PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کجای این مملکت میشه اینا رو تهیه کرد

soheil_eshghi
18-10-2011, 01:15
سلام دیگه این اوضاع داره اعصاب منو خورد میکنه
متاسفانه گیر یک سری بی عرضه افتادم که یا نمیتونن چیزی که میخوام رو تهیه کنن یا عرضه شو ندارن
من دنبال یکی از این دو مدل به قیمت حداکثر 350 هزار هستم
کسی جائی سراغ داره اینا رو داشته باشن؟
asus crosshair v formula/thunder bolt
gigabyte 990fxa-ud7
جان من اگه جائی سراغ دارید که اینا رو داشته باشه بهم بگید
دیگه دارم خل میشم بعد 4 ماه بی سیستمی

M e i s a m
18-10-2011, 02:14
عزیزم شما باید ارغ ملی داشته باشی و با عنایت به ذات پروردگار بگردی تا پیداشون کنی و مطمئنم که تا حالا نیتت خالص نیوده وگرنه می یافتی...

PC_Expert
18-10-2011, 09:29
تقصیر خودتون هست که میخواهید 350 تومن برای پلتفرم AMD هزینه کنید. دلیل این انتخاب ها چیه؟ این مادربرد ها در برابر قیمتشون کاری واسه شما انجام نمیدن.

مدل اول دارای یک کارت صدای حرفه ای هست که برای کاربرد عادی کاری واسه شما انجام نمیده، و مدل دوم از سری های ud7 هست که واسه اورکلاک رکوردی خوبه و برای کاربرد خونگی پیشنهاد نمیشه. من هیچ یک رو پیشنهاد نمیدم.

اگه به دنبال مادربردی هستید که از CrossFire و SLI در حالت Dula X16 پشتیبانی کنه و ویژگی های مادربرد های مد نظر شما رو داشته باشه MSI 990FXA-GD65 یه قیمت 230 تومن انتخاب خوبیه، که میتونید از نمایندگی های شرکت ماتریکس در بازار ایران تهیه کنید.

هرچند این مقدار هم برای پلتفرم AMD زیاده و MSI 970A-G45 به قیمت 155 تومن کفایت میکنه، و کمبودش نسبت به مدل قبلی CrossFire و SLI در حالت Dual X8 هست که چندان مهم نیست.

Erfan.
18-10-2011, 13:55
من هم هــــیچ دلیلی برای این کار نمیبینم... شما اگه این قدر میخوای هزینه کنی سراغ اینتل بری خیلی بهتره!

بعد دلیل خرید MB 990FX چی هست با عملکرد نامناسب بولدوزر ها...؟

پیروز باشید.

soheil_eshghi
19-10-2011, 19:42
خب همه شما دوستان مخالفت خودتون رو اعلام کردید
اما من به دلائل زیر به دنبال یکی از این دو هستم
1- داشتن همه متعلقات مربوط به پلتفرم amd از قبل که مهمترین دلیله
2- خرابی برد قبلی مربوط به پلتفرم amd و تعویض با یک مدل جدیدتر
3- فروش مینبرد تعویضی به قیمت 320 هزار
4- کمترین هزینه ممکنه بدون تغیر پلتفرم
5- تو فکر این بودم که برم دنبال سری 1155 اما هزینه زیادی میطلبه
خب حالا کجا میشه پیدا کرد یکی از اینا رو؟

Erfan.
19-10-2011, 19:45
1- داشتن همه متعلقات مربوط به پلتفرم amd از قبل که مهمترین دلیله

مهم ترین دلیل؟ همه متعلقات مگه غیر از CPU چی هست...؟

soheil_eshghi
19-10-2011, 23:42
مهم ترین دلیل؟ همه متعلقات مگه غیر از CPU چی هست...؟

بله چون در هر صورت چه cpu و چه چیز دیگه ای رو دستکاری کنم هزینه زیادی بهم تحمیل میشه
عملا تنها راهم همین دو گزینه هستند
و یه دلیل دیگه هم هست که جای قرار گیری کارت گرافیک هست که به خاطر کمبود جای کیس باید در یکی از 3 اسلات پائینی (16x) مینبرد قرار بگیره که این دو گزینه چیزی رو که من میخوام دارند اما حتی برترین مینبردهای z68 رو که بررسی کردم این مورد نداشت
کارتم هم 5970 هست امکان فروشش هم نیست با اینکه آک و دست نخورده هست!!!!!!!!!
حالا شما بگید کجا میشه یکی از این دوتا رو پیدا کرد؟

---------- Post added at 11:42 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

تقصیر خودتون هست که میخواهید 350 تومن برای پلتفرم AMD هزینه کنید. دلیل این انتخاب ها چیه؟ این مادربرد ها در برابر قیمتشون کاری واسه شما انجام نمیدن.

مدل اول دارای یک کارت صدای حرفه ای هست که برای کاربرد عادی کاری واسه شما انجام نمیده، و مدل دوم از سری های ud7 هست که واسه اورکلاک رکوردی خوبه و برای کاربرد خونگی پیشنهاد نمیشه. من هیچ یک رو پیشنهاد نمیدم.

اگه به دنبال مادربردی هستید که از CrossFire و SLI در حالت Dula X16 پشتیبانی کنه و ویژگی های مادربرد های مد نظر شما رو داشته باشه MSI 990FXA-GD65 یه قیمت 230 تومن انتخاب خوبیه، که میتونید از نمایندگی های شرکت ماتریکس در بازار ایران تهیه کنید.

هرچند این مقدار هم برای پلتفرم AMD زیاده و MSI 970A-G45 به قیمت 155 تومن کفایت میکنه، و کمبودش نسبت به مدل قبلی CrossFire و SLI در حالت Dual X8 هست که چندان مهم نیست.

کدوم مینبرد z68 امکانات اینا رو داره و قمتش هم همین قدر هست؟
من میگم هیچکدوم
تازه هزینه خرید یه cpu درستو حسابی رو هم در نظر بگیرید

PC_Expert
20-10-2011, 11:24
بله چون در هر صورت چه cpu و چه چیز دیگه ای رو دستکاری کنم هزینه زیادی بهم تحمیل میشه

اگه از مادربرد های 150 تومنی که پیشنهاد دادم تهیه کنید هم مشکلی برای پردازنده شما وجود نداره.

به خاطر کمبود جای کیس باید در یکی از 3 اسلات پائینی (16x) مینبرد قرار بگیره

خوب کیس رو عوض کنید، چه کاریه که اینهمه خرج مادربرد کنید به خاطر 1 اسلات!

کدوم مینبرد z68 امکانات اینا رو داره و قمتش هم همین قدر هست؟

من حرفی از Z68 زدم؟
امکانات مادربرد های z68 قابل مقایسه با مادربرد های amd نیست و بسیار برتر هستند.

کدوم امکانات؟ امکان CrossFire x16/x16 منظورتون هست؟ شما که یک کارت گرافیک بیشتر ندارید، مشکل جای کیس هست که 50 تومن خرجشه! یک مگنوم2 گرین بگیرین.
به فرض اگه شما 2 کارت قدرتمند داشته باشید و واقعا" CrossFire x16/x16 رو لازم داشته باشید، نه تنها پردازنده شما که قویترین پردازنده AM3 یعنی Phenom ii 1100 هم برای اون ها محدودیت ایجاد خواهد کرد، AMD امکان کراس رو به شما میده اما مشکلی که وجود داره خود پردازنده ها هستند!

در هر صورت گفتن از ما بود، اگه دوست دارید پولتون رو دور بریزید که بحثی نیست. اون 2 مدل هم فکر نمی کنم در بازار موجود باشند.

soheil_eshghi
20-10-2011, 19:33
اگه از مادربرد های 150 تومنی که پیشنهاد دادم تهیه کنید هم مشکلی برای پردازنده شما وجود نداره.

که مطمئنا قابلیت پشتیبانی از دو کارت در حالت x16 رو ندارند

خوب کیس رو عوض کنید، چه کاریه که اینهمه خرج مادربرد کنید به خاطر 1 اسلات!

من مینبرد قبلیمو که 890fxa-ud7 بود ، به قیمت 320 فروختم که یه 990 بگیرم بیشتر به خاطر اینکه همزمان از sli و cros پشتیبانی میکنه به این دلیل که امکان داره کارت گرافیکم رو هم به فروش برسونم و ایندفعه میرم سراغ انویدیا

من حرفی از Z68 زدم؟
امکانات مادربرد های z68 قابل مقایسه با مادربرد های amd نیست و بسیار برتر هستند.

نزدید اما چند چیپ قدرمند از 1155 پشتیبانی میکنند؟

کدوم امکانات؟ امکان CrossFire x16/x16 منظورتون هست؟ شما که یک کارت گرافیک بیشتر ندارید، مشکل جای کیس هست که 50 تومن خرجشه! یک مگنوم2 گرین بگیرین.

برترین مینبردهای z68 رو بررسی کردم اما حتی کراس در حالت dual 16x رو ساپرت نمیکنن
کارت 5970 به زور در green tuniq3 جا میشه مگنوم براش جا داره؟ اونم به قیمت 50 هزار؟!!!!!!!
مشکل فروش کیس هم هست

به فرض اگه شما 2 کارت قدرتمند داشته باشید و واقعا" CrossFire x16/x16 رو لازم داشته باشید، نه تنها پردازنده شما که قویترین پردازنده AM3 یعنی Phenom ii 1100 هم برای اون ها محدودیت ایجاد خواهد کرد، AMD امکان کراس رو به شما میده اما مشکلی که وجود داره خود پردازنده ها هستند!

راه حلش موجوده

در هر صورت گفتن از ما بود، اگه دوست دارید پولتون رو دور بریزید که بحثی نیست. اون 2 مدل هم فکر نمی کنم در بازار موجود باشند.

من به هیچ عنوان دوست ندارم پولمو دور بریزم اما بعد از بررسیهایئ که انجام دادم بهترین گزینه و بی دردسرترین کار رو خرید یکی از این دوتا قطعه دیدم که ظاهرا با پیدا نشدنشون دارن دردسرساز میشن

خلاصه من این روزها نمیتونم بیام تهران که اگه میتونستم کل تهرانو میگشتم برای پیدا کردنشون
اگه کسی از دوستان میتونه بگرده برام پیدا کنه یا شماره جائی که اینا رو داره بهم بده ممنون دارش میشم

Erfan.
20-10-2011, 21:28
برترین مینبردهای z68 رو بررسی کردم اما حتی کراس در حالت dual 16x رو ساپرت نمیکنن

دوست عزیز، مولتی-کارت در مادربرد های 1155 با لینک 8X حتی از 16X در 1366 ها بهتر و قوی تر میشه...

+ این که شما با وجود محدودیتی که CPU های AMD ایجاد میکنن نمیتونید از پتانسیل VGA استفاده کنید.

بعد به فکر 5970 CF هستید...؟ :20: از همین الآن بگم دورشو خط بکشید که یک ترکیب افتضاح و ناپایدار میشه...

پیروز باشید.

soheil_eshghi
20-10-2011, 23:32
دوست عزیز، مولتی-کارت در مادربرد های 1155 با لینک 8X حتی از 16X در 1366 ها بهتر و قوی تر میشه...

مسئله اینه من فقط به دنبال dual 16x هستم نه dual 8x

+ این که شما با وجود محدودیتی که CPU های AMD ایجاد میکنن نمیتونید از پتانسیل VGA استفاده کنید.

راه حل بسیار ساده ای داره

بعد به فکر 5970 CF هستید...؟ :20: از همین الآن بگم دورشو خط بکشید که یک ترکیب افتضاح و ناپایدار میشه...

پیروز باشید.

اگه دقت کرده باشی نوشتم اگر بتونم این کارت رو بفروشم میرم سراغ انویدیا برای sli

PC_Expert
20-10-2011, 23:36
راه حل بسیار ساده ای داره

ما هم خوشحال میشیم بدونیم.

soheil_eshghi
20-10-2011, 23:41
ما هم خوشحال میشیم بدونیم.

طبق نتایج بدست اومده از اور این cpu ظاهرا با یه اور کوچیک محدودیتی که ازش صحبت به میون اومده دیگه وجود نخواهد داشت

همونطور که محصولات اینتل برای اینکه محدودیت ایجاد نکنن نیاز به اور دارند

Erfan.
21-10-2011, 00:09
سران مملکت خویش خسروان دانند.

پیروز باشید.

soheil_eshghi
21-10-2011, 09:02
بلاخره کجا میشه تهیه کرد اینا رو؟

soheil_eshghi
22-10-2011, 09:19
کسی از دوستان نتونست اینا رو تو بازار تهران پیدا کنه؟

magiteq1
23-10-2011, 20:38
کسی از دوستان نتونست اینا رو تو بازار تهران پیدا کنه؟
شما برو بازار ایران حتما داره قیمتشم احتمالا 350 هستش جای دیگه بعید میدونم داشته باشه خودم ud5 رو از همین جا خریدم