PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط روتر وایرلس با اکسس پوینت

nazanin302
25-10-2011, 16:28
با سلام

من یه شبکه وایرلس با 14 کامپیوتر توسط روتر Linksys E2000 در یک فضای 50 متری (اتاق مربع 7در7) راه انداختم. در همین فضا کامپیوترها که کارت شبکه وایرلس سری N هم دارند سیگنال کامل دریافت نمی کنند!!! خصوصا اونهایی که فاصلشون از روتر بیشتره، ولی لپ تاپ ها سیگنال خوبی دارند. به علت تغییر مکان نیمی از کامپیوتر ها و انتقال به طبقه پایین و فاصله افقی حدود 100 متر، اوضاع بسیار اسفناک شد: PC ها دریغ از یک خط آنتن و لپ تاپ ها هم به زور یه دونه آنتن می یاد و می ره. برای اینکه بتونم شبکه رو با پایین برقرار کنم چه پیشنهادی دارید؟ خودم نظرم اینه که یه اکسس پوینت بذارم بین فاصله افقی دوتا اتاق در طبقه بالا و نزدیک تر به اتاق طبقه پایین به عنوان Repeater. البته در این حالت نحوه تنظیم کردن Router موجود و Access Point جدید رو نمی دونم. نوع و مدل Access Point جدید رو نمی دونم چی باشه! (از لحاظ کیفیت و برد افقی و عمودی)، خلاصه هر راهی به نطر دوستان می رسه با تنطیمات اونها لطفا بگن.

شاید هم با یه Access Point قوی بشه روتر رو حذف کرد! می شه؟ ضمنا شبکه من اینترنت نداره. قیمت روش ها و مدل های پیشنهادی رو هم لطفا بگید.

ممنون از راهنمایی دوستان