PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو ویندوز روی دو هارد روی یک رایانه

pashangparsi6
22-10-2011, 13:17
با درود

دوستان من می خوام دو ویندز روی دو هارد جدا روی یک رایانه داشته باشه که اگر زمانی نیاز شد یکی از هارد ها رو بردارم و برای اون یکی هارد و ویندوزش مشکلی پیش نیاد

هم اکنون یک هارد دارم و روی درایو C هست. آیا می تونم یک هارد تازه بخرم و و روی درگاه ساتای مادربرد نصبش کنم و روی یکی از درایو های هارد تازه یک ویندوز نصب کنم. بعد هر زمان نیاز بود هارد نخستین (c) رو از ساتا بیرون بکشم و با ویندوز هارد تازه کار کنم؟

راهش چیه؟

با سپاس

A M ! N
22-10-2011, 14:26
با درود

دوستان من می خوام دو ویندز روی دو هارد جدا روی یک رایانه داشته باشه که اگر زمانی نیاز شد یکی از هارد ها رو بردارم و برای اون یکی هارد و ویندوزش مشکلی پیش نیاد

هم اکنون یک هارد دارم و روی درایو C هست. آیا می تونم یک هارد تازه بخرم و و روی درگاه ساتای مادربرد نصبش کنم و روی یکی از درایو های هارد تازه یک ویندوز نصب کنم. بعد هر زمان نیاز بود هارد نخستین (c) رو از ساتا بیرون بکشم و با ویندوز هارد تازه کار کنم؟

راهش چیه؟

با سپاس
سلام..
بله به آسونی!
شما هارد رو که گرفتی پارتیشن بندی کن و اسم درایوهارو به دنبال هارد اصلی بده
مثلا اگه هارد اصلی شما اینطوریه : C,D,E,F شما باید توی هارد جدیدتون ادامه ی اون رو بدید : G,H,I
البته اگه روی خود ویندوز اصلی پارتیشن کنین خودکار به این حالت در میاد
و ویندوز رو هم روی درایو اولیش نصب میکنی به راحتی
موفق و :11:موئید باشین

pashangparsi6
22-10-2011, 14:36
سلام..
بله به آسونی!
شما هارد رو که گرفتی پارتیشن بندی کن و اسم درایوهارو به دنبال هارد اصلی بده
مثلا اگه هارد اصلی شما اینطوریه : C,D,E,F شما باید توی هارد جدیدتون ادامه ی اون رو بدید : G,H,I
البته اگه روی خود ویندوز اصلی پارتیشن کنین خودکار به این حالت در میاد
و ویندوز رو هم روی درایو اولیش نصب میکنی به راحتی

من الان دو ویندوز روی 2 هارد دارم
هر وقت میخوای ویندوز عوض کنی یا هاردی که ویدوز فعلی روشه برداری باید از طریق ستاپ تعین کنی که اول کدوم هارد برای بالا اومدن ویندوز انتخاب شه
احتیاجی به دراوردن یکی برای فعال شدن دیگری نیست

با سپاس

ولی دوست گرامی من نیاز دارم که هارد رو از رایانه جدا کنم

ببنید من الان این ویندزو رو روی درایو (سی) دارم. حالا امروز می رم و یک هارد خریداری می کنم و اینو به درگاه ساتا وصل می کنم. و چند درایو تازه به رایانه افزوده می شه. و من روی یکی از این درایو ها یک ویندوز تازه نصب می کنم که این ویندوز تازه احتمالا میاد توی بخش آغازین و منوی آغازین رایانه که اونجا من از میان یکی از این دو ویندزو یکی رو گزینش می کنم.

حالا من اگر نیاز باشه اون هارد نخستین (درایو سی) رو از روی رایانه بردارم آیا ویندوزی که روی دریاو فرضی هارد تازه (مثلا درایو j) هست بالا میاد؟ اگر بالا نمیاد باید چه کار کنم؟

با سپاس

A M ! N
22-10-2011, 14:40
با سپاس

ولی دوست گرامی من نیاز دارم که هارد رو از رایانه جدا کنم

ببنید من الان این ویندزو رو روی درایو (سی) دارم. حالا امروز می رم و یک هارد خریداری می کنم و اینو به درگاه ساتا وصل می کنم. و چند درایو تازه به رایانه افزوده می شه. و من روی یکی از این درایو ها یک ویندوز تازه نصب می کنم که این ویندوز تازه احتمالا میاد توی بخش آغازین و منوی آغازین رایانه که اونجا من از میان یکی از این دو ویندزو یکی رو گزینش می کنم.

حالا من اگر نیاز باشه اون هارد نخستین (درایو سی) رو از روی رایانه بردارم آیا ویندوزی که روی دریاو فرضی هارد تازه (مثلا درایو j) هست بالا میاد؟ اگر بالا نمیاد باید چه کار کنم؟

با سپاس
شما هروقت دوست داشتی میتونی هارد ساتای نخستین یا مثلا دومی رو جدا کنین هیچ مشکلی پیش نمیاد
و به راحتی ویندوز هارد جدید بالا میاد
خیالتون راحت

pashangparsi6
22-10-2011, 15:01
شما هروقت دوست داشتی میتونی هارد ساتای نخستین یا مثلا دومی رو جدا کنین هیچ مشکلی پیش نمیاد
و به راحتی ویندوز هارد جدید بالا میاد
خیالتون راحت

سپاس از راهنمایی شما

راستی ویندوز من روی هارد کنونی xp هست. اگر بخوایم ویندوز 7 رو نصب کنم روی هارد تازه روش نصب چیه؟ تا کنون نصب نکردم.

برم توی ویندوز اکس پی و شروع کنم به نصب

یا اینکه سی دی رو باید بزارم تا رایانه با سی دی 7 بالا بیاد بعد از اونجا نصب کنم

راهش چی هست؟

jafarian
22-10-2011, 15:46
سپاس از راهنمایی شما

راستی ویندوز من روی هارد کنونی xp هست. اگر بخوایم ویندوز 7 رو نصب کنم روی هارد تازه روش نصب چیه؟ تا کنون نصب نکردم.

برم توی ویندوز اکس پی و شروع کنم به نصب

یا اینکه سی دی رو باید بزارم تا رایانه با سی دی 7 بالا بیاد بعد از اونجا نصب کنم

راهش چی هست؟

همون مورداول که اشاره کردین یعنی dvd ویندوز بزارین ازتو محیط xp برین برای نصب ویندوز 7 :20: