PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال درباره نصب ویندوزxp

arshamis
26-10-2011, 22:19
سلام.برای نصب ویندوزxp ،روی سیستم خودم با کلیدf12 از سی دی بالا میاد.ولی رو سیتمهای دیگه که امتهان کردم باf12بالا نمیاد.کلیدهای dell,f8,f2 رو هم امتهان کردم ولی بالا نیومد و وارد but meno نشد.آخرش مجبور شدم با کیبورد خودم ویندوز رو عوض کنم.این اتفاق چند بار برام تکرار شده.باید چی کار کنم؟

A M ! N
26-10-2011, 23:52
سلام.برای نصب ویندوزxp ،روی سیستم خودم با کلیدf12 از سی دی بالا میاد.ولی رو سیتمهای دیگه که امتهان کردم باf12بالا نمیاد.کلیدهای dell,f8,f2 رو هم امتهان کردم ولی بالا نیومد و وارد but meno نشد.آخرش مجبور شدم با کیبورد خودم ویندوز رو عوض کنم.این اتفاق چند بار برام تکرار شده.باید چی کار کنم؟
مشکل برمیگرده به سوکت کیبورد که USB هست و باید به PS2 چنج بشه
موفق و :11:موئید باشین

jafarian
27-10-2011, 00:52
مین شما به احتمال زیاد گیگاهست که با کلید f12 یا f9 یکراست وارد بوت منو میتونید بشین برای سیستمهای دیگه باید به دفنرچه مادربوردشون مراجعه کنن برای فعال کردن این مورد :20:

Masоud
27-10-2011, 13:04
سلام

مشکل برمیگرده به سوکت کیبورد که USB هست و باید به PS2 چنج بشه

دکتر بنظرت قابلیت USB Legacy رو تو بایوس فعال کنه بهتر نیست ؟

با تشکر از دوستان گلم :11:

اگر هم نتونستید کلید مورد نظر رو پیدا کنید وارد بایوس بشید و CDROM رو بذارید گزینه ی اول برای بوت شدن.

موفق باشید :40:

A M ! N
27-10-2011, 13:43
سلام

دکتر بنظرت قابلیت USB Legacy رو تو بایوس فعال کنه بهتر نیست ؟

با تشکر از دوستان گلم :11:

اگر هم نتونستید کلید مورد نظر رو پیدا کنید وارد بایوس بشید و CDROM رو بذارید گزینه ی اول برای بوت شدن.

موفق باشید :40:
سلام
آقا مسعود :40:مگه میشه شما بگی و بهتر نباشه
این رو میخواستم بگم ولی چون ایشون به BIOS رفتن براشون امکان پذیر نبود من گفتم در صورت امکان به PS2 چنج کنن
البته حتی اگه روی USB باشه و USB keyboard support هم فعال نباشه باز باید بتونن که وارد BIOSشون بشن

arshamis
28-10-2011, 17:52
ببخشید اینکه میگید باید به ps2چنج بشه یعنی دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟

Farshid72
28-10-2011, 18:05
دوسته عزیز یعنی سر usb رو وصل کن به تبدل که سرش پین داره و وصل کن به پشت سیستم البته شما کلید pause رو اگه تونستید بزنید بعد کلید دل رو بزنید...کلید f8 چرا کار نمیکنه ؟؟؟ شما میتونی سیستم رو روشن بعد یهو از طریق کلید پاور سیستم رو off کنی بعد خود سیستم پیغام میده که تنظیمات باید درس بشه!!! ولی توصیه نمیشه

A M ! N
28-10-2011, 18:09
ببخشید اینکه میگید باید به ps2چنج بشه یعنی دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟
سلام
به این PS2 میگن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک نوع سوکت هستش که به این جا وصل میشه:

متوجه شدین
یعنی از حالت کیبورد USB به حالت Ps2 تغییرش بدین
تبدیل سوکت USB به PS2 رو هم از مغازه های سخت افزاری کامپیوتر میخری 1000 تومن
اسمش: تبدیل USB به PS2 ( از راست به چپ بخون!)
و وصل میشه به سر USB
پس این کار رو انجام بدین

arshamis
28-10-2011, 18:16
dr.smithعزیز ممنون که راهنمایی کردین.ولی این کارو قبلا انجام دادم.حل نشد .

Farshid72
28-10-2011, 18:18
کیبرد اصلا detect میشه ؟؟؟
با یه کیبرد دیگه تست کن چند بار سیستمتو ریست کن دستی با کلید پاور اونجا که باید start windows normaly رو انتخاب کنی ctrl+alt+del بگیر تا ریست شه بعد دلیت رو بزن

A M ! N
28-10-2011, 18:32
dr.smithعزیز ممنون که راهنمایی کردین.ولی این کارو قبلا انجام دادم.حل نشد .
خیلی عجیبه یعنی شما با درگاه PS2 کارت راه نمیفته؟
پس مشکل باید از کیبوردت باشه، ها؟ تست کردین کیبورد رو ؟
در صورت لزوم یکبار CMOS رو ریست کنین
با در اوردن باطری مادربورد و جا زدن مجدد( برق کیس هم قطع باشه)
موفق و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]موئید باشین

arshamis
28-10-2011, 18:42
کیبورد مشکلی نداره.اصلا یه سوال دیگه..مگه وقتی ویندوز داره بالا میاد پایین صفحه هرکدوم از کلیدهایی که واسه وارد شدن به هر قسمتی هستن رو نمینویسه؟چرا روی این سیستمی که مال خودم نیست میخوام ویندوز نصب کنم سریع رد میشه و کلید وارد شدن به بوت رو نمینویسه.آیا جایی هست که من ببینم وارد شدن به بوت منو با کدوم کلیده؟

A M ! N
28-10-2011, 18:51
کیبورد مشکلی نداره.اصلا یه سوال دیگه..مگه وقتی ویندوز داره بالا میاد پایین صفحه هرکدوم از کلیدهایی که واسه وارد شدن به هر قسمتی هستن رو نمینویسه؟چرا روی این سیستمی که مال خودم نیست میخوام ویندوز نصب کنم سریع رد میشه و کلید وارد شدن به بوت رو نمینویسه.آیا جایی هست که من ببینم وارد شدن به بوت منو با کدوم کلیده؟
در همه ی مادربود ها معمولا نمینویسه اون پایین
اگه نوشته باشه و سریع رد میشه ، میتونی دکمه ی Pause رو بزنی تا ببینی چه دکمه هایی رو باید بزنی
ولی بهتره به دفترچه مادربورده رجوع کنی اونجا دقیقا نوشته که با چه کلیدی باید وارد BIOS بشین
خواستی یکبار Clear CMOS انجام بده ضرر نداره

arshamis
28-10-2011, 18:59
متاسفانه دفترچه راهنما نداشت:41:
ممنون.خیلی کمکم کردین.ببخشید زیادی سوال کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتي جهان از ريشه ي جهنم و آدم از ريشه ي عدم
و سعي از ريشه ي ياس مي آيد،

وقتي يك تفاوت ساده در حرف، كفتار را به كفتر تبديل مي كند،

بايد به بي تفاوتي واژه ها و به واژه هاي بي طرف مثل نان دل بست.

نان را از هر طرف بخواني نان است.
قيصر امين پور

jafarian
28-10-2011, 23:17
منوی run اجرا کنید بعدشم فرمان dxdiag داخلش تایپ کنید بعدم اینتر بزنید تو هون سربرگ اول اون قسمتی که با فلش تو عکس مشخص شده اسمش کامل اینجا قراربدین یا که عکسش بزارین.

arshamis
29-10-2011, 11:57
منوی run اجرا کنید بعدشم فرمان dxdiag داخلش تایپ کنید بعدم اینتر بزنید تو هون سربرگ اول اون قسمتی که با فلش تو عکس مشخص شده اسمش کامل اینجا قراربدین یا که عکسش بزارین.

سلام.:20:
system model:945PLM-S2

Erfan.B
29-10-2011, 14:25
از همه دوستای گلم ممنونم.ایشالا که حل میشه:46:

سیبهاازچشم درخت اُفتاده اند...

درخت ازچشم باغ می اُفتد...

باغ ازچشم باغبان...

وباغبان ازچشم دنیا...

پس جاي نگرانی نیست،این یک امرعادیست،

اگرمن هم ازچشم توافتادم...!:40:

سلام.:20:
system model:945PLM-S2

دوست من ما یه قسمتی داریم تو فاروم به این مضمون : حالات و احوالات کنونی خود را با شعر/نثر بیان کنید
هر وقت خواستی می تونی اون جا فعالیت مستمری داشته باشی :20: اینم لینکش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اما مادربرد شما که گیگابایت باشه با دکمه ی DELETE وارد بایوس می شه و با F12 هم منوی بوت ظاهر می شه ، شما با یه کیبورد دیگه تست کن که F هاش MULTIMEDIA و FUNCTIONAL با هم نباشه و یا این ها رو سوئیچ کن رو کیبوردت.
موفق باشی:11:

arshamis
29-10-2011, 17:54
دوست من ما یه قسمتی داریم تو فاروم به این مضمون : حالات و احوالات کنونی خود را با شعر/نثر بیان کنید
هر وقت خواستی می تونی اون جا فعالیت مستمری داشته باشی :20: اینم لینکش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداما مادربرد شما که گیگابایت باشه با دکمه ی DELETE وارد بایوس می شه و با F12 هم منوی بوت ظاهر می شه ، شما با یه کیبورد دیگه تست کن که F هاش MULTIMEDIA و FUNCTIONAL با هم نباشه و یا این ها رو سوئیچ کن رو کیبوردت.
سلام .ممنون که کمک کردین.میشه لطفا واسه مادربردelitegroupهم بگین

Erfan.B
30-10-2011, 23:29
سلام .ممنون که کمک کردین.میشه لطفا واسه مادربردelitegroupهم بگین
خواهش می کنم دوست من ، هدف این فاروم اطلاع رسانی هست:20:
در کل همه ی مادربردها از همین کلیدها در حالت کلی استفاده می کنن : DELETE و F2 برای بایوس.
F12 و F8 برای بوت.
شما مدل دقیق بفرمایین من دقیقاً خدمتتون عرض می کنم.

arshamis
31-10-2011, 20:10
خواهش می کنم دوست من ، هدف این فاروم اطلاع رسانی هست:20:
در کل همه ی مادربردها از همین کلیدها در حالت کلی استفاده می کنن : DELETE و F2 برای بایوس.
F12 و F8 برای بوت.
شما مدل دقیق بفرمایین من دقیقاً خدمتتون عرض می کنم.
چون سیستم واسه خودم نیست نمیدونم.از راهنماییتون ممنون.