضا کیانی / در بازگشت از زیارت تنهایی خنده سوغات بیاور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسین پارسا منش / او قول داده بود که لیلا نمی رود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رسول عظیمی / به ستاره ها بگو جلوی هیچ پرنده ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یدالله رویایی / در انتهای شاخه ، شکوفه ، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منیره حسینی / ما خانه نداریم ماشین نداریم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اهورا ایمان / عشق است و آتش و خون داغ است و درد دوری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هومن شریفی / وقتی این شعر را می خوانی یادت بیاید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فاطمه حق وردیان / تو آفتاب ِ نیمه‌ی مردادی ، من دانه‌های برف ِ زمستان‌ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صبا میراسماعیلی / راه حل همیشه پشت ِ همان مُهره ای ست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بیژن جلالی / چه غم انگیز است خفتن با چشم های باز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی شفاعت پناهی / دلتنگی رودی نیست که به دریا بریزد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کامران فریدی / به قبله ام که سرگردان ِ یک نگاه توست قسم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پژمان مصلح / قاصدک می خواند در پس هر بازدم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آرش علیزاده / در تو هزار مزرعه خشخاشِ تازه است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])علی اصغر اصفهانی / معلم چو آمد، به ناگه کلاس؛ چوشهری فروخفته خاموش شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایرج تمجیدی / عاشقی ، باشد برایِ فردا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حامد گلشاهی / می گویند ازقلبم رفته ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حدیث حسینی/وقت رفتن است می روم که باز دوستت بدارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بیژن جلالی/ لبخند تو چون زورقی طلایی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وحید پور زارع/اکران خصوصی تو در یک شب بارانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دانیال رحمانیان/ این روزها کسی حوالی من پرسه نخواهد زد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])زهرا بیگدلو/ ســــــکوت نکن...! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلمان هراتی / انسان امروز مدعی است که کوره راه های مریخ راشناخته است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سیروس جمالی / من دیگر تمام جا پاهای این حوالی را از برم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهرنگ قاسمی/ با اینکه بعضى کار ها را نباید انجام داد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خروس لاری / آن درد کدام است که درمان شدنی نیست
هادی حسنی / تو از منی و من از تو چرا که درد یکیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پرویز صادقی / آنقدر حرف در دلم مانده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مازیار مهدوی فر / داشتم به این محال می اندیشیدم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرامرز نظرپور / آهسته فتح کرده ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عباس صفاری / از چشمهایش پیداست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سارا سادات باختر / مرد ! ای غیرت خود ساخته در دوران‌ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهناز چالاکی / ارتفاع دلم از هر سطحی بالاتر است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برات رفیعی / چه عطر آگین است باد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمود فتوحی / بیا همدم من بیا به پشت زمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نازنین واشقانی فراهانی / دنیای من تنهایی نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عاطفه صرفه جو / چمدانم را می پوشم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار بهروز / تازه گی در رویای من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار بهروز / کنارم که هستی خیابان ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید محمد مرکبیان / نخست ثانیه ها کمی بعد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فاطمه کرمی / جان من ... گاه فکر می کنم کاش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوید توسلی / تا کارد از استخوان تنهایی نگذشته است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرشته مه نگار / شعر ترم مال توست هر اثرم مال توست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حبیب ذوالفقاری / پلک های تو، آخرین برگ از تقویمِ مایاهاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وحید صفری فرد / این روزها همه خرده می گیرند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سجاد گودرزی / جایم را با کسی پر خواهی کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شقایق ثامری / حتی ماهرترین شاعرها هم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ایوب محمودی / به ذهن خسته ام رسیده باز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یاور مهدی پور / گاهی هستی گاهی نه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد مهدی سیار / گاه بی دل و دماغ می کند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شارنا رازمیک / چشمانت مرا درگیر کرده است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رعنا امیریان / ای عشق ! از این سنه ی پر درد برو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ناصر بوری پور / چکمه بر دوش فکند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حمیدرضا سلطانی / سرم را از ته تراشیدم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیکی فیروزکوهی / اگر فکر میکنی‌ روز‌هایت ، روز‌هایمان آرام خواهد گذشت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار شفیعی / تنت بوی گیلاس می دهد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار شفیعی / شب را دوست دارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار شفیعی / بعد ازتو دیگر شعرهایم شبیه شعر نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید محمد مهدی شفیعی / باید دوید تو را باغ پا به پای تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیوان مهرگان / لیوان چایی روی میز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهرنگ قاسمی / زور که نیست تو باید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])سهراب کریمی / موهایت را که در باد باز می کنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
خسرو کرمانشاهی / سکوت سکوت سکوت پژواک همه ی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حسن ابراهیمی (زاهد) / روزی پیدایت می کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هدیه باقری / در این باد تویی که تنها خواهی ماند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسرین خلیلی / ​مرور می کنم تو را
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یاشار کمال / هر انسانی یک بار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا رنجبر / بوی تشنگی می دهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عباس حسین نژاد / در دسترس نباشی بهتر است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سعیده موسوی زاده / دغدغه ام شعر نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سعیده موسوی زاده / حسادت می کنم به آینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اصغر معادی / قصه با طعم دهان تو شنیدن دارد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محمد محمد خانی / غزل بانو، برو، زین جا گذر کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنیامین پورحسن / سرنوشت پیله ها ابریشم است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهدی حسینی / یکبار ،از ته دل شیرین بخند دلقک

متین مهراز / یادت هست ؟؟ آن شب مهتابی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])لیلا ترحمی / کاش بیایی با هفت باد منجیل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهادر یگانه / بدنبال شراب سرخوشی بیهوده می گردی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
متین مهراز / سکوت شب مرا به خلوت تو دعوت کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا زرین / دوستش می دارم لبخندش را ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرتضی آخرتی / دريا و چشم های تو از يک قبيله اند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پانته آ صفایی / تو ریختی عسل ناب را به کندوها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بهمن صباغ زاده / به اخمت خستگی در می رود ، لبخند لازم نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی عارف / از این نتیجه داور بازی کلافه است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صادق حسینی / روزی هزار مرتبه بازنده می شوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسین صداقتی / به چه بنگرم؟ به چشمان تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسن علی شیری / احساس می کنم تو رو ، از پشت این همه سکوت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی حبیب نژاد / حرف هایم را زدم حالا پشیمان نیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهرام بنا زاده / من اگر در تن این کوچه خیابان ، این شهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سحر بلوردی / زخم خورده ام نه از جبر زمانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شیما ندمی / ببین که چشم سیاه تو کار دستم داد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منصور گروسی : کس ندیدم که چنین عشوه کند با یارش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمدعلی مجاهدی (پروانه) : جاده می پیچد به خود کز دشت گردی بر نخاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قربان ولیئی : ای ابر ، ابر خفته در آغوش آسمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مجید کوهکن : رودخانه / صدا / حرکت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گیلدا ایازی : رهایم کن تنها با همین خیال خام ، کنار رؤیای بودنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حافظ موسوی : سیبی پر از سبد : سیبی پر از سبد برای تو خواهم آورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیوان شاهبداغی : عاشقی را دریاب : من به آرامی یک شب پره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید اکبر سلیمانی : به من نگاه کن ای آشناترین لبخند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد کاظم محمدی (سروش) : انسان نمی مانم : میخواهم از زمین بروم ، گم شوم ، همین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آخرین به روز رسانی : تا انتهای پست 330

F l o w e r
23-06-2006, 08:29
.

با سلام خدمت دوستان عزیز

طی صحبت ها و نظرات تیم مدیریت تصمیم گرفته شد تاپیکی مجزا مختص اشعار شاعران جوان و همچنین شاعرانی که در انجمن دارای تاپیک اختــصاصی نیستند ایجاد کنیم .

⇐ در این تاپیک تنـهـا اشعار شاعرانی قرار میگیرد که نـــام شاعـر آنها مشخـص است .

لطفا اشعار را به صورت کامل به همراه ذکر نام شاعر و در صورت امکان نام شعر یا مجموعه شعر قرار دهید .

> در قرار دادن اشعار ، در صورت وجود تاپیک مجزا برای شاعر مورد نظر، اولویت با آن تاپیک می باشد . ( فهــرست تاپـیــک ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

> در صورت وجود نداشتن تاپیکی مجزا برای شاعر مد نظر ، شعر خود را با ذکـر نـام شاعر در یکی از تاپیک های مرتبط ،اشعار شاعران معاصر ایران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و یا اشعار شاعران جهان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) قرار دهید.

> هر کاربر بطور کلی در تاپیک های شعر و حجیم مجاز به ارسال 1 پست در روز می باشد. همچنین ارسال اسپم وار پست در هر تاپیکی خلاف قوانین است.

bb
23-06-2006, 08:37
دل را چو به عشق تو سپردم چه کنم؟
دل دادم و اندوه تو بردم چه کنم؟
من زنده به عشق توام ای دوست ولیک
از آرزوی روی تو مردم، چه کنم؟

Ahmad
23-06-2006, 08:37
☚ بـرای استفاده راحت تـر از فهرسـت بـه روش زیر عمل کنید :

1. Ctrl + f یا F3 را فشار دهید
2. کلمه ی کلیدی مورد نظر را وارد کنید
3. کلمات هایلایت شده را بررسی کنید

مریم احمدی : زنگ بعد، در زندگی خصوصیم با تو، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سینا به منش : دستانم بوی گل می داد به جرم چیدن گل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرتضی عباس زاده : این راهِ درست است که در پیش گرفتند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سورنا جوکار : روی لب های تو وقتی ردی از لبخند نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یاسر قنبرلو : تا سلیمانم شدی افتادم از حس و نفس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سجاد گودرزی :‌ صدف چشم : چشمان تو صدف است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا نیکحو : آدم زود پیر می شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صالح دروند : این روسری آشفته یک موی بلند است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی رضا کريمی :‌ سیبی بچین : اين روزها كه سطرها همسفر جنون اند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی رضا کريمی : و این عشق ! : چه ساده نوشتم دوستت دارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی رضا کريمی : روزی که نمی وزی ! : عصر عجيبي ميان دلتنگي هايم نشسته است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی رضا کريمی : این روزها ... : دلتنگي هاي چند هزار ساله ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فریبا عبدی : چه ازدحامی به پا کرده‌ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میترا کاشفی : سر سبز ترین حالت من بودی تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لطیفه احمدی : آسمان شب هزاران ستاره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرتضی دلاوری پاریزی : همین که می دانم کسی شبیه تو نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لطیفه احمدی : دست های به هم زنجیر شده یمان را ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رئوف عاشوری : نه! تلخ مینوشم، شکر باشد نباشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فاطمه اختصاری : به فکر معجزه ای هستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهریار بهروز : گاهی که بهانه گیر می شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آرش علیزاده : وقتي سكوت ِ دهكده فرياد مي شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمدسعید میرزایی : کجاست جای تو در جمله زمان؟ که هنوز ... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سیروس اسدی : زمزمه عشق : با زمزمه ای زعشق لبریز شدی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محمدرضا ترکی : کودکی در پیاده رو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مازیار کریمی : بی تو هوسم نیست که داماد شوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محسن امیری مقدم : زندگی، مرگِ مغزیِ حتمی است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی اشرفی : من قاليچه بافته‌ام با ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محدثه عديم المثالی (اديب) : الف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی فلاح : گفتم خدایا ما کجا باده کجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مژگان مهجوری : در این آشفته بازار گیتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ولی اله فتحی (فاتح) : به‌ مهرباني‌ گل‌ بوسه‌ مي‌ زنم‌ به‌ روي‌ تو گل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هامون جلیل زاده : نبض های آخر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محسن پورهاجریان : بی سبب نیست که چشمان تو بحث انگیزند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد مهدی سیار : قرار بود كه عمری قرار هم باشيم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا ابراهیمی : آغوش من دروازه های تخت جمشید است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنیامین دیلم کتولی : نه سر از کار این دنیای بی معنا در آوردم
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])محسن کاویانی : رفتی و خاطره ها پنجره را وا کردند
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نازنین برزگری : عاشق که میشوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهرناز قربانعلی : امسال صلح را جور دیگری می‌نویسم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی اکبر یاغی تبار : من یک دهن خسته که آواز ندارد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حامد بهاروند : تو اشتیاق کوچ داری من دو پای لنگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوید دانایی : همه برگ های من رو شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرجان ماهی : بیا کلاغ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوید دانایی : دلتنگی و تنهایی و سیگار و موسیقی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])هوشنگ موسوی : تو خنده کنان رسیدی از راه سفر
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])حسن فرهنگی : ماهی سیاه کوچولو رفت و رفت و رفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آبا عابدین : مرا بپوش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سپیده خسمه نژاد : پرندگان هنگام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پرواز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مرز نمی شناسند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رویا شاه حسین زاده : گاهی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مرتضی امیری : فروغ‌ بخش‌ شب‌ انتظار آمدنی‌ است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سیروس نوذری : به شادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
راد قنبری : سپید پیراهن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید مهدی موسوی : به خواب رفتمت از بسته های خالی قرص ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محسن بوالحسنی : میم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مجید کوهکن : یکی چسب آکواریوم بریزد بین پلکهام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فائزه محمودی : روزی تو پیدا می شوی، وقتی که شاعر می شوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صادق سرمد : چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ژاله اصفهانی : شکوه آرزو را ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ادیب نیشابوری : همچو فرهاد بود کوه کنی پیشه ی ما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید مهدی موسوی : نوشتم که از بغض خالی بشم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ناهید سلطانی : كاش خودم را جايي جا بگذارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیکی فیروزکوهی : وابسته‌ام کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
احمد زاهدی لنگرودی : آینه‌ی توام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ابوالقاسم خورشیدی : غزلی ساختم از وزن النگوهایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داوود سوران : مرا چه به تو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
امید صباغ نو : تو مدّعی بودی درون را نیز می بینی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ساره دستاران : نقشه ی گنج ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید محمد مرکبیان : به تو هم فکر نکنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آبا عابدین : فرض کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شهراد میدری : شده هرگز دلت مالِ کسی باشد که دیگر نیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وحید رحمتی :خواستیم رویا ببافیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی فرجی :من نشستم بروی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رضا یار احمدی : گفتم ؟ نه نگفتم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
عباس صادقی زرینی : ما چشم به فردای جهان دوخته ایم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ساره دستاران : قطارها فقط مسافر جابجا نمیکنند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مریم رزاقی : مانند برگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مریم رزاقی : باز شلوار من شده کوتاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهدی ایوبی : #اشکاتو کی میشمره وقتیکه دستای من از گونه هات دوره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
غلامرضا طریقی : حالم بد است مثل زمانی که نیستی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صادق عبدالهی : تاریخ را کتار بگذار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی اسدالهی : درخت ها دیوانه اند در سوز پاییز برهنه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حسین زحمت کش : تو که در کوچه راه افتادی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علیرضا بدیع : تو ماهی و من ماهی این برکه ی کاشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رودابه حمزه ای : اسم رمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نوشین صرافها : دو مجهولی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کیانا ابطحی : از وقتی که رفته ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سید محمد امینی : دست پاییز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ستاره چگینیان : همه وقت باریده ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مهتاب چگینیان : همه ی من تویی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی اکبر یاغی تبار : مثل داش آکل که برق چشم یک دختر به بادش داده باشد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
کاظم بهمنی : من به بعضی چهره ها چون زود عادت میکنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
محمد فرخی یزدی : شرح این قصه شنو از دولب دوخته ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نسرین بهجتی : این یلدا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهام رحیمی : آنقدر شیر از تو زاده شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهام رحیمی : گل هارا که در گلدان گذاشتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهام رحیمی : سیر شدی از من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الهام رحیمی :کور کردی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فاطمه سالاروند : نه افتادن است ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فاطمه سالاروند : زندگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آپدیت تا پست شماره: 420#

magmagf
22-10-2006, 06:19
پنج ساعت مانده به تو

قدمهایم پنج ساعت و دستهایم

که دیگر تو را نمی بینند

تاریخ مصرف عمری که عاشقانه گذشت!

ببین چگونه آرامم نمی کند این چتر؟

کجا نمی روی؟

چتر را که از تو می خریدم

می دانستم همیشه هوایش هوایت را خواهد داشت

تنها هوایت

هوای مرا نداشت

- مرا که همیشه در هوای تو بودم-.

فومنی

soleares
25-10-2006, 11:28
طاعت از دست نيايد ...

نشاط اصفهاني

طاعت از دست نيايد گنهي بايد كرد
در دل دوست به هر حيله رهي بايد كرد

منظر ديده قدمگاهِ گدايان شده است
كاخ دل در خور اورنگ شهي يابد كرد

روشنان فلكي را اثري در ما نيست
حذر از گردش چشم سيهي بايد كرد

شب، چو خورشيد جهانتاب نهان از نظر است
طيِ اين مرحله با نور مهي بايد كرد

خوش همي مي روي اي قافله سالار به راه
گذري جانب گم كرده رهي بايد كرد

نه همين صف زده مژگان سيه بايد داشت
به صف دلشدگان هم نگهي بايد كرد

جانب دوست نگه از نگهي بايد داشت
كشور خصم تبه از سپهي بايد كرد

گر مجاور نتوان بود به ميخانه، ‹‹ نشاط ››
سجده از دور به هر صبحگهي بايد كرد

vahide
03-11-2006, 08:55
مريم
در نيمه هاي شامگهـان، آن زمان که ماه
زرد و شکـسته، مي دمد از طرف خاوران
استاده در سياهي شب، مريم سپـيد
آرام و سرگـردان
او مانده تا که از پس دندانه هاي کوه
مهـتاب سرزند، کشد از چهـره شب نقاب
بارد بر او فروغ و بشويد تن لطيف
در نور ماهـتاب
بستان به خواب رفـته و مي دزدد آشکار
دست نسيم عـطر هـر آن گـل که خرم است
شب خفـته در خموشي و شب زنده دار شب
چشمان مريم است
مهـتاب، کم کمک ز پس شاخه هاي بـيد
دزدانه مي کشد سر و مي افکـند نگـاه
جوياي مريم است و هـمي جويدش به چشم
در آن شب سياه
دامن کشان ز پـرتو مهـتاب، تـيرگـي
رو مي نهـد به سايهً اشجار دوردست
شب دلکـش است و پـرتو نمناک ماهـتاب
خواب آور است و مست
اندر سکوت خرم و گـوياي بوستان
مه موج مي زند چو پـرندي به جويـبار
مي خواند آن دقـيقه که مريم به شـستـشو است
مرغـي ز شاخسار

فـريدون تـولـلي

magmagf
03-11-2006, 10:13
قصه دیوار و دخترکان معبد شیوا

تمام قصه دیوار
زندگی من است.
من آرزوی روزنه را
در عمقِ دخمه چشمانم
به قتلگاهِ نگاهِ شهوتِ شب بردم.
من سقفِ کاذبِ زندانم
و هیچگاه
خیالِ آرامِ میله های عزیز را
با داستانِ پوچِ رهایی
بر هم نمی زنم.
ای غرقه در توهمِ کابوسِ ابرها
از من مخواه
که در خوابِ خیره پلک
به میهمانی رؤیای رنگها بروم.

از من بترس
چلچله مغموم
من برای د یوِ سکوت
بستری نرم دوخته ام
از بالهای صدا.
من از تصورِ مرگ ِمسیح
بر چلیپای نور
زنده می گردم.
و سالهاست
که با اعتبارِ مرگ
از حجره های کوچک بازارِ زندگی
هر روز
آرزوی روزِ دگر را
نسیه می برم.
و چو بخطِ هوسهایم
هنوز پر نشده.
مرا با شما
صاحبانِ فروشگاهِ عشقهای زنجیره ای
که آبروی نقد می خواهید
و دیگر هیچ
هیچ حسابی نیست.

ای دوره گردِ عشق فروش
با طپشهای اشتیاق
مرا به خویش مخوان
مشتری نقدِ قلبِ تو
در جمعه بازارهای هرزه دری
پرسه می زند.
تمام وحشتِ گورستان
در رودِ روحِ یاغی من
جاریست.
من
با مرده های بی شمار
پیوند خورده ام.
و هرشب
با پای شو مِ خیالِ ولگردم
تابوتِ تازه تری را
تا ما ورای قصه گیسوی کهکشان
تا جامِ قبرِ شهوتِ ناهید
تشعیع می کنم.

از من فرار کن ای ماهِ نرم موی
ورنه در شبِ رؤیای پوچِ نور
ترا به بی شماره ترین پیوندهای مرده خود
پیوند می زنم.
بیهوده داستانِ سبزِ گلستان را
در گوشِ من مخوان.
از دستهای سنگی خود
بر ساقه های لاغرِ تندیسِ یک درخت
شاخه می سازم.
آنگاه
در سپیده گاهِ طلوعِ برگ
قصه پوچِ اطلسی ها را
به حکمِ غیر قابلِ برگشتِ دادگاهِ خزان
بر شاخه های سنگی خود
دار می زنم.
از انتهای خواب می ایم
و یک تیمارستان مجنون
دست در دست
یک عالمه جنون.
در کوله بارِ پارهِ عقلم
می رقصند.
ای خفته بر بالهای بیداری
در کو چه باغهای خوابهای دیوانهُِ من
قدم مزن.
مباد اینکه
رقاصگانِ کولی عقلم
فرشهای فلسفه ات را
با کفشهای بی قرار و خکی خود
پاره تر کنند.

همزادِ خکسترِ زرتشتم
و تک تک سلولهای خکستریم
آبستنِ آتشدانِ آتشکده ای خاموش.
موبد بزرگ
در شعله های سوختهِ بهرام
غسلم داد.
دخترکانِ معبدِ شیوا
با پنجه های طلاییتان
بر زهدانِ ذراتِ پوستم
ضرب مگیرید.
مباد اینکه شما را
هندو وار
در خکسترِ وفای پاروتی
بسوزانم.
مباد اینکه شعله بی عشقتان
سیاهمشقِ قصه دیوار را
در طرحِ دود
بسوزاند
و قصه دیوار
نا تمام
تمام شود.

اقبال ولی پور هفشجانی

vahide
03-11-2006, 16:11
خـلوت عـشق:
يار باز آمد و غـم رفـت و دل آرام گـرفت
بخـت خـنديد و لـبم از لب او کام گـرفت
آن سيه پـوش چو از پـرده شب رخ بـنمود
جان من روشني از تـيرگـي شام گـرفت
تا نـهانخانه شب خـلوت عـشاق شود
که ره خـيمه که از ابر سيه فام گرفت
آسمان گـفت که با تابش خورشيد صفا
شمع انجم نـتوان بر لب اين بام گـرفت
شکرلله که پس از کـشمکش و هـم و يـقـين
لطف او داد من از فـتـنه اوهام گـرفت
غـم بـيداد خـزان دور شد از گـلشن جان
دست تا دامن آن سرو گـلندام گـرفت
خواستم راز درون فاش کـنم يار نـخواست
نگـهـي کرد و سخن شيوه ابهـام گـرفت
گـفت دور از لب و کامم لب و کام تو چه کرد؟
گـفتـمش بوسه تـلخي ز لب جام گـرفت
گـفت در آتـش هـجران تن و جانت که گـداخت؟
گـفتم آن شعـله عـشقي که مرا خام گـرفت
گـفت در محـنت ايام دلت گـشت صبور؟
گـفتم اين پـند هـم از گـردش ايام گرفت
گـفت رعـدي رقم رمز فصاحت ز که يافت؟
گـفتم از حافظ اسرار سخن وام گـرفت

غـلامعـلي رعـدي آذرخـشي

Monica
08-11-2006, 22:21
توهم است
همه چيز
حتي صداي تو
مي دانم
کمينه حقيقت خود را :
مشتي گره مي خورد
سکوتي مي شکند
فريادي
پاکي لحظه هايم در گور خود خاک مي شوند
عطر بي قراري
ساعت هاي نگران
هر قدم از نو
له مي کنند
واژه اي سرکش
حتي فحشي را
رام مي کنند
روزگار افسار گسيخته هر کدام از ما را در پي نا سزايي گم کرده

درست مي گفت
مردک کثيف و فقير
خموده در کنار خيابان :
ــ روزگار از تفي پست تر است
کبريت داري ؟
مي خواهم ته مانده ي سيگار ديروز را روشن کنم ــ

باز به خيال بي قراري
انکار سکوت
دروغ است
حتي در پشت تمام واژه هاي دوستت دارم
فحشي رکيک خفته
در انتظار بيداري و حقيقت
حقيقتي در پي همان ناسزاي روزگار

نمي خواهم بيدارت کنم
نمي خواهم سهم خوابت را حرام رفتن من کني
که بي صداترين رفتن را
چه آرام و سرد
از کنار لحظه هاي تو آغاز کنم

تا در خوابي
تا از زشتي بيداري بي خبري
زيبايي و عشق را پيدا کن

از خواب که پريدي
زيباي من ؛
تنها خو اهي ماند ...

----------
ساعت هاي نگران ============== مهران خواجويي

Monica
08-11-2006, 22:23
وقتي از تو سرشارم
چه بي دغدغه از عشق مي نويسم
بي هيچ واهمه ازگزمه هاي خنده دزد!
اينجا کنار جعبه جادويي
اين تکمه هاي مربعي
رقص شکستهء سرخي دارند
انگشتهاي لالم
چه شيرين زبانيها که نمي کنند
آه از دست اين چشمهاي بازيگوش
از پشت پنجره روشن
چه رندانه سيبهاي سرخ روبرو را
ديد مي زنند
وقت ازتو سرشارم
اين تکمه هاي مربعي
چه پيانوي محشري مي نوازند!
وحید امیری
پـيانو

Monica
08-11-2006, 22:25
فوج كبوتران سپيد خواهش آمدنت را پرواز مي كنند،

وزمزمه حضورت را،

در خواب مي دوم به بيداري،

تا طلوع چشمهايت ؛

صداي شكفتن تنم را مي شنوي؟

من هشيار مي شوم زير ريزش نور،

گونه ام حرم نفس هايت را حوصله مي كند،

كودكيم را باران مي شوي،

نوازشگر تشنگي هايم،

باد آشفته مي كند باز گيسوان هفت سالگيم را،

كه تنها بودم در تبسم عطر بهار نارنج،

از شاخه شب ياس مي چيدم،

و غم شمعداني ها را آواز مي خواندم،

كه در نفس سيب،

خدا را به خواب ديدم.

سارا درويش-فوج كبوتران سفيد

vahide
12-11-2006, 19:53
ای چشم خرد به کار بینا باش
ای بازوی معرفت توانا باش
ای تیغ هنر برهنه پیکر شو
وی پای شکوه پهنه پیما باش
تو برتر از این سپهر مینایی
هم برتر از این سپهر مینا باش
تا سرسرایی به افسر خورشید
در کار چو کوه پای بر جا باش
خواری مکش از زمانه ی ریمن
بر تیغ ستم چو سنگ خارا باش
بی پرده بگوی راز پنهانی
نه پرده ی راز چون معما باش
آیین و طریق زندگی اینست
بشنو ز وحید و کارفرما باش

وحید دستگردی

vahide
27-01-2007, 00:05
مجذوب تبریزی(شاعر قرن یازدهم هجری) :

یک شب آتش در نیستانی فتاد سوخت چون عشقی که بر جانی فتاد

شعله تا مشغول کار خویش شد هر نی ای شمع مزار خویش شد

نی به آتش گفت کاین آشوب چیست مر تورا زین سوختن مطلوب چیست

گفت آتش بی سبب نفروختم دعوی بی معنیت را سوختم

زان که می گفتی نی ام با صد نمود همچنان در بند خود بودی که بود

با چنین دعوی چرا ای کم عیار برگ خود می ساختی هر نو بهار

مرد را دردی اگر باشد خوش است درد بی دردی علاجش آتش است

F l o w e r
25-04-2012, 14:01
.

از خنــــده هایم کــﮧ بگـذرـے

بـﮧ قنــارـے کوچکـے خواهـے رسیـد

کـﮧ سالهاســت

در گلویــــم کـز کرده اسـت ..

شیـما اکبــرـے

.

F l o w e r
26-04-2012, 23:38
.

مســاحت خلوتــم را

پــُــر کن

فرقـے نــمـےکنــد

عمود ـے یا افـقــے

همینـکـﮧ ضلعـے

از چهاردیوارـے ام

باشـے

کافیســـت ..

ندا پیرستــانـے

.

hamid_diablo
27-04-2012, 18:47
بوی داغ نان ( دفتر شعر مترسک )

پشت دندانه های تاریخ ادیانم
آب پاشیده ام و
تاریخ دندان گیر نبودن دندان هایم را
به چرتکه انداختم!
از دندان شیری تا
عاریه ای!
بس که پدر
از لا به لای سنگ ، نان در آورد
لاجرم به بوی داغ نان همسایه
قناعت کردم !

شهپر میثاق فر

hamid_diablo
29-04-2012, 20:52
گریه ( دفتر شعر درون مایه )

سنگ یادت را دوباره به دریاچه دلم انداختی
دلم لرزید
رودخانه ی گریه جاری شد
و دریاچه ی دلم دوباره پر شد

نادر کریمی بهرستانی

hamid_diablo
30-04-2012, 13:44
سوال خاک خورده ( دفتر شعر در گذر لحظه ها )

من گم شده ام،
پشت پنج سالگی ام...
آخرین بار
چشمان سیاه پرسشگری
به صورت داشتم،
و شالگردنی سپید
و بیست سال است
که چراغ به دست
کوچه به کوچه
به دنبال خود
میگردم
هنوز هم مادر
جوابی برای سوال خاک خورده ام ندارد
و هنوز نمیدانم او کجاست ...

پری پور صادق

F l o w e r
01-05-2012, 18:19
.
" قصـﮧ "

بـﮧ کلاغ هــآ بگوییــد

قصـﮧ ـے من اینگونـــﮧ تـَـمـــــــــام شد

یکـے ..

بـود و نـبــود مرا بـا خود بـُــرد / .

بـابک بنــان

.

hamid_diablo
02-05-2012, 14:27
قرار همیشگی ( دفتر شعر سپیده )

رسیدن یا نرسیدن چه اهمیتی دارد

تاوقتی در ایستگاه قلبم

سر قرار همیشگی

می مانی.

لیلا سوری

F l o w e r
02-05-2012, 23:05
.

کمـے بیشتـــــر بمــان / ..

وقـت زیـــــــاد است براـے رفتــــن

وقتـے بــروـے ،

دیگر رفـتــــــــﮧ اـے / ..

گیرم کـﮧ هــــزار بـار بـرگــرد ـے/ !

عاطفـــﮧ وفـــاخوآه

part gah
03-05-2012, 10:35
عادت کرده ام

به طعم قهوه

به آدم های پشت پنجره ی کافه...

به دست هایی که می روند

آدم هایی که نمی مانند...

به تو

که رو برویم نشسته ای

قهوه ات را به هم میزنی

می نوشی می روی...

یکی به آدم های پشت پنجره ی کافه

اضافه می شود...!

مرضیه احرامی

hamid_diablo
04-05-2012, 12:04
بارش تو ( دفتر شعر آیه های دلتنگی )

با تمام ابری بودنم

ناودان کوچک دلم

بارش تو را

تمنا میکند

از اسمان زندگی

آران محمدی

F l o w e r
04-05-2012, 19:01
.

"رهایــم نمـے کند"

همـﮧ چیـز انگار خوب است ،

انــــدوه اما / ..

خودش را بـﮧ گلویــم گـره زده

دوست خوبـے است ،

رهایـــم نمـے کند / !

مرضیـﮧ احرامـے

.

R A H A
04-05-2012, 19:16
دوست داشتن

دوست داشتن،

صدای چرخاندن کلید است در قفل.

عشق،

باز نشدن آن.

کاری که ما بلدیم اما...

باز کردن در است

با لگد...

امیر حسین معینی ( الف . میم. پاییز )

sara_girl
07-05-2012, 17:25
رویـا ( دفتر شعر خاطره )

مِــثــﮧ خوابــے مِــثــﮧ رویا مِــثــﮧ آرامِشِ دَریا...
مِــثــﮧ آسِمونِ آبـــے آرومـــے وَقتـــے کِه خوابــــے...
مِــثــﮧ پَروانِــﮧ نَجیبـــے تو یِــﮧ رویاے عَجیبـــے ...

مثه یاسای تو باغچه مثه آینه تو باغچه
مثه چشمه ی زلالی انگاری خواب و خیالی.
.
.
.
بي تو من موندم و رويا خسته از تموم دنيا
يه دل تنگ شكسته دو تا چشم خيس خسته
روزا تب دار شبا بيدار يه تن خسته بيمار
مثه يه مرده سر دار از خودم از همه بيزار
له له لحظه ديدار بينمون ديوارو ديوار

خاطره حیدری زاده

.

hamid_diablo
07-05-2012, 19:05
( دفتر شعر با من پرواز کن )

رنگها!...
رنگ می بازند
پیش نگاهت
کور و لال می شوند
شعر ها!...

بهزاد پیروزیان

.

F l o w e r
08-05-2012, 18:25
.

" به خودم که مـے آیم "

ایستـگاه دور سَـــرم مـے چــرخـد / ..

مغـزم ســـــــوت مـے کشـــد

و قطار ، قطــره قطـــــره روی ریـل گـونــــﮧ هایـــم راه مـے افتــــد

بـﮧ خودم مـے آیم ، تــــو رفــتـــــــــــﮧ اـے / .

داوود مراد ـے سوران

F l o w e r
09-05-2012, 17:46
.

اشتبــاه ،

تــداعـے عبـــــــــور لحظـﮧ هاســت

وقتـے کـﮧ چشمانــت

بــﮧ آئینــﮧ هاـے خیــــــس مـے نگرنـــــد

مسعود گیتـے جلال ( نیــمآ )
.

part gah
10-05-2012, 15:33
اگر دریا از جزر و مد و موجش گذشت

من هم از تو می گذرم

اگر پرستو از بال پروازش گذشت

من هم از تو می گذرم

تو از من عاشقانه می گریزی

و من بسان سایه ای عاشقانه تر به دنبال تو

دریا بدون امواجش باتلاق می شود

و من بدون تو صخره ای سر در گریبانم

پرستو بی بال می میرد

و من بدون تو سالهاست که مرده ام

نسرین بهجتی

Mehran-King
11-05-2012, 14:27
ای همیشگی ترین عشق

هرجا هستم با خیالت پرم از شعر و ترانه
ای همیشگیترین عشق توی مرگ عاشقانه
عاشقانه ی منیو همه ی بود و نبودم
تو که نیستی تا ببینی پر از درد وجودم

منم اینجا تک و تنها قدر دنیا از تو دورم

ای پناه جسم سردم ای همه شوق حضورم
گرچه دورم از نگاهت چشم براتم پشت شیشه

تو یعنی تمام لحظه ،لحظه یعنی تو همیشه
هرجا هستم با خیالت پرم از حس رهایی
ای گناه آخر من که برام رنگ خدایی
عاشقانه ی منیو لحظه های ناب بودن
ای که محتاجم به چشمات واسه عاشقانه موندن
هرجا هستم با تو هستم جنس احتیاج و خواهش
دست بکش رو تن خستم بگو از حرم نوازش
دست بکش رو گونه ی من بگو هستم تا همیشه
تو یعنی تمام لحظه،لحظه بی تو که نمیشه

حامد فرزانه

.

hamid_diablo
15-05-2012, 19:13
تولید مثل ( دفتر شعر تنقلات )

مغزِ خام،چشمِ شور
دستِ بی نمک،زبانِ تلخ
خشک و بی مزه
یَخِ یَخ

تازه می فهمم آشپز که دوتا شود،چه گندی می زنند!

امیر بختیاری

M0RTEZA_R
17-05-2012, 12:29
برمودای من ( دفتر شعر رفاه )

عمری کاشتم ….

به امید برداشت

به غفلتی دادم

هم داشت و هم برداشت

دریا بودم

و احساسم به لطافت آب

و قلبم به آرامی ِ

آرامش ِ آبی آن

بی تلاطم … بی موج

کشتزاری بودم

با شاخه های طلایی گندم

که در نوازش باد

می رقصید آرام

آوازم را بلبل

به حسادت می نشست

نمیدانم شیطان

در کجا

به شکار آرامشم آمد

زیرا می دانم

فقط

از آن زمان

در برمودای غرور خویش

گم شدم ..

رضا فلاح لنگرودی

m_kh111
17-05-2012, 18:46
از سیم تلفنی که زنگ نمی خورد
به جای نخ استفاده کنید
بغض تنهایی تان را کمی باد کنید
نخ را به آن ببندید و به پارک بروید
بعد از چند دقیقه خواهید دید
یک بادکنک فروش حرفه ای هستید.

مهدی علاقمند

hamid_diablo
17-05-2012, 19:22
اسیر تاریکی

روز را در قلعه تاریکی شب
زندانی کردند
ای تو که روز منی
در کدامین قلعه زندانی شده ای
کدامین عفریت ماه من را برای خود خواست؟
من منتظر طلوع فردایم

نسرین دوره

rex123
17-05-2012, 20:23
دل هم براي خود دلايلي دارد
آقاي پاسكال دمت گرم!
ديگر بشر ني متفكر نيست
دور افكنيد
منطق بيهوده را
منطق ، استقرا ، عليت ، تجربه
اين ها كليد درك جهان نيستند ...

رحیمی-شمشیر معشوقه قلم

rex123
18-05-2012, 08:50
در دلم غوغاست

آتش زير خاكستر

مي سوزاندم چو شمع

ذره ذره ي وجودم را آب مي كند

تا كي شعله و زبانه كشد

لب فروبسته و هيچ نگويم از رنج درونم

لبم خندان و دلم خونين از اين آتش درون

در دلم غوغاست ...

سهیلا انوری - غوغا

R A H A
18-05-2012, 10:25
تنها دلیل شاعری های من ..

مثل یک روحی ؛ رهــــــــــــــا از بند زندان و تنی!

دور هم باشی اگر از من ٬ همیشه با منی

تو همیشه بی خبر مهمان بغضم می شوی

بی هوا از چشم های خسته ام سر می زنی...

رویا باقری

hamid_diablo
18-05-2012, 16:37
رویایی در خواب ( دفتر شعر شقایق )

نیمه شبی از شبهای تکرار تنهایی
در خواب روزی را دیدم که تو آمدی
با ستاره ای در دستهای کوچک عشق
و من با دستانی کشیده به سوی خدا
تو را نگاه میکردم

پرویز طارمی

9➚ اشعار را به صورت کامل ، همراه با نام شعر و شاعر و در صورت امکان نام کتاب یا مجموعه شعر و منبع موثق قرار دهید.

M0RTEZA_R
18-05-2012, 19:11
شاعر: باران کیان مهر
نام شعر:دو جین اشک

دوجین اشک
یک قطره قلم
تکه ایی کاغذ تنهایی

این است راز همه ی سروده ها و ناسروده هایم برایت. . . .!

part gah
18-05-2012, 19:36
تو ای رهگذر،

هشیار باش چو می آیی به شهر دلم!

در این سیلاب خیز ویران دیار،

جاده ها یکسویند.

«شاید نیابی مسیر بازگشت را!...»

اینجا به شبهایم چراغی نیست

و روزهام قهر با خورشید.

در شهر چشمانم،«هوا مدام بارانیست!»

و طوفنده بادهای غربت،

پراکنده رگبار مصیبت،

از شهر دلم سوغاتیست!!

فرسوده بنای سد چشمانم،چکه می کنند مدام!

چو برگیری نگاهت را از آن،

ساده می شکنند...

و می گردد روان،سیلی مهیب،

اما مهربان و بی آزار .....

به شهر دلم وارد نشوید.....

----------------------------------------------------------------------

فرزاد سیامری

rex123
21-05-2012, 18:34
به دادم برس اي اشک

دلم خيلي گرفته

نگو از دوري کي

نپرس از چي گرفته

تو اين تنهايي تلخ

من و يک عالمه ياد

نشسته روبرويم

کسي که رفته بر باد

کسي که وقت رفتن

دوباره عاشقم کرد ...

سرافراز- دریغ

F l o w e r
21-05-2012, 18:41
گاهــے بایـــد رفـــــت / ..

و بعضی چیــزهـا را که بـُـردنـے سـت بـا خود بــــرد ،

مثل خاطــره، مثل غــــــــــرور ..

و آنچه مانــدنـے ســت را جــــا گذاشت،

مثل یــاد، مثل لبخــنــــد ..

رفتنــت مـاندنــے مـے شود وقتـے که بـایــد بــــروـے ،

بــــــروـے / ..

و ماندنــت رفتنـــے مـے شــود وقتـے که نـبایــد بمــانـے ،

بـمــانـے / ..

" الفــ . بـــارانـــ ی "

M0RTEZA_R
21-05-2012, 21:32
تكه یخی كه عاشق ابر عذاب میشود
سرقرار عاشقی همیشه آب میشود
چه كرده اي تو با دلم كه ازتو پیش دیگران
گلایه هم كه میكنم
شعر حساب میشود!

کاظم بهمنی

part gah
21-05-2012, 21:43
مــے شــود کمــے بخنــدي

بــه حــوض آب؟

مــي‌ خــواهــم عکــس بگيــرم،

يــادگــاري از روي مــاه . . .

-------------------------------------------------------------------
بهرنگ قاسمی

part gah
22-05-2012, 09:20
ماهی نمیر... باش که دریا بیاورم

حالم بد است مثل عقابی که پیر شد
یا کفتری که زخمیِ تیرِ امیر شد

ابری قرار بود ازین جا گذر کند
پیمان شکست باد و نصیبم کویر شد..

عمری بیاد روز رهایی ترانه خواند
مرغی که در حصار قفس ها اسیر شد

رودم که در تقابل با رسم آبشار
در عین سربلندی خود، سربزیر شد

بازیچه ی قمار و غرور و شراب و شعر
عاشق که شد به حکم دلش گوشه گیر شد..

باور نمی کنم دل دریا پرست من
افتاد روی خاک و شکست و حقیر شد

- ماهی نمیر... باش که دریا بیاورم!!
- دریا کجاست!؟ تنگ بیاور که دیر شد...

پوریا شیرانی

rex123
22-05-2012, 09:49
دوباره با زبون بی زبونی گفتی :من هستم

همین نزدیکیا،دورو ورا،هر جای این دنیا

اگه با من باشی هرگز نمیذارم بشی تنها

دوباره از همه بدخلقیام،نامهربونیام گذشتی

میون اون همه تاریکی و ظلمت منو تنهام نذاشتی

درست اون لحظه ای که کل دنیا پشت به من کرد

نگاه تو همه دنیا رو واسم زیرو رو کرد

ببخش گاهی اگه بد کردم و رفتی تو از یادم

دوباره لحظه ی آخر رسیدی تو به فریادم

پر پرواز بخشیدی همون لحظه که افتادم ...

احمدپور-لحظه آخر

rex123
23-05-2012, 10:00
از حالت ِ چشمان من حالِ دلم پيداست
مي بيند! اما گوييا يك عمر نابيناست !!!!!

عمري است ماهي قرمز تنگ دلم تنهاست
چشم انتظارم ليك او صياد درياهاست

در آسمان بي حضورش،‌ چون پرستويي
يك آشيان گم كرده ام، پرواز بي معناست

ديگر سزاي عاشقي پرسوختن ها نيست
با شعله ها مي رقصم اين پروانه بي پرواست

گر سمفوني محزون و دلتنگ است باكي نيست
نت هاي پاياني است، شايد آخر دنياست ...

پریشان-آخر دنیا

M0RTEZA_R
23-05-2012, 16:42
عصﺮ ﯾﺨﺒﻨﺪﺍﻥ
ﺷﺎﻋﺮ:ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻼﺡ
ﻗﻠﻢ ﻭ ﺩﻓﺘﺮ ﻭ ﻣﻦ ﻭ ﻣﯿﺰﯼ ﺧﺶ ﺧﺶ ﺑﺮﮔﻬﺎﯼ ﭘﺎﯾﯿﺰﯼ ﺑﯽﺗﻮﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﻋﺼﺮ ﯾﺨﺒﻨﺪﺍﻥ ﺭﻭﺣﻢ ﺍﻓﺴﺮﺩ ﻗﻌﺮ ﺍﯾﻦ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﺍﻧﺪﮐﯽ ﺷﺒﯿﻬﺖ ﺑﻮﺩ ﭼﻨﺪ ﻟﺤﻈﻪﻣﺮﺍﺯ ﻣﻦ ﺑﺮﺑﻮﺩ ﺍﺯ ﭼﺎﺭ ﺳﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﮐﻪ ﺑﺪﺭﻭﺩﯼ… ﮐﺎﺵ ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺍﻭ ﺧﻮﺩﺕ ﺑﻮﺩﯼ ﻗﻠﺐ ﻣﻦ ﺑﯽ ﻫﻮﯾﺖ ﻭ ﺧﺴﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﺯﺧﻢ ﺧﻨﺠﺮ ﺯ ﻫﺮ ﻏﺮﯾﺒﻪ ﭘﺴﺖ ﺛﺎﻧﯿﻪ ﻣﯽ ﮐﺸﻢ ﻭ ﻋﻤﺮ ﻫﺪﺭ ﺭﻓﺘﻨﺖ ﺭﺍ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﻡ ﺑﺎﻭﺭ ﻭ ﺑﻪ ﻭﯾﺮﺍﻧﻪ ﺍﯼ ﻧﻤﺎﺩ ﺩﺭﺩ ﻣﻬﺪ ﺩﻟﻬﺎﯼ ﻫﺮﺯ ﻭ ﺳﻨﮕﯽ ﻭ ﺳﺮﺩ ﺩﺭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻭ ﮐﻮﭼﻪ ﻭ ﺑﺮﺯﻥ ﺑﺲ ﮐﻪ ﻧﺎﻣﺮﺩ ﺩﯾﺪﻡ ﻭ ﻧﺎﺯﻥ ﺩﯾﻮ ﻭ ﺩﺩ ﺭﺍ ﻣﻠﻮﻟﻢ ﻭ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﮐﯿﻤﯿﺎ ﺷﺪ ﺑﻪ ﮐﻨﺞ ﻗﺼﻪ ﻧﻬﺎﻥ ﻭﺭ ﻧﻪ ﻣﻦ ﻫﺮ ﮐﺠﺎ ﻧﻈﺮ ﮐﺮﺩﻡ ﯾﺎﻓﺖ ﻣﯽ ﻧﺸﻮﺩ، ﺣﺬﺭ ﮐﺮﺩﻡ ﺍﯾﻦ ﺯﻣﺎﻥ ﺳﯿﻨﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﻓﻮﻻﺩ ﻟﯿﻠﯽ ﻗﺼﻪ ﺭﻓﺖ ﺑﺎ ﻓﺮﻫﺎﺩ ﭘﺮ ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺷﻌﻠﻪ ﺍﯼ ﺷﺪ ﺳﻮﺧﺖ ﻋﺸﻖ ﺑﯿﭽﺎﺭﻩ ﺟﻨﺴﯿﺖ ﺁﻣﻮﺧﺖ ﺑﻮﺳﻪ ﺍﯼ ﮔﺸﺖ ﺑﺮ ﺗﻨﯽ ﻋﺎﺭﯼ ﻭ ﻫﻮﺱ ﺷﺪ.ﺑﻪ ﭘﯿﮑﺮﯼ ﺟﺎﺭﯼ

hamid_diablo
25-05-2012, 12:46
یادت هست؟
بی امان
با تنِ زخمی
بر تار و پودم
می رقصیدی؟
و فریاد من
از درد عاشقی
رگ به رگ میشود

پژمان ترکمان

farzanehpaksima
27-05-2012, 08:53
آنقـدر پشتـ ِ پنجـره نشستـه امـ كه مـادر به جـــاي شمعداني هـا مرا آب ميدهد ؛

بیـــــا

مطمئن باش كه مـادر خاك مرا عوض نكـرده استـــــ !

هادی سلیمانی راد

rex123
28-05-2012, 11:18
گوشه ای می گریستم

عابری گفت:

حالتان خوب است ؟

گفتم: خوبم!

تنها تکه ای تنهایی

توی چشمم رفته است …

کیان مهر

part gah
28-05-2012, 20:55
خدایــــــا گر تو درد عاشقی رو می کشیدی

تو هم زهر جدایی رو به تلخی می چشیدی

اگر چون من به مرگــــــ آرزوها می رسیدی

پشیمون مے شدی از اینکه عشق آفریدے

خدایــــــا عاصی و خسته به درگاه تو رو کردم

نماز عشـــــــق را آخر به خون دل وضو کردم

دلمـــــ دیگر به جان آمد در این شبهاے تنهایے

بیا بشنو تو فریــــــادے که پنهان در گلو کردم

بگو هرگز سفر کردے سفر با چشم تر کردے

کسے را بدرقه با اشک تو با خون جگر کردے

ز شهــــــر آرزوهایتــــــ به ناکامے گذر کردے

گل امیــــــد تو پرپر به خاکــــــ رهگذر کردے

خدایــــــا گر تو درد عاشقے رو می کشیدے

تو هم زهر جدایے رو به تلخے مے چشیدے

اگر چون من به مرگــــــ آرزوها مے رسیدے

پشیمون مے شدے از اینکه عشق آفریدے

------------------------------------------------------------------

هما میر افشار

rex123
29-05-2012, 11:46
باد !

می برد با خود

ذره های وجود مرا ;

دل نمی بندم به خود ;

کویر را ،

امتحان،

صبر است !

درخشان-امتحان

M0RTEZA_R
30-05-2012, 09:37
ایهام
مریم وزیری

در تاب یک کوچه زنی افسرده،آرام
با کودکی معصوم وچندین بسته بادام
افکار درهم دارد و چشمان پردرد
بایک نگاهش می نویسد شعر ایهام
“کمتر بپرس از حال من مردم رئوفند
مادر چرا بهتت زده ؟لالای …پرهام
اینجا محبت را برایت می فرستند
در قالب یک ظرف از پس مانده ی شام
رقص نگاه عابرین مانند تیر است
آری کمی پر زخم تر از تیر شهرام
پرهام ِمن !دنیا فقط عاشق شدن نیست
دنیای ِمن،دنیای ِاو ،در گیر ابهام
نقشی برایت می کشم ،لطفا ببینش
آن بود رویای من ساده دل خام
آن روزها در قصر رویاها و عشقم
من می نشستم در کنارش روی آن بام
او می کشید عکس خودش را توی شعرم
اینگونه می آمد ردیفی در غزلهام
در بیت هایم معنی آخر نگاهش
من می سرودم از جوانی عاشق ورام
امروز نقشش چون شبح در خاطراتم
از اعتیادش می نویسم ،از غم، از دام
یک روز چشمم را به روی عقل بستم
حالا ببین شهرام من محکوم اعدام
بادام هامان باز روی دستمان ماند
از بس برایت قصه گفتم،غرق اوهام”

hamid_diablo
02-06-2012, 19:41
خوشبختم در عشق

خیابان یک طرفه ای که  شاهد_برگشتن_ هیچ کس نیستم

حتی اگرروزی هزار بارمرا دور بزنند !!!

علیرضا شایگان

rex123
06-06-2012, 16:13
از درخت زندگی افتاد برگ

برگ های سرخ و زرد

جاده اکنون برگ، برگ

رفته اند زین جاده ها و راههای بسیاری دگر

عابرانی که ترا شیدا و عاشق بوده اند

جاده های عشق را پیموده اند

این صدای خش خش برگان

صدای بودن است

نغمه لالایی جان و تن است

حال برگی از خزان

از نشانه های شگفت عاشقان

با شما دارد سخن:

یاد سرسبزی و باران بخیر

یاد همراهان بخیر

"باران کیان مهر"

F l o w e r
07-06-2012, 19:21
.

ـهــــــــراس

یعنــــــے مــــن بـاشـم

و تــــــو بـــاشــــے

و حــرفـــــے بـرای گفتـــن نــــبـاشــد ..

" نیکــے فـیـــروزکــوهــے "

rex123
08-06-2012, 23:26
همه شب کنارم ای دوست ، شب آرزوی من باش

که به شام آرزوها سحرم بقا پذیرد

دلم آنچنان رها کن که غزال وحشی من

مگر از قضای گردان زلبش دعا پذیرد

به نظر اگر چه با شم ز نصیحتش گریزان

چه شود که جان جانان سخنی زما پذیرد

چو زحال ما بپرسی همه شب ترانه خوانم

که مگر نسیم صحرا زمن این ثنا پذیرد
...

دوست گرامی آقا سید رضا مختاری - شعر شب آرزوی من باش

F l o w e r
09-06-2012, 14:04
.

ایـن روزهــــا

نـبـضـم ڪـُـنـد مـﮯزنـد

قـلـبـم تـیـر مـﮯڪشـد

دارم ..

صـداﮮ ِ خـورد شـدن ِ احـسـاسـم را

لا بـﮧ لاﮮ ِ

چـرخ دنـده هـاﮮ زنـدگـﮯ مـﮯشـنَـوم ..

"دانـیـال رحـمـانـیـان"

D4Rk knight
11-06-2012, 14:15
نگاه ( دفتر شعر آوا )

پرچينــ نگاهتــــــ كوتاه است!

ازكوچه دلواپسى هايتـــــــــ كه مـــی گذرمـ

ياغى مـــــى شومــــــــ!

تمامـــــ پلكـــ زدنتـ را مى دزدمـ

بانگاهتـــــــ ورق مى زنمـــ هرآنچه دار و ندارمــــ استــــــ

بیژن طاهری اذرک

part gah
13-06-2012, 21:39
زخــم زنــدگــي‌ات منــم!

همــه بــه زخــم‌هــايشــان

دستمــال مــي‌بنــدنــد،

تــو

امــا

بــه زخــم‌ات،

دلـــــ بستــه‌اي . . .

انسيه اکبري

hamid_diablo
14-06-2012, 13:04
دلم،رد پاي ترا،چون يعقوب،از دور دست ها،به نظاره نشسته است.

منا چنانی محسن زاده

Rjoun
16-06-2012, 01:19
نگاه میکنم از غم به غم که بیشتر است

به خیسی چمدانی که عازم سفر است

من از نگاه کلاغی که رفت فهمیدم

که سرنوشت درختان باغمان تبر است

به کودکانه ترین خواب های توی تنت

به عشقبازی من با ادامه ی بدنت

به هر رگی که زدی و زدم به حس جنون

به بچه ای که توام ! در میان جاری خون

به آخرین فریادی که توی حنجره است

صدای پای تگرگی که پشت پنجره است

به خواب رفتن تو روی تخت یک نفره

به خوردن دمپایی بر آخرین حشره

به ( هرگز ) ت که سوالی شد و نوشت : ( کدام ؟ )

به دست های تو در آخرین تشنج هام

به گریه کردن یک مرد آن ور ِ گوشی

به شعر خواندن ِ تا صبح بی هماغوشی

به بوسه های تو در خواب احتمالی من

به فیلم های ندیده ، به میل خالی من

به لذت رویایت که بر تن ِ کفی ام..

به خستگی تو از حرف های فلسفی ام

به گریه در وسط ِ شعر هایی از ( سعدی )

به چای خوردن تو پیش آدم بعدی

قسم به این همه که در سرم مدام شده

قسم به من ! به همین شاعر تمام شده

قسم به این شب و این شعر های خط خطی ام

دوباره بر می گردم به شهر لعنتی ام

به بحث علمی بی مزه ام در ِ گوشت

دوباره بر می گردم به امن ِ آغوشت

به آخرین رویامان ، به قبل کابوس ِ
دوباره بر می گردم به آخرین بوسه

سید مهدی موسوی

F l o w e r
17-06-2012, 22:27
قشنـگـﮯ ..

آن درختـﮯ اسـت

که تنهــا زیر خورشیــد

کنار سنگ خــارا

فــراز صخـــــره ها

چــون سایبـــان اسـت ..

" پژمان صالحـ ی "

part gah
19-06-2012, 21:53
كسي كه طعم زبان عسل نمي‌فهمد
تو هرچه هم كه بخوانی غزل، نمي‌فهمد

" حكايت نرود ميخ آهنين در سنگ "
نگو به سنگ، كه ضرب‌المثل نمي‌فهمد

كسي كه صنعت تشبيه را نمی‌داند
ركوع ماه و طواف زحل نمی‌فهمد

ميان آينه و آب و شانه و گيسو
لطيفه‌اي است كه آن را كچل نمي‌فهمد

حديث درد به پايان نمي‌رسد اما
هزار حيف كه اين را اجل نمی‌فهمد

سيد مرتضی كرامتی

پ ن : کچل و خوب اومده : )

F l o w e r
19-06-2012, 22:10
.

انگشتــان ِ سبابه اَم را مـﮯ رسانم به کنــج ِ لب هایـم ،

و بـا تــمــــام ِ جانـم

گوشه هاﮯ لبانم را بـالا مـﮯ کشــم..

تـا همه بفهمنــد

که من خیلـﮯ شــادم!

"عاطفه وفاخواه "

part gah
20-06-2012, 18:14
در نبــودت بــانــو،

از تــو بُتــی ســاختــه‌ام!

امــا

حــالا کــه آمــده‌ای،

ابــراهیــم از کجــا بیــاورم . . .

محمدرضا صالحی

part gah
22-06-2012, 22:11
خدا ما رو برای هم نمی‌خواست

فقط می‌خواست همو فهمیده باشیم

بدونیم نیمه‌ی ما مال ما نیست

فقط خواست نیمه مونو دیده باشیم

تموم لحظه های این تب تلخ

خدا از حسرت ما با خبر بود

خودش ما رو برای هم نمی‌خواست

خودت دیدی دعامون بی‌اثر بود

افشین یداللهی

hamed29
24-06-2012, 10:32
عراقی:

ای لطف تو دستگیر هر رسوایی
وی عفو تو پرده‌ پوش هر خود رایی

بخشای بدان بنده، که اندر همه عمر
جز درگه تو دگر ندارد جایی

با حکم خدایی، که قضایش این است
می‌ساز، دلا، مگر رضایش این است

ایزد به کدامین گنهم داد جزا؟
توبه ز گناهی، که جزایش این است

__________________________________________________ ______________________________________________

hamed29
25-06-2012, 11:15
بیژن ارژن (آثار : بی هم شدگان_مجموعه رباعی )

پیدا شدگانیم که تنها هستیم
پنهان شدگان خواب و رویا هستیم

در دنیای چقدرها از هم دور
آدم های چقدر تنها هستیم

__________________________________________________ __________________________________________________ __

او شوم نبود این گناه از ما بود
پرهای سیاه او،سیاه از ما بود

آواز کلاغ را خدا بد ننوشت
ما بد خواندیم اشتباه از ما بود

F l o w e r
25-06-2012, 15:18
سلام
فهرست اشعار به پست دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپیک اضافه شد :11:

hamed29
26-06-2012, 11:23
بعضی الکی بزرگ هستند،چرا؟
در پوست میش گرگ هستد،چرا؟
یک بچه نفهم است همه میدانند
آنها که پدر بزرگ هستند چرا؟

مهران عرب

hamed29
27-06-2012, 20:38
هر چند که ظاهری ملایم دارم

چون موج درونی متلاتم دارم

پروانه ام و برای آلونک دل

یک شعله چراغ اشک لازم دارم

ای چشم ببار باغ آهم گل کرد

جان شعله کشید داغ آهم گل کرد

پروانه ی واژه ها به پرواز آیید

در خلوت غم چراغ آهم گل کرد

درد آمد و جام دل گل آلود نمود

شیرازه ی جانم آتش اندود نمود

اشکم به هواداری دل می آمد

بغض آمد و راه اشک مسدود نمود

تلاوت تاریخ

آنانکه زبان فطرت تاریخند

در گوش سحر تلاوت تاریخند

از سلسله ی بهشتیانند همه

آزاده و راست قامت تاریخند

دکتر رحمدل(استاد فقید دانشگاه گیلان)

Ghorbat22
28-06-2012, 11:53
صبر کُـטּ...

ايـــن تمـآمـِ حرفم نيست ؛

" تــــو " نبايد دُعاےِ مـטּ باشي !!

از خدا خواستم موافــــق بود

ميتوانـــي "خــُداےِ" مـטּ باشــے !!

افشین یداللهی

hamed29
28-06-2012, 19:47
بر قله ي عاشقي

در شيشه ي شبنم آفتابت نکنند
مي تابي و آئينه حسابت نکنند

تا سينه برازنده ي زخمي نکني
بر قله ي عاشقي عقابت نکنند

شيون فومني

hamid_diablo
29-06-2012, 18:39
...چشم ایمان مرا، ناز کافرانه ی تو بست! ( دفتر شعر واژه های وزیده بر احساس روشنی )

چشم باور ام
از بیداری
در راه بلوغ
خمار و خسته بود!
خواب می خواست، خواب!
...
ـ نیاز ـ تو
از راه دور
از رویا
رسید!
و پلک سنگین ایمان مرا

با ـ ناز ـ
کافرانه بست!

سیده زهرا یوسفی پور

hamed29
30-06-2012, 11:16
من و این درد آشنای همیم

مرهم زخم هم,دوای همیم

پیچک وشاخ سبز احساسیم

که در این باغ از برای همیم

سخن از ترک گفتن آسان نیست

مبتلای هم و بلای همیم

در قفس گر چه عمر می گذرد

بلبل طبع با صفای همیم

هر غزل خنجری است بردل خون

درد زخمان بی شفای همیم

من و و ترس از خیال بی تو شدن

در تظاهر که دل رضای همیم

صحبت از رفتن و آمد و دیدم

هر یکی زودتر فدای همیم

« بوی گندم مال من
هر چی که دارم مال تو
یه وجب خاک واسه من
هر چی می کارم مال تو»

نه !!!
نه عزیز
بوی گندم مال تو
وقت درو , ریشه نکن !
تموم خاک واسه تو
خرمنو آتیش نزن !
هر چی داریم مال تو
هر چی می کاریم مال تو
بذار از پشته ی خرمن کلاغا دون بخورن
بذاگنجیشکای ده ارزن ارزون بخورن
ارزنای انباری
گربه دارن !
بعضی شون جون واسه ی نون می ذارن !
بذا پائیز که می شه
برگه درختا می ریزه
مثل اشک ما دو تا وقت وداع
شونه ی باد باشه و
زلفای زرد مزرعه
بی مترسک که دل مزرعه رو خون بکنه
بذا باز دست نسیم
مجنون رو بیدار بکنه
بیدای مزرعه مون خشک شدن
آخه تا کی نباید چه چه سار
تو گوش مزرعه آواز نخونه؟
عاشقم عاشق صبح
عاشق صافی آب
عاشق چشم بهار
عاشق دختر گل چهره ی یاس
عاشق خنده ی شب تو بغل گرم غروب
عاشق اینکه بگی دوست داری
عاشق اینکه بگم دوست داریم
بوی گندم مال تو
هر چی که دارم مال تو
در عوض جار نزن
چلچله ها خوندن بس !
در عوض جار نزن
پا پی دل موندن بس !
دل ما تو مزرعه جون می گیره
از جوونه رگ بیا خون می گیره
داره شب می رسه باز
نقل این قصه دراز :
بید مجنون واسه من قصه بگو :
« یکی بود یکی نبود
زیر گنبد کبود
لخت و عور تنگ غروب سه تا پری نشسته بود
زار و زار گریه می کردن پریا
مث ابرای بهار گریه می کردن پریا
روبرو شون تو افق شهر غلامای اسیر«
شبشون سرد و سیاه قلعه ی افسانه ی پیر
لالالالادلِ سیر
لالالا بی تقصیر
لالالاتو زنجیر
دلخوشی تو همه آبادی کو ؟
بچه ها لذت آزادی کو ؟

آن این عکس | وحید ضیائی

part gah
01-07-2012, 17:10
من را ببخش امشب اگر چشمم سياهي رفت

تا صبح پيشم باش! تا صبحي که خواهي رفت...

بگذار تا مويي بماند از تو بر تختم

با هر که بودي، باش! من با درد، خوشبختم!

سید مهدی موسوی

part gah
01-07-2012, 18:00
مــی‌روی و مــن،
نقشــه‌هــای جغــرافیــایــی را
مچــالــه مــی‌کنــم؛
شــایــد جــاده‌ات،
سمــت مــن،
کــج شــود . . .

محمدمسعود کرمی

hamed29
02-07-2012, 19:35
پرنده ی عاشق!
ترانه ی تنهایی را به گوش دریا بسپار
شاخه ها مشتی استخوان سبزند و درختان را یارای همرهی نیست.

دکتر رحمدل

Puneh.A
03-07-2012, 08:58
یعني ميشود روزي برسد..

که بيايي..

مرا در اغوش بگيري..

بخواهم گله کنم..

بگويي هـــــــــــــــيس..

بگويي همه کابوس ها تموم شد!!

خلیل میلانی فرد

rex123
03-07-2012, 19:35
غم درون سینه غوغا می کند

اشک چشمم دل چه رسوا می کند

می روی با کوله باری خاطره

چون که دل آرام پیدا می کند

مانده ام من در کنار پنجره

وای باران هم که شیدا می کند

زیر باران اشک می ریزم ولی

کی غم دل را تسلا می کند

سینه ام خالی است از شور و نشاط

کین زمانه دل چو صحرا میکند

کاش می شد رفتنی هرگز نبود

رفتنت دل را چه تنها می کند

زود می آیم عزیزم پیش تو

شوق ، دیدارت تمنا می کند

الهه درخشان

ma@@#
05-07-2012, 20:33
کودک نازاده نازا
جان من اینجا نیا، اینجا تو را گهواره نیست
گوی سرگردان به شیب افتاده رد شو
جان من اینجا نیا
آن که گویی یافتم من یافتم
آمدن خواهم سراغش یافتم
جان من گر عشق اینجا لانه کرد اینجا نیا
جان من ما را ببین اینجا نیا، جان بر لبم
زخمدل اینجا نباشد مرحمت اینجا نیا
عاقلان احساس را دیروز دار آویختند
عارفان دیشب کتاب خود به می آمیختند
چارپایان نقش زیباییست تنها زین دیار
رسم گرها مینهد تلخی کنار هیچ تا زیبا نما
دوستان فرسنگ ها دورند و از خاطر جدا
دشمنان گل گوید و گل بشنوند اطراف ما
جان من اینجا نیا
روز نو اینجا نیا گر آمدی زینجا برا...
<مسعود عزیزی>

hamed29
07-07-2012, 20:23
اولم رام نمودی به دل آرامی‌ها
آخرم سوختی از حسرت ناکامی‌ها

تو و نوشیدن پیمانه و خشنودی دل
من وخاک در می‌خانه و بدنامی‌ها

چشم سر مست تو تا ساقی هشیاران است
کی توان دست کشید از قدح آشامی‌ها

قدمی رنجه کن از سرو سمن ساق به باغ
تاصنوبر نزند لاف خوش اندامی ها

می‌خورد مرغ دل از دوری خال و خط تو
غم بی دانگی و حسرت بی‌دامی‌ها

عاقبت چشم من افتاد بدان طلعت نیک
چشم بد دور از این نیک سرانجامی‌ها

سر و پا آتشم از عشق فروغی لیکن
پختگی‌ها نتوان کرد بدین خامی‌ها

فروغی بسطامی

hamid_diablo
07-07-2012, 21:30
هفت گاوِ استخوانی
 هفت گاوِ فَربه را خوردند
هفت سال قحطی
یوسف کجایی ؟
بیا تعبیر کن هفته ها بی خوابیَم را !

زهره صفی پور

mcymc
08-07-2012, 00:34
اگــــــــر تو بخواهي

دور مي ايســـــتم

همچون آخرين چـــــــراغ خيابان

امـــــا روشــــن

علی شفیعی

part gah
08-07-2012, 21:55
من

گاو پیشانی سفید عاشقی هستم

که قومِ غم

داشته و نداشته ام را

چپاول کرده است

خانه ام را به آتش کشیده

و تجاوز کرده است

به زنی که در درون سینه ام می زیست؛

غم

این حرامزاده ی بی پدر

این زالوی پیر

این درخت بی ثمر

بی تو

وحشیانه در انحطاط رگ های خسته ام

ریشه دوانده است !

کامران فریدی

Samba
08-07-2012, 23:54
كوك كن ساعتِ خویش !
كه در این شهر، دگر مستی نیست
كه تو وقتِ سحر، آنگاه كه از میكده برمی گردد
از صدای سخن و زمزمه ی زیرِ لبش برخیزی

کیوان هاشمی

Ghorbat22
09-07-2012, 13:42
تقصیــر تــو نبــود

از گنــاه روزگــار هم نبــود

از سـاده اندیشی خودم بــود کــه می پنــداشتم

"وز محبــت خــارهــا گل می شـــود .. "

مجید محمد پور

farzanehpaksima
14-07-2012, 08:05
بـودنـت در کـنـارم یـعـنـی اوج دلـتـنـگـی ِ مـ ـن

بـرای لـحـظـاتـی بـعـدی کـه قـرار اسـت نـبـاشـی !!!

پگاه بهالو

dash_mehdi
15-07-2012, 11:05
..بیا مرا از این وسواس لعنتی پس بگیر
دستت را به من بده
مرا از این دره هراس بالا بکش
بر من ببار
تا شسته شوم از هرچه ترس بی تو بودن است
بگذار
حست کنم
نفس بکشمت
بویَ ت کنم

تضمینی بده..
بگو که مرا هرگز تنها نخواهی گذاشت
نه...
هیس.....
حتی بر لبانت این جمله را نیاور
من تردتر از انم که طاقت بیاورم
در مقابل عشقت زانو زده ام
تا صلابت این عشق را فریاد زنم

ارام بیا..
ارامتر..
خواب مرا بلعیده..
قول بده از خواب که برخاستم
مرا از این وسواس جنون انگیز
پس گرفته باشی

مهسا فرجامی

dash_mehdi
16-07-2012, 00:11
باران

آسمان رعدی زد
ابرها غریدند
قطرات بارانـــــــ
نم نم باریدند
بوی آب و کاهگل
تق تق شیروانی
ناله ناودانی
توی کوچه پیچید
کاشکی دلها نیز
چون هوای کوچه
پس از این باریدنـــــــــ
بوی پاکی میدادــــــــــ...

مرتضی مختاری

part gah
16-07-2012, 17:57
هیچ وقت نفهمیدم چرا

درست همان کسی که فکر می کنی

با همه فرق دارد

یک روز مثل همه

تنهایت می گذارد؟!!

میلاد تهرانی

hamed29
18-07-2012, 01:25
هر زمان می بینی
باغ آفت زده ی شعر کسی بی برگ است
حمد و توحید بخوان
اتفاقی که قرار است بیفتد مرگ است.

"‏ علی اکبر یاغی تبار "

hamed29
18-07-2012, 23:48
همیشه دلم در تکلیف های خانه،
قلم خوردگی دارد

پدر
صفرهای کله گنده ی اخلاق

مادر
هندسه ی دوست داشتنم را
اخم می کند

بیا دزدانه
در نقاشی هایم
فرار کنیم

دختر برفی!

‏" یاسر مهدوی "

F l o w e r
20-07-2012, 12:53
نه واژه
شعر می شود
نه من آدم
اگر تو سیبی بدستم ندهی!

ایرج تمجیدی

Puneh.A
20-07-2012, 22:11
با من قرار می‌گذاشتی

و کنار دیگری

آرام

قرار می‌گرفتی

و برای من بی‌قراری می‌کردی

آخرش کدام بازیچه بودیم؟

من یا او ؟

امید عبدی

part gah
21-07-2012, 05:24
باید که ز داغم خبری داشته باشد،

هر مرد - که با خود جگری داشته باشد-

حالم چو دلیری ست که از بخت بد خویش،

در لشکر دشمن، پسری داشته باشد!

سخت است پیمبر شده باشی و ببینی،

فرزند تو دین دگری داشته باشد!

هرچند که باور نتوان کرد در این باغ،

هرکس به گریبان تبری داشته باشد-

جز زیر ردای خودت ای شوخ سخن ساز

این قصه بعید است سری داشته باشد!

حسین جنتی

part gah
21-07-2012, 05:38
میوه ممنوعه ی خلقت

بوســــــــــــــه ی تُردی ستــــ

که پی صبح خمــــــاری ، از لـــــب ِ لعل تو چیدمــ ...

ایلیا کیانی

hamed29
22-07-2012, 11:56
من زیر پتوی ببر نشانم

از تاریکی می ترسیدم

که باد
تمام نوشته های روی دیوار را به جیب زد

و چشم که باز می کنم

دیوار فریاد می کشد

خاطره ی کهنه

عشق کهنه

قلب شکسته

می خریم

من گرمای پتو را در آغوش می کشم

حالا در تاریک ترین تاریکی ها از هیچ ببری نمی ترسم

نمکی خواب های ۱۸ سالگی من

" محمد علی دانا سرشت "

hamed29
23-07-2012, 20:29
قربانی

آخرین گزارش،
تازه ترین خبر
از قربانی دیشب

او پرواز کنان به سوی شمع

رفت و خاکستر شد

از شمار پروانه ها چیزی کم نشده است

هیچ کدام از جیرجیرک ها هم عزادار نیستند

اولین اظهار نظر
شاید که او موجودی گمنام و کوچک
با کوچک ترین دل شکسته ی دنیا باشد

" کوروش منجمی "

ma@@#
24-07-2012, 04:43
صبح تا عصر همگی می گویم کرامت در ماست
غافل از این که همه روی چمن زار زمین میغلتیم
دفتر جود گشودیم به لج
سطرها در همگان نا خواناست
و چه بی باک دم از ماهیت خود داریم
شکوه ها دارم از آنها ، آنها
گفتند که آیا تو چشانت بیناست
که قمر را به دو قسمت دیدی
برو ای کور تو نادانی و دور
کاکو از دختر همسایه ندانی چه رسد گردن حور!
یک چنین اوضاعی احوالیست
چه لزومیست لبم باز شود لخت شمارند عقلم
یا بگویند زبانش چو سگان بیرون است
منم اینبار چو این بی باکان می پوکم
'ترن آف' خاموشم...
.
<مسعود عزیزی>

part gah
24-07-2012, 05:35
هنگــامــی کــه بــا تــو رو بــه رو مــی‌شــدم،

سنــگ‌پشتــی بــودم،

کــه خــزیــدن در لاک خــود را خــوب مــی‌دانــد،

و در هنــر پنهــان شــدن، بــدعــت‌گــر اســت!

آنگــاه کــه تــو را بــدرود گفتــم،

پــرستــویــی شــده بــودم،

کــه بــال‌هــایــش تــو را همــواره

بــه یــادش مــی‌آورد . . .

غادة السمان

hamed29
25-07-2012, 18:22
چرا از مردمی ها کوچ کردیم

و ساکن در غروب فصل زردیم

جزای این نمک نشناسی ما

همین بس اینکه عمری غرق دردیم

" محسن عبدالله زاده فرشتمی "

ma@@#
27-07-2012, 14:07
گاهی انقدر می خندم یهو گریم میگیره
ناز اشکای یه ابرو رنگ خورشید میگیره
گاهی چشماتو میبینم دلم آروم میگیره
تو که چشماتو میبندی دلم آتیش میگیره
گاهی باور می کنم آخر عاشق شدنی
آخر جاده می فهمم بن عاشق شدنی
گاهی لب خندتو میخوام و تو ماتم میگیری
واسه من ناز میکنی خندتو ازمن میگیری
گاهی دلتنگ تو میشم تو بهم سر میزنی
تا بخوام دق بکنم خنده به لبهات میزنی
گاهی یه گوشه میشینم تو تلنگر میزنی
دفترعشقمو میخونی و چشمک میزنی
تو خود عشق و بهاری تو عزیز دلمی
تو رو دارم یا ندارم تا ابد قلب منی!
.
<مسعود عزیزی>

hamed29
28-07-2012, 11:26
گفتي که همه زندگی ما کشک است
تحميل زمين بر آسمان ها کشک است
ما هم به حساب کشک سابی گفتيم:
فرمايشتان درست اما کشک است

با چشم هميشه سرکش و بد ذاتش
بر خرمن لحظه هاي من زد آتش
خوش بود بدون من و با خود می گفت:
گور پدر شاعر و احساساتش

علي اکبر ياغي تبار

Samba
30-07-2012, 16:55
در شهر پر شده است كه احوال من سگی است
آري سگی است، حال من و قال من سگی است
دندان جمله های خودم را كشيده ام
نام و نهاد و فاعل و افعال من سگی است
هرشب مرا به ساعت سگ كوک می كنند
هر صبحدم ستاره اقبال من سگی است
تقويم روزگار ورق می خورد . . . ولی
مال شما كبوتری و ... مال من سگی است
پنجه به سمت مخمل مهتاب می كشم
خوی پلنگ دارم و چنگال من سگی است
سم و سكوت سِل و سنگ و سنگ وسنگ ...
هر هفت سين سفره هر سال من سگی است
من پاسبان گله شهرم، شبان من
بيم از گزند گرگ مكن، حال من سگی است
دارند مرد و زن به سرم سنگ می زنند
برخورد شهر با من و امثال من سگی است

سید محمد علی رضازاده

Puneh.A
05-08-2012, 11:01
قسم به پرستو
ان گاه که جفتش میمیرد
و تنها به آشیانه باز میگردد
چه غروب غریبی!
قسم به کرم شب تاب
ان گاه که از پیله بیرن می آید
و با نسیم هم آغوش می شود
چه پروازی!
قسم به خورشید
آنگاه که تو بر آن میتابی

چه تلالویی!

قسم به همه دانه ها

ان گاه که در خاک میمیرند

و در نور متولد میشوند

چه
رستاخیزی!

قسم به ساقه ای که در باد میشکند

ان گاه که از ایشان جز خاکستری برجای نمی ماند

قسم به تمامی آیینه ها

ان گاه که در برابر آب قرار میگیرند

قسم به لطافت قسم

میدانم

که میدانی

دوستت دارم.

مسیحا برزگر

Mehran-King
08-08-2012, 18:09
یادش بخیر ( دفتر شعر بهار )

روزگار کهنه ام یادش بخیر / آنهمه شور و شرر یادش بخیر

طـفل بـودم بر لـب فریاد ها / آن سـکوت ذهن ها یادش بخیر

چرخ می چرخید آرام و صبور / آن معلق ها شدن یادش بخیر

از تمام شهر و ناهنجارها / لی لی عصرانه ام یادش بخیر

می تراویدم ز باران و ز برف / آسمان آبی ام یادش بخیر

از تمنای یخی اندر بهشت / آن دعاهای سحر یادش بخیر

اندکی بودم ولی بی منتها / بیدل از جرم و ریا یادش بخیر

من نمیدانم چه شد حالا کجاست / خنده ی مستانه ام یادش بخیر

هرچه عمرم رفت گویی دل برفت / پاکی و صدق و صفا یادش بخیر

روزگارم رفت قد افراشتم / آن نهال کودکی یادش بخیر

سحر کرد

hamed29
09-08-2012, 12:13
کنار این همه نان

صف های دراز گرسنگی
و انتظار کلیشه ای سفره
بی معنی است

تمام کویرهایم را گندم پر کرده

لزومی ندارد
آسیابان هم
رو سفید باشد

‏" مازیار همای نیکفر "‏‎ ‎

hamid_diablo
09-08-2012, 21:42
پنجره باز

هیچ در ی بسته نیست

با چشمهای خودم می بینم

آزادم

مثل همه

دل ام همیشه آفتاب می خواهد

و

نور

آبتنی با تن گرم ام

با روشنایی

سمیه میرزایی

hamed29
10-08-2012, 21:27
بیتی از سروده ی "غزل"

وقتی غریبه ای گذری محرم شماست / اینجا همیشه قسمت من دست بی صداست

" مریم اسماعیلی "

Hamid Hamid
12-08-2012, 21:07
با اینکه دارن سیاه پوشا
از توی شط کوچه ها
جمع میکنن
ستاره های پر پرو
با اینکه دارن عزادارا
از زیر آوارو جنون
در میارن کفترای خاکسترو
با اینکه بوی تفتیش و خون
پیچیده توی قصه ها
با اینکه صدای انفجار
مرثیه خونه
همه جا همه جا همه جا

هنوزم میشه قربانی این وحشت منحوس نشد
هنوزم میشه تسلیم شب و اسیر کابوس نشد
میشه با سنگر از ترانه ساخت و به غراب سر نسپرد
هنوزم میشه عاشق شد و از ستاره مایوس نشد

ايرج جنتي عطايی

part gah
14-08-2012, 06:54
تعارف که ندارد

مرگ است.

امروز سر دیوار همسایه ،

تا که فردا سر کدام دیوار نِشیند ...

ای لیا کیانی

part gah
14-08-2012, 06:58
زندگی همین است
جایی معطل همین یک آغوش بی منت
یک بوسیده شدن بی عادت
یک دوســـ♥ـــتت دارم بی علت

باور کن
زندگی همین دوست داشتن است.

ایلیا مرادی

F l o w e r
15-08-2012, 15:50
.

دلـــــــهـره

مهــم نیـســت ..

بـاد از کـــدام ســو مـﮯ وزد

خـنــــده هــاﮯ تــــو

دلهــره ایســت در

دل پـرنــده هـــا ..

"دانیـال رحمانیـان"

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پ.ن : فهرست اشعار به روز شد [ #2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ]

hamed29
15-08-2012, 16:57
تمام فاصله ما

دو نقطه بود

دو خط موازی

‏ -که امتدادمان می داد

و صبح چشم که وا کردیم

جاده گم شده بود.

‏" اشکان حشمتی "

part gah
16-08-2012, 01:05

دارند مرا از زمین می کشند بیرون

از آغوش تو

چیزی بگو…

ببین…

جز من تویی که مانده ای

بگو… جای تو، من مرده ام…

دستم را بگیر… قرارگذاشته بودم

حالا که خانه دارد می ریزد

در آغوش تو فرو بریزم…

سیدمحمد مرکبیان

part gah
16-08-2012, 01:48
آنگــونــه تــو را در انتظــارم کــه اگــر،

ایــن چشــم بخــوابــد،

آن یکــی بیــدار اســت . . .

ایرج زبردست

ღ♥ஜDAYANஜ♥ღ
21-08-2012, 23:18
حس می کنم تمام تنم درد می کند
حرفــی نمی زنم دهنم درد می کند

حس قشنگ تک تک انگشت های تو
در دکـــمه های پیرهنـم درد می کند

... در مـی زنــــم بیایـــی و بهتر ببینمت
هق هق صدای در زدنم درد می کند

روزی که بر جنازه ی من چنگ میزنی
آرام تـر بــــــزن!کفنــــم درد مــــی کند

همزاد شاعرانه ی من بعد رفتنت
انگار نیمــــی از بدنم درد می کند

این روزها شبیه پرستوی گم شده
مرزی فراتر از وطنـــم درد می کند!

علیرضا الیاسی

ღ♥ஜDAYANஜ♥ღ
21-08-2012, 23:39
دلگيرم از كتاني هايم

كه راهم را از تو جدا كردند

حالا

با خاطرات پياده روها

گوشه خانه خاك مي خورند !

مرضیه احرامی

ღ♥ஜDAYANஜ♥ღ
22-08-2012, 23:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این روزها، همه فروشنده شده اند

دیگر خبری از تورم نیست
من شعرهایم را می فروشم

دخترک هفت ساله، گل هایش را می فروشد
آن مرد چهل ساله، کلیه اش را

و زیباتر از همه
آن زن سی ساله، اندامش را

اینجا، همه چیز آرام است
راحت بخوابید...

.. نیما هوشمند ..

part gah
26-08-2012, 15:45
بعضی‌ها را نوشتم
شعر شدند
بعضی‌ها را نتوانستم بنویسم
اشک شدند
بعضی‌ها را اما
نه
می‌شد نوشت
و نه
ننوشت
آن‌ها را فقط زیستم !

رویا شاه حسین‌زاده

part gah
26-08-2012, 15:47
راهی بجوی
به جهان مردگان
مسیحای من
خسته‌ام از مردن ...

فریبا عرب نیا

part gah
02-09-2012, 21:39
تو آمدی که بگویی: اگر... اگر می رفت...

تو آمدی و کسی داشت سمت در می رفت!

تو آمدی و چنان زل زدی به پوچی من

که داشت حوصله ی انتظار سر می رفت!!

تو آمدی و کسی گوشه ی غزل هی با

ردیف و قافیه هایی عجیب ور می رفت

تو آمدی، کلماتی که مرد ساخته بود

شبیه صابون از دست شعر در می رفت

از اینکه آمده تا... بیشتر پشیمان بود

از اینکه آمده تا... هرچه بیشتر می رفت!

اشاره کرد خدا سمت پرتگاه... ولی

به گوش من... و تو این حرف ها مگر می رفت!

تو آمدی که بگویی... به گریه افتادی!

و پشت پنجره انگار یک نفر می رفت

سید مهدی موسوی

part gah
04-09-2012, 16:37
دلم هوای تورا می کند هر صبح

وقتی بجای دستهای نوازشگرت بر روی گونه هام

وقتی بجای صدای مهربان تو در لاله ی گوشهام

که نرمِ نرم می خوانند :

- بیدار شو نازنینم

بیدارشو

ببین

ساعت از وقت گذشته است -

وقتی که

با صدای دلخراش گوشی

از خواب می پرم

بدون تو

دلم هوای تو را می کند هرصبح !

کامران فریدی

part gah
07-09-2012, 02:10
چشمانم را می بندم

نقابت را بردار

بگذار صورتت هوایی بخورد!

حسن کوشکیان

part gah
08-09-2012, 06:55
بــه هیــچ پــرنــده ای آشنــایــی نــده

کــه درخــت شــدن،

مصیبتــی نــو مــی‌شــود

ایــن زخــم کهنــه را . . .

عباس حسین نژاد

Puneh.A
15-09-2012, 10:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].jpg

بر شاخه ای نشستی و سیبم نمی شوی

دلتنگ دست های غریبم نمی شوی

در خوابهای من کسی از راه می رسد

تعبیر خوابهای عجیبم نمی شوی؟

بیمارم آن چنان که حریفت نمی شوم
بی تابی آن چنان که طبیبم نمی شوی

من کوهم و تو کوهنوردی که بی گمان
قربانی فراز و نشیبم نمی شوی

دستی شدم که گاه رفیقت نمی شوم

سیبی شدی که گاه نصیبم نمی شوی...

ناصر حامدی

ŞHÍЯÍŃ
15-09-2012, 18:06
سادگی ( دفتر شعر توپا )

ساده هستم
ساده می بینم
ساده می پندارم زندگی را
نمیدانستم جرم می دانند سادگی را
سادگی جرم است و من مجرم ترین مجرم شهرم
ساده می مانم…
ساده میمیرم…
اما…
ترک نمی گویم پاکی این سادگی را …

حامد مفرد

Puneh.A
18-09-2012, 11:15
دل بسته ام به پاییز...

شاید...

دوباره...

سر ِ مهر بیایی ...!

مهدی عیوضی

m_kh111
20-09-2012, 11:12
پرنده ای پرید
یاد تو افتادم
پاییز نزدیک است

عباس حسین نژاد
----------------------

پاییز نزدیک است
و من بی تو
هیچ حس شاعرانه ای ندارم
و این یعنی:
یا تو رفته ای از دلم
یا من مرده ام..

سهراب کریمی
----------------------

پاييز
تو از همه فصل ها غمگينتري
ولي
دل من از تو هم
غمگينتر است

فرنگيس رزمي نژاد
-----------------------

مرا در پاييز پياده کرده اند
به ايستگاه مي روم
دوباره پاييز است
بايد سوار شوم

نرگس بابايي

Puneh.A
21-09-2012, 10:21
تو بمان ( دفتر شعر تمام ناتمام )

باز هم برای م.ح

تو مرا...
آنقدر آزردی...
که خودم کوچ کنم از شهرت...
بکنم دل ز دل چون سنگت...

تو خیالت راحت...

می روم از قلبت
می شوم

دورترین خاطره

در شب هایت
تو به من می خندی
و به خود می گویی:
باز می آید و می سوزد از این عشق ولی...
بر نمی گردم نه!
می روم آنجایی،که دلی بهر دلی تب دارد...

عشق زیباست و حرمت دارد!

تو بمان....
دلت ارزانی هرکس که دلش مثل دلت،

سرد و بی روح شده است!

سخت بیمار شده است!

تو بمان در شهرت..

مولود - مهدی

part gah
24-09-2012, 16:16
پيدا بكن يك آدم آدم تري را
و شانه هاي محكم و محكم تري را
آقاي خوبي كه دلش سنگي نباشد
معشوق هاي دوستت دارمتري را!
من را رها كن هرچه مي خواهي تو داري
از دست خواهي داد چيز كمتري را
با گيسوانت باد بازي كرد و رقصيد
و زد رقم، آينده ي درهم تري را
تو آخر اين داستان بايد بخندي
پس امتحان كن عاشق بي غم تري را
من مي روم، آرام آرام از همه چيز
هر روز مي بيني من مبهم تري را
من را ببخش از اين خداحافظ، خداحا...
پيدا نكردم واژه ي مرهم تري را!

دکترمهدی ِموسوی

part gah
25-09-2012, 06:34
پاییز آمدست که خود را ببارمت
پاییز لفظ دیگر «من دوست دارمت»

بر باد می‌دهم همه‌ی بود خویش را
یعنی تو را ... به دست خودت می‌سپارمت !

باران بشو، ببار به کاغذ، سخن بگو
وقتی که در میان خودم می‌فشارمت

پایان تو رسیده گل کاغذی من
حتی اگر خاک شوم تا بکارمت

اصرار می‌کنی که مرا زودتر بگو
گاهی چنان سریع که جا می‌گذارمت

پاییز من، عزیز غم‌انگیز برگ‌ریز
یک روز می‌رسم ... و تو را می‌بهارمت !

دکترمهدی ِموسوی

F l o w e r
27-09-2012, 17:02
.
دل تنگی

دل تنـگی هایــت را

در کدام رود انداختـــه ای

که تمـــام ماهـی های جهــان

گوشه گیــر شدند ..

"دانیال رحمانیان"

hamid_diablo
27-09-2012, 22:42
{ السّلامُ علیکَ یا علیِّ بنِ موسَی الرِّضا علَیه السّلام }

اشک هایم؛
با طنین سورمه ای
آرام،
لالایی می خوانند
برای باغچه ی پراز
میوه های نارس غصّه ها و
نقل و نبات سوخته ی آهم،
تا بنوشند؛
سرچشمه ی جوشان معرفت تو را
وسیراب شوند

زهرا محمدی

hamid_diablo
28-09-2012, 19:12
ای دل ( دفتر شعر رهایی 2 )

آره ای دل تو صبور باش..
میرسه روزای خوب..!
مثه کوه سربلند پر غرور باش
میرسه شادی و شور..!
آره ای دل٬ زیر آوار مصیبت تو بخون..
یه قماره زندگی...!
مثه بارون بهاره زندگی..
آره ای دل ٬تو٬صبور باش..
بی صبوری ٬تو بگو ٬چیکار کنیم؟؟
وقتی که ٬ شب تا سحر٬پر دردی..
وقتی از زندگی سردی..
وقتی که بغضی شکسته٬تو گلوته..!
اون زمانی که سکوت٬ حکم آبروته..!
پیش چشم همه مردم..
تو صبور باش..
صبوری ٬ کار تو شد٬حال و احوال تو شد...!!!! رها

رها بینا

شاهزاده خانوم
29-09-2012, 22:32
ایکاش

زنی بخندد
و هوا پر شود از طعم احساس ...

ایلیا . م

hamid_diablo
01-10-2012, 17:35
هیس!
میشنوی؟!
من،تو را
در بالاترین نقطه ی سکوتم جای داده ام!
در پر مخاطره ترین سکوی حساس احساسم
آه...
هنوز هم وقتی که نیستی
خاطرات آهنگ هایمان را لب میزنم
و پا می گذارم بر تمامی جای پاهایت!
تو را نمیدانم،اما اینجا
همه چیز خراب است!
حتی نوار قلبم،
جای خالیت را میخورد!!!
هیس!
صدای آهنگ های خاطره انگیزت
را کم کن!
کمی سکوت را به تو نه،
به خودم قول داده ام.

شایا ادریسی

شاهزاده خانوم
02-10-2012, 00:12
مرا کلاسیک دوست داشته باش
تکرار کن،
دوستت دارم های رنگ پریده ات را
حتی اگر بوی کهنگی بدهند

مرا کلاسیک دوست داشته باش
که من هر زمان ،
برای شنیدن،
حرف های غبار گرفته ات ،
حاضرم

مرا کلاسیک دوست داشته باش،
ببخشید ،ولی ،
از مدرن شدن، احساست بیزارم!

مرا کلاسیک نگاه کن
که از آسمان مدرن ِ نگاهت
غریبه ای سقوط می کند
میان سفره ی دلم

الهام لاسمی

شاهزاده خانوم
04-10-2012, 00:00
لحظه ها مرطوب است
بوی باران جاریست
و نبودن های ات، مثل سمباده سختی که پر از زبری دنیاست
روح من را، قلب من را، بی امان می ساید

نه امیدم پینه بسته
و نه احساس ام از این فاصله ها زنگ زده
گویی انگار که در قاب دلم جا ماندی
و صدا می زنی آلوده به عشق ام، هنوز اینجایم
می دانی
قلب من زبری تقدیر به تن می خرد و
بی حس از این همه تاوان
نگاهش، هر روز
به لولای در بین من و تو هنوز چشم به راه است
شاید این بار بچرخد به همان پاشنه ای که؛
خواب شب های من است

آرش قمیشی

hamid_diablo
04-10-2012, 00:18
درگوشه ای از
دلبستگی های سپید تو
آرام
کمرنگ و دور
ساکت
می ایستم
تا برایت
سوسویی بزنم
بگذار
بمانم!

زهرا محمدی ( سها )

part gah
07-10-2012, 05:47
از خانه اگر آمدی

یک پاکت سیگار

گزینه شعر فروغ

و تحملی طولانی بیاور

احتمال گریستنمان امشب بسیار است

بهروز مهدی زاده

Puneh.A
07-10-2012, 22:54
من آن خاموش خاموشم که با شادی نمی جوشم

ندارم هیچ گناهی جز که از تو چشم نمی پوشم

تو غم در شکل آوازی شکوه اوج پروازی

نداری هیچ گناهی جز که بر من دل نمی بازی

ترانه سرا : پاکسیما زکی پور

F l o w e r
09-10-2012, 09:58
.

یكی زیر ..

یكی رو ..

دستـــ هایـمـان

زیباتریـن بافتـنـی دنیـــــاست !

ســارا شــاهدی

Puneh.A
09-10-2012, 21:04
شير مادر، بوي ادكلن مي‌داد
دست پدر، بوي عرق
(گفتم بچه‌ام نمي‌فهمم)

نان، بوي نفت مي‌داد
زندگي، بوي گند
(گفتم جوانم نمي‌فهمم)

حالا كه بازنشسته‌ شده‌ام
هر چيز، بوي هر چيز مي‌دهد، بدهد
فقط پارك، بوي گورستان
و شانه تخم مرغ، بوي كتاب ندهد!

اکبر اکسیر

Puneh.A
10-10-2012, 21:03
تو از
زوزه شغالها
گفتی
و رنگ صداشان
که هنوز همانست
و رویای همیشه مرا
در آغوش شب و مه تجربه کردی
و من در خیالم آفریدم آن را !
من در سرزمینی زندگی میکنم

که برای رویاهایم مجازات می شوم

و اگر عاشق آنها شوم تقاص میدهم !
از این مردمان
از این رسمها
از این حبس بی گناه بیزارم !
چرا مدفون باشم در گور این افکار
چه می شود اگر درهای دلم را بگشایم
سنگ می بارد بر من
یا تبعید می شود دوباره به دنیایم

و راستش من از
این عاقل نماهای تهی مغز
بیزارم ...

لیلا هژیر

part gah
13-10-2012, 17:44
تــو جــانمــی!

چــه خــوش اســت،

وقتــی بــه لبــم مــی‌رســی . . .

مجتبی حسن زاده

part gah
16-10-2012, 07:48
اسمم داره یادم میره چون تو صدام نمی‌کنی
حالا که عاشقت شدم تو اعتنا نمی‌کنی

دلتنگ‌تر میشم ولی نشنیده می‌گیری من‌و
هنوز همه حال تو رو از من فقط می‌پرسن‌و

با این که با من نیستی دیوونه میشم از غمت
اصلاً نمی‌خوام بشنوم که اشتباه گرفتمت

داشتن تو کوتاه بود .. اما همونم کم نبود
گذشته بودم از همه .. هیچ کس به غیر تو نبود

حقیقت‌و میدونی و ازم دفاع نمی‌کنی
کنار تو می‌میرم و تو اعتنا نمی‌کنی

مردم تو رو از چشم من امشب تماشا می‌کنن
فردا غریبه‌ها من‌و پیش تو پیدا می‌کنن

کاش اتفاقی رد بشی از کوچه‌های دلخوری
به روم نیارم که چقدر می‌خوام که از پیشم نری

هر بار با شنیدن صدای تو آروم شدم
حتی واسه‌ی رفتنت پیش همه محکوم شدم

مونا برزویی

part gah
18-10-2012, 17:30
ســاعــت هــا را عقــب بــردنــد،
مــا را جلــو!

‏نيمــه هــاي امشــب،

دو بــار دوستــت خــواهــم داشــت . . .

عطيه سادات فتحي

Puneh.A
19-10-2012, 11:46
چه قدر با تو نشستن برای من دیر است
و لحظه های کبودی که سخت دلگیر است
و آه از این همنشین تنهایی
همان دلی که دگر از بهانه هم سیر است
چه روزگار غریبی
چه عشق های عجیبی
برای عاشق درمانده ، مرگ هم درگیر است

محمود ایمانی

part gah
23-10-2012, 15:37
دوســت داشتــن

يــا کســي را بــراي دوســت داشتــن،

نــداشتــن،

هــر دو درد اســت!

درد مــن، هــر دو . . .

سینا به منش

part gah
24-10-2012, 21:35
شبیــه مــه شــده بــودی!

نــه مــی‌شــد در آغــوشــت گــرفــت

و نــه آن‌ســوی تــو را دیــد!

تنهــا مــی‌شــد، در تــو گــم شــد!

گــم شــدم . . .

رویا شاه حسین زاده

Puneh.A
25-10-2012, 22:31
اگر زنی را نیافته‌ای که با رفتنش
نابود شوی
تمام زندگی‌ات را باخته‌ای
این را
منی می‌گویم
که روزهایم را زنی برده است جایی دور
پیچیده دور گیسوانش
آویخته بر گردن
سنجاق کرده روی سینه
یا ریخته پای گلدان‌هاش
باقی را هم گذاشته توی کمد
برای روز مبادا.

رضا ولی زاده

hamid_diablo
26-10-2012, 19:37
ای چرخِ فلک
تو از چه رو خندانی؟
از کار تمامِ مردمان حیرانی؟
گویی که چرا.. این چنینند اینان؟
یک نکته بگویم که توهم نادانی
دانی که خودت به کار خود میمانی؟
می چرخی از این سبب که انسانها را
رو در رویِ روزگارِ هم بِرْسانی
دانی که تو چرخِ عادل و با همه چیز
خود ملعبه ی دستِ همین انسانی
چرخی که رسانی همه کس را بر هم
اسمِ تو غذا است و قَدر میدانی؟
کارِ تو شده رساندن انسانها
بر هر چه که بد کرده و هر عُصیانی
آخر ز چه رو خدا تو راساخت بگو؟
شاید تو وکیل یا وصیِ انسانی؟
از اینکه سخن اضافه کردم معذور
گفتم که نگویمت سخن پنهانی
در روی خویش گفتمت حرفم را رو
تا باز نگویی که عجب انسانی؟
ماندست جواب این سوالم اکنون
گیرم که نباشد به جهان انسانی
چرخاندنِ این چرخِ به این هیبت را
بی بودن انسان ز چه رو چرخانی؟

مینا ربانی

part gah
26-10-2012, 22:09
اگر در رگهایم جاری نیستی

چرا قلبمـــــ:40:ـــــــ ...

هفتاد بار در دقیقه

نامت را صدا می زند؟!

وحید عمرانی

hamed29
27-10-2012, 20:50
به درد خود خو کرده ام:
به تطاول شاخه ی خشکیده ی آن نهال نارس،
که در قلبم آماس کرده است …
به تاول ترکیده ی این گام های بی پایان
در بیراهه های این برهوت بی جهت،
… به جستجوی تو؛
به جستجوی خویش؛
به جستجوی او؛
به جستجوی هیچ…

راز اندوه چشم های مرا
از لبانم نپرس!
که حتی این حروف،
حرف های مرا تحریف می کنند.

در مردم چشم من خدایی ست؛
که میل دیده شدن ندارد

( محمّد صادق ملکیان ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed29
28-10-2012, 19:18
گنجشک من آنان که پرهای تو را چیدند
ای کاش پرواز تو را بودند و می دیدند
خرد و خراب و خسته هم باشند ، زیبایند
چشمان تو، ویرانه های تخت جمشیدند
آهوی من چشمان تو، چشمان تو، اصل
چشمان تو، مستغنی از تعریف و تمجیدند
داغند و پر مهرند و در تابند؛ انگاری
دستان تو، دستان تو، دستان خورشیدند
دلتنگی من، نازنین، مدرک نمی خواهد
بر روی کاغذ اشکهایم ، مُهر تاییدند
روزی تو را در اوج می بینند، می دانم
گنجشک من آنان که پرهای تو را چیدند

ابوالفضل زرویی نصرآباد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed29
01-11-2012, 19:57
وصل بیهوده ای ست

ایستادن غمگین پلی تنها

بر فراز رودخانه ای خشک

شهرام پارسامطلق ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شاهزاده خانوم
03-11-2012, 12:31
مثل همیشه، چشم‌هایَت را ببند!

تمامِ کسانی

که راحت فراموش می‌کنند،

همه‌چیز را با چشمِ بسته تماشا کرده‌اند!

عکاس‌ها

فقط لبخند می‌خواهند

و برایِ‌شان مهم نیست

که پشتِ این لبخندهایِ مصنوعی

چه دردی پنهان شده است!

حتا فکر نمی‌کنند،

کیفیتِ لبخند هیچ کسی

به لنز بستگی ندارد!

گاهی فقط یک لحظه

با یک فلاش

تکلیفِ تمام رابطه‌ها روشن می‌شود!

آن‌قدر سریع

که هیچ کس آن را نمی‌بیند!

عکس‌هایت را بگیر

چشم‌هایت را ببند

و دیگر به هیچ لبخندی فکر نکن!

آدم‌ها

همیشه جلویِ دوربین

لبخند می‌زنند!

------------------
نسترن وثوقی

hamed29
03-11-2012, 22:33
نان
حرمت فقری‌ست
که در سکوتِ خالی ِ سفره
دستهای محبتت را بوسه می‌زند
دل‌خوشیم به بودنش – پدر را می‌گویم نه نان !-
کمی نمک
برای فهم تو کافی بود
تا حرمت این محبت را آجر نکنی!
نان که نباشد
سفره هم زحمت باز شدن به خود نمی‌دهد
دل‌خوشیم به یادش – پدر را می‌گویم نه نان !-

مهدی دمی زاده

Puneh.A
05-11-2012, 16:55
اگرچلچله هاروزی
آوازشان را روزه بگیرند
یک قرن نگرانشان می شوند
اما هیچ کس نمی پرسد
احوال جغد پیری راکه قرن ها شب را به صبح،
تنهاخوابیدن راخواب می بینند

سید امیرحسینی

part gah
06-11-2012, 07:13
رفتنت آغاز ویرانــی است، حرفش را نزن

ابتدای یک پریشانی است، حرفش را نزن

گفته بودی چشـــم بردارم من از چشمان تــــو

چشمهایم بی تو بارانی است ، حرفش را نزن

آرزو کردی کــــه دیگر بـــر نگـردم پیش تــــــــو

راه من، با این که طولانی است، حرفش را نزن

عهد بستــی با نگاه خسته ای محرم شوی

گر نگاه خسته ی ما نیست ، حرفش را نزن

خورده ای سوگند روزی عهد خـــود را بشکنــــی

این شکستن نا مسلمانی است ، حرفش را نزن

حرف رفتن می زنی وقتی که محتاج توام

رفتنت آغاز ویرانــی است ، حرفش را نزن

فرامرز عرب عامری

شاهزاده خانوم
08-11-2012, 18:16
اين روزها به صداقت قاصدك هم نمى توان دل بست
تو را نمى دانم،
با نفس هاى خسته ى من كه ديگر تكان نمى خورد

سيروس جمالى

شاهزاده خانوم
08-11-2012, 18:19
یادم بماند که

من تنها نیستم

ما یک جمعیتیم

که تنهاییم

کتایون آموزگار

hamid_diablo
08-11-2012, 18:34
دخترم !
بگذار شکوفه های شعر من
در باغ ِ نگاهِ تو شکوفا شوَد
وَ نسیمی که از شمال ِخنده های تو می وزد
خوشه های تنهایی ِام را
برقصاند...
چشمانت را به سمت آسمان ابری نکن !
شعر ِمن بی آب و باران هم سبز می شود ...
چشمهایت را را با رود در میان نگذار
تنهایی ات را به مردم گره نزن
وَ دستهایت را به پیمان هر عهدی در نیاور !

مینا آقازاده

part gah
10-11-2012, 21:14
عمريست در آيينه های غربت
سر گرم تماشای خويشم
های !
من از معرکه های دور معرفت می آيم
من مفهوم هيچ را دريافته ام

پرتو نادری

part gah
12-11-2012, 21:05
غمـهــای جـانفــزای مـرا آورد به یاد
مرگ بهار و سبـزه و گل ، مرگ خرمی
مـــرگ امــیــدهای مــرا آورد به یاد
آن بـرگ کــز تــن شــــاخـی شــود جـدا
یــار ز مـــن جــدای مرا آورد به یاد
گلهـای بیـ وفـا کـه از ایـن بـاغ رفـتـه اند
دلــدار بیــــوفــــای مــرا آورد به یاد
کوهی که زیـر خیـمـه ابـر آرمـیده است
غـمـهــای دیـــرپای مــرا آورد به یاد
هـوهـوی تـلخ بــاد و هـیـاهـوی نـاودان
زاری و هـای هـای مــرا آورد به یاد
پاییز پیر زرد رخ این فصل غم پرست
غمهــا ، گذشته های مــرا آورد به یاد

خسرو فرشید ورد

part gah
16-11-2012, 06:28
خاتون ! خودم کتیبه ای از آهم ، دیگر ز تو ملال نمی خواهم
حرفی بزن سکوت تو پیرم کرد ، من واژه های لال نمی خواهم
تردیدی آن چنان که تو می دانی ، مثل خوره به جان من افتاده ست
چیزی بگو که دلخوشی ام باشد ، تقدیر و احتمال نمی خواهم
با این چنین تبسم کمرنگی ، برگشتنت قشنگ نخواهد بود
سیب آن زمان که سرخ شود سیب است ، من هدیه های کال نمی خواهم
روزی دلت گرفت و گمان کردی ، وقتش رسیده است که برگردی
پای همان درخت اساطیری ، تقویم ماه و سال نمی خواهم
من دلخوشم به این که کنار تو ، یک عمر آشنای قفس باشم
پرواز را ز یاد نخواهم برد ، اما دوباره بال نمی خواهم
آری ، اگر به خویش قبولاندم ، تو رفته ای و باز نخواهی گشت
دل می دهم به هر چه که باداباد ! از مرگ هم مجال نمی خواهم ....

بابک دولتی

Puneh.A
16-11-2012, 20:18
..... آدم های تنها

آرزوهای کوچکی دارند

شبیه اینکه کسی

در خانه را به رویشان باز کند

طاهره قصدی

Puneh.A
20-11-2012, 15:47
آتشفشان عشق است کوهی که سر ندارد!
این آسمان پس از او شمس و قمر ندارد

پاشید خون اصغر بر خلق آسمانی!!
حتی ز قتل طفلی بی دین حذر ندارد!

از دست داده دستش بر لب گرفته مشکش
با سر زمین فتاده راه دگر ندارد!!!!!

سیراب گشته از خون آن نازنین مجنون
همچون علی اکبر خلقی پسر ندارد

گفتا کجاست آن کس یاری کند حسینم
تنها شده حسینم دیگر نفر ندارد!!!

گفتا که جان مادر لرزید پیکر شمر
آن جا که بوسه خورده خنجر اثر ندارد!!

ای ناشناس هر شب راهت به شام کج کن!
در شام دختری هست گویا پدر ندارد!!

ای منتقم کجایی تا کربلا بیایی!!!؟
ما اهل کوفه نیستیم شاید خبر ندارد!!؟

مهدی احمدی اتویی

m_kh111
21-11-2012, 01:20
به میهمانی ات که آمدم،
سفره نینداز
جز شعر چیزی نمیخورم
لبهایت را لبالب شعر کن
ایلیاتی سر می کشم..!

فریدون عالی

Puneh.A
21-11-2012, 20:47
این قصه همیشه قهرمان داشت، نداشت؟
مداح و گدا و روضه خوان داشت، نداشت؟
این قدر نگو کربُ و بلا آب نداشت
ای شیخ! برای تو که نان داشت، نداشت؟!

رحیم رسولی

شاهزاده خانوم
22-11-2012, 01:59
مثل تو

که موهایت را

در باد گم کردی

شبیه من

که یکی از همین شب ها

به کابوس هایم پناه می برم

می دانم

که پایان این داستان را

کسی نمی داند.

حتی دست های تو

که شعرهای من را

از بر هستند.

برایم بهتر بمیر!

که اینجا نفس های آخر را می کشم

و آنقدر مرده ام

که جنازه ام را باور نمی کنم!

رضا یوسف زاده تهرانی

silver65
23-11-2012, 11:27
مگر با باد نسبتی داری؟… چقدر شبیه تو ... یک لحظه آمد .. مرا پیچاند.. و رفت.. نسرین خواجه نویسنده کتاب کودک هستم و شاعر

شاهزاده خانوم
23-11-2012, 16:42
فرار از خانه
فرار از شهر
فرار از هیاهو
فرار از اندیشه‌هایِ کور
روبه تنهایی‌
روبه کویر
روبه شب‌هایِ پر ستاره
و سکوت
سکوت
سکوت
و آغوشی که در تاریکی‌ به رویم باز شود
و آرام زیرِ گوشم بگوید

" پس سلامت کو ؟؟؟ "

نیکی فیروز کوهی

شاهزاده خانوم
26-11-2012, 18:36
لبـــــــــانم را دُوخته ام
مبــادا بگویم "دوســـــــتت دارم "
که هر بار گفتـــــم ،
تَنــــــــــــهایی ام بزرگتر شد ....

"نیلوفر ثانی"

hamid_diablo
01-12-2012, 16:07
پنجره،فکر ، هوا،ما ل تو نیست.
اسمان هم به خدا مال تو نیست.
سهم تو تنگی و دلتنگی و ناارامی است.
راحت و عشق و وفامال تو نیست
بد ترین فاجعه این است که باور نکنی
دست و دل یا سرو پا مال تو نیست
من نمی دانم و ای کاش کسی میدانست
با همه مالکی ات مال چرا مال تو نیست.؟

مریم شجاعی

m_kh111
01-12-2012, 21:36
یکشب
تنها یکشب
با تو دیدار کرده ام .

امشب
بعد از هزار شب
برای ساختن پل
تمام خاطره هایم را
بیدار کرده ام
اما، افسوس !

تا سپیده راه درازی نمانده است.

فریدون ایل بیگی

orochi
14-12-2012, 16:35
اشعار شاعران ایران زمین

محمدتقی اقدام

گم‌شده

خويش را گم كرده‌ام در خويشتن

ديگر سرانجامی نمی‌بینم.

گوشهايم پر ز اصوات سكوت و

چون سرابم

در سراب آبی نمی‌یابم.

آرزوی آسمان كردم درون اين قفس

افسوس!

بالی نيست

حالی نيست.

عشق را جويا شدم از زخم شب

مجنون شدم از درد لیلی

همچنان بی‌لیلی و بی‌لیلم و تنهای تنهايم.

دربها بر روی بسته

زافتاب و درد بی‌تابم.

تشنه و گنگ است و بی‌جان

حالت رؤيا و خوابم

خويش را گم كرده‌ام

در كوره‌راه خويش- بی‌فانوس

كورسوی زان‌چه بايد باشم و هستم

درون خويشتن ديگر نمی‌بينم.

شاهزاده خانوم
15-12-2012, 18:59
عکس‌های قدیمی‌ام
رقبایم شده‌اند
تصوير زنی كه
روزی دوستش داشتی

بهاره رهنما

part gah
20-12-2012, 05:08
تصاحب کردن

حس مالکیت یک انسان ، یک نگاه

اعتمادی نمی توان کرد

بی اعتنا باید گذشت

هر تخیلی در این باره عذاب آور است

فکر تصاحب هم کار احمقانه ای است

چه رسد به عمل کردن برای به دست آوردنش

به اطمینان نیاز دارید

اطمینان به آینده

تضمینی برای فردا ، تضمینی برای باز پس گرفتن ،

اعتماد نمی توان کرد

فکر هم نباید کرد

صمد صادق نژاد

Ghorbat22
24-12-2012, 17:13
می ترســـــم زیر پایـم به جای علـف
خیانــــــت سبز شود !

"کیـوان مهرگـان"

part gah
25-12-2012, 11:56
زیر باران بیا قدم بزنیم

حرف نشنیده ای بهم بزنیم

نو بگوییم و نو بیندیشیم

عادت کهنه را به هم بزنیم

وز باران کمی بیاموزیم

که بباریم وحرف کم بزنیم

کم بباریم اگر ولی همه جا

عالمی را به چهره نم بزنیم

چتر را تا کنیم وخیس شویم

لحظه ای پشت پا به غم بزنیم

سخن از عشق خود به خود زیباست

سخن عاشقانه ای بهم بزنیم

قلم زندگی را به دست دل است

زندگی را بیا رقم بزنیم

قطره ها در انتظار تواند

زیر باران بیا قدم بزنیم

جلال نقد علی پور

Ghorbat22
25-12-2012, 16:52
در خیـابان نمیتوانم ببوسـمت
خانه ای هم که نـداریم
پـس
دقـایقی کوتـــــاه
نفس ــــهایمان را
در سینـه حبس کنیـم

"علی شفیعــی"

Ghorbat22
26-12-2012, 11:42
قـرار شد بیوگرافـی مـن باشـد
کتــــابی شد
در ستـــایشِ تـــــو

"بهار منصوری"

Ghorbat22
27-12-2012, 22:50
سیُ سه پل روی زمیـن
همین قدر در آب
چه فــــ ــایده
وقتی اینهمه پـل
کسی را به کسی نمیـرساند ..

"فرشـته پیر علـی"

Ghorbat22
28-12-2012, 12:02
اینکـه رفتی و دیـگر ندارمـت
تقصیـــر خودم بود
کـه ته هیچ شعـــری نقطه نگذاشـتم

"مهران پیرستانی"

Ghorbat22
29-12-2012, 11:06
در بازگشت از زیارتِ تنهـآیی
خنده سوغات بیاور
من هم پیشِ پـایت
"سکوتــــــ" را
سر می بــــرم

"علیرضا کیـانی"

part gah
31-12-2012, 21:05
او قول داده بود که لیلا نمی رود
مال من است ، بی من از اینجا نمی رود
او گفته بود آدم و حواش می شویم
سوگند خورده بود که فرداش می شویم
او قول داده بود که موسی رفیق ماست
عیسی شهود پاکی دامان ما دوتاست
ترسی نداشتیم که از بت پرست ها
مردی تبر به دست فرستاد پیش ما
او قول داده بود فقط عاشق منی
علم منی ، شعور منی ، منطق منی
آخر خداست هر چه بخواهد چه خوب ، بد
بی اذن او که رود به دریا نمی رود
اما عجیب رود به دریا رسید و رفت
بر صورت زمخت زمین خط کشید و رفت
فردا رسیده است تو رفتی بدون من
حالا تویی که تشنه ترینی به خون من
فردا رسید آدم و حوا تمام شد
« لیلا دوباره قسمت ابن السلام شد
لیلا دوباره قسمت ابن السلام شد
دیگر تمام شد گل نازم تمام شد »

موسی عصاش را سر ماها شکست و رفت
با هر دو دست زد سرمان را شکست و رفت
قوم یهود بود ، سراسر شلوغ بود
عیسی زبان گشود که لیلا دروغ بود

ایوب بر خلاف همیشه عجول شد
آتش کشید در من و باران نزول شد
مرد تبر به دست مرا ترک می کند
تنها بت بزرگ مرا درک می کند !

موسی عصای معجزه اش را غلاف کرد
دیشب خدا به ضعف خودش اعتراف کرد

دیگر خودم به جای خدا خالق توام
از این به بعد مثل خدا عاشق توام
اقراء ! به نام هر چه نمی دانی ازغزل
لیلای من نگو که پشیمانی از غزل
اقراء ! به نام لیلی و مجنون که قرن هاست
تمثیل های واقعی اشتیاق ماست
لیلا تو اولین زن مبعوث عالمی !
چشم حسود کور ... تو ناموس عالمی !
از ابرها بخواه که باران بیاورند
حالا بلند شو ... همه ایمان بیاورند
از سرزمین ابرهه تا فیل می وزد
از روشنای چشم تو انجیل می وزد
حالا حجاز ، دامنه ی روسری توست
این سرزمین بچگی و مادری ی توست
با پیروان واقعی ات خالصانه باش
تبلیغ عشق کن غزلی عاشقانه باش
بیت المقدس تو همین چشم های توست
عشق آفریدگار تو هست و خدای توست
دور خودت بچرخ و خودت را طواف کن
دور لبان صورتی ات اعتکاف کن
لبیک لا شریک لبت جز من و خودت
لبیک لا . . .

" حسین پارسا منش "

Ghorbat22
01-01-2013, 08:27
به ستاره هـــا بگو
جلوی هیچ پرنده ای
دستشـان را دراز نکنند
پرنده هـا درست مثل آدم هـــا
به جفتشان که می رسـند
تـــــک ستاره شـان را فراموش میکنند

"رسـول عظیـمی"

part gah
02-01-2013, 19:38
در انتــهاي شــاخــه،شكــوفــه،
انكــار انتهــاســت . . .

یدالله رویایی

شاهزاده خانوم
03-01-2013, 20:29
ای کاش
خنده هایت با تو
بزرگ شوند
شاید دنیا
خجالت بکشد
فقر را از سفره ات
دور کند
.
.
.
فرزندم!

نسرین خواجه

part gah
04-01-2013, 13:58
ما خانه نداریم
ماشین نداریم
ما کنجِ دنجِ هیچ جایی را نداریم
اما
تمام جزیره های کوچک این شهر را
برای یک بوسه کشف کرده ایم .

منیره حسینی

part gah
06-01-2013, 10:47
عشق است و آتش و خون داغ است و درد دوری
کی می توان نگفتن کی می توان صبوری
کـــــــی می توان نرفتن گــیرم پـــــری نمـانــــده
گیــــرم کــــه سوختیم و خاکستری نمانده
با دوســـــت عشـــــق زیباسـت با یار بیـــقراری
از دوســـــت درد مــــــاند و از یــــار یادگاری
گفتی از روز ســـــفر گفتــــم از مـــــــن مگــــــذر
مجنــون، لیلا، رفتی بی بــــــال و بی پــــر

اهورا ایمان

part gah
08-01-2013, 21:30
وقتی این شعر را می خوانی
یادت بیاید
کسی دور از تو ...
دارد با خودش کلنجار می رود
تا خواب را از تو نپراند ...
...دنیای من از تو محروم است
دنیایی که گاه و بی گاهش را
گرفته است از تو
دنیای مترسک زده ام کاه گرفته است
و تو سوزن شده ای
میان چشم های ضعیفم
که باید برای نخ دادن به تو
به چشم های دیگری اعتماد کنم
دلم می خواهد پیراهن سفیدم را بپوشم
که به خنده های تو بیایم
و صورتم آنقدر در گیر تو باشد
که جای راه
از بیراهه سر دربیاورم
دلم می خواهد
جا در جا در تخته ی تو
شش و بش بیاورم
تو در خانه خالی من بنشینی
و من در جفت خال چشم های تو
از تاس ها و التماس ها بیفتم
دلم را ...
ولش کن
بیا در همین خانه
در همین خانه
که آنقدر صمیمانه است
که مشروبش را روی زمین سرو می کنند
بی حرف و بی ورق
بی تخته و بی تختخواب بیا
می خواهم تو
با پریای شاملو برقصی و من
با فروغ از تو بگویم
آنقدر که در شعر
از من ، جز تو نماند ...
از آسمان چه پنهان
که صورت تو
مستعد ِ تمام ابرهاییست که از بلوغ ِ باران
به صورت ِ من پناه آورده اند
تا گریه ام بی دلیل نباشد
اصلا باز هم ولش کن ...
بگذار دنیای من همین چند خط بیشتر نباشد :
سیگار های شبانه ...
حرف های اتفاقی ...
چتری که جز برای دو نفر باز نمی شود ...
آنقدر بارانی ات به تنت می آید که باور کن
باران برای تو با سر می آید ...
بیا قدم بزنیم ...
سیگار از من
باران از تو ...

هومن شریفی

part gah
09-01-2013, 19:50
تو آفتاب ِ نیمه‌ی مردادی ، من دانه‌های برف ِ زمستان‌ام
هی از تب ِ توآب شدم دیگر ، چیزی نمانده‌است به پایان‌ام
یلدا چه صیغه‌ای‌ست !؟ نمی‌فهمم ، بی تو تمام ِ زندگی‌ام یلداست
وقتی شبیه ِ شب‌پره‌ها از روز، از هر چه روشنی‌ست گریزان‌ام
آن روزها که زندگی‌ام حول ِ چشمان ِ مهربان ِ تو می‌چرخید ،
وقتی رسول ِ پیکر ِسوزان‌ات ، یکباره ریخت در تن ِ ایمان‌ام ،
وقتی که آیه آیه غزل می‌خواند ، لب‌هات روی ِ کاتب ِ دستان‌ام ،
باران ِ واژه‌هات که می‌بارید هی سوره ، سوره ، سوره به قرآن ام ،
وقتی ولی‌عصر برای من ، از مسجد‌الحرام گرامی‌تر ...
تو مسجد‌الحلال شدی ای ماه ، درسعی ِراه ِرشت به تهران‌ام
من مرده‌ام چقدر حواست نیست ، موسای ِمن عصای ِعزیزت کو ؟
اعجاز ِ اشتباه ِ تو حالا من ، یک اژدها به هیأت ِ انسان‌ام
زن نیستی عزیز ، بفهمی من بی امن ِ دست‌هات چه تنهایم
حالا که دست‌های نجیب‌ات را ، دیگر قرار نیست که دستان‌ام ...
انگشت‌هام در تب ِ لب‌هایت ، من بین ِدست‌هات ترک برداشت
با بوسه‌هات زلزله برپا شد ، در تار و پود ِ پیکر ِ سوزان‌ام
در امتداد ِ نیمکت ِ چوبی ، من ذرّه ، ذرّه ، ذرّه فرو پاشید
تو ذرّه ذرّه گرگ شد و آرام ، چون برّه‌ای کشید به دندان‌ام
« فاتی » بجای ِ« فاطمه » هم خوب است ، یک ذرّه لوس هست ولی بد نیست
سرهم نگو ، شکسته بخوان من را ، حالا که تکّه‌ پاره و ویران‌ام ...

فاطمه حق وردیان

part gah
11-01-2013, 21:27
راه حل
همیشه پشت ِ همان مُهره ای ست
که هیچ وقت جرأت ِ تغییر دادنش را پیدا نکرده ای ...
باور کن!

صبا میراسماعیلی

part gah
12-01-2013, 05:41
چه غم انگیز است

خفتن با چشم های باز

و پایان اندیشه ها را نگریستن

چه غم انگیز است خفتن

آنگاه که شب رفته است

و از روز خبری نیست

بیژن جلالی

Miss Shirin
14-01-2013, 19:58
دلتنگی

رودی نیست که به دریا بریزد!

دلتنگی
ماهی کوچکی ست
که برکه اش را
از چهار طرف
سنگچین کرده باشند...

"علی شفاعت پناهی"

part gah
14-01-2013, 22:31
به قبله ام

که سرگردان ِ یک نگاه توست قسم

ایمان می آورم

به شیطانی

که در چشم های تو می خندد

حرام می کنم خواب بی تو را

پناه می برم به آغوش بخشنده ات

و از آیه ای که بر لبهای تو نشسته است

هزار سوره تفسیر می کنم برای دوست داشتنت !

کامران فریدی

dourtarin
15-01-2013, 13:24
قاصدک می خواند
در پس هر بازدم
ثانیه هایت مردند ...

" استاد پژمان مصلح "

شاهزاده خانوم
15-01-2013, 20:02
در تو هزار مزرعه خشخاشِ تازه است
آدم به چشـــــــــــــم های تو معتاد می شود!

آرش علیزاده

materlink
17-01-2013, 20:31
مثنـوی احمـدک

به نظرم این شعر (احمدک) که در وصف همنوع سروده شده خیلی زیباست. البته متاسفانه این سروده در چندین وبلاگ مختلف به نام اشخاص مختلف ثبت شده ولی با توجه به مستندات موجود این شعر سروده مرحوم مهندس علی اصغر اصفهانی، متخلص به سلیم می باشد که آنرا در سال ۱۳۳۴ در کرمان سروده اند. ایشان از معلمان کرمانی و نیز از شعرای معاصر و برجسته کرمان می باشند که چندین شعر از ایشان در کتاب تذکره شعرای کرمان چاپ شده است. این شعر فقر و غنا و تبعیض طبقاتی در جامعه را بخوبی بیان کرده که بسیار تامل برانگیز است. امیدوارم از خوندنش لذت ببرید ...

معلم چو آمد، به ناگه کلاس؛
چوشهری فروخفته خاموش شد
سخن های ناگفته در مغزها
به لب نارسیده فراموش شد

معلم ز کار مداوم مدام
غضبناک و فرسوده و خسته بود
جوان بود و در عنفوان در شباب
جوانی از او رخت بر بسته بود

سکوت کلاس غم آلود را
صدای رسای معلم شکست
زجا احمدک جست و بند دلش
از این بی خبر بانگ ناگه گسست

"بیا احمدک درس دیروز را
بخوان تا بدانم که سعدی چه گفت"
ولی احمدک درس ناخوانده بود
به جز آنچه دیروز از وی شنفت

عرق چون شتابان سرشک ستم
خطوط خجالت به رویش نگاشت
لباس پر از وصله و ژنده اش
به روی تن لاغرش لرزه داشت

زبانش به لکنت بیفتاد و گفت
"بنی آدم اعضای یکدیگرند"
وجودش به یکباره فریاد کرد
"که در آفرینش ز یک گوهرند"

در اقلیم ما رنج بر مردمان
زبان و دلش گفت بی اختیار
"چو عضوی به درد آورد روزگار"
"دگر عضوها را نماند قرار"

"تو کز…، تو کز…" وای یادش نبود
جهان پیش چشمش سیه پوش شد
نگاهی ز سنگینی از روی شرم
به پایین بیفکند و خاموش شد

در اعماق مغزش به جز درد و رنج
نمی کرد پیدا کلامی دگر
در آن عمر کوتاه او خاطرش
نمی داد جز آن پیامی دگر

ز چشم معلم شراری جهید
نماینده آتش خشم او
درونش پر از نفرت و کینه گشت
غضب می درخشید در چشم او

"چرا احمدِ کودنِ بی شعور،"
معلم بگفتا به لحنی گران
"نخواندی چنین درس آسان بگو"
"مگر چیست فرق تو با دیگران؟"

عرق از جبین، احمدک پاک کرد
خدایا چه می گوید آموزگار
نمی داند آیا که در این دیار
بود فرق مابین دار و ندار؟

چه گوید؟ بگوید حقایق بلند؟
به شرحی که از چشم خود بیم داشت
بگوید که فرق است مابین او
و آنکس که بی حد زر و سیم داشت؟

به آهستگی احمد بی نوا
چنین زیر لب گفت با قلب چاک
"که آنان به دامان مادر خوشند
و من بی وجودش نهم سر به خاک

به آنها جز از روی مهر و خوشی
نگفته کسی تاکنون یک سخن
ندارند کاری به جز خورد و خواب
به مال پدر تکیه دارند و من

من از روی اجبار و از ترس مرگ
کشیدم از آن درس بگذشته دست
کنم با پدر پینه دوزی و کار
ببین دست پر پینه ام شاهد است"

سخن های او را معلم برید
هنوز او سخن های بسیار داشت
دلی از ستم کاری ظالمان
نژند و ستمدیده و زار داشت ؟

معلم بکوبید پا بر زمین
و این پیک قلب پر از کینه است
"به من چه که مادر ز کف داده ای ؟"
"به من چه که دستت پر از پینه است ؟!"

رود یک نفر پیش ناظم که او
به همراه خود یک فلک آورد
نماید پر از پینه پاهای او
ز چوبی که بهر کتک آورد !

دل احمد آزرده و ریش گشت
چو او این سخن از معلم شنفت
ز چشمان او کورسویی جهید
به یاد آمدش شعر سعدی و گفت :

ببین، یادم آمد، دمی صبر کن
تامــل، خــدا را، تامــل، دمـی ...
"تو کز محنت دیگران بی غمی"
"نشاید که نامت نهند آدمی!"

Miss Shirin
20-01-2013, 02:20
عاشقی ،

باشد برایِ فردا

اِم‌شب فقط

چشمانَ‌ت را بیاور

--------
ایرج تمجیدی

شاهزاده خانوم
21-01-2013, 21:28
می گویند ازقلبم رفته ای...
میخی ،در گلویَم می کوبم...
می دانم آنجایی...
که هِی بُغض می ترکانی...
از آنجا هم برو دیگر...

حامد گلشاهی

شاهزاده خانوم
23-01-2013, 15:23
وقت رفتن است
می روم که باز دوستت بدارم
می روم که این بار آبی شود
روشن

وقت رفتن است
وقت شستن شعرها
تو در سایه نشسته ای
می روم تا آفتابی شوم
...
تو که چشمهایم را نخواندی
بوی دریا هم نمی دهی
اما من طعم شراب می دهم
همرنگ موهایم
و تو فقط هی تنهایی میان همه
من هم یک سبد گل چیده بودم
همانها که پژمردند از انتظار
قهوه ام همیشه داغ است و تازه
اما چای کهنه شده
از عطر و رنگ افتاده
برای تو دم کرده بودم
مثل همان دمپایی
که برای یلدا گرم کرده بودم
و هی دستانم را
فرو می کردم توش
آخر سرد شد
از انتظار بود یا دست های من!
نمی دانم

وقت رفتن است
شعرهایم سردشان شده
تو که گرم نبودی
فقط می سوازاندی
و هی شعر سیاه می کردی
اما من تمام شعرهایم قرمز بود
مثل رژ لب هایم
شاید برای لبان تو
و لبهای من که حالا بی رنگ است

وقت رفتن است
تو هی خیالت سر می رود خالی
خالی
و چقدر بزرگ شده ای!
من اما کودکانه می روم
که تنها دوستت بدارم
در شالی نارنجی

حدیث حسینی

شاهزاده خانوم
24-01-2013, 20:18
لبخند تو
چون زورقی طلایی

که بر دریای نیلی گذر می کند
از پیش چشمان خیره من گذشت

و من به یکباره زیبایی تو
... و تنهایی خود را
یافتم

بیژن جلالی

شاهزاده خانوم
26-01-2013, 06:41
اکران خصوصی تو
در یک شب بارانی
می تواند منتقد ِ سرسختی مثل من را
متقاعد کند که نور و زاویه
سناریو
بی نقص است .

ما چقدر برای هم فیلم بازی کردیم
چقدر خوابیدیم و
سر صحنه هایی که می توانست ماندگار باشد
نرفتیم

خندیدیم اما غم
گریمی نبود که پاک شود
گریه کردیم اما
خنده هامان جایزه می گرفت

دنیای عجیبی ست
زمین خوردیم ، دست زدند
مُردیم ، دست زدند
جدا شدیم ، دست زدند
.
.
.
حالا که نیستم
زیباترین لباس ات را به تن کن
از روی فرش قرمز رد شو
و به فریادها بی تفاوت باش
اما گوش ات را تیز کن
من لابلای جمعیت
تو را صدا خواهم زد ...
همین که برگردی
کات می دهم .

وحید پورزارع

part gah
28-01-2013, 05:52
این روزها

کسی حوالی من

پرسه نخواهد زد

بغضم شبیه نارنجکیست

که عمل نکرده باشد

اما تو با خنده هایت

مرا خنثی می کنی.

دانیال رحمانیان

hamid_diablo
28-01-2013, 22:37
ســــــکوت نکن...!!
حرف بزن
بلند!!
بلندتـــر..!!!
آنقدر بلند
تا صدای هق هق آرام دلم را
حتی دیوارهم نشنود
حتی پنجره..
مبادا بگویند
یارش بی وفا بود
دلش را شکستــ...

زهرا بیگدلو

dourtarin
29-01-2013, 12:46
انسان امروز مدعی است که کوره راه های مریخ راشناخته است،

درحالی که هنوز با کوچه پس کوچه های دلش بیگانه است.

شاهزاده خانوم
29-01-2013, 21:11
من دیگر تمام جا پاهای این حوالی را از برم
اما هنوز ندیده ام
کسی رفتن را بلد باشدو...بماند

سیروس جمالی

شاهزاده خانوم
30-01-2013, 14:03
هیچ یک از ما عاشق به دنیا نمی‌‌آید
روزِ تولد
برهنه بوده ایم
و کوچک
و شکننده
و در جستجوی آغوشی امن
... و از ترسِ تنهایی می‌‌گریستیم
و یک روز
یک نفر که از روزِ اول عاشق نبوده
از ترس تنهایی‌
به آغوشِ امن ما پناه می‌‌برد
عاشق می‌‌شود
عاشق می‌‌شویم
و یک روز
یک روزِ خیلی‌ بد
آغوش دیگری برای او امن می‌‌شود
می‌ رود
می‌ مانیم
برهنه
کوچک
بسیار کوچک
با قلبی شکسته
با روحی شکننده
بی‌ هیچ آغوشِ امنی‌
و از ترسِ تنهایی‌ می‌‌گرییم
و می‌‌گرییم
و می‌‌گرییم

نیکی‌ فیروزکوهی

dourtarin
31-01-2013, 14:30
اذیتم نکن
تیرم خطا نمی‌رود
به انگشت‌های کشیده‌ام
پلیس مشکوک نمی‌شود
آرام مدادم را پشت گوش می‌گذارم
زیر لب آواز می‌خوانم
راستی !
چه کسی می‌فهمد
زنی
در شعری بی‌وزن
تو را
از پا در آورده

Miss Shirin
01-02-2013, 19:48
چه سِحری بود در حرفهای َت
اعــجازش
ماندگاری ِ چشمهای َ م بود
ساعت ها
در تماشای َ ت
.
.
نیلوفر ثانی...شباهنگ

dourtarin
02-02-2013, 11:22
با اینکه بعضى کار ها را نباید انجام داد

اما به لذت اش مى ارزد

مثل سر کشیدنِ پارچِ آب

آن هم در چله ى تابستان و یا

فکر کردن به تو

وقتى مى دانم معشوقه ى من نیستى!

خدا شفا "ندهد"

وقتى این روزها

دوست داشتن ات نوعى مرض شده است!

orochi
03-02-2013, 21:41
آن درد کدام است که درمان شدنی نیست
وان لطمه کدام است که جبران شدنی نیست
بیمار وطن اینهمه از درد چه نالد؟
دردی به جهان نیست که درمان شدنی نیست

بدبینی ما بود که هر لحظه فروکاست
زآبادی این خانه که ویران شدنی نیست
آن را که بود در صدد تفرقه ما
بر گوی که این جمع پریشان شدنی نیست

هرچند که امروز خوشی جنس گرانی است
آن جنس گران چیست که ارزان شدنی نیست
کم گوی که آسان نشود مشکل ملت
آن مشکل مرگ است که آسان شدنی نیست

آقای میلسپو نشود بهر تو دلسوز
زین گرگ بیندیش که چوپان شدنی نیست

هرچیز که کم گشته فراوان شود آخر
قند و شکر است آنکه فراوان شدنی نیست

با پودر مکن صاف سر و صورت خود را
چون آبله رازی است که پنهان شدنی نیست

خروس لاری

orochi
07-02-2013, 08:51
تو از منی و من از تو چرا که درد یکیست

که آنچه با من و تو روزگار کرد یکیست

عجیب نیست که من با تو نیز تنهایم
که در مقابل آیینه زوج و فرد یکیست

چه فرق می کند اکنون،بهار یا پاییز

برای ما که کویریم سبز و زرد یکیست

من و تو دشمن تقدیر یک دگر هستیم
ولی چه سود، که تسلیم با نبرد یکیست

دلم به دور تو سیاره ای است سرگردان
که شیوه من و این چرخ هرزه گرد یکیست

خدا یکی تو یکی پس از آستان غمت
نمی روم که بدانندحرف مرد یکیست

هادی حسنی

F l o w e r
11-02-2013, 00:22
آنقدر حرفــــ در دلـــم مانـده

کـه در دهانــم گره می خورنـد

و لبــــ هایم را بــه هـــم می دوزنـــد

و تــو خیال می کنی

مـرا با تــو حرفی نیستــ

"پرویز صادقی"

F l o w e r
11-02-2013, 00:26
داشتــــــم ..

به این محــــــــال می اندیشیدم

که آیا می شود

با یکـــــــ پیاله آب

فـقــط یک پیاله آب

یک عمــــــــــر زنده مانـــــــد ؟!

نــاگاه چشمم به ماهی ِ قرمز تـــوی پیاله

خیــــــــــره مانــــد ..

"مازیار مهدوی فر"

F l o w e r
11-02-2013, 00:32
آهســتـه

فتــــــــــح کرده ای

با چشمــ هایت

هرچــه داشته ام را ،

حـــــــالا

تــمـــــام جهــان من

مستـعـمـره ی تـوسـت

"فرامرز نظرپور"

شاهزاده خانوم
11-02-2013, 13:47
از چشمهایش پیداست
عزمش جزم است و اراده اش آهن
یکی از همین شب های بی چفت و بست
شبیخون می زند
به قلبی
که سالهاست لق می زند , در قفس سینه ات

عباس صفاري

orochi
11-02-2013, 14:59
گنجینه‌ عشق

مرد ! ای غیرت خود ساخته در دوران‌ها !
لرزه انداخته نامت به دل بحران‌ها
باد با خود چمن پیرهنت را هم برد
چشم در راه تو ماندند ولی کنعان‌ها
ساربان ! ای به تنت جوشن خورشید بیا !
دزد پیدا شده در قافله‌ی انسان‌ها

دل ، سراسر همه حسرت شده و شانه‌ی عشق ،
خم شده از غم سنگین شدن تاوان‌ها
بی گمان خون علی ، باز به جوش آمده است
بر سر نیزه غریبند سرِ قرآن‌ها
عمر و عاصند که در دایره‌ها می‌رقصند
کفر ، سجاده به دست آمده تا میدان‌ها
چند وقتی است در این دایره سرگردانیم
قصه‌ی زلف پریشان تو را می‌خوانیم
باز انگار برامان ز خطر می‌گویی
ما ، سری از سر تأیید نمی‌جنبانیم
از تو دوریم ولی از سر مستی انگار
این دل گمشده را پیرو تو می‌دانیم
تو ببخشا اگر از روی جهالت گاهی
روح آرام تو را یکسره می‌لرزانیم
ساحل عشق اگر قدرت طوفان دارد
انقلابی است که در خون تو جریان دارد
باز با معجزه‌ی سبز خودت مهمان کن
ملتی را که به دستان تو ایمان دارد
میهنی را که به امضای تو در دیوانش
غزلی سوخته با نام " شهیدان" دارد
هر چه غم فتنه بریزد به سرش ، باکی نیست
وطنی که ز تو گنجینه‌ی عرفان دارد

او درختی است تناور که تبرها خورده
زخمی حادثه‌ها هست ولی جان دارد

سرنوشت خوش بیداری اسلامی‌ها
تا ابد خاطره‌ی "پیر جماران " دارد
پرچم صلح جهان هم به همه دوران‌ها
چشم بر" گلشن پر لاله‌ی ایران" دارد

سارا سادات باختر

F l o w e r
11-02-2013, 15:36
ارتـفـاع دلـــــــــم

از هر سطحی بالاتـــــــر استــ

هرچه می بینـم

ایـهـــام جنگل و دریـاستــ

صــدافسوس

سهم من از آسمــــان

یک پنـجــــــره برای تماشا

و

سکوتــــ ی به وسعـت فریـــــــــاد

"مهناز چالاکی"

part gah
11-02-2013, 17:36
رویاهایش

پرندگانی

که بر فراز پیکرش بال می زنند

و نجوا می کنند:

" تنگناست آن فضا! "

آدونیس (شاعر بزرگ سوری)

orochi
14-02-2013, 14:41
در شبان غم تنهایی خویش
عابد چشم سخنگوی توام
من در این تاریكی
من در این تیره شب جانفرسا
زائر ظلمت گیسوی توام
گیسوان تو پریشانتر از اندیشه من
گیسوان تو شب بی پایان
جنگل عطرآلود
شكن گیسوی تو
موج دریای خیال
كاش با زورق اندیشه شبی
از شط گیسوی مواج تو من
بوسه زن بر سر هر موج گذر می كردم
كاش بر این شط مواج سیاه
همه عمر سفر می كردم
من هنوز از اثر عطر نفسهای تو سرشار سرور
گیسوان تو در اندیشه من
گرم رقصی موزون
كاشكی پنجه من
در شب گیسوی پر پیچ تو راهی می جست
چشم من چشمه ی زاینده ی اشك
گونه ام بستر رود
كاشكی همچو حبابی بر آب
در نگاه تو رها می شدم از بود و نبود
شب تهی از مهتاب
شب تهی از اختر

حمید مصدق

Miss Shirin
05-03-2013, 14:51
در آن دور دستها

چه عطرآگین است
باد . . .
در آن دور دستها
که توئی !
با نسیم واره ای ،
لبخند سپید وُ
دستهای گلی رنگ بانویی
می پیچد در یاد . . .
و من ،
از پشت لنزهایی از جنس آب
می بینم . . . باد ،
ابریشم گیسوانش را
می آشوبد . . .
چه معطر می وزد
این باد !
چه در دسترس است
دلگشایی
آن باغ !

میدانم ،
انتظار شیرین است ؛
حتی ،
در خیال کسی را داشتن
بهتر از تنهائیست . . .

اما ، ایکاش
تو هم بدانی
آنکه آینده ندارد
به گذشته می برد پناه . . .

بدانی که . . . در اینجا ،
از دیرباز
ـــ تا هنوز ـــ
در لحظه لحظه های روز
صدای تو انگار ،
سخاوت شاخه ی یاس معطریست
از پشت پرچین ِ
شمشادی آشنا
ـــ هنوز ـــ

برات رفیعی

شاهزاده خانوم
07-03-2013, 16:12
بیا همدم من
بیا به پشت زمان
بازگردیم
که از اتهام گناه نخستین
توانی برایم نمانده است
... بیا همدم من
که درد غریبی است
در شانه هایم
چه درد زمختی
که در بستر سرد تاریخ
قایق برانی
و آغاز و انجام دل را ندانی
و نتوانی هرگز بپرسی
چه ما را به اینجا کشانده است؟
و من از زمان می گریزم
به آن انتهای نخستین که بودم
بیایید با هم
به پیش از گناه نخستین گریزیم
به آغاز آرام انجام
و ای کاش می شد بگوییم
با بچه هامان
که تسلیم اجباری آفرینش نباشند.

محمود فتوحـی

Miss Shirin
10-03-2013, 17:48
می‌بویم گیسوانت را
تا فرشته‌ها حسودی کنند
شانه می‌زنم موهایت را
تا حوری‌ها سرک بکشند از بهشت برای تماشا
شعر می‌گویم برای تو
تا کلمات کیف کنند...
مست شوند...
بمیرند.

"مصطفی مستور"

V E S T A
11-03-2013, 15:20
دنیای من

دنیــــــای مـــن تنــــــــــهایی نیست

ازدحـــــــام ثــــــــانیه های رفته

در هیاهــــــــوی مــــــردمان شهر

به یُــــــمن حصور تــــــوست

دنیــــــــای مـــن کـوتاه نیست

طــــــولانی و دراز

در پـــــس بـــــازوان غـــــــــم انگیــــز شــــــب

به شیرینی خیــــــال تـــــوست

به بلـــــندای نگاه مسکونت است

دنیـــــای مـــن تــــــاریـــک نیست

روشن ترین لبخند توست

ژرف تـــــــرین اقیانـــــوس دلــــت

در ورای ذهـــن آسمــــانی تــــــوست

"نازنین واشقانی فراهانی"

شاهزاده خانوم
11-03-2013, 21:40
چمدانم را می پوشم

می روم

که جاده کوتاه بیاید ...
...

-----------------
عاطفه صرفه جو

شاهزاده خانوم
11-03-2013, 21:48
تازه گی در رویای من
کسی بی اجازه پا می گذارد
و هر بار برایم سیگاری آتش می زند
در حالی که دست دیگرش را
دور تو حلقه کرده...
...

شهریار بهروز

شاهزاده خانوم
11-03-2013, 21:57
نخست ثانیه‌ها
کمی بعد
دقیقه‌ها
ساعت‌ها
روزها ...

... به خودت که می‌آیی
می‌بینی
سال‌هاست
درد می‌کشی وُ
چیزی حس نمی‌کنی

سیدمحمد مرکبیان

V E S T A
12-03-2013, 00:08
کاش ..

جان من ...

گاه فکر میکنم " کاش "

دلهایمان .. در دستانمان بود

دست در دست هم که میگذاشتیم

دل به دل هم میدادیم ..

من و تو !

"کاش"

"فاطمه کرمی"

شاهزاده خانوم
13-03-2013, 16:55
کنارم که هستی
خیابان ها از ماهیت می افتند
رسیدنی در کار نیست
من,
شانه به شانه ی مقصدم
قدم می زنم .

شهریار بهروز

شاهزاده خانوم
14-03-2013, 01:27
تا کارد از استخوان تنهایی نگذشته است
بیا
بمان
حرفی هم از رفتن مگو

...

نوید توسلی

V E S T A
15-03-2013, 14:06
قفس

شعر ترم مال توست

هر اثرم مال توست

هرچه در این دیده هست

هر نظرم مال توست

رفتن و مردن کجا

تا خطرم مال توست

از همه دل کنده ام

شور و شرم مال توست

ماندن و رستن چه سود

تا سفرم مال توست

تا ز قفس رفته ام

بال و پرم مال توست

"فرشته مه نگار"

V E S T A
18-03-2013, 02:35
پلک های تو،

آخرین برگ از تقویمِ مایاهاست*

چشمانت را رویِ من که ببندی،

انگار که آن ها،

راست گفته اند…

شاعر : حبیب ذوالفقاری

V E S T A
18-03-2013, 18:41
این روزها

همه خرده می گیرند،

که حواس پرت شده ام…

اشتباه می کنند!

حواسم کاملاً جمع است،

جمعِ تو…

شاعر : وحید صفری فرد

mohamad skystar
19-03-2013, 12:14
بوی عیدی، بوی توت، بوی کاغذرنگی،
بوی تند ماهی‌دودی وسط سفره‌ی نو،
بوی یاس جانماز ترمه‌ی مادربزرگ،

با اینا زمستونو سر می‌کنم،
با اینا خسته‌گی‌مو در می‌کنم!

شادی شکستن قلک پول،
وحشت کم شدن سکه‌ی عیدی از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شمردن زیاد،
بوی اسکناس تانخورده‌ی لای کتاب،

فکر قاشق زدن یه دختر چادرسیا،
شوق یک خیز بلند از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])روی بته‌های نور،
برق کفش جف‌شده تو گنجه‌ها،

عشق یک ستاره ساختن با دولک،
ترس ناتموم گذاشتن جریمه‌های عید مدرسه،
بوی گل محمدی که خشک شده لای کتاب،

بوی باغ‌چه، بوی حوض، عطر خوب نذری،
شب جمعه پی فانوس توی کوچه گم شدن،
توی جوی لاجوردی هوس یه آب‌تنی،

شاعر : شهیار قنبری

شاهزاده خانوم
23-03-2013, 00:50
جایم را با کسی پر خواهی کرد
او هم تو را خواهد بوسید
و به تو خواهد گفت که زیبایی
اما به مرور از تک و تاخواهی افتاد
چون نه بوسه‌هایش مغناطیس بوسه‌های مرا
... خواهد داشت
نه شعر می‌داند چیست
که زیبایی مفردت را مضاعف کند در جمع

جنبش تنباکو - سجاد گودرزی

ツツツ
23-03-2013, 13:54
حــتــی مــاهــر تــریــن شــاعــرهــا هــمــ

نــمــی تــوانــنــد آن طــور کــهــ بــایــد ..

تــو را در حــرم اســتــعــارهــ هــا بــپــیچــنــد !

از تــو فــقــط مــی تــوان آن نــوشــت ..

که در قــدر افــکار هیـچ کـس جـز خدا نگــنجد..

شقایق ثامری

V E S T A
23-03-2013, 20:19
بدون عشق
شاعر : ایوب محمودی

به ذهن خستـــه ام رسیده بـــاز

که عشـــق هم اگر نبـــود

زنــــدگی ادامه داشـــت…

بیا کنـــار من، مرا ببین

که در عبـــور تند سایـــه های بی نفـــس

درون خـــود شکستــــه ام

و چشـــم بر عبــــور سایه های تنـــد نیمه شــب

به یاد دســــت های پینــه بستــه ی تـــو بستــه ام

بیـــا ببین تـو آتـــــش درون سینـــه ام

که شعـــله زد به جـــان مــن

و آن همه سکــــوت

که پشت پلـــک های من نشســته اند

و چشــم های مــن ببیــن

چه خستـــه اند!

تــو ای تــمام شعـــرهای مـــن

تو ای هوای پاک آسمان آبی شمال

تـو ای نوای مســت بلبــلان خفتـه در میان بیشـه زار

بیا کنــــار من

که در فــراق لحظه های جاری زمـــان

تو را دوباره باز جویمـــت

به وسعـــت نـــگاه جنـــگل بلنـــد

به وسعـــت سکــوت مبهـــم کویـــر،

دوباره باز می رسم…

ولی چه ســود؟

تمـــام عمـــر، از پی تـــو رفت

و عمر رفتـــه را بگو چگـــونه باز جویمـــش؟

تمـــام روزهای با تـــو بودنــم گذشت

تمام قصـــه های عاشقـــی مان،

میان بهت عمر رفته ی من و تو خاک گشت و رفت

من این زمان

که در بلـــوغ خویشتن گسسته ام

که آدمی شـــدم بدون حــس

بدون شـــعر

بدون حـــرف

به ذهن خستـــه ام رسیــده باز

که عشـــق هم اگر نبــود

زنـــدگی ادامه داشـــت…

شاهزاده خانوم