PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : .: سوالی در رابطه با: Hyperventilation یا تنفس های ارادی بسیار سری :.

metana
23-10-2011, 23:32
سلام خدمت دوستان گرامی.

این حالت: Hyperventilation یا تنفس های ارادی بسیار سریع، میخواستم بدونم چه حالات روحی و جسمی ایجاد میکنه؟

ممنون میشم توضیح کامل و جامعی بدین.

morsadr
24-10-2011, 16:11
سلام خدمت دوستان گرامی.

این حالت: Hyperventilation یا تنفس های ارادی بسیار سریع، میخواستم بدونم چه حالات روحی و جسمی ایجاد میکنه؟

ممنون میشم توضیح کامل و جامعی بدین.

علت آن معمولا استرس و اضطراب و حالات عصبی می باشد و تاثیر آن روی بدن بصورت الکالوز تنفسی و حالت سرگیجه و نهایتا از حال رفتن می باشد

metana
24-10-2011, 21:17
ممنون از پاسخ شما دوست گرامی.

1. میخوام بدونم اگه مثلا من، در حالت روحی عادی، شروع به تنفس حای خیلی سریع کنم، ممکنه از حال برم؟

2. این کار چه فواید و مضرراتی برای روح و جسم داری؟

morsadr
25-10-2011, 17:47
ممنون از پاسخ شما دوست گرامی.

1. میخوام بدونم اگه مثلا من، در حالت روحی عادی، شروع به تنفس حای خیلی سریع کنم، ممکنه از حال برم؟

2. این کار چه فواید و مضرراتی برای روح و جسم داری؟

بله . عرض کردم که بعلت تنفس های سریع فرد دچار اختلال در سیستم الکترولیت های بدن می شه که در نهایت ممکنه که از حال بره .
فایده ای که نداره ولی خوب می تونه مضر باشه .

metana
25-10-2011, 20:56
آخه از نظر فایده شنیدم که یکی از راه های آرمیدگی هست و برای تخلیه هیجان زیاد بکار میره...

morsadr
26-10-2011, 16:47
آخه از نظر فایده شنیدم که یکی از راه های آرمیدگی هست و برای تخلیه هیجان زیاد بکار میره...

والا نمی دونم :41: . من که چیزی در این مورد خبر ندارم

htvieq
15-01-2012, 14:13
اگه منظورت رلکسیشن هست که بر عکس.
تنفس آرام و عمیق موجب آرامش و کاهش ضربان قلب میشه و اینطوری از میزان هیجان کاسته میشه. :31: