PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز xp بر روی سون

szh_1367
24-10-2011, 18:36
سلام

یکی از دوستان لپ تاپی اورده که مدل FW390 Sony هست

این دوست ما میخواهد که هارد رو پارتیشن بندی و ویندوز xp نصب کند

اما زمانی که سی دی ویندوز xp رو درون دستگاه قرار میدهیم در مراحل اولیه نصب با صفحه ابی معروف Blue Screen مواجه میشویم

با توجه به اینکه ویندوز قبلی سون بوده و الان تمام اون درایو ها رو هم حذف کردم اما باز هم این مشکل پابرجا است

درضمن سی دی سون رو که میگذاریم بدون مشکل وارد مراحل نصب میشود

لطفا راهنمائی کنید

mehrdad8086
24-10-2011, 21:49
احتمالا مشکل شما از تنظیمات هارد شما تو بایوس هست که بایستی MODE هونرو تغییر بدین.AHCI و IDE و....

معمولا مشکل از اینه.ضمنا یادت باشه حتما از XP sata driver استفاده کنید:46:

szh_1367
25-10-2011, 12:02
احتمالا مشکل شما از تنظیمات هارد شما تو بایوس هست که بایستی MODE هونرو تغییر بدین.AHCI و IDE و....

معمولا مشکل از اینه.ضمنا یادت باشه حتما از XP sata driver استفاده کنید:46:
سلام

من داخل تنظیمات بایوس نگاه کردم چیزی به نام IDE , AHCI نبود

این XP sata driver که وگفتی یعنی چه :31: حتما یه نوع ویندوز مخصوص هست :eh:

ava-net
25-10-2011, 12:32
نه دوست عزیز این ها تنظیمات بایوس دستگاه هستش
شما یه ویندوز ایکس پی دیگه بردار و شروع به نصب کن . ببین بازهم به مشکل می خوری . در ضمن لپ تاپ هایی که سیستم پیش فرض آنها 7 هست درایور هاشون معمولا با XP هم خوان نیست و به مشکلات بعدی بر می خوری .
به نظر من بهتر از همون 7 استفاده کنی . هم امنیش بالاست و هم زیبا تر و هم ساده تر

szh_1367
25-10-2011, 21:50
نه دوست عزیز این ها تنظیمات بایوس دستگاه هستش
شما یه ویندوز ایکس پی دیگه بردار و شروع به نصب کن . ببین بازهم به مشکل می خوری . در ضمن لپ تاپ هایی که سیستم پیش فرض آنها 7 هست درایور هاشون معمولا با XP هم خوان نیست و به مشکلات بعدی بر می خوری .
به نظر من بهتر از همون 7 استفاده کنی . هم امنیش بالاست و هم زیبا تر و هم ساده تر
چنتا سی دی ویندوز با ورژن های مختلف امتحان کردم اما باز هم نشد :13:

من تنظیمات بایوس رو که نگاه کردم فقط یه صفحه برای تنظیمات ساعت و ... یه صفحه برای تنظیمات بوت که اول هارد اکسترنال رو بشناسه یا هارد اینترنال و صفحه یعد هم مربوط میشود به پسورد دادن به بایوس و در اخر هم خروج بود

دیگه تنظیماتی نداشت :eh:

ava-net
26-10-2011, 14:19
من این مشکل رو روی سیستم خودم داشتم بعد از کلی اینور و اونور فهمیدم مشکل از رم بوده . اما رو دستگاه یکی از مشتری هام مشکل از درایو نوری بود