PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيگما و اون يکي

Dolphin 7
21-10-2011, 13:48
1- سيگما واسه جمع کردن يه تعداد عدد با هم ديگه با تعدا دفعات مشخص به کار مي ره ( تقريبا :18:) ، سوالم اينه اگه بخوايم يه تعداد عددو در هم ضرب کنيم بايد از چي استفاده کنيم؟ اسمش چيه؟ شکلش چيه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- در مورد خواص سيگما و اون يکي که مال ضرب کردنه اگه ايبوک يا لينک وبلاگ و سايتي که در مورد اين دو تا توضيح داده باشه دارين بدين اگرم کتاب خوبي سراغ دارين اسمشو بگين ( اولا فارسي باشه دوما تموم مشخصات و خواصشون که تو هر موقعيتي چه طور مي شه ازشون استفاده کردو توضيح داده باشه ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- نرم افزار يا سايتي که بتونه فرمول و اين چيزا رو حساب کنه و سيگما و اون يکيم بتونه حساب کنه هس يا نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pp8khat
23-10-2011, 17:09
1-اسمش پای هست...شکلشم همون pi یونانی هست منتها با سایز بزرگ و استایل Bold!
2-تو ویکی پدیا بزن فکر کنم اطلاعات خوبی بده...اگه کنکوری هستی که خوشخوان حسین شفیع زاده دیفرانسیل 1 ش خواص سیگما رو خوب توضیح داده بود...ولی همچین خاصیتی غیر بدیهی ای هم نداره که براش کتاب بنویسن...فقط یه نماد گذاری موثره...مثل لگاریتم یا کرل و دایورژانس(که البته خواص اینا بدیهی نیست!)
3-معمولاً می شه با Matlab یک Iterative یا Recursive Loop برای محاسبه سیگما یا پای نوشت.با C هم می شه(تو هر دو از for و while استفاده کن...) سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم هست که همه جوره در خدمته!

hamed6672
26-10-2011, 14:07
1-

2- در مورد خواص سيگما و اون يکي که مال ضرب کردنه اگه ايبوک يا لينک وبلاگ و سايتي که در مورد اين دو تا توضيح داده باشه دارين بدين اگرم کتاب خوبي سراغ دارين اسمشو بگين ( اولا فارسي باشه دوما تموم مشخصات و خواصشون که تو هر موقعيتي چه طور مي شه ازشون استفاده کردو توضيح داده باشه )

من توی دبیرستان کتاب دیفرانسیل انتشارات رمزینه رو داشت که از بین چیزی حدود 7-8 کتاب برتری که برای دیفرانسیل داشتم و دیگر کتاب های موجود در بازار ،این کتاب یه شاهکاره واقیه ( مولفش هم مهندس مهربان هست )

تو این کتاب سیگما و سری رو به شکل عالی و کامل درس داده ، فوق العاده است.

البته اگه یه کتاب جدا فقط مخصوص سیگما بخوای که عالی باشه نمیشناسم.

Dolphin 7
01-11-2011, 14:35
1-اسمش پای هست...شکلشم همون pi یونانی هست منتها با سایز بزرگ و استایل Bold!
2-تو ویکی پدیا بزن فکر کنم اطلاعات خوبی بده...اگه کنکوری هستی که خوشخوان حسین شفیع زاده دیفرانسیل 1 ش خواص سیگما رو خوب توضیح داده بود...ولی همچین خاصیتی غیر بدیهی ای هم نداره که براش کتاب بنویسن...فقط یه نماد گذاری موثره...مثل لگاریتم یا کرل و دایورژانس(که البته خواص اینا بدیهی نیست!)
3-معمولاً می شه با Matlab یک Iterative یا Recursive Loop برای محاسبه سیگما یا پای نوشت.با C هم می شه(تو هر دو از for و while استفاده کن...) سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم هست که همه جوره در خدمته!

من تو
Math Type 6.7
يه دونه شکل شبيه پي پيدا کردم که بالا پايينش مث سيگما قابليت نوشتن نداره فقط پشت و جلوش مي شه نوشت اينم شکلش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فک کنم يه شکل ديگه ايم داشته باشه من از يه نفر پرسيدم گفت اوني که مث سيگماس ولي کارش ضرب کردنه شکلش اينه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

ولي يه چيز ديگه ايم شبيه اين هس که اينه :18: :

بالاخره کودومشه؟ اسمش چيه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون سايتيم که معرفي کردي خيلي با حال بود ولي قابل استفاده نبود چون بايد زبونشو ياد بگيريم من يه سايت يا برنامه اي مي خوام که روش نوشتنش عين نوشتن رياضي يا
Math Type
باشه ولي در نهايت بمون جواب بده من خودم پيدا نکردم اگه پيدا کردي خبرشو بده :rolleye:

يه سوال ديگم اينکه مي شه يه نماد عين همون سيگما و پاي و اين چيزا بسازيم و ويژگيايي که مي خوايم براش تعريف کنيم؟ چطوري مي شه از اين نمادا ساخت که از نظر رياضي و رياضيدانا قابل قبول باشه و ويژگيايي که براش تعريف مي کنيم بپذيرن و بمون نخندن اينجوري ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :34:

pp8khat
03-11-2011, 11:51
من تو
Math Type 6.7
يه دونه شکل شبيه پي پيدا کردم که بالا پايينش مث سيگما قابليت نوشتن نداره فقط پشت و جلوش مي شه نوشت اينم شکلش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

فک کنم يه شکل ديگه ايم داشته باشه من از يه نفر پرسيدم گفت اوني که مث سيگماس ولي کارش ضرب کردنه شکلش اينه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

ولي يه چيز ديگه ايم شبيه اين هس که اينه :18: :

بالاخره کودومشه؟ اسمش چيه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون سايتيم که معرفي کردي خيلي با حال بود ولي قابل استفاده نبود چون بايد زبونشو ياد بگيريم من يه سايت يا برنامه اي مي خوام که روش نوشتنش عين نوشتن رياضي يا
Math Type
باشه ولي در نهايت بمون جواب بده من خودم پيدا نکردم اگه پيدا کردي خبرشو بده :rolleye:

يه سوال ديگم اينکه مي شه يه نماد عين همون سيگما و پاي و اين چيزا بسازيم و ويژگيايي که مي خوايم براش تعريف کنيم؟ چطوري مي شه از اين نمادا ساخت که از نظر رياضي و رياضيدانا قابل قبول باشه و ويژگيايي که براش تعريف مي کنيم بپذيرن و بمون نخندن اينجوري ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :34:

دومی اونیه که من منظورزم بود.
با نرم افزار Wolfram Mathematica یه بخشی داره می شه راحت مثل مت تایپ محاسبه کرد ولی ما داشتیم تستش می کردیم یکی از بچه ها بهش یه انتگرال تانژانتی داد،mathematica هم به طرز ابلهانه ای همون شکل انتگرال رو به کنتانژانت تبیدل کرد و خروجی داد! یه بخشی هم داره که با زبان خاصی باید بهش ورودی داد که فکر کنم اون قوی تر باشه...البته زبانش فکر نکنم اونقدر پیچیده باشه...من اصلاً Mathematica کار نکردم و بیشتر از Matlab استفاده می کنم...ولی سایتش که خیلی ساده است نمی فهمم مشکل شما کجاست؟

نماد فقط یه جور طرز نوشتنه..مثلاً تو کتاب های مرجع ریاضی مولف اول کتاب می گه که من برای فلان کار از فلان نماد استفاده می کنم...البته اگه اون نماد خیلی موثر باشه که تقدیر می شه...
مثلاً هوی ساید اومد چند تا اپراتور به نام های کرل و دایورژانس و لاپلاسین و.. تعریف کرد و معادلات ماکسول رو از 20 تا به 4 تا کاهش داد!!!(البته سر همون هم جامعه ریاضی کلی بهش گیر دادند(که به نظر من حق هم داشتند) مثلاً سر تابع پله واحد(u(t)) و ضربه واحد(دلتای دیراک)توی اون سال ها خیلی بحث بود)
موفق باشید

Dolphin 7
05-11-2011, 10:20
دومی اونیه که من منظورزم بود.
با نرم افزار Wolfram Mathematica یه بخشی داره می شه راحت مثل مت تایپ محاسبه کرد ولی ما داشتیم تستش می کردیم یکی از بچه ها بهش یه انتگرال تانژانتی داد،mathematica هم به طرز ابلهانه ای همون شکل انتگرال رو به کنتانژانت تبیدل کرد و خروجی داد! یه بخشی هم داره که با زبان خاصی باید بهش ورودی داد که فکر کنم اون قوی تر باشه...البته زبانش فکر نکنم اونقدر پیچیده باشه...من اصلاً Mathematica کار نکردم و بیشتر از Matlab استفاده می کنم...ولی سایتش که خیلی ساده است نمی فهمم مشکل شما کجاست؟

نماد فقط یه جور طرز نوشتنه..مثلاً تو کتاب های مرجع ریاضی مولف اول کتاب می گه که من برای فلان کار از فلان نماد استفاده می کنم...البته اگه اون نماد خیلی موثر باشه که تقدیر می شه...
مثلاً هوی ساید اومد چند تا اپراتور به نام های کرل و دایورژانس و لاپلاسین و.. تعریف کرد و معادلات ماکسول رو از 20 تا به 4 تا کاهش داد!!!(البته سر همون هم جامعه ریاضی کلی بهش گیر دادند(که به نظر من حق هم داشتند) مثلاً سر تابع پله واحد(u(t)) و ضربه واحد(دلتای دیراک)توی اون سال ها خیلی بحث بود)
موفق باشید

سايته يه کم سخته ديگه مثلا اگه بخوايم همين سيگما و پايو بنويسيم و بش عدد بديم بايد بريم ببينيم چطوري بنويسيم که از نظر اون قابل قبول باشه واسه همين قبلش بايد زبونشو بلد باشيم ، اگه دگمه داشت با دگمه ها مي زديم و عددا رم وارد مي کرديم خودش تبديلش مي کرد به اون چيزي که مي خواد خوب بود ولي اين جوري نيس مث اينکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1 :
X و Y
پايين چي مي شه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

2 :
مثلا تو مثال پايين
a و b
چند مي شه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

3 :
مي شه به جاي اينکه
C
يه دونه يه دونه اضافه شه ، مثلا يه دونه يه دونه کم شه يا مثلا چن تا چن تا کم يا زياد شه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4 :
به جاي
C و D
مي شه فورمول بنويسيم يا فقط بايد عدد نوشته شه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5 :
اون تابع پله که گفتي که به خاطرش به هوي سايد گير داده بودن مگه اين نيس؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

اگه اينه پس چرا بش گير داده بودن؟ اينکه چيز خاصي واسه گير دادن نداره که شبيه همون تابع علامته فقط با اين تفاوت که به جاي اعداد منفيم صفر مي ده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه اين جوري باشه که ديگه نمي شه اون جوري که گفتي اول کار يه نماد يا تابع تعريف کنيم و جاهايي که مي خوايم استفاده کنيم چون ميان الکي بش گير مي دن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکلشون با اين تابع چي بود؟ هوي سايد چطوري قانعشون کرد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pp8khat
12-11-2011, 22:18
سايته يه کم سخته ديگه مثلا اگه بخوايم همين سيگما و پايو بنويسيم و بش عدد بديم بايد بريم ببينيم چطوري بنويسيم که از نظر اون قابل قبول باشه واسه همين قبلش بايد زبونشو بلد باشيم ، اگه دگمه داشت با دگمه ها مي زديم و عددا رم وارد مي کرديم خودش تبديلش مي کرد به اون چيزي که مي خواد خوب بود ولي اين جوري نيس مث اينکه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1 :
X و Y
پايين چي مي شه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

2 :
مثلا تو مثال پايين
a و b
چند مي شه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

3 :
مي شه به جاي اينکه
C
يه دونه يه دونه اضافه شه ، مثلا يه دونه يه دونه کم شه يا مثلا چن تا چن تا کم يا زياد شه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

4 :
به جاي
C و D
مي شه فورمول بنويسيم يا فقط بايد عدد نوشته شه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5 :
اون تابع پله که گفتي که به خاطرش به هوي سايد گير داده بودن مگه اين نيس؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

اگه اينه پس چرا بش گير داده بودن؟ اينکه چيز خاصي واسه گير دادن نداره که شبيه همون تابع علامته فقط با اين تفاوت که به جاي اعداد منفيم صفر مي ده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه اين جوري باشه که ديگه نمي شه اون جوري که گفتي اول کار يه نماد يا تابع تعريف کنيم و جاهايي که مي خوايم استفاده کنيم چون ميان الکي بش گير مي دن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکلشون با اين تابع چي بود؟ هوي سايد چطوري قانعشون کرد؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1-
معمول این است که آرگومان پایین کمتر از بالایی باشد...در اینجا برای سیگما مقدارهای b را به ازای همه آرگومان متناظر با آن جمع می کنیم و برای پای ضرب می کنیم
حل مثال:a=50
b=100000
2-
کافیست جداگانه kای را تعریف کنید که یکی یکی زیاد می شود و آرگومان های سیگما را بر حسب تابعی از k بنویسید
مثلاً k=1,2,3,4 و آرگومان پایین سیگما=2k+1 در اینجا c از 3 شروع می شود و دو تا دو تا بالا می رود
3-
همانطوری که گفته شد می شود تابعی بر حسب متغیر دیگری یا حتی چند نامساوی نوشت.
4-
مشکل اینجاست که تابع در صفر ناپیوسته است ولی با یک خط عمودی وصل میشود(!! رد تعریف تابع)
البته نمی دونم هوی ساید دقیقاً از همین توابع استفاده می کرده یا نه...گویا زمان اویلر هم این توابع مطرح بودند
به هر حال کاربرد این توابع به اشکالاتشان ترجیح داده شد(ه)
موفق باشید

Dolphin 7
21-11-2011, 15:37
1 - فلوچارت پاي و سيگما رو مي خوام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 - پاي به انگليسي چطوري نوشته مي شه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3 - اين سيگما و پاي اسم حروفشه مث اينکه ولي اسم واقعيش چيز ديگه اي اسم واقعيشو مي خوام يعني تو کتاباي رياضي انگليسي زبون اسمشو چي نوشته؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4 - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]