PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كم كردن حجم تصوير كدوم راه بهتره

saeid333
20-10-2011, 13:07
سلام
برا كم كردن حجم يه تصوير مثلا jpeg يا هر فرمت ديگه ايي بهترين راه چيه

كم كردن رزوليشن

تبديل فرمت مثلا به gif

يا راه ديگه كه باشه و من بلد نيستم

ممنون

resident2011
20-10-2011, 14:51
نرم افزارهای واسه اینکار زیاد هستند بستگی به شما داره برای چه استفاده ایی می خواید حجم رو کم کنید من برای مطالب سایتم معمولاً از فتوشاب مقدار Quality رو پایین میارم و البته اگه بزرگ باشه یه مقدار خیلی کم هم اندازه اون کوچیکتر می کنم.
بعضی مواقع حجم عکسی رو با 1 مگ با اینکار به زیر 50 کیلو می رسونم

pcforlife
20-10-2011, 16:22
بهترین راه که با خود فتوشاپ هم قابل اجراست، استفاده از گزینه Save For Web هستش که با لود عکس با نرم افزار فتوشاپ و زدن کلید های Alt+Shift+Ctrl+S قابل انجام دادن است./
نتیجه اون هم کمترین تاثیر در کیفیت تصویر و بیشترین کاهش حجم هستش...:20:

saeid333
20-10-2011, 16:36
نرم افزارهای واسه اینکار زیاد هستند بستگی به شما داره برای چه استفاده ایی می خواید حجم رو کم کنید من برای مطالب سایتم معمولاً از فتوشاب مقدار Quality رو پایین میارم و البته اگه بزرگ باشه یه مقدار خیلی کم هم اندازه اون کوچیکتر می کنم.
بعضی مواقع حجم عکسی رو با 1 مگ با اینکار به زیر 50 کیلو می رسونم

Quality رو از كجاي فوتو شاپ بيارم خيلي بلد نيستم برا سايت هم نخوام از اين روش ميشه استفاده كرد كه كيفيت كم بياد پايين

aram_nfs
20-10-2011, 21:14
سلام
خوب یه توضیحاتی هم هست که می تونه بهت کمک کنه بهترین کیفیت رو با کمترین کاهش کیفیت بدس بیاری

فرمت jpg برای تصاویری بهتره که از دامنه رنگی زیادی بهره می برند و نمیشه رنگهاش رو تفکیک کرد توی این موراد با استفاده از quality می تونی حجم تصویرت رو کم کنی که گوشه پنجره save for web نشونش میده البته کم کردن زیاد این گزینه باعث soft شدن تصویر میشه

فرمت gif به غیر از تصاویر متحرک برای تصاویری مناسب هست که از دانه رنگی محمود برخوردار هستن توی این نوع تصاویر میشه با کم کردن دامنه رنگی که بین 256 تا 2 متغیر هست حجم رو کم کرد و حتی در مورادی که دامنه رنگی کم هست بیشترین کیفیت رو بدست آورد حتی توی این روش sharp بودن تصویر از بین نمیره و کیفیت خودش رو حفظ میکنه

باقی فرمت های موجود مثل png مثل gif عمل می کنن با این تفاوت که حجم بالا و کیفیت بالا رو ارایه میدن

معمولا دو فرمت gif و jpg بیشترین کاربرد و بهترین بازدهی رو دارن

شاد باشی و آرام