PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب غریب

vahid_hm
19-10-2011, 14:44
سلام

من یک لپتاپ Dell Studio XPS 1340 دارم

دیروز موقع شات دان کردم دیدم به صورت غیر عادی طولانی شده این شات دان شدنش منم با دکمه پاور خاموشش کردم
امروز که دوباره روشنش کردم به طرز وحشتناکی کند شده بود ( 10-15 دقیقه ای طول کشید تا ویندوز بالا بیاد و روی هر درایوی هم که کلیک میکنی چند دقیقه طول میکشه تا باز بشه )
فکر کردم که ویندوزش ترکیده یا ویروس گرفته
ویندوز را عوض کردم ولی مشکل حل نشد
همچنان همونطوریه ( مرد تا ویندوزم روش نصب شد - یک ساعتی طول کشید)

فکر کنم که مشکل سخت افزاری پیدا کرده

حالا باید چکار کنم ؟
عجیب اینه که بالا میاد و کار هم میکنه ولی میمیره تا یه کاری را انجام بده

ممنون میشم راهنمایی کنید

lida
19-10-2011, 16:00
احتمال زیاد از هاردته یعنی شانس یباری از اون باشه!وگرنه مادر برده!یه دیگه بذار ببین فرق می کنه

F R E E M A N
19-10-2011, 16:04
با یک ویندوز پرتابل مثلا windows xp live سیستم را بوت کن ببین مستقل از هارد چطور عمل میکنه

linkinpark20
19-10-2011, 16:19
سلام

من یک لپتاپ Dell Studio XPS 1340 دارم

دیروز موقع شات دان کردم دیدم به صورت غیر عادی طولانی شده این شات دان شدنش منم با دکمه پاور خاموشش کردم
امروز که دوباره روشنش کردم به طرز وحشتناکی کند شده بود ( 10-15 دقیقه ای طول کشید تا ویندوز بالا بیاد و روی هر درایوی هم که کلیک میکنی چند دقیقه طول میکشه تا باز بشه )
فکر کردم که ویندوزش ترکیده یا ویروس گرفته
ویندوز را عوض کردم ولی مشکل حل نشد
همچنان همونطوریه ( مرد تا ویندوزم روش نصب شد - یک ساعتی طول کشید)

فکر کنم که مشکل سخت افزاری پیدا کرده

حالا باید چکار کنم ؟
عجیب اینه که بالا میاد و کار هم میکنه ولی میمیره تا یه کاری را انجام بده

ممنون میشم راهنمایی کنید

من احتمال میدم از هاردت باشه با این تفاسیری که گفتی

nasimrayane1390
19-10-2011, 16:36
ويروس ني؟بد سكتور ني؟ رم يا فلش به سيستمت وصل نبوده از اونموقع؟

vahid_hm
20-10-2011, 00:03
فکر میکنم بد سکتور هارد محتمل ترین گزینه باشه
چون یکی از درایو ها هم خونده نمیشه
و اطلاعات مهمی روی اون درایو دارم

میشه کاریش کرد ؟

مرسی

lida
20-10-2011, 07:32
اره میشه هاردت و در بیار تو باکس با یه سیستم دیگه به عنوان هارد اکسترنال بیار بالا اطلاعات و وردار بعدش بد سکتور هارد رو بگیر

mehrdad8086
20-10-2011, 09:45
محتمل ترین حالت همون هارد هست . البته اگر به صورت هارد اکسترنال هم وصل کنی احتمالا کند باشه.

اطلاعات رو کپی کنید و با نرم افزار مناسب برند هاردتون به صورت فول اونرو سکتوربندی کنید.ممکنه کمی طول بکشه ولی بهترین حالته:46:

vahid_hm
20-10-2011, 10:17
اره میشه هاردت و در بیار تو باکس با یه سیستم دیگه به عنوان هارد اکسترنال بیار بالا اطلاعات و وردار بعدش بد سکتور هارد رو بگیر

یعنی لپ تاپ را باز کنم ! هاردشو در بیارم ؟

بعد با چی بد سکتورشو بگیرم ؟

اطلاعاتمو چطوری برگردونم ؟!

mehrdad8086
20-10-2011, 13:03
یعنی لپ تاپ را باز کنم ! هاردشو در بیارم ؟

بعد با چی بد سکتورشو بگیرم ؟

اطلاعاتمو چطوری برگردونم ؟!

زیرش مشخصه (شکل هارد معمولا روشون ه.ک شده)یه درب کوچیکه که پیچش رو باز کنی هارد اونجاست.

یه باکس اکسترنال می خری 10 هزار تومن(USB)هارد رو توش وصل می کنی!!!!!!!!!!و به کامپیوتر دیگه متصلش کن و بقیه قضایا

بعد از تخلیه اطلاعات با نرم افزارهای مختلف فرضا HDD Manager یا zerofiliyo یا ....اینکا رو انجا بدین.

امیدوارم که موفق بشی.اگر نتونستی PM بده جائی رو بهت معرفی کنم .هم منصف هستند هم کارشونو بلدند:46: