PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفتن CPU usge روی 100% !!!

alireza853
24-10-2011, 15:54
با سلام
کامپیوتر من همین مشکلی داره و CPU usge همیشه میره رو 100 سرعتش افتضاح شد
توی task managerفقط حدود 13 تا فایل svchost.exe در حال اجرا شدنه
کسی میدونه مشکل کجاست ؟

afshin0007
24-10-2011, 17:09
با سلام
کامپیوتر من همین مشکلی داره و CPU usge همیشه میره رو 100 سرعتش افتضاح شد
توی task managerفقط حدود 13 تا فایل svchost.exe در حال اجرا شدنه
کسی میدونه مشکل کجاست ؟

سلام دوست عزیز
شک نکن که سیستمت پر از ویروس و تروجان هست
13 svchost از این میشه فهمید
انتی ویروست چیه؟
اپدیت بوده؟
از انتی ویروس symantec استفاده کن
و super anti spyware

thund3r
24-10-2011, 17:17
سلام به ویروس زیاد ربطی نمیتونه داشته باشه. ممکنه سی پی یوی شما ایراد داشته باشه یا نرم افزاری به این میزان سی پیو رو اشغال کرده باشه میتونید از داخل تسک منیجر در ستون CPU ببینید چه برنامه ای وجود داره که میزان استفاده از سی پیو روی بالای 50 و ثابت باشه؟

SURIV
24-10-2011, 20:43
با سلام
ویروس که حتما داره { همون 13 تا svchost}
حالا اگه ویروسش تایمر داشته باشه 13 تا پروسس تایمر دار معلومه که سرعتو میاره پایین
شما چون فعالیت cpu بالا هست فکر نکنم رو سیستم آنتی نصب بشه و اگه نصب بشه احتمالا ارور میده
اگه ویندوزتونو عوض کنین بهتره
بعد از عوض کردن ویندوز سیستمو با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده اسکن کنین
موفق باشین

thund3r
24-10-2011, 21:44
با سلام
ویروس که حتما داره { همون 13 تا svchost}
حالا اگه ویروسش تایمر داشته باشه 13 تا پروسس تایمر دار معلومه که سرعتو میاره پایین
شما چون فعالیت cpu بالا هست فکر نکنم رو سیستم آنتی نصب بشه و اگه نصب بشه احتمالا ارور میده
اگه ویندوزتونو عوض کنین بهتره
بعد از عوض کردن ویندوز سیستمو با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده اسکن کنین
موفق باشین

ویروس که حتما داره؟!؟! الان تو سیستم بنده 14 تا svchost هست یعنی دیگه سیستم داره میترکه الان؟؟؟! svchost یه فایل سیستمی هست که پردازش اتصالات به اینترنت و ... رو انجام میده. محض اطلاع سی پی یوی بنده با 14 تا پروسه به قول شما مشکوک صفر هست!

SURIV
25-10-2011, 15:25
شک نکنین ویروس داره
بله svchost فایل استاندارد ویندوز هست و 4-5 تا ازش باید رو هر سیستمی باشه ولی نه 14 تا!!
من تو هر ویندوز سالمی بیشتر از 5 تا svchost ندیدم
الان تو task manager من 4 تا svchost نشون میده که طبیعی هست
ضمنا هر svchost ای طبیعی نیست!
فقط فایل svchost ای که تو مسیر C:\Windows\System32\Svchost.exe باشه فایل سیستمی هست و مابقی ویروسی اند
شما فکر میکنین فقط یک نوع ویروس از اسم svchost تو ساختارش استفاده میکنه؟!
ممکنه نوع ویروس سیستم شما با سیستم دوستمون که تاپیکو زدن فرق کنه
به هر حال اگه سیستمو با یه آنتی ویروس قوی و آپدیت شده اسکن بکنین ضرری نداره
موفق باشین

farzan311
25-10-2011, 15:57
منم قبلا همین مشکل رو داشتم با e5400 الان cor i5 دارم دیگه بیشتر 10 درصد نمیشه
ولی بازم 12 تا svchost دارم pc هم احساس میکنم نسبت به cpu که داره کند و هست و بعضی موقع ها هنگ میکنه و بالا اومدن ویندوز هم خیلی طول میکشه انتی ویروس کومودو هم هر 12 ساعت اپدیتش چک میشه

SURIV
26-10-2011, 02:04
من دوستم حدودا 4-5 ماه پیش همین مشکلو داشت آنتی ویروسشم NOD32 بود و آپدیت هم میکرد ولی چیزی نشون نمیداد ولی صفحه استارت آپ دیر بالا می اومد و ... دیدم هر 10 ثانیه سیستمش یه دفعه کار زیاد میکنه {صدای هارد زیاد میشد کار سی پی یو 100 میشد بعضی وقتا هم چند ثانیه هنگ میکرد} به این نتیجه رسیدم که ویروس یه تایمر داره که رو 10 ثانیه تنظیم شده و خودش رو اجرا میکنه
ویندوزشو عوض کردم مشکل حل شد.

A M ! N
26-10-2011, 23:47
سلام به همگی
عرضم به خدمتتون که تعداد svchost ها موردی نداره که چندتا باشه، چون بستگی داره که چندتا سرویس دارین استفاده میکنین
ولی از موارد مشکوک این هست که تحت نام کاربری شما در حال اجرا باشه و یکی هم این که با نام بزرگ نوشته شده باشه
البته اگه خواستین ببینین که ویروس دارین یا نه از یک آنتی ویروس استفاده کنین.چون اخیرا دیگه نمیشه اسم Nod32 رو آنتی ویروس گزاشت
آویرا انتخاب بدی نیست
موفق و :11:موئید باشین