PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال وب به سرور آپاچی

mehdi199
20-10-2011, 18:27
با سلام
چگونه می توان با سورس زیر به پایگاه داده وصل شد
dbh=dba_open("./data/products2","c","gdbm$
( " or die ("couldn't open database

از سرور آپاچی XAMPP استفاده می کنم خلاصه اینکه دوستان لطف کنند اتصال وب به دیتایس با سرور مجازی را آموزش دهند

golbarg73
20-10-2011, 20:47
ما که منظورتو نفهميديم
منظورتون اتصال به ديتا بيس معمولي هستش؟

mehdi199
21-10-2011, 01:07
با تشکر از شما

من 2 سئوال داشتم سئوال اول این که این سورس چه کار می کند یک دیتا بس در درایو c ایجاد می کند
سئوال دوم اینکه چگونه می توانم یک صفحه دریافت اطلاعات ایجاد کنم و آن را به سرور xampp متصل کنم و اطلاعات در دیتابیس xampp ذخیره شود

mehdi199
21-10-2011, 01:08
با تشکر از شما

من 2 سئوال داشتم سئوال اول این که این سورس چه کار می کند یک دیتا بس در درایو c ایجاد می کند
سئوال دوم اینکه چگونه می توانم یک صفحه دریافت اطلاعات ایجاد کنم و آن را به سرور xampp متصل کنم و اطلاعات در دیتابیس xampp ذخیره شود

golbarg73
21-10-2011, 23:04
دوست عزیز درج اطلاعات در دیتا بیس صورت میگیره و دیتابیس هم ربطی به xampp نداره و شما درواقع دارید به دیتا بیس وصل میشید و xampp یک واسط هستش . واما جواب سوالاتون:
راستش سوال اول رو که بازم متوجه نشدم که منظورتون چی هستش خواهشا دوستان اگه کسی متوجه منظورشون شده جواب بده.
در مورد سوال دومتون بستگی داره که شما چه نوع اصلاعاتی رو بخواید تو دیتابیس ذخیره کنید و چه استفاده هایی ازش بکنید ولی به طور خلاصه میگم:
مثلا شما میخواید نام ، نام خانوادگی ، نام کاربری و پسورد رو ذخیره کنید تو دیتابیس.
خوب واسه اینکار اول باید یه صفحه html ساده بسازید که تو اون یه فرم باشه که اطلاعات رو از کاربر بگیره مثل زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
خوب مثلا صفحه بالا رو به نام index.php ذخیره میکنیم.
بعدش باید یه صفحه به نام save.php درست کنیم که اطلاعاتمون تو دیتابیس ذخیره شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اونجایی که نوشتم اسم دیتابیس بایداسم دیتا بیس خودتونو بنویسید
البته یادتون باشه قبلش باید تو دیتابیس یه جدول درست کنی که شامل سه تا ستون باشه به نامهای
name
family
pass
این خلاصه ایی بود از روش متصل شدن به mysql و درج اطلاعات تو اون.
البته فکر کنم که قبلا هم تو فروم های دیگه راجب این مساله بحث شده ولی خوب حالا منم یه توضیحی دادم که سرگردون نشی. امیدوارم به دردت بخوره سوالی داشتی بپرس.

golbarg73
21-10-2011, 23:10
البته ببخشید 2 تا مورد تو کدهای بالا یادم رفته اول اینکه تگ فرم رو تو کد اول نبستم یعنی قبل از <body/> باید عبارت <form/> نوشته بشه
و در کد دوم هم قبل از بسته شدن تگ php باید عبارت mysql_query($ins,$link) نوشته بشه.

mehdi199
01-11-2011, 09:46
قطعه کدی که در کامنت اول اشاره کردم مربوط به توابع DBA است و جهت باز کردن بانکی، از تابع dba-open استفاده می شود سئوال من این هست این بانک چگونه ایجاد می شود مثلا ما بخواهیم از تابع dba_insert برای اضافه کردن اطلاعات به بانک استفاده کنیم این بانک اطلاعاتی کجا هست و چه فرقی با بانک SQL داره .راستش نتوانستم از بانک DBA یا شبه بانک جهت ذخیره اطلاعات استفاده کنم